Gönderen Konu: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası (Kasım 2013 - Aralık 2015)  (Okunma sayısı 4970536 defa)

0 Üye ve 81 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Andrew Goudelock

• Üye
  • Yer: İzmir
  • Andrew Goudelock
Ynt: Fenerbahçe Ülker Transfer Dosyası
« Yanıtla #4950 : 31 Mayıs 2014, 00:05:12 »
Salt beyinlede salt atletizmlede bi yere gelinmez haklısın.Eskiden basketbol fiziksel temasın düşük olduğu yeteneklerin ön plana çıktığı bir oyundu gittikçe fiziksel güç inanılmaz boyutlara geldi yeteneğin oyuna etkisi gittikçe azaldı.Ben birini ön plana koyacaksak güçten atletizmden yanayım.Misal Maciulisin yetenekleri Emirin 5te 1idir ama hangi takıma sorarsak soralım Maciulisi Emire tercih eder şuan
Kadro konusunda gelirsekte iyiden kötüye Oly-Maccabi-Pana diye gider.Oly 2sinden de net bir şekilde yukarıda ama Pana-Maccabi arasında çok fark yok ki Maccabide pota altındaki en önemli güçlerden birisi Shawn Jameste yoktu.Mesela şimdi sen diyorsun Lasme Gist gibi adamlar diye Maccabide 7 kişilik rotasyonda Tyusla Ohayonla Blu ile şampiyon oldu.Öyle yada böyle Paonun 10-11 kişilik rotasyonu vardı.
Diamantidis belkide şu adı geçen her guarddan daha fazla katkıda verebilir ama onla kaybedersek büyük kaybederiz.Ben bu riskin altına girilmesi taraftarı değilim şahsen ve gelirsede çok fazla katkı sağlayamayacağını düşünüyorum.Geçen gün forumda konuşuldu Yunan oyuncular o sistem içinde başarılı oluyor yurtdışında pek başarılı olamıyorlar diye.Diamantidis neredeyse hayatı boyunca Paoda oynadı birde işin o boyutundan bakmak lazım.Batisteyi aldığımızda neler yaşadığımız ortada adam bir türlü unutamadı orayı kendi memleketi olmamasına rağmen
Diamantidis Calathes konusunda zaten hemfikiriz.Calathese hiç sıcak bakmıyorum ki bizim takım için Sloukası falan Calathesin önüne koyduğumuda biliyorsun :)

Koç farkını unutuyorsun ama orada Blatt varken bir sistem varken Pana Obradovic li dönemin kalıntılarıyla devam etti.

Ayrıca guard rotasyonu ciddi anlamda daha iyi abi. Ukic çok felaket durumdaydı

Yurt dışı muhabetini bir çok kere söylemiş olarak katılıyorum sana.. Dia sırf bu yüzden Lakers'a gitmedi. Ancak bu konuda güvencem Yunanistan-Türk kültürünün bir birine yakın olması ve Obradovic.
Ve, Madrid’e ulaşırlarsa… Benchlerinde Avrupa’da hiçbir takımda olmayan bir avantaja sahip olacaklar.

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4951 : 31 Mayıs 2014, 00:12:59 »
Casak
Ne kadar eskiden ? Kim diyor onum fiziksel temas düşük diye birde Avrupa.icin mi nba için mi ?
Kalite yetenek daha çoktu önceden şimdi yerlerde desen anlarım. Hani çok sevdiğin macuilis varya 10 sene önce litvanya milli takımında parke temizleyici olurdu..
O kadar daha üstü olmazdı.
Kalburustu adamlar hemen nba yapıyor avrupa da fark yaratacak oyuncu kalmadı o yüzden biraz atletizm olunca hemen fark ortaya.cikiyor desen anlarım. Oyun temposu mecburen hızlanıyor vs vs demen lazjm.
2012  ve 2013 şampiyon kadroda kaç tane atlet adam var
Saysana. 2011 pao da kimler var... misal
Rice mi atlet ayrıca.

Sonuçları tek bir olguya bağlamak mantıklı mi ?
« Son Düzenleme: 31 Mayıs 2014, 00:14:01 Gönderen: Cem Ağrak »

• Üye
  • Andrew Goudelock
« Yanıtla #4952 : 31 Mayıs 2014, 00:35:02 »
Ya arkadaslar, bana ciddi ciddi biri Emir'deki yeteneklerden bahsedebilir mi?  Ciddi ciddi soruyorum.  Bilmedigim icin, ogrenmek icin soruyorum.  Benim kacirdigim bir donem mi oldu?

