Gönderen Konu: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası (Kasım 2013 - Aralık 2015)  (Okunma sayısı 4970293 defa)

0 Üye ve 73 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Solamnus

• Üye
  • Yer: istanbul
  • in zeljko we trust!
    • cemturk
Ynt: Fenerbahçe Ülker Transfer Dosyası
« Yanıtla #6540 : 24 Haziran 2014, 15:19:23 »
Yalnız takıma genç oyuncular alıp hedefi bir kaç yıla yaymayı doğru bulmadığımı söylemek istedim.
Neticede geçen sene dahi eurolegue koçları arasında yapılan ankette Real ve CSKA'dan sonra F4 adayı olan bir takımdık. Bu saatten sonra kadro olarak üstüne koyarak gitmeliyiz. Kaybedecek bir yılımız dahi yok bence.
Maalesef bu düşüncelerinizi paylaşmıyorum. Öncelikle hedefimizin kısa vadede değil uzun vadede başarı olması gerektiğini düşünüyorum, yaşı ilerlemiş-olmuş oyuncuları alıp belki başarı yakalanabilir ama zor olan devamlı başarıyı sağlamak bu da genç ve potansiyelli oyuncuları getirip kendi yıldızlarımızı çıkarmaktan geçiyor bence.

Obradovic kendi yıldızlarını yaratabilecek potansiyelli oyuncuların gerçek potansiyellerine ulaşmasını sağlayabilecek bir koç bu nedenle genç oyuncular konusunda neden olmasın? diyebilmeliyiz.

Ayrıca gelecek sene için başarı kıstasımız ne olmalı bu da önemli bir soru, söz konusu avrupa ise kendi adıma EL'yi kazanmak gibi bir hedef bence fazla ütopik olur(daha F4 bile yapamadığımızı düşünürsek), bana göre önümüzdeki sezon hedefimiz F8'e kalmak olmalı, F8'e kalırsak F4'ü zorlamalıyız, F4 ve ötesi benim nazarımda çok büyük bir başarı olur.

Çevrimdışı mbenga

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #6541 : 24 Haziran 2014, 15:23:00 »
Calathes-Huertas Calathes-Nedovic olabilir bence o iki isim. Ayrıca Cem Abi'nin dediği gibi 5 numaraya Nurkic gelir 4 numaraya da 4-5 oynayan Amerika'dan bir isim gelir.

Çevrimdışı tecessus

• Üye
« Yanıtla #6542 : 24 Haziran 2014, 15:23:36 »
...

Ayrıca gelecek sene için başarı kıstasımız ne olmalı bu da önemli bir soru, söz konusu avrupa ise kendi adıma EL'yi kazanmak gibi bir hedef bence fazla ütopik olur(daha F4 bile yapamadığımızı düşünürsek), bana göre önümüzdeki sezon hedefimiz F8'e kalmak olmalı, F8'e kalırsak F4'ü zorlamalıyız, F4 ve ötesi benim nazarımda çok büyük bir başarı olur.

Bence bu sorunun cevabı Obra ne kadar bizimle kalacak sorusunun cevabına göre şekillenmeli.
Kontratı bitiminde gidecekse bu sene hedefimiz EL şampiyonluğu olmalı.
Uzun yıllar bizimle kalacaksa sıkıntı yok

En önemli transferimiz Obra'nın sözleşme uzatması olur ve sene sonuna kalmadan uzatılmalı şöyle +4 en az
Fenerbahçe

Çevrimdışı Solamnus

• Üye
  • Yer: istanbul
  • in zeljko we trust!
    • cemturk
« Yanıtla #6543 : 24 Haziran 2014, 15:27:41 »
Bence bu sorunun cevabı Obra ne kadar bizimle kalacak sorusunun cevabına göre şekillenmeli.
Kontratı bitiminde gidecekse bu sene hedefimiz EL şampiyonluğu olmalı.
Uzun yıllar bizimle kalacaksa sıkıntı yok

En önemli transferimiz Obra'nın sözleşme uzatması olur ve sene sonuna kalmadan uzatılmalı şöyle +4 en az

Bence sözleşmesi bitince ayrılmayı düşünen Obra, Gherardini'nin getirilmesi için uğraşmazdı. Şubenin  yapısının değiştirilmesi, gençlere şans vermesi, şampiyonluğun ardından burda mutlu olduğunu belirtmesi bence Obra'nın kalacağını fazlasıyla ifade ediyor, dediğiniz gibi yönetim akıllı davranıp hocayla sözleşme uzatmalı en kısa sürede.

