Gönderen Konu: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası (Kasım 2013 - Aralık 2015)  (Okunma sayısı 4970588 defa)

0 Üye ve 76 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı bohannon_1907

• Üye
  • Yer: Çekmeköy
Ynt: Fenerbahçe Ülker Transfer Dosyası
« Yanıtla #4785 : 29 Mayıs 2014, 09:53:31 »
Diamantidis in eskisi yenisi yok casak
orta ayağı ile bile gelir burada her türlü oynar hemde kralını oynar.
savunmanın kralının yapar hücumun kralını yapar herşeyin en iyisini yapar.
beyni ile oyunu yönlendirir.
adım gibi eminim çöp oyuncular ile oynamaktan 2 senedir yorulmuştur bıkkınlık gelmiştir.

Tripod Diamantidis diyebilir miyiz? :P
Kuşandık sarı laciyi

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4786 : 29 Mayıs 2014, 09:56:02 »
Ahahaha deriz onurum niye demiyelim :) ;)

Çevrimdışı badwachter

• Üye
  • Yer: Balıkesir
« Yanıtla #4787 : 29 Mayıs 2014, 10:39:41 »
Malcolm Delaney(25) -Bogdan Bogdanovic(21)-Bryant Dunston(28)
Bu 3 oyuncuyu mevcut kadronun üstüne sadece Kleiza'yı göndererek koyduğunuz da bence koltuğa yaslanarak rahat rahat bu takımı önce TOP 8 de daha sonra da F 4 de görebilirsiniz..
Malcolm Delaney'i küçümsemeyin arkadaşlar TOP 16 daki performanslarına bakın ondan sonra tekrar düşünün.. neredeyse her maç Bojanın 2 Rib ortalama yaptığı yerde 5 Rib , BO nun 3 asist ort. yaptığı yerde 4-5 asist ve muazzam serbest atış yüzdeleri, standart'ın biraz üstünde de 3 sayılık katkısı ve tabi TOP ÇALMA özellliği ile benim gerçekten çok çok beğendiğim bir oyun kurucu..
Yaş olarakta bu 3 oyuncu kurulmak istenilen uzun vadeli proje de çakıl taşları olabilecek potansiyeldeler..
« Son Düzenleme: 29 Mayıs 2014, 10:41:49 Gönderen: badwachter »

Çevrimdışı Okan Y.

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • KendoKamae
« Yanıtla #4788 : 29 Mayıs 2014, 11:00:29 »
Dunston'un Oly sistemi içinde iş yaptığını düşünüyorum
Kyle Hines'ın yarattığı hayal kırıklığının benzerini yaşamak içten değil
Bizler bir gün daha Fenerbahçeli olarak yaşamak için hayata bağlanırız ve gerekirse o bir gün için bütün bir ömürü gözden çıkartırız.
A.Y.

Çevrimdışı badwachter

• Üye
« Yanıtla #4789 : 29 Mayıs 2014, 11:13:25 »
Dunston'un Oly sistemi içinde iş yaptığını düşünüyorum
Kyle Hines'ın yarattığı hayal kırıklığının benzerini yaşamak içten değil
Dunston yada benzeri oyunculardan en az 1 tane takımında olmak zorunda nedeni ise senin kısalarının altetizm problemleri..
Eğer kısalarını iyi savunmacı ve atletik oyunculardan yaparsan dediğin gibi hiç ihtiyacın kalmaz çünkü 1 drive da yada 1 feykte geçilip pota ile baş başa bırakmazlar rakip kısayı yada guard'ı.. Ancak böyle olmayan kısa rotasyonun için arkanda bir BEKÇİ olması her zaman savunmanı da ayakta tutar rakip içinde her zaman aklında ''acaba'' blok yermiyim düşüncesini yerleştirirsin... Bunlar ciddi anlamda domino etkisi yapan durumlar çok ufak detay gibi görünse de benim basketbol dan anlayış şeklime göre kesinlikle vazgeçilmezdir bu tarz en azından 1 tane uzun...
Hines olayı ise bence çok doğru bir örnek değil CSKA yapısı içine kimi koyarsan koy çok sıkıntılı sezon geçirebilirdi.. Kaun-Krstic-Krypa-Voronsevic gibi çok değerli uzunların arasına onu koymak bence başlı başına gereksiz bir durumdu.. kendisini hem takıma ait hissetmedi hemde aldığı süreler o kadar saçma ve dengesizdiki,ne form tutabildi nede kendini sahaya odaklayabildi..
Zoric-Dunston rotasyonu bence avrupa 'da çok çok güzel olur ve dengeli durur..
Türkiyede de  Oğuz-Dunston yaparsın Zoric 7. oyuncun olur..
« Son Düzenleme: 29 Mayıs 2014, 11:18:52 Gönderen: badwachter »

