Gönderen Konu: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası (Kasım 2013 - Aralık 2015)  (Okunma sayısı 4970467 defa)

0 Üye ve 86 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı tecessus

• Üye
  • Yer: İstanbul
Ynt: Fenerbahçe Ülker Transfer Dosyası
« Yanıtla #7290 : 27 Haziran 2014, 12:10:47 »
yavrum cidden karıştırıyorsun
Bo da Kenan ın arkasında başlıyordu maçlara ilk 5 e kimin çıktığına niye bakıyorsun ki
aç sürelere bak
poeta 13 dakika oynamış huertel 26 dakika oynamış..
sevmeyebilirsin beğenmeyebilirsin ama bu adam Laboral takımının ana pg siydi.

birde şu ıskalanıyor

alabileceğimiz 10 tane pg yazabilirmiyiz ?

bakın alabileceğimiz diyorum yoksa bana kalsa
Rodriguez alırdım ( hocanın da istediğini ve Real in vermediğini biliyorum )

Dostum şu yazdığın bilgi ışığında bir soru sormak istiyorum. Hocanın ilk PG tercihi kimdi?
Teo'yu veya Huertas'ı ilk opsiyon olarak gerçekten istiyor muydu? (bu yaz dönemi için)
Fenerbahçe

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7291 : 27 Haziran 2014, 12:10:54 »
beyler ulu orta hep beraber uğur a yüklenmek hoş olmaz
bir uyarı gerekiyorsa ben herkes adına güzel bir dille yapıyorum zaten
mübarak ramazan ayı geliyor gereksiz yere kalp kırmayalım
kendisi bilgilerini daha iyi aktarmaya çalışacaktır inanıyorum o yüzden olayı kişiselleştirmeden mevcut transfer mevzularına dönelim
herkesten ricamdır.
anlayış için teşekkür ederim

Çevrimdışı nemanja bjelica

• Üye
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #7292 : 27 Haziran 2014, 12:11:50 »
Zamanında ben ve bu forumda benden yaşça büyük insanlar Erdal Koşan,Hicri Güneri,Zaza Enden,Glen Whisby,Samir Gouda gibi oyuncular izledi,eleştiri yaparken geçmiş günleri göz önüne alıyoruz,bu oyuncuları izlemeyen,Halil Üner ve Murat Özgül'ün antrenörlük yaptığını görmeyenlerin sallaması kolay
« Son Düzenleme: 27 Haziran 2014, 12:12:11 Gönderen: nemanja bjelica »

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7293 : 27 Haziran 2014, 12:11:57 »
Dostum şu yazdığın bilgi ışığında bir soru sormak istiyorum. Hocanın ilk PG tercihi kimdi?
Teo'yu veya Huertas'ı ilk opsiyon olarak gerçekten istiyor muydu? (bu yaz dönemi için)
vallaha bilmiyorum hüseyin :( :)

Çevrimdışı HakeemOlajuwon

• Üye
  • Yer: İzmir
« Yanıtla #7294 : 27 Haziran 2014, 12:12:12 »
İşte bende bunu anlamıyorum.25-30 milyon bandında bütçen var.Avrupanın en büyük 3-4 bütçesinden birisin neden takımla birlikte büyüyecek birini alasın ki ? Garantisi yok iyi katkı vereceğinin.Ya tutmazsa ? Bu sefer seneye Huertel tutmadı onu yollayıp başkasını alalım muhabbetleri dönecek ve 1 senemize sebep olacak.Takımı büyütecek üst seviyeye taşıyacak birini almak lazım.Biz pastayı hazırlamayalım başkaları hazırlasın biz kaymağını yiyelim.

