Gönderen Konu: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası (Kasım 2013 - Aralık 2015)  (Okunma sayısı 4970225 defa)

0 Üye ve 76 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı A.Yılmaz

• Üye
Ynt: Fenerbahçe Ülker Transfer Dosyası
« Yanıtla #7245 : 27 Haziran 2014, 08:18:00 »
Sarici 12. Sıradan Magic, Nurkic 16. Sıradan Bulls, Bogdan 27. sıradan Suns tarafafından draft edilmiş

Çevrimdışı A.Yılmaz

• Üye
« Yanıtla #7246 : 27 Haziran 2014, 08:22:57 »
Bu arada Nurkic trade ile Denver a; Saric te 76ers a geçmiş
« Son Düzenleme: 27 Haziran 2014, 08:23:41 Gönderen: A.Yılmaz »

Çevrimdışı nikosmahlas

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #7247 : 27 Haziran 2014, 08:33:18 »
Nurkic kafasını kullansın, Pekovic'in aldığı eğitimi alsın Obra'dan öyle gitsin.

Çevrimdışı Vanguards of FB

• Üye
  • Yer: İzmir
« Yanıtla #7248 : 27 Haziran 2014, 08:38:29 »
NBA yaninda beni bile seçecek..az kaldi..:)

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7249 : 27 Haziran 2014, 08:43:37 »
Ayrıca şunu da söylemem lazım
Gelme ihtimali düşük görüyorum ama huertas a burun kıvrılmasına cidden şaşırıyorum.
Hani son yıllarda pg lik anlamında (saras i saymayalım )
Feczaat durumdayız 18 lik berk ile kenan p n r oynatiyor diye ağzımız düşüyorken huertas şöyle kötü böyle gelmesin denmesi bana cidden garip geliyor
« Son Düzenleme: 27 Haziran 2014, 08:44:27 Gönderen: Cem Ağrak »

Çevrimdışı Solamnus

• Üye
  • Yer: istanbul
  • in zeljko we trust!
    • cemturk
« Yanıtla #7250 : 27 Haziran 2014, 08:58:30 »
Gelme ihtimali düşük görüyorum ama huertas a burun kıvrılmasına cidden şaşırıyorum.
Feczaat durumdayız 18 lik berk ile kenan p n r oynatiyor diye ağzımız düşüyorken huertas şöyle kötü böyle gelmesin denmesi bana cidden garip geliyor

Maalesef haklısın abi, hep en iyisi olsun istiyoruz iyi tamam da, evdeki hesap hiç bir zaman çarşıya uymaz. Mevcut kadroyu ileriye götürecek her transfer iyi transferdir, bu bağlamda x ya da y oyuncuya burun kıvırma lüksümüz yok çünkü geçen seneyi neredeyse guardsız oynadık.

Çevrimdışı tecessus

• Üye
« Yanıtla #7251 : 27 Haziran 2014, 08:59:42 »

Ben kıvırıyorum dostum, hem de son raddesine kadar. Huertas'ı Aliağa Petkim'e koy, çok fazla fark yaratacağını düşünmüyorum.
Huertas başarılı şirketlerin grand-tuvalet, şık görünen ama çok işe yaramayan temsilcisi gibi geliyor bana

Biraz abartı oldu ama Ukic den fazla katkı vereceğini sanmıyorum

Bu arada Zoran Dragic'in kontrat durumu nedir? Bojan NBA'e giderse o mevkiye sağlam ve mütevazi bir oyuncu bulmalıyız
« Son Düzenleme: 27 Haziran 2014, 09:00:39 Gönderen: tecessus »
Fenerbahçe

Çevrimdışı iscilveger

• Üye
« Yanıtla #7252 : 27 Haziran 2014, 09:09:48 »

Huertas ' ın Barcelona'da güzel PnR ' ler oynadığında hem fikirim ama nasıl Yunan oyuncuların Oly-Pana dışındaki performansları benim için meçhul ise Huertas'ın da Tomic olmadan performansında şüphe duyuyorum.Bu demek değildir ki Huertas kabul gören kalibrenin altında bir oyuncu ama soru işaretleri de yok değil.
Bizim takımımız özelinde bakacak olursak Zoric ile iyi PnR oynar kabul ediyorum. En azından Emir-Zoric, Bjelica-Zoric, Bo-Oğuz PnR'lerinden daha iyi olur.
Sanırım bahsettiğin 2 guard Huertas-Calathes abi. Bir Teodosic hayranı hatta aşığı olmama rağmen Teodosic-Calathes ikilisine tercih ederim bu ikiliyi.
Çünkü biz hücumda öyle ya da böyle bu sene oluşturacağımız yapılanmayla sayı buluruz(2-3-4-5 numaralardan) Önemli olan 1 numaramızın direncinin düşmemesi ve hücumda ana etmen olmaktansa X factor olması.

