Gönderen Konu: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası (Kasım 2013 - Aralık 2015)  (Okunma sayısı 4970269 defa)

0 Üye ve 83 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı tecessus

• Üye
  • Yer: İstanbul
Ynt: Fenerbahçe Ülker Transfer Dosyası
« Yanıtla #5025 : 31 Mayıs 2014, 22:43:30 »
Delaney için Maccabi deniyor abi..

Delaney Maccabi'ye de cuk oturuyor yani.

Devre arası transferi ile Dia bize gelse idi top8 garanti, büyük ihtimal final4 de idik. Ama yeni sezon için Dia'yı ilk tercih olarak düşünmemek lazım bence, Pao da gördüğümüz Dia'nın %50 si bile olmayacaktır büyük ihtimal.

Pao veya Oly den Türkiye ye gelen herhangi bir oyuncu bir miktar sudan çıkmış balığa dönecektir.
Bu sene Oly nin yaptığı faulleri düşünüyorum da, 50 den fazla faul yapıyorlardı, yarısı güme gidiyordu

Bo gidiyorsa Calathes+siyahi guard düşünülebilir
« Son Düzenleme: 31 Mayıs 2014, 22:45:33 Gönderen: tecessus »
Fenerbahçe

Çevrimdışı GasperVidmar13

• Üye
  • Yer: Istanbul
  • Şampiyon Fenerbahçe'm ne istersen iste benden.
« Yanıtla #5026 : 31 Mayıs 2014, 22:47:42 »

hayrabol
hayrabol/kutlugün abi :D saygılar

Çevrimdışı kuga

• Üye
« Yanıtla #5027 : 31 Mayıs 2014, 23:18:49 »
Calathes ve Bo şutu olmayan iki guard olarak düşünülüyorsa, Dia'nın da şutu var denemez.

Abi yazıktır günahtır ya calathes ve bo ile mi karşılaştıryoruz artık diamantidisin şutunu.. bahsettiğimiz adamları 3 adım öteden savunsan şut atmayacak, denemeyecek adamlar..
Ne sevmek ne sevilmek,
ne de ağlayıp gülmek,
Senin hasretin bize ölüm demek!

Şereftir seni sevmek,
sana kanaryam demek,
bu sevdamız sonsuza dek sürecek!

Çevrimdışı tecessus

• Üye
« Yanıtla #5028 : 31 Mayıs 2014, 23:37:28 »
Abi yazıktır günahtır ya calathes ve bo ile mi karşılaştıryoruz artık diamantidisin şutunu.. bahsettiğimiz adamları 3 adım öteden savunsan şut atmayacak, denemeyecek adamlar..
Dia hiç bir zaman şutör ve skorer değildi. Tamam Dia'nın şutu bu ikisinden iyi ama şutör bir guard hiç olmadı
Bu açıdan değerlendiriyorsak, şutu olan guard lazım diyorsak Dia bunun karşılığı değil. Delaney olur mesela.
Yani şutu olan guard değil, oyun kurabilen guard kontenjanı için yazmak lazım Dia'yı

Öte yandan Bo ceza şutlarını fena olmayan yüzdeyle sokan bir adam aslında.
Fenerbahçe

Çevrimdışı kuga

• Üye
« Yanıtla #5029 : 01 Haziran 2014, 00:35:07 »
Dia hiç bir zaman şutör ve skorer değildi.
çok daha farklı şeyler yapıyor olması şütor olmadığını göstermez. özellikle bo ve calethesle karşılaştırmak bence çok yanlış abi.

şutu olan guard lazım diyorsak Dia bunun karşılığı değil. Delaney olur mesela.

