Gönderen Konu: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası (Kasım 2013 - Aralık 2015)  (Okunma sayısı 4970425 defa)

0 Üye ve 72 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Air-Life

• Ziyaretçi
Ynt: Fenerbahçe Ülker Transfer Dosyası
« Yanıtla #6810 : 25 Haziran 2014, 13:41:41 »
Yabancı sınırlamasının olmadığı bir yerde tabii ki Semih'i istemez. Ancak son durumu ne olursa olsun, hem yerli olması hem de bir dönem NBA'e gidecek kadar potansiyeli bulunan bir oyuncu olarak makul bir ücretle gelmesi durumunda kadro genişliği açısından iyi bir transfer olur Semih.

Herkes bir takım isimler yazıp çiziyor fakat bel bağladığımız bir oyuncu sakatlandığında nasıl yedekleyeceğiz? Bu nedenle sevmesem bile Hidayet'e ve Semih'e evet diyebiliriz.

Obradovic bir söz söylemişti '' Oyuncuları 2 ye ayırırım aptal ve akıllı oyuncu diye '' demişti. Bu durumda Semih aptal oyuncu konumuna girmiyor mu ? Semih zaten akıllı olsa Ömer gibi Nba de kalırdı.

Hidayet i ben isterim o konuda birşey yok. Sonuçta Nba de söz söylemiş isimlerden biri Hedo. Ama Semih i istemiyorum. Anadolu Efes bu kadar güçlenip kadrosundaki gereksiz oyuncuları bir bir atıyorken o gereksizler içinde en baş olan Semih i almamıza çok üzülürüm.

Çevrimdışı BeratAkbaba

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • BeratAkbaba
« Yanıtla #6811 : 25 Haziran 2014, 13:41:50 »
Valla semih'e bile evet derim ama hidayet'e demem.
#12 Damir Mrsiç

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #6812 : 25 Haziran 2014, 13:42:20 »
Öyle de dostum ama bu oyuncular eski oyuncular gibi değil. Teo nun potansiyeli var ama bir türlü ispat edemedi.
O yüzden fiziksel güç takviyesi de yapılsa kötü olmaz bence. Vidmar'ın sağlamına da razıyım, illa uçan kaçan olması şart değil
Keza kısa rotasyonunda da 1 tane fiziki olarak güçlü biri olsa fena olmaz

abi Size olarak aynı düşünüyoruz zaten olası Nurkiç hamlesi buna işaret zaten..
nurkiç zenci olsaydı şimdi ahh uff vahh oyy diye kendimizden geçmiştik hep beraber :)

Çevrimdışı tecessus

• Üye
« Yanıtla #6813 : 25 Haziran 2014, 13:43:41 »
Abi obradovic'in takımında emir'in böyle bir lüksü olamaz,aksi takdirde koç ipini çeker.

Yalnız bir şeyi gözden kaçırıyoruz. Hoca şu huzursuzluk çıkarırsa ipini çeker, bu çıkarırsa ipini çeker vs
Evet çeker gerçekten, ama kadroda önemli gedik açılır,

Emir sorun çıkardı ipini çekti, Semih sorun çıkardı ipini çekti, Teo sorun çıkardı ipini çekti vs.
Kiminle oynayacak sonra. Bilgisayar oyunu değil ki bu, transfer hemen yapılmıyor, zamanı var, maliyeti var, uyumu var, var da var.
O sebeple oynacağı şartlarda minimum sorun çıkartacak oyuncular da önemli
« Son Düzenleme: 25 Haziran 2014, 13:46:30 Gönderen: tecessus »
Fenerbahçe

Air-Life

• Ziyaretçi
« Yanıtla #6814 : 25 Haziran 2014, 13:48:32 »
abi Size olarak aynı düşünüyoruz zaten olası Nurkiç hamlesi buna işaret zaten..
nurkiç zenci olsaydı şimdi ahh uff vahh oyy diye kendimizden geçmiştik hep beraber :)

Cem abi olmus oyuncuları alsak daha iyi değilmi sence ?

Mesela illa genç alıcaksak bana göre Nurkic ten daha potansiyelli olan Sarıc i neden elden kaçırdık ? Ivko reis kaptı.

Yanı ben Nurkıc e falan fit değilim. Baynes i zorlamak gerek

Çevrimdışı mgul

• Üye
  • Yer: Dünya
« Yanıtla #6815 : 25 Haziran 2014, 13:48:54 »
Teşekkürler akşam bilgisayarı açınca okurum.
Önemli değil hocam.Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana :)
"My name is Zeljko Obradovic and I'm very happy with this."

Çevrimdışı iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
« Yanıtla #6816 : 25 Haziran 2014, 13:57:57 »

Mesela illa genç alıcaksak bana göre Nurkic ten daha potansiyelli olan Sarıc i neden elden kaçırdık ? Ivko reis kaptı.

Aynı fikirdeyim. Son hamleyi eksik yada soru işareti olacak şekilde bırakmamak lazım

Çevrimdışı Tekirdağlı

• Üye
« Yanıtla #6817 : 25 Haziran 2014, 13:58:15 »
Obradovic bir söz söylemişti '' Oyuncuları 2 ye ayırırım aptal ve akıllı oyuncu diye '' demişti. Bu durumda Semih aptal oyuncu konumuna girmiyor mu ? Semih zaten akıllı olsa Ömer gibi Nba de kalırdı.