Çevrimiçi iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
« Yanıtla #6544 : 24 Haziran 2014, 15:33:23 »
Maalesef bu düşüncelerinizi paylaşmıyorum. Öncelikle hedefimizin kısa vadede değil uzun vadede başarı olması gerektiğini düşünüyorum, yaşı ilerlemiş-olmuş oyuncuları alıp belki başarı yakalanabilir ama zor olan devamlı başarıyı sağlamak bu da genç ve potansiyelli oyuncuları getirip kendi yıldızlarımızı çıkarmaktan geçiyor bence.

Obradovic kendi yıldızlarını yaratabilecek potansiyelli oyuncuların gerçek potansiyellerine ulaşmasını sağlayabilecek bir koç bu nedenle genç oyuncular konusunda neden olmasın? diyebilmeliyiz.

Obradoviç isminin geçtiği yerde F4'ten önce bir hedef olmaz bence. Adım adım gitmek konusunda katılırım. Önce top8 ardından F4. Zira koç da bunu söylüyor. İlk hedef ilk turda ilk 4'e girmek, ardından ikinci turda ilk 4e girmek ve sonrası top8 ve ötesi.
Genç oyunculardan kastım gençlere karşı olduğum gibi algılanmasın. Yıllar önce tanjevic'in emir ve vidmarı getirdiği gibi yetiştirecek genç yabancı istemediğimi kastettim. Zira zaten genç yerli oyuncularımız var takımda.
Bakın Maccabi şampiyon oldu. Her kim olursa olsun Maccabinin kadrosunun bizden daha kaliteli olduğunu iddia eden asla katılmam.
Bu koç, bu bütçe ve böylesi imkanlarla bu takım artım F4'ü fazlasıyla hakkediyor ve ona göre kadro da kurulmalı. Yoksa bu iş Huertellerle, Nurkiçlerle falan olmaz. neticede Obradovic de bir insan ve elinde sihirli değnek yok.

Çevrimdışı tecessus

• Üye
« Yanıtla #6545 : 24 Haziran 2014, 15:34:32 »
Bence sözleşmesi bitince ayrılmayı düşünen Obra, Gherardini'nin getirilmesi için uğraşmazdı. Şubenin  yapısının değiştirilmesi, gençlere şans vermesi, şampiyonluğun ardından burda mutlu olduğunu belirtmesi bence Obra'nın kalacağını fazlasıyla ifade ediyor, dediğiniz gibi yönetim akıllı davranıp hocayla sözleşme uzatmalı en kısa sürede.

Aynı şekilde düşünüyorum ama tek canımı sıkan nokta, Hayatım Basketbol programında, Obra'nın kontrat bitimi sonunda NBA istediği yönünde bir izlenim almış olmam. O zamanlar daha yeni gelmişti, bunun da etkisi olabilir
Fenerbahçe

Çevrimdışı kalamarina

• Üye
  • Yer: Uşak/Maslak
« Yanıtla #6546 : 24 Haziran 2014, 15:38:41 »
Bogdan Bogdanovic ve Calathes-Teo'dan biri gelsin de diğer parçalar zaten bulunur.Mühim olan bu 2 isim

Çevrimdışı Samet_GFB

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #6547 : 24 Haziran 2014, 15:39:22 »
Bogdan Bogdanovic ve Calathes-Teo'dan biri gelsin de diğer parçalar zaten bulunur.Mühim olan bu 2 isim

galiba Calathes gelmiş ama çift guard istiyormuş hoca diğeri inşallah Teo olur
« Son Düzenleme: 24 Haziran 2014, 15:40:13 Gönderen: Samet_GFB »

Çevrimdışı Aaskın

• Üye
  • Yer: Bursa
  • Son sözümüz FENERBAHÇE
« Yanıtla #6548 : 24 Haziran 2014, 15:39:56 »
Uzun vadeli plan yapıyorsak çok katılamıyorum bu plana. her gelen hoca uzun vadeli plan yapa yapa 10 sene geçti. elde var 1 adet top 8.
Obradovic > her gelen hoca