Pick and rol oynar. Çok iyi bir saha görüşüne sahiptir. Pas kalitesi üst düzeyde.. Oyun zekası üst düzeyde. All-around bir oyuncu.. 1-2-3-4 pozisyonlarını oynayabilir. Bire bir de adam geçebilir. Eşleşme zaafı varsa post up oynayabilir..

Ama oyun odaklanması ve oyun tercihleri konusunda inanılmaz zayıf. Ta bir de şutuna güvenmiyor.
Ve, Madrid’e ulaşırlarsa… Benchlerinde Avrupa’da hiçbir takımda olmayan bir avantaja sahip olacaklar.

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4953 : 31 Mayıs 2014, 00:38:04 »
2011 pao nun kadroyu bi yaz.
2012.olim istanbul... fibal maçı tartışmasız en iyi kpap...
2013 olim londra spa ve law.
Sadece atletizm diyorsun bence tek başına doğru değil.
Eskiden fiziksel temas yoktu diyorsun bende diyorumki ne kadar eski mesela hangi maçlarda yoktu
2009 da ve 2011 deki finallerde pao nun yaptığı savunma hatırlıyor musun ?

Çevrimdışı Bukefalos

• Üye
  • Yer: İstanbul
  • RWB0 & SC30
« Yanıtla #4954 : 31 Mayıs 2014, 00:42:30 »
Emir birerbirleri cok vasat.. Ayakları cok yavas zaten
Öyle olmasa kaldırıp el üstü sacma sapan sutlar atmaz.

oyun zekası yüksek adam da o tercihleri yapmaz

en önemli avantakı fiziki yapısı, sahayı üstten görüyor ve pas yetenegi.
bunun dısında bir espirisi yok bence
« Son Düzenleme: 31 Mayıs 2014, 00:44:15 Gönderen: Bukefalos »
Ver Lester'e, yaz deftere

Çevrimdışı kuga

• Üye
« Yanıtla #4955 : 31 Mayıs 2014, 00:45:07 »
Eyvallah.  Sorun anladigim kadariyla cok yonlu bir oyuncu olmasi.  4 pozisyonu da oynuyor ama anladigim ve gordugum kadariyla hepsinden biraz ortaya karisik yapiyor: soyle adamakilli tek bir pozisyonda oynadigini istikrarli bicimde gorsek, daha mi iyi olurdu?
yok abi bu durum iyi birşey aslında pozisyon avantajı falan yaratabiliyor ama Emir beyimiz kafasını oyuna veremiyor. Bazen oyunun içinde kendini kaybediyor, kontrol gidiyor vs yani Sıkıntı yetenekte değil kafada
« Son Düzenleme: 31 Mayıs 2014, 00:45:41 Gönderen: kuga »
Ne sevmek ne sevilmek,
ne de ağlayıp gülmek,
Senin hasretin bize ölüm demek!

Şereftir seni sevmek,
sana kanaryam demek,
bu sevdamız sonsuza dek sürecek!

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4956 : 31 Mayıs 2014, 00:45:21 »
Besim lütfen bodiroga ve emir yanyana kulanma
Ayıp oluyor :)

• Üye
  • Andrew Goudelock
« Yanıtla #4957 : 31 Mayıs 2014, 01:03:45 »
Emir birerbirleri cok vasat.. Ayakları cok yavas zaten

oyun zekası yüksek adam da o tercihleri yapmaz

en önemli avantakı fiziki yapısı, sahayı üstten görüyor ve pas yetenegi.
bunun dısında bir espirisi yok bence

Abi emir bire bir de adam geçebiliyor..

Oyun zekası dediğimiz şey sadece son saniye şutları değil abi..

Emir oyunu okuyabiliyor... Ancak düzenli şekilde doğru kararları alamıyor.

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4958 : 31 Mayıs 2014, 01:04:07 »
Kaymakoglu nu kısa yaptın ben yatar sabah uçağım var.
Hayırlı geceler...
Fiziksel temas toktu diyorsun ne kadar eski işte
Kac sene öncesi diyorum
Mesela 1996 pao Barcelo serisini izle.bakalim...
2007 yi izle 2009 izle 2008
2011 izle...
Sonra konuşalım. Fiziksel temas varmi yokmu.

