Gönderen Konu: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası (Kasım 2013 - Aralık 2015)  (Okunma sayısı 4970277 defa)

0 Üye ve 81 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Vanguards of FB

• Üye
  • Yer: İzmir
Ynt: Fenerbahçe Ülker Transfer Dosyası
« Yanıtla #8160 : 01 Temmuz 2014, 13:43:02 »
2000 yılından beri (2001'de 2 kupa vardı+suproleague); 16 f4 var...15+1..sampiyon..

cska bu 16 f4'un 12'sinde var ve kupa sayısı 2...final sayısı ise 5...

barca ( 8 ) f4 yapmıs kupa sayısı 2..
oly ( 4 ) f4 yapmıs kupa sayısı 2..
maccabi ( 9 ) f4 yapmıs kupa sayısı 4..
pana ( 8 ) f4 yapmıs kupa sayısı 5..

+1 sampiyonlukta ginobili'li virtus'ta..onlarda 2'de 1...

real'in 3'te 0'ı var..
siena'nın 4'te 0'i var..
laboral'in 5'te 0'i var..

simdi bana kimse cska bu  kadar para ile oly, pana, maccabi ve barca'dan daha  basarılı demesin...
evet basarılıdır ama loser takımdır...iddia ediyorum real bu tempoda giderse basketbolun yeni cska'si oalcak...

ustelik yazdıgım gibi cska kadın takımını bile kapattı...

altyapıdan oyuncu cıkarma konusunda ispanyol, italyan,fransız ve yugo'ların haylı gerisindeler..bakın nba'e anlarsınız..ve cska kokenli oyuncu sadece shved bildigim..cogu rus baska takımlardan...zaten 4-5 oyuncuları var..shved, karasev, mozgov ve krilenko..baska yok galiba..
biz bile rusya ile kapısırız bu konuda..omer asık, enes son donem ornekleri...

hayır enden altyapıyı bu is koymayayım yada baska takımlarını..

adamlar sırf bu yolda kadın takımını kapatıp, altyapılarını onemsizlestirdiler..eskiden dunyanın rusu cıkardı o takımlarda (litvanyalı olsun olmasın-rus ekolu idi)...
bizim bayan voleybol ile alakası yok oalyın..bizim voleybol takımı ne zamandır sanki altyapıya onem verdi de bu kıstasa giriyor..ama cska altyapısı oyle degildi...hep vardı..
« Son Düzenleme: 01 Temmuz 2014, 13:50:38 Gönderen: Vanguards of FB »

Çevrimdışı finkployd

• Üye
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #8161 : 01 Temmuz 2014, 13:44:39 »
Çok istediğimiz adamlar da dahil olmak üzere Avrupa'da arkasından ağlanacak adam yok. En iyilerle bir alt seviyedekiler arasındaki fark ciddiye alınacak kadar büyük değil.

Ciddiye alınacak kadar büyük fark, en iyi koçla diğerleri arasında.

''Henüz'' hiçbir şey kanıtlamamış, cv'sinde sadece, Obradovic'in yardımcılığını yapmak yazan bir adamı kıtanın en büyük bütçesinin başına getirmeleri de bundan.

Transfer gündemimizdeki her oyuncuya saçma sapan paralar önermeleri de...
« Son Düzenleme: 01 Temmuz 2014, 13:56:36 Gönderen: finkployd »

Çevrimdışı sonkale1907

• Üye
  • Yer: MERSİN
« Yanıtla #8162 : 01 Temmuz 2014, 13:47:36 »
CSKA'nin kendi icsel kriterini kullanarak yine onlari elestiriyoruz.
Eleştirerek kibarlık yapmışız, çok daha fazlasını hakediyorlar..  :)
FENERBAHÇE

• Üye
« Yanıtla #8163 : 01 Temmuz 2014, 13:52:45 »
ekleyeyim..

hayır neden altyapıyı bu is koymayayım yada baska takımlarını koymayayım bu isin icine..
adamlar sırf bu yolda kadın takımını kapattılar ustune altyapılarını onemsizlestirdiler..eskiden dunyanın rus oyuncusu cıkardı o takımlarda (litvanyalı olsun olmasın-rus ekolu idi)...
bizim bayan voleybol ile alakası yok olayın..bizim voleybol takımı ne zamandır sanki altyapıya onem verdi de bu kıstasa giriyor..ama cska altyapısı oyle degildi...hep vardı..

