Gönderen Konu: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası (Kasım 2013 - Aralık 2015)  (Okunma sayısı 4970540 defa)

0 Üye ve 92 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı BeratAkbaba

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • BeratAkbaba
Ynt: Fenerbahçe Ülker Transfer Dosyası
« Yanıtla #6900 : 25 Haziran 2014, 17:35:03 »
Milli takım boykot haberi doğru ise taktir ederim ve desteklerim. Bu karaktersiz gidene kadar milli takıma oyuncu göndermemek lazım. Adamı milli takımdan da soğutur bu adam.

O nerden çıktı abi?
#12 Damir Mrsiç

Çevrimdışı Samet_GFB

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Ankara

Çevrimiçi iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
« Yanıtla #6902 : 25 Haziran 2014, 17:38:14 »
O nerden çıktı abi?

Şöyle bir haber var. Aslını bazı arkadaşlar daha iyi bilebilir

Türkiye Basketbol Ligi final serisi son maçında Galatasaray Liv Hospital'in sahaya çıkmamasından sonra şampiyonluğunu ilan eden Fenerbahçe Ülker'de tepkiler artmaya başladı.

Türkiye Milli Erkek Basketbol Takımı'nın başına getirilen Ergin Ataman'ın yaptığı açıklamalar sonrası tepki göstermeye başlayan Sarı-lacivertliler, milli takım antrenmanlarının Ülker Sports Arena'dan alınmasıyla aradaki bağları tamamen koparmaya hazırlanıyor. Kadın Milli Takımı'nın antrenman yapacağını öne sürerek idmanları Abdi İpekçi'ye alan Ergin Ataman'la birlikte çalışmak istemeyen milli basketbolcular yönetime bu kararını ilettiği ifade edildi.

Fenerbahçeli basketbolcular, Ergin Ataman milli takım antrenörlüğünü bırakana kadar kendilerinin Ay-Yıldızlı formayı giymek istemedikleri yöneticilerine söylediği belirtildi. 30 Eylül'de başlayacak Dünya Basketbol Şampiyonası öncesi TBF'den af isteyecek olan Fenerbahçeli basketbolcular bu konuda anlayış beklediklerini söyledi.

Fenerbahçe'nin yapacağı yönetim kurulu toplantısında ele alınacak bu karara yöneticilerinde destek olacağı belirtilirken, yakın zamanda bu konuyla ilgili kulüpten açıklama yapılması bekleniyor. Fenerbahçe'nin kadrosunda Ömer Onan, Oğuz Savaş ve Emir Preldzic gibi milli takım forması giyen basketbolcular bulunuyor.

Çevrimdışı kuga

• Üye
« Yanıtla #6903 : 25 Haziran 2014, 17:41:56 »
aynen..
her iki oyuncu içinde NBa kesinlikle erken
min 2 sene burada kalmak zorundalar. bence hatta bence kısalar için NBa yapmak orada tutunmak uzunlara göre daha zor -NBa üstadları burada onlar daha iyi izah ederle -

Nurkiç şu hali ile Lasme den oyun aklı olarak 3 kat daha iyi adam . 20 filan fark etmez eksileri olması ile baraber hoca ile beraber çok dominat bir adama dönüşebilir.

min 3 sene kalıp öyle Nba yapmalı diye düşünüyorum  yoksa gidip orada HAvlu sallamaktan başka birşey yapmazlar.

Bence bunun en büyük örneği de Enes Kanter'dir abi.. Avrupa'daki belkide en potansiyelli uzundu; Gençler turnuvalarında falan Valanciunas'a nal toplatırdı ama erken gitti ne olacakken ne durumda kendisi hepimiz görüyoruz.

Nurkic'in yolu umarım Ülker Arena'dan geçer; çok büyük bir yıldız olabilir Obra Reisin ellerinde..
« Son Düzenleme: 25 Haziran 2014, 17:42:45 Gönderen: kuga »
Ne sevmek ne sevilmek,
ne de ağlayıp gülmek,
Senin hasretin bize ölüm demek!

Şereftir seni sevmek,
sana kanaryam demek,
bu sevdamız sonsuza dek sürecek!