Bu söylediğime katılmayan kişiler olacaktır.Ama Teodosic-Bogdan-Bojan-Bjelica-Zoric gibi bir 5 ile F4 yapmak zor. Daha sert olmalı bir takım. Teodosic'i hırpalayan takımlar CSKA'nın fişini çekti hep(başta biz). Barcelona'nın bu yıl F4'de Real Madrid'e yenildiği maçı hatırlayın.Huertas ana skorer rolüne büründü.Bu da dişlilerin yerinden çıkmasına dolayısıyla Barcelona'nın düzenin kaybolmasına sebep oldu.Huertas sürekli hücumda sorumluluk aldı ve savunmada her pozisyonda Llull-Rodriguez ikilisi üzerinden oynanan oyunlarla dış şut yemesine sebep oldu.
Koçun aklında zorluk seviyesi yüksek maçlarda Huertas-Calathes-Bogdan kısa rotasyonu olabilir. Hem dirençli hem de potansiyeli yüksek bir rotasyon.kenardan gelecek Emir-Bojan-Melih-Serhat-Kenan gibi oyuncularda direncin yüksek kalmasına sebep olur.

Bunlar tamamıyla kişisel görüşlerim.Ama şöyle de bir durum var. Bence bizim bu yıl ki ''olayımızı'' uzun oyuncu belirleyecek. Şöyle ki Tomic mükemmele yakın bir oyuncu(savunma eksiği olduğu kanaatindeyim) olsa da Zoric-Tomic aynı takımda olmaz. Ya Zoric gider Tomic gelir ya da Zoric kalır Tomic gelmez. Böyle bir tezi baz alırsak da 4 numara pozisyonunda sertlik yapabilen gerektiğinde 5 numara oynayabilen bir oyuncu olmalı. Şahsen benim bu yıl kadroda görmeyi en çok istediğim oyuncu(mantık çerçevesinde düşünürsek) Printezis. Kalbim Teodosic dese de bize Printezis lazım.

Calathes-Huertas-Bojan-Bogdan-Bjelica-Printezis-Zoric gibi bir yabancı rotasyonu, Kenan-Melih-Serhat-Emir-Oğuz gibi bir yerli oyuncu rotasyonu ile en azından F8 yapacağımıza inanıyorum.

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7253 : 27 Haziran 2014, 09:19:29 »
Zoric kalacak iskender
Tomic in gelme ihtimali bence yok
Ben herhangi.bir tahmini 2 pg demedim
 Sanırım önümüzdeki sene çift guard ile oynamak istiyor hoca alternatifler de bellidir
Sanırım hepimiz bu 2 pg lerden 1 tanesinin Calathes olmasında hemfikiriz.. geriye diğer pg kalıyor.  5 6 seçenek içinden 1 tanesi olur sanırım.
Benim her türlu riskine rağmen önceliğim. TEO.
olmazsa Delaney olmazsa Huertel vs vs diye gidiyor. .

Tecessus

Aliağa dsn sonra herhangi bir karşı tez ile gelmiyorum sana 8)
Bojan durumu vallaha net.degil.givi kafam karıştı birkaç güne herşey neylesir
Cumaya gidelim dua edelim bol bol ;) :)
« Son Düzenleme: 27 Haziran 2014, 09:20:55 Gönderen: Cem Ağrak »

Çevrimdışı Eto

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Pendik-İstanbul
« Yanıtla #7254 : 27 Haziran 2014, 09:33:54 »
Senın mantıgınla Phil Jackson da dünyanın en büyük koçu. San Antonio bi ilgilensin bakalım Lebron la alabilecek mi ?

Ben takıma basketbol kültürüne bakarım banane hocadan banane ülker arenadan.

Bu sene Bjelica bin pişman Barcelona ya gitmediğine.
NBA'deki mekaniği Avrupa'ya yayıp örnek vermek çok garip olmuş. Burada oyuncu pazara düşer ve isteyen alır.

NBA'de ise salary cap gibi bir şey var. İsteyenin istediğini alma gibi bir şansı yok.

