Gönderen Konu: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası (Kasım 2013 - Aralık 2015)  (Okunma sayısı 4970279 defa)

0 Üye ve 70 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı murat kaya

• Üye
  • Yer: EDREMİT-BALIKESİR
  • Deniz ve Sevgi Nehirin Babası
Ynt: Fenerbahçe Ülker Transfer Dosyası
« Yanıtla #7065 : 26 Haziran 2014, 15:39:12 »
Sağır Sultan biliyor.
HaBaBaM GüM GüM GüM

Çevrimdışı halil_serbey

• Üye
    • Serbey1907
« Yanıtla #7066 : 26 Haziran 2014, 15:41:55 »
Teo - Calathes - Bogdan üçlüsü gelirse Avrupa'nın en iyi kısa rotasyonlarından biri olur belki de en iyisi. Teo'nun gelmemesi durumunda takımda kimi görmek istersiziniz ?

Çevrimdışı Vanguards of FB

• Üye
  • Yer: İzmir
« Yanıtla #7067 : 26 Haziran 2014, 15:44:05 »
Teo - Calathes - Bogdan üçlüsü gelirse Avrupa'nın en iyi kısa rotasyonlarından biri olur belki de en iyisi. Teo'nun gelmemesi durumunda takımda kimi görmek istersiziniz ?

ya bo kalsın yada delaney gelsin..

Air-Life

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7068 : 26 Haziran 2014, 15:44:25 »

herhalde abicim :)

Rodriguez-Lull

Navarro-Huertas

Arroyo-Langford

Teo-Calathes-Bogdan
« Son Düzenleme: 26 Haziran 2014, 15:44:56 Gönderen: Air-Life »

Çevrimdışı Samet_GFB

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #7069 : 26 Haziran 2014, 15:45:02 »

şutu iyi olan bir guard gelmeli Rodriguez gelmiyor ama gelse harika olur
« Son Düzenleme: 26 Haziran 2014, 15:46:09 Gönderen: Samet_GFB »

active

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7070 : 26 Haziran 2014, 15:49:22 »
huertas ı isterim bazı arkadaşlar beğenmese de bence iyi oyuncu değişik atış stilleri benim çok hoşuma gidiyor o olmazsa heurtel olabilir o da çok patlayıcı ve potansiyelli bir oyuncu ismi geçen guardların hepsi çok iyi ben pivot transferini merak ediyorum yalnız calathes gelirse bo yu çok sevsemde gitmesini isterim şutu iyi olmayan iki guard euroleague de oynayamaz  bence

Çevrimdışı halil_serbey

• Üye
    • Serbey1907
« Yanıtla #7071 : 26 Haziran 2014, 15:50:16 »
ya bo kalsın yada delaney gelsin..

Bo'yu severim ama oyun kurmada bizim için bir dezavantaj. Şutu olmamasından dolayı oyun kurmak zorlaşıyor. Bo'nun etkili olabilmesi için 5 kişininde dışarıda oynaması gerek o da şu takımda imkansız. Delaney de Oly'e gitmiş diye duydum ama gelirse iyi katkı vereceği kesin.
Calathes ile birlikte şutu olmayan iki oyun kurucuyla Euroleague'de oynamak zor.
« Son Düzenleme: 26 Haziran 2014, 15:51:42 Gönderen: halil_serbey »

Çevrimdışı halil_serbey

• Üye
    • Serbey1907
« Yanıtla #7072 : 26 Haziran 2014, 15:53:14 »
Aslında Teo'nun hangi takıma gideceğini Spa'nın hangi takıma gideceği belirleyecek gibi :)

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7073 : 26 Haziran 2014, 15:54:11 »
ciddi anlamda imza atılmadan kesin diye bir şey yok diye kaç kere yazdık ki sonra haber veren Eto kardeşime küfür gelmesin

haa 1 hafta sonra görürüz bir aksilik çıkmaz ise bogdan ve Calathes i açıklarız.

Teo olayında bence 3 takım var kendisine ilgilenilen ciddi oranda bir maliyet konuşuluyor.

onu alalım bunu alalım diyoruz bende istiyorum ama bütçe yi de düşünmek lazım
teo ya 2.5 3 milyon euro verebilecek bütçe varmı ona bakmak lazım
3 gündür liste geyiği yapılıyor- ya inanıyor musunuz transfer çalışmasına şampiyon olduktan sonra başlandığına cidden buna inanıyor musunuz ?
22 senede Avrupa'nın anasını aldığı kupalar ile BELLEMİŞ bir adam ve İtalya da Benetton gibi bir takım kurmuş bir adam işlerini savsakladığına inanıyor musunuz  ?