şutu olan bir guard derken kastedilen bo gibi rakip savunma 3-5 adım ötedeyken 3lük deneyen oyuncu değilde  normal savunma yapılırken kaldırıp atabilmesi ( en azından ben böyle düşünüyorum )

Öte yandan Bo ceza şutlarını fena olmayan yüzdeyle sokan bir adam aslında.

abi fena değildi; özellikle regular seasonda süperdi ancak top 16 da hiç sokamadı.. Savunma bo'yu 3 adım öteden savunuyor abi isterse bütün cezaları soksun:D ( bo'yu çok seviyorum ama cidden hücumda bize sıkıntı yaratıyordu bundan dolayı)
Burdan bo'nun şutu bence yeterli mi demek istedin onu anlamadım ayrıca?
Ne sevmek ne sevilmek,
ne de ağlayıp gülmek,

Şereftir seni sevmek,
sana kanaryam demek,

Çevrimdışı Munez

• Üye
  • Yer: Istanbul
« Yanıtla #5030 : 01 Haziran 2014, 01:16:18 »
Bence şu takımda kalması gereken ilk isim Bo' dur. Yanına alıncak iyi bir oyun kurucuyla çok fena şeyler yapabilir Bo. Hücumunun yanında mükemmel bir savunmacı da bence
3D

Çevrimdışı tecessus

• Üye
« Yanıtla #5031 : 01 Haziran 2014, 02:07:15 »
çok daha farklı şeyler yapıyor olması şütor olmadığını göstermez. özellikle bo ve calethesle karşılaştırmak bence çok yanlış abi.

Calathes ile karşılaştırılmaz tabi. Hareketli şutu da Bo'dan biraz daha ilerde ama çok ilerde değil. Dia şut atmaktan çekinmez ama istikrarlı sokmaz.
Tabi ki burda Dia'nın klasını tartışmaya gerek yok. Ama şutu olan guard kavramından Dia'yı pek anlamadım sadece

şutu olan bir guard derken kastedilen bo gibi rakip savunma 3-5 adım ötedeyken 3lük deneyen oyuncu değilde  normal savunma yapılırken kaldırıp atabilmesi ( en azından ben böyle düşünüyorum )

Açıkcası ben şutu olan guard olarak hareketli, dribling üzerinden şut atabilen guard anlıyorum. Dia, pas opsiyonu bulamadığında şut atmaktan çekinmeyen biri ama attığı şuta kesin girer bu diyemiyorsun.
Ayrıca Pao'daki özellikle hakemsel şartları bizde bulması mümkün değil.

abi fena değildi; özellikle regular seasonda süperdi ancak top 16 da hiç sokamadı.. Savunma bo'yu 3 adım öteden savunuyor abi isterse bütün cezaları soksun:D ( bo'yu çok seviyorum ama cidden hücumda bize sıkıntı yaratıyordu bundan dolayı)
Burdan bo'nun şutu bence yeterli mi demek istedin onu anlamadım ayrıca?

Bo Siena da az ama öz kullanarak bir miktar tehdit yaratıyordu.
Bo'nun şutu yeterli demek istemedim. Mesela Bo-Dia ikilisi şut anlamında yine eksik kalır demek istedim

Öte yandan bu sene oyun kurabilen gaurdımız olsaydı zaten daha iyi yerlerde bitirecektik sezonu. İyi şut atan oyuncularımız vardı ama top16 da oyun kurucu sıkıntısı yaşadık.

Bo gibi bir oyuncuyu kaybetmek de ayrı bir sıkıntı. Zira bazı açılardan Bo'nun benzeri bir oyuncu avrupa'da yok
Fenerbahçe

Çevrimdışı kuga

• Üye
« Yanıtla #5032 : 01 Haziran 2014, 10:30:26 »
@ tecessus
 ben bo gitsin tarzı bir şey demiyorum abi kalsın ama yanına gelecek adam calathes olmaz, olmasın diyorum. Ciddi manada hücumda sıkıntı yaşarız. Her takım içeri gömülür bu 2 oyuncu yaratıcılığını kaybetmez mi?
- Dia için hiç istikrarlı şutu yok demişsin bu sene eyvallah ama bu seneye kadar yaklaşık %40 civarı sokan bir adamdı. Özellikle CSKA'yı finalde yendikleri sezon efsane sokardı..

