Gönderen Konu: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası (Kasım 2013 - Aralık 2015)  (Okunma sayısı 4970420 defa)

0 Üye ve 83 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı pikenrol

• Üye
Ynt: Fenerbahçe Ülker Transfer Dosyası
« Yanıtla #4725 : 28 Mayıs 2014, 13:49:49 »
Weems o sene oynadığı kadroda Raptors yeniden yapılanma içerisinde olduğu için süre buldu. Yoksa Denver'da süre bile bulamıyordu abi.

Ya da Keith Langford kaç kere 10 günlük kontrat aldı. Bir tek Spurs ile 2 maç oynayabildi.

Ben katılmıyorum o işe.

Orada oynamayan adam da burada yıldız olabilir. Çok oynayan bir adam hiç buralarda yararlı olmayabilir. Josh Childress gibi..

Önemli olan ne kadar kafa olarak buraya uyacağı önemli.

avrupa'da iş yapan nba oyuncuları, nba'de en az 20 dakika civarı süre buluyor dedim ya.
bunların yanında nba'de süre bulamayıp, avrupa'ya geldiğinde iş yapan oyuncuları 2 kategoriye ayırıyorum.
pozisyonu için undersizded kalanlar ve atletizmi yetersiz olanlar.

ne kadar yetenekli olsan da fiziksel olarak nba'de tutunmanı sağlayan bir özelliğin yoksa işin zor.
langdon gibi, marcus brown gibi, nicholas gibi, langford gibi, lasme gibi, dunston gibi undersized oyuncular nba'de süre bulamasalar da,
avrupa'da size/atletizm sorunu yaşamadıkları için iş yapabiliyorlar.

ama nba'de size sorunundan değil, yetenek eksiği nedeniyle süre bulamayan oyuncuların avrupa'da iş yaptığını pek hatırlamıyorum.
yetenekli ama psikopat veya beyinsizse zaten avrupa'da oynama imkanı yok...

o yüzden nba'deki çöplerin çoğu avrupa'da iş yapar gözüyle bakmak çok doğru değil.
güzel bi çalışma yapıyorsun nba'de kontrat bulamayacak oyuncularla ilgili.
ilgili başlıkta da söylemiştim,
1 ve 5 numaralar içinde iş yapacak 10 tane oyuncu zor çıkar,
onların da 7-8 tanesi avrupa'ya gelmez zaten, geriye 2-3 kişi anca kalır...
kalanlar çöp...
« Son Düzenleme: 28 Mayıs 2014, 13:57:30 Gönderen: iskoch »

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4726 : 28 Mayıs 2014, 14:03:02 »
iskenderim
Freeland 'in şutu yok dedin ama şutu var yahu tamam 4 numara için biraz ağır kalır ama
benim malaga yıllarından hatırladığım:  orta mesafesinin iyi olduğu çok tercih etmese bile  3 sayılık çizgisi gerisinden şutu da vardı.
Freeland sonrası Vasquez transferi olduğuna göre 5 için daha ideal bir oyuncu sanırım freeland ..
4.5 numara denilen bir tarz diyelim

Çevrimdışı Andrew Goudelock

• Üye
  • Yer: İzmir
  • Andrew Goudelock
« Yanıtla #4727 : 28 Mayıs 2014, 14:07:31 »
avrupa'da iş yapan nba oyuncuları, nba'de en az 20 dakika civarı süre buluyor dedim ya.
bunların yanında nba'de süre bulamayıp, avrupa'ya geldiğinde iş yapan oyuncuları 2 kategoriye ayırıyorum.
pozisyonu için undersizded kalanlar ve atletizmi yetersiz olanlar.

ne kadar yetenekli olsan da fiziksel olarak nba'de tutunmanı sağlayan bir özelliğin yoksa işin zor.
langdon gibi, marcus brown gibi, nicholas gibi, langford gibi, lasme gibi, dunston gibi undersized oyuncular nba'de süre bulamasalar da,
avrupa'da size/atletizm sorunu yaşamadıkları için iş yapabiliyorlar.

ama nba'de size sorunundan değil, yetenek eksiği nedeniyle süre bulamayan oyuncuların avrupa'da iş yaptığını pek hatırlamıyorum.
yetenekli ama psikopat veya beyinsizse zaten avrupa'da oynama imkanı yok...

o yüzden nba'deki çöplerin çoğu avrupa'da iş yapar gözüyle bakmak çok doğru değil.
güzel bi çalışma yapıyorsun nba'de kontrat bulamayacak oyuncularla ilgili.
ilgili başlıkta da söylemiştim,
1 ve 5 numaralar içinde iş yapacak 10 tane oyuncu zor çıkar,
onların da 7-8 tanesi avrupa'ya gelmez zaten, geriye 2-3 kişi anca kalır...
kalanlar çöp...