Çevrimdışı BeratAkbaba

• Üye
    • BeratAkbaba
« Yanıtla #6904 : 25 Haziran 2014, 18:00:35 »
Bizim için Caner Medley deniyor.Olursa muazzam olur sene başında kendi kafamda kurduğum kadroların hepsine yazıyordum.Atlet dış şutu var içerden oynar penetre eder kendine pozisyon yaratır savunmada çok iyi fiziği kaya gibi ribaundlarda sağlam daha ne olsun

Kaya gibi derken kaya peker'i mi kastediyorsun :)
#12 Damir Mrsiç

Çevrimdışı cembut

• Üye
« Yanıtla #6905 : 25 Haziran 2014, 18:02:08 »
aynen..
her iki oyuncu içinde NBa kesinlikle erken
min 2 sene burada kalmak zorundalar. bence hatta bence kısalar için NBa yapmak orada tutunmak uzunlara göre daha zor -NBa üstadları burada onlar daha iyi izah ederle -

Nurkiç şu hali ile Lasme den oyun aklı olarak 3 kat daha iyi adam . 20 filan fark etmez eksileri olması ile baraber hoca ile beraber çok dominat bir adama dönüşebilir.

min 3 sene kalıp öyle Nba yapmalı diye düşünüyorum  yoksa gidip orada HAvlu sallamaktan başka birşey yapmazlar.

Nurkiç in en dikkat çektiğim özellikleri serbest atışları yüksek yüzdeli ve hucum ribaundu kovalayan biri.. Eksileri de tecrübesizlikten gelen eksikler... Bide agresif yönünü göstermişler.. Mirsad ı andıran bir hırsı var..

Bogdanovic in de Obrayla eksiklerini kapatması çok hızlı olur ..

Çevrimdışı Samet_GFB

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #6906 : 25 Haziran 2014, 18:04:45 »
Mephis Grizzlies guard Nick Calathes hired a lawyer to understand if his ban in the NBA counts also in Europe and in FIBA competitions

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #6907 : 25 Haziran 2014, 18:05:53 »
Nurkiç in en dikkat çektiğim özellikleri serbest atışları yüksek yüzdeli ve hucum ribaundu kovalayan biri.. Eksileri de tecrübesizlikten gelen eksikler... Bide agresif yönünü göstermişler.. Mirsad ı andıran bir hırsı var..

Bogdanovic in de Obrayla eksiklerini kapatması çok hızlı olur ..

bu tarz videoların en güzel tarafı + - her şeyi göstermeleri .
zaten avrupa da 4 x4 lük 5 numara hatta 10 üzerinden 8 lik 5 umara yok
öyle olsa hemen NBa yaparlar.
kısa alternatifleri uzun alternatiflerinden çok daha fazla şahsen.

Çevrimdışı rachy

• Üye
  • Yer: denizli
« Yanıtla #6908 : 25 Haziran 2014, 18:10:25 »
nurkicin sut stili çok güven vermiyor yoksa draft raporları falan gayet tatminkar ama işte o nerden çıktığı belli olmayan toplar var ya biraz düşündürücü çok şansa atıyormuş gibi gözüküyor =)

Çevrimdışı cembut

• Üye
« Yanıtla #6909 : 25 Haziran 2014, 18:15:57 »
Mephis Grizzlies guard Nick Calathes hired a lawyer to understand if his ban in the NBA counts also in Europe and in FIBA competitions

CEzası Avrupada geçersiz olma ihtimali var demekki..

Çevrimdışı cembut

• Üye
« Yanıtla #6910 : 25 Haziran 2014, 18:18:33 »
bu tarz videoların en güzel tarafı + - her şeyi göstermeleri .
zaten avrupa da 4 x4 lük 5 numara hatta 10 üzerinden 8 lik 5 umara yok
öyle olsa hemen NBa yaparlar.
kısa alternatifleri uzun alternatiflerinden çok daha fazla şahsen.

Kısa rotasyonu çok iyi olacak gibi , 5 numaraya kimi alıcaz merak ediyorum.. Nurkiç olursa üzülmem ama biraz risk var.. Fazla alternatif de yok cidden..

