Gönderen Konu: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası (Kasım 2013 - Aralık 2015)  (Okunma sayısı 4970483 defa)

0 Üye ve 80 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya
Ynt: Fenerbahçe Ülker Transfer Dosyası
« Yanıtla #7770 : 29 Haziran 2014, 17:20:44 »
Piyasayı en yakından takip eden Utkan. Zaten yarım kalan bir Oyuncu Pazarı konusu da açtı. Topu ona atalım bence. :)

Çevrimdışı Vanguards of FB

• Üye
  • Yer: İzmir
« Yanıtla #7771 : 29 Haziran 2014, 17:27:13 »
Menejerler piyasanın AMK...su anda..bu ne ya...yazik kulüplere...

Çevrimdışı Bogdan Bogdanovic

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Belgrad/Sırbistan
  • Winner
    • KE_Billz
« Yanıtla #7772 : 29 Haziran 2014, 17:31:39 »
Geçen sene avrupanın en çok kazanan oyuncusu bizde değil miydi?
Yine gecen sene CSKA bonservisde uçmasa Teo bizde değil miydi.
Kaldı ki adı geçen oyuncular yüzümüzün güzelliğine gelmiyorlar, parayı verirsen alırsın. Alamazsan da hedef ile ilgili uçmaya gerek yok. Zira hep diyorum Obradovic sihirbaz değil. Sahadaki oyuncular kazanır maçları. Bir de saha dışı etkenler var tabi. Türkiye'nin daha çok yol katetmesi gereken.
Bizim takımda şu anki sponsor, yeni yapılan salon, başta da avrupanın en iyi aşçısı varken, kuzunun da en has yerini yiyecek potansiyel de var ama hala neyin hesabı yapılıyor anlamak güç. Bardağın boş değil biraz da dolu tarafından bakmak lazım. Yoksa kuzu yiyemiyoruz diye tavuğa talim ederiz.

hedefle ilgili uçan kim yahu ?

ben hiçbir zaman kendi kendime gülen güvey olmadım, olanlar belli, kendi kendine bütçe belirleyip onu bunu getirenlere uçma de. İnsanların gönlü olsun diye 2 liralık adama 4 lira verilmez.

hedefim var diye domalacak değilim menajerlere.
« Son Düzenleme: 29 Haziran 2014, 17:32:01 Gönderen: Chauncey Billups »

Çevrimdışı Murat_Bulut

• Üye
  • Yer: ELAZIĞ
« Yanıtla #7773 : 29 Haziran 2014, 17:32:28 »
Kaldı ki adı geçen oyuncular yüzümüzün güzelliğine gelmiyorlar, parayı verirsen alırsın. Alamazsan da hedef ile ilgili uçmaya gerek yok. Zira hep diyorum Obradovic sihirbaz değil. Sahadaki oyuncular kazanır maçları. Bir de saha dışı etkenler var tabi. Türkiye'nin daha çok yol katetmesi gereken.
Bizim takımda şu anki sponsor, yeni yapılan salon, başta da avrupanın en iyi aşçısı varken, kuzunun da en has yerini yiyecek potansiyel de var ama hala neyin hesabı yapılıyor anlamak güç. Bardağın boş değil biraz da dolu tarafından bakmak lazım. Yoksa kuzu yiyemiyoruz diye tavuğa talim ederiz.
Abi iyi de Obra Pana da 13 yıl kaldı ama her yıl şampiyon olmadı veya final 4 oynamadı.
Demek istediğim belirli ölçüde yüksek bütçesi vardı ama hep en yüksek bütçe Pana da değildi.Cska-Barcelona-Real madrid-Tau-Oly-Kinder-Teamsystem vb.takımların hepsi yüksek bütçeli takımlar.
Teo-Calathes ikilisi güzel olur ama ikisine yıllık 6.5 milyon euro veremeyız.Böyle bir bütçeye sahip değiliz ve işin açıkçası ikisinin de o paraları edeceğini düşünmüyorum.
Gerekirse Nba den birileri gelir, o kadar karamsar olmayalım ve gelecek hamleleri beklemek en hayırlısı...
Bu arada ufak bir hatırlatma abi Kleiza da en fazla kazanan oyuncu değildi.3.3 mılyon euro onun iki yıllık ücretiydi.
Dar Ağacında Olsak Bile Son Sözümüz FENERBAHÇE...