Çevrimdışı badwachter

• Üye
« Yanıtla #4790 : 29 Mayıs 2014, 11:24:44 »
Hines in cok hirsli seyirciyle cosan bir oyuncu olmasida onemli bir etken.Donuk Rus askerleri ve yasli teyzeler karsisinda oynamakta performansini olumsuz etkilemis olabilir
Aldığı süreler ve rotasyondaki dengesizliklere bakarsan Messina'yı sene içinde darp etmeyerek sezonu bitirmesi bile bence onun hanesine artı olarak geçmeli diyorum ben :)

Çevrimdışı Eto

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Pendik-İstanbul
« Yanıtla #4791 : 29 Mayıs 2014, 11:45:59 »
Duşan Cantekin ve İbrahim Yıldırım paket olarak güzide bir kulübümüzde forma giyecek. Doğuş da çıkarsa iyice karışacak ortalık.

Çevrimdışı Murat_Bulut

• Üye
  • Yer: ELAZIĞ
« Yanıtla #4792 : 29 Mayıs 2014, 12:11:44 »
Duşan Cantekin ve İbrahim Yıldırım paket olarak güzide bir kulübümüzde forma giyecek. Doğuş da çıkarsa iyice karışacak ortalık.
Kardeşim beni bizim transferler ilgilendiriyor başımızda Obra varlen başkasının kimi aldığının bir önemi yok:-)
Dar Ağacında Olsak Bile Son Sözümüz FENERBAHÇE...

Çevrimdışı akarship

• Üye
  • Yer: Mersin-İskenderun
« Yanıtla #4793 : 29 Mayıs 2014, 12:13:12 »

bizden başka güzide bir kulüp varmı?

Çevrimdışı Okan Y.

• Üye
    • KendoKamae
« Yanıtla #4794 : 29 Mayıs 2014, 12:16:13 »
Dunston yada benzeri oyunculardan en az 1 tane takımında olmak zorunda nedeni ise senin kısalarının altetizm problemleri..
Eğer kısalarını iyi savunmacı ve atletik oyunculardan yaparsan dediğin gibi hiç ihtiyacın kalmaz çünkü 1 drive da yada 1 feykte geçilip pota ile baş başa bırakmazlar rakip kısayı yada guard'ı.. Ancak böyle olmayan kısa rotasyonun için arkanda bir BEKÇİ olması her zaman savunmanı da ayakta tutar rakip içinde her zaman aklında ''acaba'' blok yermiyim düşüncesini yerleştirirsin... Bunlar ciddi anlamda domino etkisi yapan durumlar çok ufak detay gibi görünse de benim basketbol dan anlayış şeklime göre kesinlikle vazgeçilmezdir bu tarz en azından 1 tane uzun...
Hines olayı ise bence çok doğru bir örnek değil CSKA yapısı içine kimi koyarsan koy çok sıkıntılı sezon geçirebilirdi.. Kaun-Krstic-Krypa-Voronsevic gibi çok değerli uzunların arasına onu koymak bence başlı başına gereksiz bir durumdu.. kendisini hem takıma ait hissetmedi hemde aldığı süreler o kadar saçma ve dengesizdiki,ne form tutabildi nede kendini sahaya odaklayabildi..
Zoric-Dunston rotasyonu bence avrupa 'da çok çok güzel olur ve dengeli durur..
Türkiyede de  Oğuz-Dunston yaparsın Zoric 7. oyuncun olur..

Şurada bir yanlıış anlaşılma olmasın, takım yapılanması konusunda ben de benzer görüşleri taşıyorum. hatta bilhassa top 16da takıma getirdiğim en büyük eleştiriler bizim yumuşak bir basketbol oynuyor olmamızdı. Bu noktada kendi kadrolarımda Dunston veya benzeri oyunculara yer veriyorum. Ancak Olympiakos, Maccabi vb sistem takımlarından oyuncu almanın ortak bir riski var benim gözümde. Çünkü o takımlarda oyuncuyu net olarak sistem parlatıyor. Bizim de alacağımız isimlerin bu anlamda sistem içinde değerlenecek adamlar olmalı.

Ve tekrar söylüyorum, iyi bir 1 numara alabilirsek pota altında mevcutta memnun olmadığımız tüm elemanlardan birden memnun olacağız. 1 numara almazsak Tomic bile gelse faydasız
Bizler bir gün daha Fenerbahçeli olarak yaşamak için hayata bağlanırız ve gerekirse o bir gün için bütün bir ömürü gözden çıkartırız.
A.Y.