Çevrimdışı Cengizao

• Üye
« Yanıtla #6911 : 25 Haziran 2014, 18:23:35 »
Nik Caner-Medley çok yanlış. Zaten Real Madrid istiyordu. Gitmeli oraya. Atletizmi ile oynayan Real Madrid'de sırıtmaz. Bu kadar savunmacı bir PF peşinde koşamayız. Şutu da var aslında, her şeyde biraz biraz var ama hiç bir yönü keskin değil. Bu da bize sertlik katmayacağı için çok yanlış bir transfer olur. Maccabi sezonunu hatırlayın. Sisteme uymadı. Facia bir sezon geçirdi. Run&gun oynamıyoruz biz. Real Madrid olsa neyse. Ayakları biraz çabuk. Net sayılabilecek özelliği sadece bu. Rotasyon oyuncusundan fazlası değil.

Caner-Medley'in aksine Derrick Brown tam aradığımız isim. İlgilendiğimiz haberleri doğrudur umarım. İlgilenmek ile kalmayalım, alalım da. P&R'de durdurulamaz. Atletizmi ve çabukluğu ile yardım savunmalarında can simidi olur. Gerçekten çok çabuk. Aşırı atletik oyunu ile taraftarın sevgilisi olur. Çok güçlü. Topla iyi dribbling yapıyor olması da cabası (Bkz. Nemanja Bjelica). Orta mesafe şutları da gayet iyi. Bir uzun için çok iyi serbest atış yüzdesi var. Maç başı 4.5 rebound ortalaması iyi bir rakam bence. Büyük hedefleri olan bir takımın oyuncusu net olarak. Undersized Shawn James diyorum ben ona. Euroleague'de point forward gibi kullanılabilir. 3-4 no arasında her iki pozisyonda da ortada kalan bir oyuncu. Bizim aradığımız oyuncu aralığı bu. Zaten 1 pivot daha gelecek. Sertliği arttırmazsak yine statik, yine kırılgan bir takım oluruz. Tam aradığımız isim. Nokta transfer.

Allah korusun da Bogdan'da sıkıntı olursa Mantas Kalnietis düşünülebilir bence.
« Son Düzenleme: 25 Haziran 2014, 18:29:40 Gönderen: Cengizao »

Çevrimdışı kuga

• Üye
« Yanıtla #6912 : 25 Haziran 2014, 18:36:40 »
Nik Caner-Medley çok yanlış. Zaten Real Madrid istiyordu. Gitmeli oraya. Atletizmi ile oynayan Real Madrid'de sırıtmaz. Bu kadar savunmacı bir PF peşinde koşamayız. Şutu da var aslında, her şeyde biraz biraz var ama hiç bir yönü keskin değil. Bu da bize sertlik katmayacağı için çok yanlış bir transfer olur. Maccabi sezonunu hatırlayın. Sisteme uymadı. Facia bir sezon geçirdi. Run&gun oynamıyoruz biz. Real Madrid olsa neyse.

Caner-Medley'in aksine Derrick Brown tam aradığımız isim. İlgilendiğimiz haberleri doğrudur umarım. İlgilenmek ile kalmayalım, alalım da. P&R'de durdurulamaz. Atletizmi ve çabukluğu ile yardım savunmalarında can simidi olur. Gerçekten çok çabuk. Aşırı atletik oyunu ile taraftarın sevgilisi olur. Çok güçlü. Topla iyi dribbling yapıyor olması da cabası (Bkz. Nemanja Bjelica). Orta mesafe şutları da gayet iyi. Bir uzun için çok iyi serbest atış yüzdesi var. Maç başı 4.5 rebound ortalaması iyi bir rakam bence. Büyük hedefleri olan bir takımın oyuncusu net olarak. Undersized Shawn James diyorum ben ona. Euroleague'de point forward gibi kullanılabilir. 3-4 no arasında her iki pozisyonda da ortada kalan bir oyuncu. Bizim aradığımız oyuncu aralığı bu. Zaten 1 pivot daha gelecek. Sertliği arttırmazsak yine statik, yine kırılgan bir takım oluruz. Tam aradığımız isim. Nokta transfer.

Allah korusun da Bogdan'da sıkıntı olursa Mantas Kalnietis düşünülebilir bence.

Sende baya baya Bir kuban aşkı var ordan simon dışında bir adam almam ben olsam :D Nik Caner Medley aslında net bir pivot alacaksak bizim tam aradığımız adam öyle olmayacaksa vesely,freeland vs tarzı 4-5 oynayan uzun almalıyız.. Öyle hafife alınacak bir atletizmi yok.. şutu da çok iyidir. Ribaunt katkısı,sezgisi,istediği çoktur( bu sene en çok aradığımız şeydi). Sadece bjelicayı değil;3numarayı da dinlendirebilir..