Çevrimiçi iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
« Yanıtla #7774 : 29 Haziran 2014, 17:35:03 »
hedefle ilgili uçan kim yahu ?

ben hiçbir zaman kendi kendime gülen güvey olmadım, olanlar belli, kendi kendine bütçe belirleyip onu bunu getirenlere uçma de. İnsanların gönlü olsun diye 2 liralık adama 4 lira verilmez.

hedefim var diye domalacak değilim menajerlere.

Sözüm genel bir ifadeydi. Hedefin ne olduğu çok açık. Bütçemizin de düşük olmadığı ve avrupadaki en yüksek bütçelerinden birisi olduğunu aşikar zaten.

• Yönetici
  • Üye
  • Winner
    • KE_Billz
« Yanıtla #7775 : 29 Haziran 2014, 17:39:28 »
Sözüm genel bir ifadeydi. Hedefin ne olduğu çok açık. Bütçemizin de düşük olmadığı ve avrupadaki en yüksek bütçelerinden birisi olduğunu aşikar zaten.

sırf taraftarın gönlü olsun diye, alacağın 2 adama 10 milyon euro ayırdıktan sonra, kalanların parasını nasıl dengelemeyi düşünüyorsunuz. cidden biri bana mantıklı bir açıklamasını yapsın, bende haklısınız diyeyim, bunu demekten gocunmam.

Teo'nun gelmesini isteyen biri olduğumu söyledim, lakin gelmemesi hedeflerin küçüldüğü anlamına gelmiyor, bu adam bulunduğu takımı alıp tek başına Euroleague şampiyonu yapmadı.

2 transfer olmadı diye bu kadar hezeyan bana mantıklı gelmiyor.

Çevrimiçi iloturo

• Üye
« Yanıtla #7776 : 29 Haziran 2014, 17:41:58 »
Paranin hesabini yapmayanlarin icine dustugu durum ortada…

Ne gibi ortada söyler misiniz?
CSKA,Real,Barca son 10 yılda kaç defa F4 yapmış. Onlara göre başarısızlık şampiyon olamamak. Bize göre ise başarı F4 yapmak. F4 yapıp elensek başarısız olduk diye burada bir kişi bile söylemez.

Çevrimiçi iloturo

• Üye
« Yanıtla #7777 : 29 Haziran 2014, 17:42:30 »
F4 hedefliyoruz ve rakiplerimize bakalim

Real Madrid Llull ve Rodriguezin yanina Euroleague Mvpsi Rice aliyor

Barcelona Huertasin yanina Satoransky gibi bir oyuncu aliyorlar

Cska Teoyu tuttular Aaron Jackson var Calatheslede ilgileniyorlar

Oly Spa var Sloukas var Lafayetteyi aldilar hala Delaneyle ugrasiyorlar

Pana Diamantidis var Hickmana Calathese saldiriyorlar

Biz ise hala fazla para istediyse vermeyelim gelmesin baska oyuncu mu yok diyoruz.Bu arada suanda elimizde birtek 20lik Kenan var.Para harcamadan basari gelmez.Simdi diyenler olacaktir 2-3 senedir Maccabiyi Olympiakosu gormuyormusun ? Fakat bizde onlarin tecrubesi ve basketbol kulturu var mi ? Para harcamaktan baska caremiz yok.Yerli oyunculardan zaten pek beklentimiz yok yabancilarda siradan olursa nasil basari gelecek ?

Aynen katılıyorum.  Bu seviyelerde para harcamazsan başarı gelmez. Harcayınca da garantisi yok geleceğinin çünkü bahsettiğin gibi çok fazla saha dışı etken var. Neyse şu kadronun son halini bir görelim de ona göre konuşuruz.

• Yönetici
  • Üye
  • Winner
    • KE_Billz
« Yanıtla #7778 : 29 Haziran 2014, 17:43:16 »
Bu arada, Biedrins ile ilgili dusunceleriniz neler?  Benim okul arkadasim ile evlendi. 

oyunculuğundan fayda gelmez artık ama iyi adamdır karakter olarak :F

Çevrimiçi iloturo

• Üye
« Yanıtla #7779 : 29 Haziran 2014, 17:46:10 »
sırf taraftarın gönlü olsun diye, alacağın 2 adama 10 milyon euro ayırdıktan sonra, kalanların parasını nasıl dengelemeyi düşünüyorsunuz. cidden biri bana mantıklı bir açıklamasını yapsın, bende haklısınız diyeyim, bunu demekten gocunmam.