Abi James'ın yetenek sorunları yok ki en azından savunma özelinden konuşuyorum. Dunston'ın yaptığı kadar savunma yapar..

Ya da Greg Smith, Lavoy Allen, Justin Hamilton gibilerinin.. Olsa kolay kolay kontrat bulamazlar..

Sıkıntı bence tamamıyla oyun aklıyla. Oyun aklı buraya uygun ise hepsi burada belirli görevler içerisinde yer alır..

Ve, Madrid’e ulaşırlarsa… Benchlerinde Avrupa’da hiçbir takımda olmayan bir avantaja sahip olacaklar.

Çevrimdışı pikenrol

• Üye
« Yanıtla #4728 : 28 Mayıs 2014, 14:08:07 »
orta mesafe şutu gayet iyi de, mecbur kalmadıkça üç sayılık kullanan bi adam değil freeland.
pnr'da yardım geldiğinde köşe üçlüklerini atan 4 numara olmaz ondan...

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4729 : 28 Mayıs 2014, 14:11:07 »
orta mesafe şutu gayet iyi de, mecbur kalmadıkça üç sayılık kullanan bi adam değil freeland.
pnr'da yardım geldiğinde köşe üçlüklerini atan 4 numara olmaz ondan...
mutabıkız...

Çevrimdışı badwachter

• Üye
  • Yer: Balıkesir
« Yanıtla #4730 : 28 Mayıs 2014, 14:16:12 »
Ama hoşuma giden Obradovic PAO daki sistemine doğru gidiyor en azından oyun anlamında.. Sene başındaki tamamen kaos ve koş koş basketbolun dan çıkarak önceliği ikili oyun arayan ve sene başında takıma empoze etmeye çalıştığı bireysellik ile birleştirilerek çıkan yemek gayet lezzetli olacak gibi duruyor özellikle gelecek yıl EL de.. Ona göre oyuncu tercihleri yapıldığında kim gelirse gelsin gayet göze hoş gelen basketbol izleyeceğiz gibi geliyor ..

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4731 : 28 Mayıs 2014, 14:20:59 »
Ama hoşuma giden Obradovic PAO daki sistemine doğru gidiyor en azından oyun anlamında.. Sene başındaki tamamen kaos ve koş koş basketbolun dan çıkarak önceliği ikili oyun arayan ve sene başında takıma empoze etmeye çalıştığı bireysellik ile birleştirilerek çıkan yemek gayet lezzetli olacak gibi duruyor özellikle gelecek yıl EL de.. Ona göre oyuncu tercihleri yapıldığında kim gelirse gelsin gayet göze hoş gelen basketbol izleyeceğiz gibi geliyor ..

ender yeminle işe gelirken sabah arabada onu düşünüyordum ( 1 saatlik yol var düşünmeye vaktim bol oluyor :) :) )
hani top 16 a başladığımız oyun sistemi ve sonrası gelişen düzen ve şu andaki düzen .. 3 farklı oyun planı var gibi...
mesela şu anda oynadığımız hücum setleri için ciddi efor lazım - 4 ve 5 numaralar devamlı perdeye geliyorlar. ayrıca hem 4 ve 5 lerin perdesi üzerinden ikili oyuncular vs vs yani takım hücum ederken belirli dakikalar haricinde ciddi efor sarf ediyor. acaba 3 4 ay önceki fiziki durumumuz buna müsait olmadığı için mi  o dönemler daha çok ( 1 e 1 demek istemiyorum ) ters eşleşmeler üzerinden oynuyorduk , hocaya sormak isterim..
tabi savunma olarak da oldukça iyi durumdayız. kaymalarda bazen sıkıntılarımız oluyor ama maçın % 70 bölümlerinde iyi savunma yapıyoruz. zaten % 100 yapacak kıvama gelsek o zaman Pao gibi oluruz :) :)