Brown konusna gelince harika bir hucum silahı,inanılmaz keyif verir basketbolu falan ama kuban da bulduğu rahatlığı özgürlüğü bulabillir mi bizde bilmiyorum:)) çok büyük getirileri olur hücumda ters eşleşmeler falan ama ben hala şüpheyle bakıyorumm
Ne sevmek ne sevilmek,
ne de ağlayıp gülmek,
Senin hasretin bize ölüm demek!

Şereftir seni sevmek,
sana kanaryam demek,
bu sevdamız sonsuza dek sürecek!

Çevrimdışı Cengizao

• Üye
« Yanıtla #6913 : 25 Haziran 2014, 18:46:19 »
Caner Medley'e bu kadar savunmacı savunmacı PF peşinde koşmamalıyız denmişte bu sene ELde Malaganın en skorer oyuncusuydu.26 dakikada iyi yüzdelerle 12.5 sayı ortalaması yakalamak kolay iş değil.Bu sene hucumda son derece yavan olan Malaganın 2 ABDli guardını bir kenara bırakırsak en önemli yaratıcısıydı aynı zamanda.Run&gun oyuncusu olduğuna katılmıyorum.

Brown'u da beğenen beğenen biri olarak Brown'un Medleyden çok daha üstün olduğu bir taraf göremiyorum.Atletizmi ve patlayıcılığı daha üst düzeydir ama Medleyin atletizmide hiç yabana atılacak cinsten değil.Buna karşın Medleyin Browndan çok daha üstün olduğu alanlar var

30 dakikanın üzerinde oynuyor. Elbette ki birinci skorer olacak. Asla güvenilir bir PF olamaz. Kleiza'nın hücumda birinci opsiyon olmadığında ne hâle geldiğini gördük sanırım. İyi tanıyorum Caner-Medley'i. Neler olabileceğini kestirebiliyorum.
« Son Düzenleme: 25 Haziran 2014, 18:47:49 Gönderen: Cengizao »

Çevrimdışı Kevin Rankin

• Üye
  • Yer: İzmir
« Yanıtla #6914 : 25 Haziran 2014, 18:54:44 »
Şöyle bir haber var. Aslını bazı arkadaşlar daha iyi bilebilir

Türkiye Basketbol Ligi final serisi son maçında Galatasaray Liv Hospital'in sahaya çıkmamasından sonra şampiyonluğunu ilan eden Fenerbahçe Ülker'de tepkiler artmaya başladı.

Türkiye Milli Erkek Basketbol Takımı'nın başına getirilen Ergin Ataman'ın yaptığı açıklamalar sonrası tepki göstermeye başlayan Sarı-lacivertliler, milli takım antrenmanlarının Ülker Sports Arena'dan alınmasıyla aradaki bağları tamamen koparmaya hazırlanıyor. Kadın Milli Takımı'nın antrenman yapacağını öne sürerek idmanları Abdi İpekçi'ye alan Ergin Ataman'la birlikte çalışmak istemeyen milli basketbolcular yönetime bu kararını ilettiği ifade edildi.

Fenerbahçeli basketbolcular, Ergin Ataman milli takım antrenörlüğünü bırakana kadar kendilerinin Ay-Yıldızlı formayı giymek istemedikleri yöneticilerine söylediği belirtildi. 30 Eylül'de başlayacak Dünya Basketbol Şampiyonası öncesi TBF'den af isteyecek olan Fenerbahçeli basketbolcular bu konuda anlayış beklediklerini söyledi.

Fenerbahçe'nin yapacağı yönetim kurulu toplantısında ele alınacak bu karara yöneticilerinde destek olacağı belirtilirken, yakın zamanda bu konuyla ilgili kulüpten açıklama yapılması bekleniyor. Fenerbahçe'nin kadrosunda Ömer Onan, Oğuz Savaş ve Emir Preldzic gibi milli takım forması giyen basketbolcular bulunuyor.

doğru ama eksik bir davranış olur gs kulubunun maça çıkmaması konusu kapandı bile. alenen tehdit sabotaj var sesimizi çıkarmamakla kesinlikle yanlış yapıyoruz.