Tabiki basketbolda atletizm oyun aklı yetenek ve kalite hepsi önemlidir. Harmanlamak lazım.
Sirf atemtizme dayandirmak yanlış. Önce yetenek sonra atletizm
Roca Rice ne kadar atlet soyle yahu...
O 3 lukler girmese neyi konuşacaktik....
Milano çok atlet niye eleyemedi o zaman maccabiyi
Cska kadrosu da fena degil atetizm anlamında
Pargo jackson hines weems .Sonuç ?

• Üye
  • Andrew Goudelock
« Yanıtla #4959 : 31 Mayıs 2014, 01:06:28 »
Bu arada sondan bir onceki cumlen de kritik bir yorum aslinda.  Ad hoc dedigimiz, spesifik duruma gore degeri artan oyunculardan.  Belli bir pozisyonda, tam performans ortaya koysa, cok onemli olabilecek bir ozellik ama bu seneki oyunu beni cok rahatsiz etti.  Aklima hemen Bodiroga geldi bu arada.  Basketboldan da pek anlamam ya, neyse.

İlk çıktığını günden beri Bodiroga olacak gözüyle bakıldı ama olmadı abi.

Her şeyi yapabiliyor olması çok kötü bir özellik değil.

Şöyle anlatırsam daha iyi olur.  Emir oyuna konsantre olmadı mı verdiği 10 karardan 8 yanlış oluyor. Tersi noktada ise verdiği 10 karardan 8 ı doğru oluyor. Ancak bu noktada çok istikrarsız olması her şeyi bitiriyor.

Kişisel karakterine hiç girmiyorum..

fbkolik

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4960 : 31 Mayıs 2014, 01:19:49 »
Emir  en başta "Allah düşmanımın başına vermesin"denilen kadar kötü savunmacıdır,bu savunmasıyla Euroleguede çok fazla maç kaybetmemize sebep olan isimlerden birisidir ve maalesef en somut örneği evimizde oynadığımız Milano maçı,eğer o maçı kazansak belki de Final 4 yapmıştık,o maçı izlemeyenler bence izlesin Emir'i görsün.O maçta da savunma yapmıyorsan,sürekli tuttuğun adamı kaçırıp sayı yememize sebep oluyorsan daha da diyecek birşey yok.İbrahim Kutluay Emir Emir diye diye çıldırmıştı o maçta,tabi daha tonla maç var savunmada çok sayı yememize sebep olduğu ama en can alıcı maç oydu.Tabi Emir'in hücumda çok fazla özelliği var ama bu özelliğinin özellikle Eurolegue seviyesinde yarardan çok zarar verdiği maçlar da olmuştur,ben şahsen çok fazla zarar verdiğini gördüm.Tabi yararı da olmuştur ama tüm verileri alıp koyduğumuzda "Allah'a yakın bize uzak"olsun diyeceğim bir oyuncu bence.
« Son Düzenleme: 31 Mayıs 2014, 01:20:41 Gönderen: fbkolik »

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4961 : 31 Mayıs 2014, 07:41:37 »
Rodney Stuckey hayırlı olsun
Kemal erdem jest yaptı bize gönderdi.
Maliyet konusunda yardımcı olacak soz verdi :)
Freeland için de yoğun çaba içinde. :)
« Son Düzenleme: 31 Mayıs 2014, 07:43:15 Gönderen: Cem Ağrak »

Çevrimdışı Bogdan Bogdanovic

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Belgrad/Sırbistan
  • Winner
    • KE_Billz
« Yanıtla #4962 : 31 Mayıs 2014, 08:01:10 »
Rodney Stuckey hayırlı olsun

Rodney Stuckey crossover Kobe Bryant - Must See!

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4963 : 31 Mayıs 2014, 08:05:54 »
Rodney uyum olayı nasıl olur
Kafa olarak avrupa ya uyum sağlar mi.
Detroit büyük metropol istanbul da aynı o açıdan şehre adaptasyon konusunda zorlanmaz ama hoca konusu sıkıntılı. Obradovic sert kaçmasin 8)
Dumarsa da saygılar sunuyorum....

Çevrimdışı fundamental

• Üye
« Yanıtla #4964 : 31 Mayıs 2014, 08:18:32 »
Rodney uyum olayı nasıl olur
Kafa olarak avrupa ya uyum sağlar mi.
Detroit büyük metropol istanbul da aynı o açıdan şehre adaptasyon konusunda zorlanmaz ama hoca konusu sıkıntılı. Obradovic sert kaçmasin 8)
Dumarsa da saygılar sunuyorum....

Şaka veya totem değil değil mi ?