Çevrimdışı kalamarina

• Üye
  • Yer: Uşak/Maslak
« Yanıtla #6549 : 24 Haziran 2014, 15:41:43 »
galiba Calathes gelmiş ama çift guard istiyormuş hoca diğeri inşallah Teo olur

Calathes gelirse elimizi inanılmaz rahatlatır,şutu dışında adamda eksik yok.Yanına Teo olursa zaten Avrupa'nın en iyi guard ikilisi bizde olur olmazsa da Delaney-Hickman falan bulunur bi çözüm ki Calathes-Delaney rotasyonu da Real dışındaki bütün takımların kısalarından iyidir

Çevrimdışı Samet_GFB

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #6550 : 24 Haziran 2014, 15:43:49 »
Calathes gelirse elimizi inanılmaz rahatlatır,şutu dışında adamda eksik yok.Yanına Teo olursa zaten Avrupa'nın en iyi guard ikilisi bizde olur olmazsa da Delaney-Hickman falan bulunur bi çözüm ki Calathes-Delaney rotasyonu da Real dışındaki bütün takımların kısalarından iyidir

bencede şutu dışında eksiği yok biz Calathes-Teo-Bogdan ile tamamlayalım bu işi herkes mutlu olsun

Çevrimdışı mgul

• Üye
  • Yer: Dünya
« Yanıtla #6551 : 24 Haziran 2014, 15:45:43 »
Derin Basketbol ‏@DerinAvrupa 58 sn.

Fenerbahçe Ülker'den ayrılan Linas Kleiza, önümüzdeki sezon EA7 Milano forması giyecek.
"My name is Zeljko Obradovic and I'm very happy with this."

Çevrimdışı Eto

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Pendik-İstanbul
« Yanıtla #6552 : 24 Haziran 2014, 15:46:25 »
Herkes hazır buradayken, şuraya da bir dikkat edelim: http://parkedefener.com/forum/index.php?topic=3.msg57924;topicseen#msg57924

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #6553 : 24 Haziran 2014, 15:47:04 »

Yok Obradovic ile kimseyi kıyaslamam. takımdaki eksik yönleri herkesten iyi görüyordur zaten koç. Yalnız takıma genç oyuncular alıp hedefi bir kaç yıla yaymayı doğru bulmadığımı söylemek istedim.
Neticede geçen sene dahi eurolegue koçları arasında yapılan ankette Real ve CSKA'dan sonra F4 adayı olan bir takımdık. Bu saatten sonra kadro olarak üstüne koyarak gitmeliyiz. Kaybedecek bir yılımız dahi yok bence.
Transferler bitince kadrodaki yabancilara yas olarak bakarız
Tahminen 22 yas ve altinda 2 oyuncu olur 30 yasinda ve üzerinde 1 oyuncu olur
Kalanlar sanırım 25 30 arası olur
Yani o dediğiniz bir yapilanma olmaz ama hoca 1 2 genç yabancı serpistirip hem takima hemde onlara yatırım yapmak ister.
Tanjevic.gibi sacma sapaln bor yapilanma yapmaz sanırım
Obradovic bu yil tek hedefi final 4.
Adamin adı çok büyük zaten final 4 harici kesmez
Bu sezon geçiş süreci diyelim ki onca defosuna rağmen 2 galibiyet fazla alabilsek top 8 yapardık. Obradovic işte bu yüzden büyük koç ama kadro defolari o kadar çok fazlaydı ki koç avantajını yediğimiz seriler sonrasi geri gelmez için kullandık ama one geçip vurma kısmında tek başına doğal olarak yetmedi.
Bu sene inşallah daha dengeli bir kadro ( illa defosu olacaktır 4 x 4 kadro kurulmaz bence ) kurulacaktir ve hedefimiz doğrultusunda zirveye oynayacaktir bu takım

Çevrimdışı tecessus

• Üye
« Yanıtla #6554 : 24 Haziran 2014, 15:47:52 »
Calathes'in orta mesafe şutu fena değildi diye hatırlıyorum (Bo gibi), yanlış mı hatırlıyorum?
Fenerbahçe