tabi ki çalışmalar çok önceden başlanmıştır ama sonuçta sonsuz bütçemiz yok arkadaşlar belli bir bütçe var ilgilenilen oyuncular var ve almamız gereken oyuncular var ama birde ödeyebileceğimiz rakamlar var.
iyi o zaman teo ( misal diye söylüorum ) gibi 4 oyuncuya 2.5 dan 10 milyon euro verelim ee gerisi ne olacak ?

sonuçta bir plan yapılmıştır plan doğrultusunda alternatifler içerisinden bize hocanın kafasına en uygun oyuncular kimler ise onlar alınacaktır.
Kleiza ile kontrat yapılırken boşuna 1+1 yapmamış obradoviç. mevcut riski görmüş ama o anki şartlar altında o riske girmek de mantıklı bir hamle olmuş ama ne olur ne olmaz diye de 1 + 1 olarak kontrat yapmış .

verilecek buy outlar oyuncuların istedikleri garanti kontratlar var.
misal fark edelim ki Calathes ile 3 senelik sözleşme imzaladık senelik 2.5 milyon usd den ...
her sene nakit olarak verilecek bu para. sezon sonu oldu memnun kalmadık göndermek istiyoruz ? bunun maliyetini bilen var mı ?
FM oynamıyoruz ki yahu...
Efes şunu aldı bunu aldı deniyor. isimleri küçümsemek istemiyorum ama perper lasme micic gibi adamlara dilenecek halim yok benim Allah 'a şükür
2 senedir de Avrupa basketbolunu izlemiyoruz 96 dan veri bir fiil izliyorum ve az çok hatırlıyorum .
neyse oyuncu polemiklerine girmek gereksiz seneye görürüz ne olacağını...

şuna emin olalım herkesten de biraz daha sakin ve sabırlı olmasını rica ediyorum - biraz daha bekleyelim .

3 gündür ya kimleri alabiliriz listesi yapılmıyordur şubede .
mevcut bütçe doğrultusunda kimleri alabiliriz tartışılıyordur.

tahminimce uzun konusunda draft bekleniyor. kadrolar netleştiği zaman oradan hocanın kafasına sistemine ve bütçemize uygun olarak gerekli oyuncular da çıkacaktır.

tartışalım tabi ki ama birbirimizi gereksiz yere yıpratmaya gerek olmadığını düşünüyorum .

Çevrimdışı halil_serbey

• Üye
    • Serbey1907
« Yanıtla #7074 : 26 Haziran 2014, 15:56:42 »
Kısa rotasyonun bir şekilde çaresine bakılır ama gelelim en büyük probleme. Takımda 4 - 5 numaralarda hangi isimleri görmek istersiniz ? Şahsen ben Semih'in gelmesiyle Freeland'in alınabileceğini düşünüyorum. Sizin görüşleriniz nelerdir ?
« Son Düzenleme: 26 Haziran 2014, 16:13:33 Gönderen: halil_serbey »

Çevrimdışı halil_serbey

• Üye
    • Serbey1907
« Yanıtla #7075 : 26 Haziran 2014, 16:00:17 »
ciddi anlamda imza atılmadan kesin diye bir şey yok diye kaç kere yazdık ki sonra haber veren Eto kardeşime küfür gelmesin

haa 1 hafta sonra görürüz bir aksilik çıkmaz ise bogdan ve Calathes i açıklarız.

Teo olayında bence 3 takım var kendisine ilgilenilen ciddi oranda bir maliyet konuşuluyor.

onu alalım bunu alalım diyoruz bende istiyorum ama bütçe yi de düşünmek lazım
teo ya 2.5 3 milyon euro verebilecek bütçe varmı ona bakmak lazım
3 gündür liste geyiği yapılıyor- ya inanıyor musunuz transfer çalışmasına şampiyon olduktan sonra başlandığına cidden buna inanıyor musunuz ?
22 senede Avrupa'nın anasını aldığı kupalar ile BELLEMİŞ bir adam ve İtalya da Benetton gibi bir takım kurmuş bir adam işlerini savsakladığına inanıyor musunuz  ?

tabi ki çalışmalar çok önceden başlanmıştır ama sonuçta sonsuz bütçemiz yok arkadaşlar belli bir bütçe var ilgilenilen oyuncular var ve almamız gereken oyuncular var ama birde ödeyebileceğimiz rakamlar var.
iyi o zaman teo ( misal diye söylüorum ) gibi 4 oyuncuya 2.5 dan 10 milyon euro verelim ee gerisi ne olacak ?