Bunun dışında, Bjelica Barcelona'ya gitmedi diye neden pişmanmış? Bizden fazla olarak, Euroleague'i aldılar da bizim mi haberimiz yok?

Çevrimdışı Solamnus

• Üye
  • Yer: istanbul
  • in zeljko we trust!
    • cemturk
« Yanıtla #7255 : 27 Haziran 2014, 09:40:25 »
Bunun dışında, Bjelica Barcelona'ya gitmedi diye neden pişmanmış? Bizden fazla olarak, Euroleague'i aldılar da bizim mi haberimiz yok?

Yanılmıyorsam bizde kariyerinde ilk kez kupa kazandı, ilk şampiyonluğunu yaşadı.

Çevrimdışı tecessus

• Üye
« Yanıtla #7256 : 27 Haziran 2014, 09:44:36 »
Zoric kalacak iskender
Tomic in gelme ihtimali bence yok
Ben herhangi.bir tahmini 2 pg demedim
 Sanırım önümüzdeki sene çift guard ile oynamak istiyor hoca alternatifler de bellidir
Sanırım hepimiz bu 2 pg lerden 1 tanesinin Calathes olmasında hemfikiriz.. geriye diğer pg kalıyor.  5 6 seçenek içinden 1 tanesi olur sanırım.
Benim her türlu riskine rağmen önceliğim. TEO.
olmazsa Delaney olmazsa Huertel vs vs diye gidiyor. .

Tecessus

Aliağa dsn sonra herhangi bir karşı tez ile gelmiyorum sana 8)
Bojan durumu vallaha net.degil.givi kafam karıştı birkaç güne herşey neylesir
Cumaya gidelim dua edelim bol bol ;) :)

Aliağa örneği cümleye vurucu etki katmak içindi :)
Yani fark yaratacak bir oyuncu olduğunu düşünmüyorum. Pozitif özellikleri de var negatif özellikleri de, hepsini toplayınca Tutku dan daha iyidir sonucunu çıkaramıyorum. Kişisel görüş.

Teo konusunda düşüncelerimi bilirsin, ama Teo-Huertas ikilisi arasında düşünmem bile. Delaney de olur
Ne olur, her anlamda iyi kadro kurarsın, Huertas da bir backup guard olur. Ama ne Huertas bunu kabul eder, ne bütçe yeter

Sen Bojan NBA'e gidecek deyince kafamdaki kadrodan silmiştim. Zaten muhtemel Teo-Calathes-Bogdan üçlüsünde Dragic, Micov, Moss, Macilious tarzı bir 3 numara da iyi gidebilir.
Öte yandan her tür defosuna rağmen Bojan'ı da çok sevdiğimi bilirsin. NBA'e gitsin, biraz tokat yesin, topu nasıl saklayacağını, havada iken potanın yolunu nasıl bulacağını öğrensin, tekrar gelsin bize
Fenerbahçe

Çevrimdışı HakeemOlajuwon

• Üye
  • Yer: İzmir
« Yanıtla #7257 : 27 Haziran 2014, 09:53:28 »
Heurtel'i alırsak ben takımla beraber büyüyeceğini ve başarılı olacağını düşünüyorum.Şu an belli bir seviyede oynayabilecek,üstüne koyup avrupa için yıldız seviyesine ulaşabilecek tek guard şu an bence alabileceğimiz.

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7258 : 27 Haziran 2014, 10:10:52 »
Tecessus
Hüseyin güne yorgun uykusu başlamıştım
Aliağa + tutku ile kendime getirdin beni. Ayni düşünMüyoruz ama saygi duymaktan başka çarem yok tabi.  8)

Hayırlısı olsun ne diyelim
« Son Düzenleme: 27 Haziran 2014, 10:54:13 Gönderen: Cem Ağrak »

Çevrimdışı tecessus

• Üye
« Yanıtla #7259 : 27 Haziran 2014, 10:14:57 »
Tecessus
Hüseyin güne yorgun uykusu başlamıştım
Aliağa + tutku ile kendime getirdin beni. Ayni düşünMüyoruz ama saygi duymaktan başka çarem yok tabi.  8)

Hayırlısı olsun ne diyelim

Şimdi anlamadım, aynı mı düşünüyoruz, ayrı mı düşünüyoruz :)
« Son Düzenleme: 27 Haziran 2014, 10:55:01 Gönderen: Cem Ağrak »
Fenerbahçe