Ayrıca Huertel fazla abartılıyor.Bu sene Laboralde TB2L de bile fark yaratamayacak oldukça sıradan bir Poetayı yedekliyordu.Aynı şekilde Fransa milli takımında geçen yaz süre bile alamadı.Diot o takımda 15-20 dakikaya yakın süreler alıyordu hatırlatırım
Ben de eğer olursa Teodosic'i isterim ancak Heurtel bence çok iyi bir tercih olur.Ayrıca Teodosic'ten ne alacağını tam bilemiyorsun ancak Heurtel'in ne vereceği bellidir şu aşamada haddini bilir ve bence 1-2 sene içinde Obra'nın elinde avrupanın en iyi 3 guardından birisi olabilir.1 senemizin falan heba olacağını düşünmüyorum hatta gelecek için çok iyi bir tercih olacağını düşünüyorum,30 mn mütçen var diye takıma yıldız doldurmakla başarı gelmiyor,şon şampiyonlar Oly ve Maccabi,Real ya da CSKA değil.Heurtel'i niye bu kadar küçümsediğinizi de anlayamadım,tabii sizin kendi düşünceniz saygı duyarım.

Air-Life

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7295 : 27 Haziran 2014, 12:13:33 »
beyler ulu orta hep beraber uğur a yüklenmek hoş olmaz
bir uyarı gerekiyorsa ben herkes adına güzel bir dille yapıyorum zaten
mübarak ramazan ayı geliyor gereksiz yere kalp kırmayalım
kendisi bilgilerini daha iyi aktarmaya çalışacaktır inanıyorum o yüzden olayı kişiselleştirmeden mevcut transfer mevzularına dönelim
herkesten ricamdır.
anlayış için teşekkür ederim

Teşekkür ederim abi. Son olarak 12 numara da çoğu kişi tarafından kıskırtılıp tahrik edilip gaza getirdiklerinden ceza aldım. Gençlik ateşi işte. Pişmanmıyım hayır.

Çevrimdışı Munez

• Üye
  • Yer: Istanbul
« Yanıtla #7296 : 27 Haziran 2014, 12:19:53 »
Bojan ın son durumunu bilen var mı beyler ?
3D

Çevrimdışı Vanguards of FB

• Üye
« Yanıtla #7297 : 27 Haziran 2014, 12:20:08 »
*benım obra konusunda gecen sene kadroyu tamamen kendi kurmadıgı ıcın elestirecegim bir durum yok pek fazla...son rotusları yaptı sezon baslamadan..onay verid mecburen bazı transferlere..
*sene icindeki secimleri hususunda belki elestiri yapılabilir ama o donem sekulic alınırken zaten cok acele karar verildi..
*pierre jackson icin ise bence riske girildi ama tutmadı..yani bir tek kocun hackett'i istememesine sasırdım..ama o konuda yorum yapamıyorum cunku birde bilmedigimiz bir butce meselesi var o donem ayrılan...

o yuzden bilmedigimiz islere karısmak bence dogru degil..gercek kadro kurlumu oyuncu secimleri ile ilgili bu sene net fikir sahibi olabiliriz..
ama her ne olursa olsun ozellikle kenan, berk, metecan, ve melih'e verdigi sureler beni cok tatmin etti... izzet'e bile bu haliyle sureler verdi...ayrıca oguz'un bu hale gelmesi belli ki teknik staff'ın basarılı oldugunu gosteriyor...

benim obra konusundaki en buyuk elestirim buyuk karizması...
asırı sınırlendiginde bu karızma bize ters tepiyor...asırı sınırlenmemesi lazım..gerci dun laso'da fena dellendi mesela... :)
yani bu karızma hakemler ve oyuncular uzerinde ters tepiyor cok sinirlendiginde..belki biraz daha sakin olmalı...

*hakemler ben "obra'yı atarım" moduna giriyorlar..ellerine koz geciyor...adam gibi hakemler bunu tolere edebilir ama bu sene kocun cok sinilrendigi maclarda atılması buna ornek..gerci atanlar da arteaga ve soylemezoglu... zaten hakem degiller bence...egolarını tatmin ediyorlar.