Edit : sen sevmesende Bojan da ciddi bir gelişim var oyun anlamında. yapabilecekleri anlamında.
Melih desen keza öyle.
Ömer in 30 yaşında olmasını çok isterdim şahsen. Obradoviç ile farklı bir oyuncu olabilirdi .
« Son Düzenleme: 28 Mayıs 2014, 14:22:44 Gönderen: Cem Ağrak »

Çevrimdışı mgul

• Üye
  • Yer: Dünya
« Yanıtla #4732 : 28 Mayıs 2014, 14:30:53 »
oyuncu & takım ..
bu kimya doğru oturmadığı müddetçe konuştuklarımızın hepsi boşa kalır.
sadece istatistik üzerinden yorum yaptığımız zaman ( hepimiz yapıyoruz ) biraz boş oluyor.
uç bir örnek vereyim şimdi hakan abim Nedoviç için sigortaları atıyor sinirleniyor bende çok iddialıyım gelsin Avrupa da çok önemli bir oyuncu olur. Hakan abi niye sinirleniyor Nedoviç in golden state performasınsa bakarak .. oraya uymayan oyuncular bazen buraya uyabilir veya geçen seneki Batiste örneği halen gözümüzün önünde .. keza Andersen ...
bu sene Hines örneği. bunun gibi yüzlerce örnek verebiliriz.
bi sistemimiz olmadığı için ( bu seneden sonra olacak inşallah ) ne yazık ki oyuncu ve hoca tüketen bir yapı olduk : bunu unutmayalım ..
bundan sonra bu şekilde olmayacaktır yapımız diye umud ediyorum ve Obradoviçe güveniyorum...
« Son Düzenleme: 28 Mayıs 2014, 14:43:10 Gönderen: Cem Ağrak »
"My name is Zeljko Obradovic and I'm very happy with this."

Çevrimdışı sambaras

• Üye
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #4733 : 28 Mayıs 2014, 14:56:25 »
4 numara rotasyonu Bjelica'ya göre kurulmalı. Bjelica'nın 4 numaranın asıl ihtiyacı olan her şeye sahip olduğunu düşünürsek back-upının bana göre farklı özelliğe sahip olması gerek.
Ben bu yüzden 5 de oynayabilmesi ve katacağı sertlikten de dolayı artı nispeten dış şutunun da olması sebebiyle Lauvergne diyordum.
Bu isteğimin önemli bir nedeni de 5 oynayabilen 4 le saha içindeki fiziğimizin de genişlemesi, çoğu kişi önesemese de savunmada iyi yer kaplamanın da önemli olduğunu düşünüyorum.
Freeland'a gelirsek ben de onu 5 ten cok 5 de oynayabilen 4 olarak kullanıp Lauvergne'de düşündüğüm rolün daha kalitelisi olarak istiyorum.
Freeland'in orta mesafesi gayet iyidir. Üçlük konusunda arada dener, denemeden kasıt sokabilir de çok önemli değil ekstra bakıyorum üçlük kısmına. Benim istediğim kalite, fizik, oyun bilgisi hatta 5 ken çekebileceğimiz savunma sıkıntısının 4 oynarken olmayacak olması + 5 olarak da ekstra bir kaynak olması.
Bence Kleiza'nın şu şut performansı da yanıltıyor. Elinde kalan tek silahı doğru oynuyor Kleiza. Fizik olarak hiçbir şeyi kalmamış. Dünkü çok iyi savunmamızda dün en kötülerden biriydi. Dizleri götürmüyor sanki Freeland şu haliyle daha hızlı nerdeyse. Kleiza bizi şampiyon yapsın. Sonra da teşekkür edip vedalaşalım kendisiyle.