Teo'nun gelmesini isteyen biri olduğumu söyledim, lakin gelmemesi hedeflerin küçüldüğü anlamına gelmiyor, bu adam bulunduğu takımı alıp tek başına Euroleague şampiyonu yapmadı.

2 transfer olmadı diye bu kadar hezeyan bana mantıklı gelmiyor.

Kadronun son halini beklemek en iyisi.

Çevrimdışı hme1453

• Üye
  • Yer: İstanbul
  • Biz hayatta en çok Fenerbahçeyi sevdik.
« Yanıtla #7780 : 29 Haziran 2014, 17:59:55 »
#Beno#Udrih#19 #çare
Bazen sevinçli,bazen kederli,hayat seninle güzel

• Yönetici
  • Üye
  • Winner
    • KE_Billz
« Yanıtla #7781 : 29 Haziran 2014, 18:05:19 »
Bir Zoric bile etmez mi?  Gerci Avrupa'da hic oynamamis sanirim.  NBA stiline gore yetismis bir Avrupali uzun.  Uyum acisindan sikinti gosterecegine dair bir varsayimdan bahsedebiliriz.  NBA ve Avrupa basketbolu arasindaki farklari ele alan ve bunu spesifik ornekler esliginde oyuncularin oyununa (ve bir yerden diger yere gecislerinde) olan etkilerine deginen ciddi bir makale var midir acaba?  Okumak ilginc olurdu.  Surekli bu tur etkilerden bahsediyoruz ama gercekte boyle bir durum var mi, okumak ilginc olurdu. 

hocam onun sakatlığı ciddi boyutlarda yoksa sağlam haliyle kesin fark yaratır ama güvenilmez şu durumda.

Çevrimdışı pikenrol

• Üye
« Yanıtla #7782 : 29 Haziran 2014, 18:31:18 »
Teodosic'i almayı başaramıyorlarsa lütfen Ülker dahil herkes istifa etsin. İlk başta Ülker etsin istifayı ama. Başkan da bıraksın bu işleri, altyapıya yönelelim. Şu takıma bir Teodosic, bir Claver, bir Calathes, Freeland getiremiyorlarsa bunlar ne işe yarar? CSKA kim arkadaş ya? 3M para mı? Krasic'e verileni hesapla ya başkan. Obradovic de bıraksın bu işleri. Bir vatandaşını, bir öğrencisini getiremiyor. Bu mu sayılı koç?

Dümdüz okuyunca çok doğru tespitler...

İroni olarak okuyunca %99 haksız gerekçelerle yapılmış bir ironi...

Çevrimdışı pikenrol

• Üye
« Yanıtla #7783 : 29 Haziran 2014, 18:37:26 »

Tahmin ettiğin gibi yine aynı fikirdeyim İlhan abi.
Allah'tan "bu işler birden olmaz, adım adım gitmek lazım" ve "önemli olan sistem, yıldıza gerek yok" noktasını 8. başarısız sezonun ardından aştık.

Calathes de kaçarsa Farmar dışında biri kolay kolay kesmez beni.
Farmar gelmek için yine zarf atmış diye duydum ama bilmiyorum ne kadar doğru...

Farmar da olmazsa zaten kolay kolay hedef koyamayız gibi...
« Son Düzenleme: 29 Haziran 2014, 18:38:09 Gönderen: pikenrol »

• Yönetici
  • Üye
  • Winner
    • KE_Billz
« Yanıtla #7784 : 29 Haziran 2014, 18:39:55 »
Dümdüz okuyunca çok doğru tespitler...

İroni olarak okuyunca %99 haksız gerekçelerle yapılmış bir ironi...

bunu senin için demiyorum, Ülker bugün bu işten çekilse, şu durumda bile ağlayıp kulübünü satanlar, Fenerbahçeliyim diye geçinip, utanmadan sağda solda dalga mesajları atanlar, neler yazar çizer düşünmek dahi istemiyorum.

ha ben Obra'nın yerinde olsam bavulumu alıp giderim o ayrı.