sonuçta bir plan yapılmıştır plan doğrultusunda alternatifler içerisinden bize hocanın kafasına en uygun oyuncular kimler ise onlar alınacaktır.
Kleiza ile kontrat yapılırken boşuna 1+1 yapmamış obradoviç. mevcut riski görmüş ama o anki şartlar altında o riske girmek de mantıklı bir hamle olmuş ama ne olur ne olmaz diye de 1 + 1 olarak kontrat yapmış .

verilecek buy outlar oyuncuların istedikleri garanti kontratlar var.
misal fark edelim ki Calathes ile 3 senelik sözleşme imzaladık senelik 2.5 milyon usd den ...
her sene nakit olarak verilecek bu para. sezon sonu oldu memnun kalmadık göndermek istiyoruz ? bunun maliyetini bilen var mı ?
FM oynamıyoruz ki yahu...
Efes şunu aldı bunu aldı deniyor. isimleri küçümsemek istemiyorum ama perper lasme micic gibi adamlara dilenecek halim yok benim Allah 'a şükür
2 senedir de Avrupa basketbolunu izlemiyoruz 96 dan veri bir fiil izliyorum ve az çok hatırlıyorum .
neyse oyuncu polemiklerine girmek gereksiz seneye görürüz ne olacağını...

şuna emin olalım herkesten de biraz daha sakin ve sabırlı olmasını rica ediyorum - biraz daha bekleyelim .

3 gündür ya kimleri alabiliriz listesi yapılmıyordur şubede .
mevcut bütçe doğrultusunda kimleri alabiliriz tartışılıyordur.

tahminimce uzun konusunda draft bekleniyor. kadrolar netleştiği zaman oradan hocanın kafasına sistemine ve bütçemize uygun olarak gerekli oyuncular da çıkacaktır.

tartışalım tabi ki ama birbirimizi gereksiz yere yıpratmaya gerek olmadığını düşünüyorum .

Haklısın abi. Burdan yazmak kolay da işin diğer taraflarını da düşünmek lazım. Zaten Obra en iyisini biliyodur :)

Çevrimdışı Solamnus

• Üye
  • Yer: istanbul
  • in zeljko we trust!
    • cemturk
« Yanıtla #7076 : 26 Haziran 2014, 16:01:09 »
Kısa rotasyonunun bir şekilde çaresine bakılır ama gelelim en büyük probleme. Takımda 4 - 5 numaralarda hangi isimleri görmek istersiniz?
Şahsen ben Semih'in gelmesiyle Freeland'ın alınabileceğini düşünüyorum. Sizin görüşleriniz nelerdir ?

bana da en mantıklı hamle bu görünüyor, Nurkic ismi de dolaşıyor ama bence büyük ihtimalle NBA yapar, yapamazsa da alması hiç kolay olmaz.

Çevrimdışı gfbcan

• Üye
« Yanıtla #7077 : 26 Haziran 2014, 16:01:44 »
Nick Calathes gelirse bizde oynayan ilk Yunanlı oyuncu mu olacak . Bilgisi olan var mı? Bu arada Yunanlıları severim yanlış anlaşılmasın:)

Çevrimdışı halil_serbey

• Üye
    • Serbey1907
« Yanıtla #7078 : 26 Haziran 2014, 16:05:15 »
Nick Calathes gelirse bizde oynayan ilk Yunanlı oyuncu mu olacak . Bilgisi olan var mı? Bu arada Yunanlıları severim yanlış anlaşılmasın:)

Evet ilk oyuncu olacak. Her takımda mutlaka bir yunan olmalı bence :)

Çevrimdışı cembut

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #7079 : 26 Haziran 2014, 16:11:05 »
huertas ı isterim bazı arkadaşlar beğenmese de bence iyi oyuncu değişik atış stilleri benim çok hoşuma gidiyor o olmazsa heurtel olabilir o da çok patlayıcı ve potansiyelli bir oyuncu ismi geçen guardların hepsi çok iyi ben pivot transferini merak ediyorum yalnız calathes gelirse bo yu çok sevsemde gitmesini isterim şutu iyi olmayan iki guard euroleague de oynayamaz  bence

Katılıyorum, eğer Teo olmayacaksa yerine Huertas veya Huertel kötü olmaz.. Huertas daha tecrübeli sorumluluk alır ve takımı yönlendirir.. Huertel daha tecrübesiz ama yetenekleri çok iyi , özellikle ikili oyun ve şutları...Sonuçta ismi geçen oyuncular bence gayet iyi..
Bo konusunda ben bo yu 1 numara olarak görmüyorum.. 2 numarada olcaksa olur..Bo var diye oyun kurucu var denemez.. Bo daha çok Bogdan ile aynı pozisyon denebilir, ve bogdan gelirsede bo gitmesini istemesemde fazla olcak takımda..