Lafın özü benim basketbol anlayışıma göre Bo ve calathes tek başlarına özel oyuncular hiç lafım yok ama ikili oluşturmazlar. Böyle bir ikiliyle ligi bitiremeyiz. Dia-bo , Dia-calathes yada teo-bo ,  teo-calathes daha mantıklı 2liler gibi geliyor..
Ne sevmek ne sevilmek,
ne de ağlayıp gülmek,

Şereftir seni sevmek,
sana kanaryam demek,

Çevrimdışı tecessus

• Üye
« Yanıtla #5033 : 01 Haziran 2014, 12:03:18 »
@ tecessus
 ben bo gitsin tarzı bir şey demiyorum abi kalsın ama yanına gelecek adam calathes olmaz, olmasın diyorum. Ciddi manada hücumda sıkıntı yaşarız. Her takım içeri gömülür bu 2 oyuncu yaratıcılığını kaybetmez mi?
- Dia için hiç istikrarlı şutu yok demişsin bu sene eyvallah ama bu seneye kadar yaklaşık %40 civarı sokan bir adamdı. Özellikle CSKA'yı finalde yendikleri sezon efsane sokardı..

Lafın özü benim basketbol anlayışıma göre Bo ve calathes tek başlarına özel oyuncular hiç lafım yok ama ikili oluşturmazlar. Böyle bir ikiliyle ligi bitiremeyiz. Dia-bo , Dia-calathes yada teo-bo ,  teo-calathes daha mantıklı 2liler gibi geliyor..

calathes-Bo ikilisi olmaz konusunda hem fikiriz. Zaten önceki mesajlarımdan birinde Calathes-Delaney iyi duruyor demiştim.

üçlük yüzdesi olayında, Bo'nun da %50 üzeri attığı sezon var :)
Fenerbahçe

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5034 : 01 Haziran 2014, 17:13:25 »
Bogdan bogdanovic (olası ) hamlesine gereken değeri vermiyoruz bence.
Bogdan her türlü guardi tamamlayacak özellikte bir oyuncu.
Misal calathes alınırsa şayet
Calathes/.bogdan diye düşünüp saf sutor/skorer birisi alınabilir daha iyi olabilir..

hakanyetenn

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5035 : 01 Haziran 2014, 17:19:35 »
Calathes/.bogdan diye düşünüp saf sutor/skorer birisi alınabilir daha iyi olabilir..

Cem bey, Bogdan'ın fenerbahçe'de oynaması ihtimali nedir acaba?

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5036 : 01 Haziran 2014, 17:20:57 »
Bence allah tan bir aksilik çıkmazsa % 99

Çevrimdışı tecessus

• Üye
« Yanıtla #5037 : 01 Haziran 2014, 17:42:48 »

Bojan-Bogdan-Emir üçlüsünün bermuda şeytan üçgeni olmasından çekiniyorum (rakipler için değil), üstüne Kleiza'yı da ekle :)
« Son Düzenleme: 01 Haziran 2014, 17:43:11 Gönderen: tecessus »
Fenerbahçe

Çevrimdışı Tekirdağlı

• Üye
« Yanıtla #5038 : 01 Haziran 2014, 18:44:42 »
Bojan-Bogdan-Emir üçlüsünün bermuda şeytan üçgeni olmasından çekiniyorum (rakipler için değil), üstüne Kleiza'yı da ekle :)

Kleiza da yolcu bildiğim kadarıyla....Emir de dahil

gurol1967

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5039 : 01 Haziran 2014, 23:49:31 »
Gencler burada yaptiginiz o guzel kadro,oyuncu analizleriniz gibi bir
Fenerbahce Ulker - gs lh analizi rica etsek ilgili baslikta
sevinecegim. :)
Utkan kardesimiz yapacaktir klasigini sagolsun Sizlerden de
iki takimin koc,mevki mevki oyuncu karsilastirmasi,teknik,taktigi,
isin psikolojisini,guclu,zayif yonleri v.s.gibi forumun farkini
gosteren analizler beklerim zahmet olmazsa  :)