Çevrimdışı badwachter

• Üye
« Yanıtla #4734 : 28 Mayıs 2014, 15:03:20 »
ender yeminle işe gelirken sabah arabada onu düşünüyordum ( 1 saatlik yol var düşünmeye vaktim bol oluyor :) :) )
hani top 16 a başladığımız oyun sistemi ve sonrası gelişen düzen ve şu andaki düzen .. 3 farklı oyun planı var gibi...
mesela şu anda oynadığımız hücum setleri için ciddi efor lazım - 4 ve 5 numaralar devamlı perdeye geliyorlar. ayrıca hem 4 ve 5 lerin perdesi üzerinden ikili oyuncular vs vs yani takım hücum ederken belirli dakikalar haricinde ciddi efor sarf ediyor. acaba 3 4 ay önceki fiziki durumumuz buna müsait olmadığı için mi  o dönemler daha çok ( 1 e 1 demek istemiyorum ) ters eşleşmeler üzerinden oynuyorduk , hocaya sormak isterim..
tabi savunma olarak da oldukça iyi durumdayız. kaymalarda bazen sıkıntılarımız oluyor ama maçın % 70 bölümlerinde iyi savunma yapıyoruz. zaten % 100 yapacak kıvama gelsek o zaman Pao gibi oluruz :) :)

Edit : sen sevmesende Bojan da ciddi bir gelişim var oyun anlamında. yapabilecekleri anlamında.
Melih desen keza öyle.
Ömer in 30 yaşında olmasını çok isterdim şahsen. Obradoviç ile farklı bir oyuncu olabilirdi .

Senin sözünün üstüne söz söylemem abi beni tanırsın :) ancak Bojan konusunda seninle saatler süren telefon konuşmalarımız da az-çok NEDEN istemediğimi biliyorsun :)
Kleiza fiziksel anlamda açıkcası kötü bir yıl geçirdi bunun da etkisi büyük olabilir ayrıca top 16 'nın özellikle belli maçlarında Mental anlamda çok ciddi anlamda kırıldık ben buna bağlıyorum.. Bence o sistem daha yorucuydu abi şuanda oynadığımıza göre ve ayrıca bu sistemi daha çok benimsemiş belli oyuncular (Ömer-BO-Kleiza-Bojan) daha az bireysellik daha az oyundan kopma..
Çünkü bireysellik tabanlı oyunda 40 dakika konsantrasyonda kalmak zorundasın en ufak kopmada darma duman olabiliyorsun..
Bu sistem roller belli olduğu için kimse kopmuyor oyunda,dediğin gibi 4 numara sürekli aktif perdeye geliyor şut için hemen perde sonrası pozisyon alıyor ( özellikle Kleiza için çok verimli sistem ) genel anlamda oyuncular açısından çok daha zevk ve şevkle bağlı kaldılar bu sisteme..
« Son Düzenleme: 28 Mayıs 2014, 15:04:27 Gönderen: badwachter »

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4735 : 28 Mayıs 2014, 15:24:14 »
Senin sözünün üstüne söz söylemem abi beni tanırsın :) ancak Bojan konusunda seninle saatler süren telefon konuşmalarımız da az-çok NEDEN istemediğimi biliyorsun :)
Kleiza fiziksel anlamda açıkcası kötü bir yıl geçirdi bunun da etkisi büyük olabilir ayrıca top 16 'nın özellikle belli maçlarında Mental anlamda çok ciddi anlamda kırıldık ben buna bağlıyorum.. Bence o sistem daha yorucuydu abi şuanda oynadığımıza göre ve ayrıca bu sistemi daha çok benimsemiş belli oyuncular (Ömer-BO-Kleiza-Bojan) daha az bireysellik daha az oyundan kopma..
Çünkü bireysellik tabanlı oyunda 40 dakika konsantrasyonda kalmak zorundasın en ufak kopmada darma duman olabiliyorsun..
Bu sistem roller belli olduğu için kimse kopmuyor oyunda,dediğin gibi 4 numara sürekli aktif perdeye geliyor şut için hemen perde sonrası pozisyon alıyor ( özellikle Kleiza için çok verimli sistem ) genel anlamda oyuncular açısından çok daha zevk ve şevkle bağlı kaldılar bu sisteme..

sağol enderim ama sen sevmiyorsun bende sana bojan konusunda saygı duyuyorum .. umarım iyi işler yapar da takımımız başarılı olur . sonuçta hepimizin istediği bu takımın başarılı olması..
şunu demek istiyorum oğuz ve zoriç mesela hücumda filan cidden yoruluyorlar devamlı hareket halindeler. 20 dakika yı anca kaldırılar ... 3 ay önce ama bu sistemi yapabilecek fiziki durumumuz yoktu sanırım ki daha stabil bir oyun üzerinden gidiyorduk ..
onu demek istedim.
dün Marko İlker kardşeim maç son fbtv de konuşurken '' oyuncular maç yapmayı Obradoviç'in antremanına tercih ederler '' dedi :) :)
topam 4 saatte yakın antreman yapıyorlarmış... ciddi ağır bir tempo ama takımın fiziki durumu her oyuncu için oldukça iyi durumda.
parke yiyecek kıvamdayız Allah nazarlardan saklasın ...