ayrıca bizim kadın basket takımının altyapısı kadar verimli olsunlar opup baslarına koysunlar..biz olmasak turkiye liginde takım sayısı dusecek kadın liginde..30 civarı  oyuncu var..3 takım eder..
« Son Düzenleme: 01 Temmuz 2014, 13:58:43 Gönderen: Vanguards of FB »

active

• Ziyaretçi
« Yanıtla #8164 : 01 Temmuz 2014, 13:58:20 »
bugün serbest kalan nba oyuncuları

farmar
calathes
udrih
de colo
ridnour
aaron brooks
greivis vasquez

bu oyunculardanvasguez ve brooks nba de kontrat bulurlar her türlü ridnour bu seneyi çok iyi geçirmedi ama avrupada çok ciddi fark yaratır de colo haric hepsi çok iyi olur bence dün de söyledim de coloyu çok beğenmiyorum farmarsa çok iyi bir para karşılığında gelebilir yoksa o da kontrat bulur
« Son Düzenleme: 01 Temmuz 2014, 14:02:34 Gönderen: active »

Çevrimdışı Chikatokushi8

• Üye
  • Yer: İstanbul
  • Dare to dream
    • Chikatokushi8
« Yanıtla #8165 : 01 Temmuz 2014, 14:01:17 »
CSKA Khryapa ile de sözleşme uzatmış :D piyasada ne kadar adam varsa dadandılar, kadrodan doğru düzgün kimseyi göndermediler bu sezon kadrolar 23 kişilik olacak herhalde  :-\

Çevrimdışı Solamnus

• Üye
  • Yer: istanbul
  • in zeljko we trust!
    • cemturk
« Yanıtla #8166 : 01 Temmuz 2014, 14:07:06 »
Ben bilmiyorum her hangi bir mantıkta yürütemedim açıkçası.Şimdi bu olası transferler dışarı sızdırılmayınca ne oluyor ? Piyasada az çok alınabilecek oyuncular belli kimlere ilgi olduğuda az çok belli.Hatta Cska bu isimlerin farkında ve hepsine teklif götürüp fiyat arttırıyor.Şimdi bu transferler dışarı sızmadı bize ne faydası oldu ? Cidden bilmediğimden soruyorum
Öncelikle şunu düşünelim transfer listemizde her pozisyon için tek bir alternatif olmamalı en az 3-4 alternatif bulunmalı eğer bütün planlarımızı açık edersek fiyat arttırmak isteyen menejerler bu fırsatı sonuna kadar kullanır bence kullanıyorlar da hatta son zamanlarda çıkan CSKA x oyuncuyla ilgileniyor haberlerinin bir kısmının da düzmece olduğuna inanıyorum. Menejerlerin sırf fiyat arttırmak amacıyla bu tarz haberler yaptırdıkları bir gerçek. Böyle bir piyasada elimizi açık etmemiz menejerlerin ekmeğine yağ sürmek olur.

Ayrıca basına isim servis edildiğinde senin de çok iyi bildiğin gibi inanılmaz bir beklenti oluşuyor taraftarda, beklenti karşılık bulmayınca da hayal kırıklığı oluşuyor.  Bu zamana kadar sakin olan sen bile Gherardini ne işle uğraşır diyorsun, bu kadar kariyerli bir adam heralde işinin başındadır, yapacak önemli işleri vardır tabii olarak. Ben sadece basına haber yaymak gibi lüzumsuz birşey ile uğraşmadığını, daha önemli şeyler peşinde olduğunu anımsatmak istemiştim.

Neyse lafı fazla uzatmaya gerek yok, ortalıkta dolaşan transfer dedikoduları nedeniyle ilgili yöneticilerimize abartılı eleştiriler getirmeye gerek yok, bunun kimseye de faydası yok. Bu yüzden bekleyip görelim diyorum, bana göre isimlerden çok birbirlerinin eksiklerini tamamlayabilen savaşçı bir "takım" olmak önemli.
« Son Düzenleme: 01 Temmuz 2014, 14:08:48 Gönderen: Solamnus »

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #8167 : 01 Temmuz 2014, 14:09:14 »
bugün serbest kalan nba oyuncuları

farmar
calathes
udrih
de colo
ridnour
aaron brooks
greivis vasquez

bu oyunculardanvasguez ve brooks nba de kontrat bulurlar her türlü ridnour bu seneyi çok iyi geçirmedi ama avrupada çok ciddi fark yaratır de colo haric hepsi çok iyi olur bence dün de söyledim de coloyu çok beğenmiyorum farmarsa çok iyi bir para karşılığında gelebilir yoksa o da kontrat bulur

Calathes henüz serbest değil sanırm Kemal Erdem daha iyi bilir tabiki

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #8168 : 01 Temmuz 2014, 14:09:47 »
CSKA Khryapa ile de sözleşme uzatmış :D piyasada ne kadar adam varsa dadandılar, kadrodan doğru düzgün kimseyi göndermediler bu sezon kadrolar 23 kişilik olacak herhalde  :-\
tanerim hoşgeldin kardeşim.