*son olarak oyuncu uzerinde etkisi oyuncuyu bazen cok eziyor sanki..buda guven kaybına yol acıyor bazen...sanki hayata baslayan yeni bebeler gibiler obra karsısında.. :)
adamına gore muamele mı yapmalı koc bilmiyorum, (cunku yugolar alıskın koca), ama yerliler bazen ucup gidiyor gibi...işler kotu giderken hata yaparsam koc beni kenara mı alır acaba diye dusundukları anlar var ve sorumluluktan kacıyorlar...
belki bu sene dahada oturur bu durum; cunku ilk seneydi malum; tanıdıkca koc-oyuncu ilişkisi farklı yerlere gelecektir..

« Son Düzenleme: 27 Haziran 2014, 12:21:23 Gönderen: Vanguards of FB »

active

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7298 : 27 Haziran 2014, 12:25:23 »
Bu seneyle kıyaslamamak lazım.Bu sene resmen guardsız oynadık.Kim gelirse gelsin Chris Paul etkisi yapardı zaten(abartı var).Fakat bu yaz guard pazarı oldukça kalabalık ve birsürü üst düzey ismi kadroya katabiliriz.Bu kadar üst düzey isim arasından Huertel gelirse ciddi hayal kırıklığı olur bende

Bir kere savunmada yok Huertel.Sırf çok kötü savunması yüzünden Poetanın arkasına düştü bu sene.Şut mekaniği iyi ama yüzdesi berbat ki bu sene yüzde 23le üçlük atmış.Penetre desen vasat.Oyun görüşü fena değil ama üst düzeyde değil.Bu sene tek numarası Pleiss ile oynadıkları 1-5 oyunları yoksa ben bir numarasını göremedim.

Ben bu bütçeyle bu kadar kaliteli alternatif varken gidipte 2 senedir herkesin 20-25e bağladığı Laboralin 2.oyun kurucusunu almayı kabullenemiyorum.Alınacağınıda zannetmiyorum zatenBu sene top16da maçlara ilk 5 Poeta başladı abi.İspanya ligindede ara sıra maçlara bakıyordum hepsine Poetayla başladı Scariolo.Ben öyle hatırlıyorum yinede internetten araştırıp editlerim birazdan
Edit:Top 16da bazı maçlara Poeta bazılarına Huertelle başlamış fakat sonradan Huertelle devam etmiş

heurtel cem abinin dediği gibi laboralin ana oyun kurucusudur saha görüşü fena değil ona haksızlık olur bence gayet üst düzey hatta avrupanın en iyi pasörlerinden biridir şut konusuna katılıyorum biraz istikrarsızdır ama bence bu sezona aldanma geçen sene gayet iyi üçlük atıyordu savunma konusuna gelirsek teo da berbat bir savunmacıdır(teo ile kıyaslamıyorum oyun anlamında teo benim ilk tercihimdir)heurtel şu anda çok üst düzey gibi durmuyor kağıt üzerinde ama her sene üstüne koyan bir oyuncu seneye daha iyi olacağını düşünüyorum ama eğer sadece heurtel alınırsa bende de hayal kırıklığı olur calathes heurtel alınırsa bence iyi olur.ama sizin de görüşünüze saygım sonsuz  yanlış anlamyın isterim bu yazdıklarım sadece benim görüşüm

Çevrimdışı Vanguards of FB

• Üye
« Yanıtla #7299 : 27 Haziran 2014, 12:27:12 »
Bence tam olarak dogru degil.  Obradovic'in bizzat kendisi bile atilmasinin dogru karar oldugunu belirtti.  Bundan sonra gidip de hakemler onu atarak, ego tatmininde bulunuyorlar demek isabetli olmayabilir.

o dedigin olay fatih soylemezoglu oalyı ıcın gecerli,; milano macındaki arteaga olayı tamamen kisisel tatmını artega'nın..mac bası caldıgı teknik faul bunun ispatı...