Hidayet i ben isterim o konuda birşey yok. Sonuçta Nba de söz söylemiş isimlerden biri Hedo. Ama Semih i istemiyorum. Anadolu Efes bu kadar güçlenip kadrosundaki gereksiz oyuncuları bir bir atıyorken o gereksizler içinde en baş olan Semih i almamıza çok üzülürüm.

Semih akıllı olsa oynayamayacağını bile bile NBA'e gitmez, bizde kalırdı... Yani bir arkadaş söylemişti, Semih'in kariyerindeki en iyi hareketi B.İ. diye... Aynen katılıyorum

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #6818 : 25 Haziran 2014, 13:59:01 »

elimizde Bjelica varken SAriç'e yatırım yapmak bence olmazdı.
Baynes kesinlikle gelmek istemiyormuş spurs ile devam etmek istiyormuş diye duydum.
şimdi sıkıntı şu . biz kafamızdan geçen her ismi yazıyoruz ediyoruz ama birde bunların gelme durumları var.
misal bende istiyorum ki dusnton gelsin ama Olimpiacos bırakmıyor veya çok yüksek bir buy out istiyor. o zaman olmuyor bu transfer
geçen sene Teo ile anlaştık ama Cska 2 milyon euro isteyince kaldı transfer.
yani bende şahsen Baynes ve Freeland istiyorum gelsin
ama teo calathes ve teo ihtimali konuşuyoruz bu 3ünün şubeye maliyeti ciddi olacaktır.
sonuçta 50 milyon bütçemiz yok

ki olsa bile Obradoviç in hayat felsefesi biraz da bu yönzde. kendisi de bunu açıklıyor.
Obradobiç Vuje gibi oyuncu yetiştiren bir koç değil ama Messina gibi de hazır oyuncu ile yola çıkan bir adam değil
Obradoviç sonuç odaklı bir hoca tartışılmaz her zaman oynadığı her kupayı almak ister ama buna giderken oyuncularını kendi sistemine uymak şartı ile geliştirmeyi seçen bir adam.
nurkiç i istiyorsa kafasında 3 senelik bir plan yapmıtır.

AVrupa da 5 tane pivot sayalım..
Lasme filan değil ama gerçek 5 numara sayalım
yok ne yazık ki - hemen NBa yapıyorlar. Tomiç gelsin istiyoruz bende isterim misal ama Barcelona adamı bırakacak mı
yani transferleri yaparken birazda bütçe ve gelme ihtimali üzerinden düşünmek faydalı olur diye düşünüyorum

yoksa bana kalsa rodriguez-Calathes-Bogdan 3 lüsü yaparım
arkama yaslanırım ama her istediğimiz her zaman olmuyor sanki

birde sonuçta Obradoviç haklı olarak kendi tercihlerinden bulunacak 22 senede kazanmadık kupa kazanmamış dev olmuş bir adam olunca mevzu
bazen istemesek de seçtiği oyuncuları ona güvenmekten başka bir çaremizin olmadığını ve ciddi anlamda ona güvenmemiz gerektiğini söylüyorum ..

misal voleybola atlayalım İvan ile yollar ayrılıyor burada sadece bütçe ile ilgili bir karar da yok Castellani nin de böyle bir düşüncesi var çok üzülüyorum ama Castellani çok değerli ve ne yaptığını bilen bir adamdır o yüzden saygı duyuyorum..

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #6819 : 25 Haziran 2014, 13:59:56 »
Aynı fikirdeyim. Son hamleyi eksik yada soru işareti olacak şekilde bırakmamak lazım

hocam 4x4 kadro bence kurmak imkansız
mutlaka eksik gedik olacaktır. önemli olan kadro yapısı ile o eksikleri tolere edebilmek diye düşünüyorum
ne kadar iyi tolere edilirse o kadar başarılı olma ihtimali artar.

Çevrimdışı pikenrol

• Üye
« Yanıtla #6820 : 25 Haziran 2014, 14:00:33 »
duyum vermek gibi olmasın ama 5 numaraya ante tomic'i bekliyorum...

Çevrimdışı Özcan Özdemir

• Üye
  • Yer: Kütahya- Nazilli
    • özcanözdemir43
« Yanıtla #6821 : 25 Haziran 2014, 14:01:13 »
Calathes in ceza olayı nedir? 20 maçtı sanırım, avrupaya yansıyacak mı?
Yansıyacak sanırım ama ne akdarı kaldı bilmiyorum.
Fenerbahçe'linin dostu yine bir Fenerbahçe'lidir.

Çevrimdışı akarship

• Üye
  • Yer: Mersin-İskenderun
« Yanıtla #6822 : 25 Haziran 2014, 14:01:52 »
Valla semih'e bile evet derim ama hidayet'e demem.

Hidayetin bize katkısı bundan sonra taraftarın arasında tezahürat yapması olur, bitik adam resmen onu neden istiyorlar bir anlayabilsem

Çevrimdışı pikenrol

• Üye
« Yanıtla #6823 : 25 Haziran 2014, 14:03:07 »

kaç senedir aynı cümleyi kuruyorsun, ben de kaç senedir onaylıyorum sayamadım ilhan abi. sen sayabildin mi? :D

@baydar
fabrika ayarlarına dön bence. bu halin olmamış. alışamıyor insan ciddi yazmana. :D

Çevrimdışı Soner

• Üye
  • Yer: Van
« Yanıtla #6824 : 25 Haziran 2014, 14:04:07 »
cem abi voleybolda brezilyalı 4 numara transfer edilecek diyor, o topice ugramıyosun buraya yazayım dedim. haber varmı o konuda?