Çevrimdışı Eto

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Pendik-İstanbul
« Yanıtla #4795 : 29 Mayıs 2014, 12:18:33 »

Abi latife yapıyorum.

Çevrimdışı badwachter

• Üye
« Yanıtla #4796 : 29 Mayıs 2014, 12:26:56 »
Şurada bir yanlıış anlaşılma olmasın, takım yapılanması konusunda ben de benzer görüşleri taşıyorum. hatta bilhassa top 16da takıma getirdiğim en büyük eleştiriler bizim yumuşak bir basketbol oynuyor olmamızdı. Bu noktada kendi kadrolarımda Dunston veya benzeri oyunculara yer veriyorum. Ancak Olympiakos, Maccabi vb sistem takımlarından oyuncu almanın ortak bir riski var benim gözümde. Çünkü o takımlarda oyuncuyu net olarak sistem parlatıyor. Bizim de alacağımız isimlerin bu anlamda sistem içinde değerlenecek adamlar olmalı.

Ve tekrar söylüyorum, iyi bir 1 numara alabilirsek pota altında mevcutta memnun olmadığımız tüm elemanlardan birden memnun olacağız. 1 numara almazsak Tomic bile gelse faydasız
Mevcut şartlar ve oyuncu piyasasın da ben M.Delaney'in en doğru seçim olacağını düşünüyorum.. Böylelikle 1 numara sorununu net şekilde çözmüş oluruz.. BO ile 1-2 oynadıklarını düşününce de aklıma hemen 2004 Detroit Pistons'ın Bad Boys II olayında M.James-L.Hunter rolleri geliyor..
İkisi de istedikleri anda ısıran ve çabuk elleri sayesinde rakip kısayı boğarak top kaybına sürükleyen oyunculardı.. Delaney'i yakından takip etmeyen arkadaşlara şöyle söylemek isterim Top çalması ve kafayı taktığı anda ( yani doğru motive edilip-güdümlendirilirse belli oyuncuya) onu sahadan silebilecek kapasite de savunma seviyelerine çıkabiliyor.. Ciddi anlamda da top çalma durumu var harika olur benim görüşüm..
Play Off larda çizdiğimiz tablo tamamen belli bir sistem tablosu o yüzden ben sırıtacağını yada oralar da gösterdikleri performanslardan düşük seviye de kalacaklarını düşünmüyorum Dunston yada benzeri oyuncuların.. ama sezonun başındaki ''kaos'' basketbolu konusunda haklısın..
« Son Düzenleme: 29 Mayıs 2014, 12:28:15 Gönderen: badwachter »

Çevrimdışı Okan Y.

• Üye
    • KendoKamae
« Yanıtla #4797 : 29 Mayıs 2014, 13:11:50 »
Mevcut şartlar ve oyuncu piyasasın da ben M.Delaney'in en doğru seçim olacağını düşünüyorum.. Böylelikle 1 numara sorununu net şekilde çözmüş oluruz.. BO ile 1-2 oynadıklarını düşününce de aklıma hemen 2004 Detroit Pistons'ın Bad Boys II olayında M.James-L.Hunter rolleri geliyor..
İkisi de istedikleri anda ısıran ve çabuk elleri sayesinde rakip kısayı boğarak top kaybına sürükleyen oyunculardı.. Delaney'i yakından takip etmeyen arkadaşlara şöyle söylemek isterim Top çalması ve kafayı taktığı anda ( yani doğru motive edilip-güdümlendirilirse belli oyuncuya) onu sahadan silebilecek kapasite de savunma seviyelerine çıkabiliyor.. Ciddi anlamda da top çalma durumu var harika olur benim görüşüm..
Play Off larda çizdiğimiz tablo tamamen belli bir sistem tablosu o yüzden ben sırıtacağını yada oralar da gösterdikleri performanslardan düşük seviye de kalacaklarını düşünmüyorum Dunston yada benzeri oyuncuların.. ama sezonun başındaki ''kaos'' basketbolu konusunda haklısın..

Obra 2 amerikalıya 1 numarayı teslim etmez :)
A.Y.

Çevrimdışı badwachter

• Üye
« Yanıtla #4798 : 29 Mayıs 2014, 13:26:22 »

Obra 2 amerikalıya 1 numarayı teslim etmez :)
BO makedon hahahahah :) :) :)

Çevrimdışı mgul

• Üye
  • Yer: Dünya
« Yanıtla #4799 : 29 Mayıs 2014, 14:11:49 »
"My name is Zeljko Obradovic and I'm very happy with this."