Çevrimdışı Bukefalos

• Üye
  • Yer: İstanbul
  • RWB0 & SC30
« Yanıtla #4736 : 28 Mayıs 2014, 15:30:34 »
iskenderle, bir euroleague vs nba tartısmasına daha hos geldiniz :D
« Son Düzenleme: 28 Mayıs 2014, 15:30:45 Gönderen: Bukefalos »
Ver Lester'e, yaz deftere

Çevrimdışı Okan Y.

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • KendoKamae
« Yanıtla #4737 : 28 Mayıs 2014, 15:34:27 »
bu arada bir ara Cem'le Top8 olursa diye konuşmuştuk ancak final serisinin öncesindeki dar zamanda yapılabilir mi bilmiyorum. Ben gene de yazayım. Bence parkedefener yazan çizeni olarak bir antreman sonrası takıma ve hocaya destek ziyareti yapabiliriz. Eski usul bir tepsi baklava, bir bez afiş, çok uzun sürmeyecek bir ziyaret toplu foto çekimi falan bence hoş olur.

ne dersiniz?

Bizler bir gün daha Fenerbahçeli olarak yaşamak için hayata bağlanırız ve gerekirse o bir gün için bütün bir ömürü gözden çıkartırız.
A.Y.

Çevrimdışı badwachter

• Üye
« Yanıtla #4738 : 28 Mayıs 2014, 15:39:58 »
sağol enderim ama sen sevmiyorsun bende sana bojan konusunda saygı duyuyorum .. umarım iyi işler yapar da takımımız başarılı olur . sonuçta hepimizin istediği bu takımın başarılı olması..
şunu demek istiyorum oğuz ve zoriç mesela hücumda filan cidden yoruluyorlar devamlı hareket halindeler. 20 dakika yı anca kaldırılar ... 3 ay önce ama bu sistemi yapabilecek fiziki durumumuz yoktu sanırım ki daha stabil bir oyun üzerinden gidiyorduk ..
onu demek istedim.
dün Marko İlker kardşeim maç son fbtv de konuşurken '' oyuncular maç yapmayı Obradoviç'in antremanına tercih ederler '' dedi :) :)
topam 4 saatte yakın antreman yapıyorlarmış... ciddi ağır bir tempo ama takımın fiziki durumu her oyuncu için oldukça iyi durumda.
parke yiyecek kıvamdayız Allah nazarlardan saklasın ...

Aynen abi antremanların aşırı sert geçtiği ve bunaldıklarını ben direkt birinci ağızdan duymuştum geçen ay :D :D :D
Oğuzun dönmesi bu yüzden iyi oldu çünkü Zoric tek başına 25+ dakika alıyor ve saçmalama olaylarına giriyordu onun alacağı maksimum süre 15-20 dakika ile sınırlandırmalıyız aynı şekilde oğuzun da ..
Herşey güzel olacak öyle hissediyorum abi ..

Çevrimdışı badwachter

• Üye
« Yanıtla #4739 : 28 Mayıs 2014, 15:42:43 »
bu arada bir ara Cem'le Top8 olursa diye konuşmuştuk ancak final serisinin öncesindeki dar zamanda yapılabilir mi bilmiyorum. Ben gene de yazayım. Bence parkedefener yazan çizeni olarak bir antreman sonrası takıma ve hocaya destek ziyareti yapabiliriz. Eski usul bir tepsi baklava, bir bez afiş, çok uzun sürmeyecek bir ziyaret toplu foto çekimi falan bence hoş olur.

ne dersiniz?

Bu saaten sonra değil de ben gelecek sezon sene başında buna kesinlikle varım ve çokta güzel olur hem bizler hemde takım için :) tabi beni orada
zaptedecek Cem abinin olması elzem :)