Çevrimdışı Bogdan Bogdanovic

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Belgrad/Sırbistan
  • Winner
    • KE_Billz
« Yanıtla #8169 : 01 Temmuz 2014, 14:10:26 »
Nick Calathes'in serbest kalması kendi elinde olan bir durum değil, dolasıyla şuan serbest değil, kararı Grizzlies verecek.

• Üye
« Yanıtla #8170 : 01 Temmuz 2014, 14:10:59 »
Bizde de, altyapi kucuk veya buyuk, her sekliyle mevcuttu. 

Altyapiyi koyma isine gelince; basari gibi objektif olarak tespit edilebilen kriterlerden uzaklasip, isin icine bunun gibi hususlari koyarsak, bunun bir sonu gelmez.  Tabii ki, isteyen istedigi kriteri ekleyebilir ama cogu zaman keyfi bicimde eklenebilecek bir suru kriter ortaya cikar. 

O yuzden, ben diyeceklerimi su sekilde ozetliyorum:

CSKA'nin elde ettigi belli basarilar var.  14 senede 12 defa Final Four'a kalip, 2 defa kupayi kazanmak objektif bicimde ortaya konabilen basarilaridir.  Bunun aksi iddia edilemez.  Ama bunun bir de goreceli boyutu vardir.  CSKA taraftarlari ve yonetimi, koyduklari hedef acisindan bunu nisbi basarisizlik olarak telakki edebilirler.  Oysa ki, bunlar bizim gibi takimlar icin destan olarak nitelendirilebilecek basarilardir. 

Meselenin farkli bir boyutu da su: Euroleague icin X miktarinda para harcayan her takim, Y basarisini elde etmelidir seklinde bir formul ortaya konabilir.  Ancak bunun da mutlak bir formul olmadigini belirttik.  Ozellikle Avrupa Basketbolu'nun ozellikleri geregi, sohretli oyuncularin tabii ki onemli olduguna; ve fakat, asil muhim olanin takim olarak tum carklarinin birlikte muazzam islemesi olduguna isaret ettik.

abi sen bizim kendimizi basarılı gordugumuzu mu zannediyorsun?
bizde ortalama 6-7 yıldırı yatırım yapıyoruz el'de f4 goremedik ..1 kez f8, 5 kez top 16..1 kez gruplarda elendik..
bizde bu ayrılan butce ile en az 2 defa f4 yapmalıydık bence..toplamda minumum 5 f8...

bizde basarısız bir takımız...ama bu cska'nın basarısız olmadıgı anlamına gelmiyor...

active

• Ziyaretçi
« Yanıtla #8171 : 01 Temmuz 2014, 14:11:59 »
Nick Calathes'in serbest kalması kendi elinde olan bir durum değil, dolasıyla şuan serbest değil, kararı Grizzlies verecek.
ha evet yanlış görmüşüm kusura bakmayın ama diğerleri serbest sanırım

• Üye
« Yanıtla #8172 : 01 Temmuz 2014, 14:12:48 »
konumuza donersek o listeden udrih'i isterim ben...vasquez'de super adam ama bize gelmeeez....
« Son Düzenleme: 01 Temmuz 2014, 14:13:10 Gönderen: Vanguards of FB »

Çevrimdışı mgul

• Üye
  • Yer: Dünya
« Yanıtla #8173 : 01 Temmuz 2014, 14:13:13 »
Abi peki senin öngörün ne bu konuda?Yani sence Grizzlies Calathes'i bırakır mı?
"My name is Zeljko Obradovic and I'm very happy with this."

Çevrimdışı Bogdan Bogdanovic

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Belgrad/Sırbistan
  • Winner
    • KE_Billz
« Yanıtla #8174 : 01 Temmuz 2014, 14:14:43 »
Abi peki senin öngörün ne bu konuda?Yani sence Grizzlies Calathes'i bırakır mı?

bundan 1 ay önce Memphis'in bırakacağını düşünmüyorum, hala düşünmüyorum aslında, olur da takas yaparsa Memphis o zaman yol verebilir. zaten işin ironik yanı adam Memphis'te kalırsa herkes boş bir hayalin peşinden koşmuş olacak.