• Üye
« Yanıtla #7300 : 27 Haziran 2014, 12:27:30 »
Orasi oyle.  Bizim basima gelen bu.  Ote yandan, Tabak, McRae, Abdul-Rauf, Milic, Ibrahim'ten olusan spektakuler kadroyu da izleme sansini yakalamistik.  Seklen cok iyi ama esasen cok bos bir takimdi. 
Evet o kadroyu izleyen şanslı insanlardanım,abi yanlış anlama kimseye bilmişlik taslamak gibi derdim yok,1997'den beri basketbolu takip ederim,hatta izlediğim ilk maç 1997'de Türkiye Kupasında Efes'e kaybettiğimiz final maçı,guard olarak Erdal Koşan'ı izlemeyenler huertas'ı da beğenmez ,5 numara olarak Hicri Güneri'yi izlemeyen Zoric'i beğenmez,yahu pivot diye Gouda  kazmasını izledik.
« Son Düzenleme: 27 Haziran 2014, 13:36:42 Gönderen: nemanja bjelica »

Air-Life

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7301 : 27 Haziran 2014, 12:28:26 »
Beyler Maccabi nın bu yıl yaptıgı 10 yılda 1 olur. Hem bizim Maccabi kadar basketbol kültürümüz yok.

O bakımdan bence hırslı savunma yapan karakterli oyuncular gerek. Bu bakımda Cem abiye katılıyorum.Teodosic olur Huertas olur üzülmem. Ama sonuç olarak hırslı adamlar gerek

Çevrimdışı Solamnus

• Üye
  • Yer: istanbul
  • in zeljko we trust!
    • cemturk
« Yanıtla #7302 : 27 Haziran 2014, 12:29:05 »
*benım obra konusunda gecen sene kadroyu tamamen kendi kurmadıgı ıcın elestirecegim bir durum yok pek fazla...son rotusları yaptı sezon baslamadan..onay verid mecburen bazı transferlere..
...
*son olarak oyuncu uzerinde etkisi oyuncuyu bazen cok eziyor sanki..buda guven kaybına yol acıyor bazen...sanki hayata baslayan yeni bebeler gibiler obra karsısında.. :)
adamına gore muamele mı yapmalı koc bilmiyorum, (cunku yugolar alıskın koca), ama yerliler bazen ucup gidiyor gibi...işler kotu giderken hata yaparsam koc beni kenara mı alır acaba diye dusundukları anlar var ve sorumluluktan kacıyorlar...
belki bu sene dahada oturur bu durum; cunku ilk seneydi malum; tanıdıkca koc-oyuncu ilişkisi farklı yerlere gelecektir..

yazınızın ilk bölümüne katılıyorum, hoca geldiğinde bir kaç transfer yaptı fakat kadronun geri kalanıyla idare etmek zorunda kaldı. Mesela hoca ilk geldiğinde Vidmar'ı düşünmüyordu bile ancak transfer yapılamamasından olacak ki sezona Vidmar ile başladı. Teo'yu da alamayınca Kenan'ı takıma monte etmek amacıyla çok ciddi süreler verdi, yeri geldi Melih'i bile 1 numara olarak kullandı bu sezon.

Yerli oyuncuların hocanın oluşturduğu baskıyla güven kaybına uğraması tezine katılmıyorum, sanırım hepimiz Melih'in en çok fırçayı yiyen oyuncu olduğunda hem fikirizdir ancak belki de en büyük gelişmeyi Melih gösterdi. Bence oyuncuların yerli/yabancı olmasından çok kişiliğiyle ilgili bir problem baskı altında güven kaybına uğramak gerçek oyununu sahaya yansıtamamak.

Çevrimdışı Tekirdağlı

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #7303 : 27 Haziran 2014, 12:30:12 »
Gouda kimdi ya hiç hatırlamadım

• Üye
« Yanıtla #7304 : 27 Haziran 2014, 12:31:00 »
Gouda kimdi ya hiç hatırlamadım