Gönderen Konu: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası (Kasım 2013 - Aralık 2015)  (Okunma sayısı 4970422 defa)

0 Üye ve 82 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Bukefalos

• Üye
  • Yer: İstanbul
  • RWB0 & SC30
Ynt: Fenerbahçe Ülker Transfer Dosyası
« Yanıtla #8205 : 01 Temmuz 2014, 15:40:31 »
Kimseyi alamıyorsak, jeremy pargoyu alalım CSKAdan
adamlar 1000 tane guard alacak bosa cıkar herhalde :D
Ver Lester'e, yaz deftere

Çevrimdışı Ereng.

• Üye
  • Yer: Kayseri
« Yanıtla #8206 : 01 Temmuz 2014, 15:44:55 »
Rice için Maccabi 900, Madrid 1.7, Khimki ise 2.5 verdi deniyordu.

Obradovic'in onayı ile alınacak her Türk oyuncaya fitim ben. Koçun kafasındaki yeri %100 hazırdır Can'ın ve diğer hamlelerin. Bu konuda tek şüphem Semih konusunda onu da belirteyim.

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #8207 : 01 Temmuz 2014, 15:54:24 »
Rice için Maccabi 900, Madrid 1.7, Khimki ise 2.5 verdi deniyordu.

Obradovic'in onayı ile alınacak her Türk oyuncaya fitim ben. Koçun kafasındaki yeri %100 hazırdır Can'ın ve diğer hamlelerin. Bu konuda tek şüphem Semih konusunda onu da belirteyim.
Yavrum benim de Semih ile ilgili önyargılarım var onunda sebebi aslında Efes teki son 3 4 ayıdır. özellikle Barca maçında Dorsey e box out yapmadığı için hepimiz küfür etmiştirk ( ben etmedim çümklü Efes e koyandan Allah razı olsun :) )
ama rezil dediğimiz berbat dediğimiz bir sezonda bile Semih regular sezonda 8.1 sayı 6.3 rib 1.5 blok ortalaması ile oynamış.

bu sezon ilk dönemde oynadığı 21 maçta
9.9 sayı - 5.4 rib 0.7 blok ortalaması tutturmuş.

haa Semih için soru işaretleri var mı var umarım bizi yanıltır 28 yaşında bundan sonrası için kararı kendisi verecek - iyi oynamak zorunda
var gücü ile sahaya konsantre olmak zorunda .

Çevrimdışı fatma k.

• Üye
  • Yer: Ataşehir
« Yanıtla #8208 : 01 Temmuz 2014, 15:55:33 »
İsimlere çok takılmıyorum, önemli olan ihtiyaca uygun profil transfer edelim. Olimpiacos şampiyon olduğunda ilk sene o kırk yılda bir olur görüşü hakimdi herkeste ama ertesi sene de şampiyon oldular, üstüne bu sene Maccabi sürpriz yaptı. Önemli olan takım kimyası. Geçen sene var olan zaaflarımızın koçun fazlasıyla farkında olduğuna eminim ve ona göre hamleler yapacaktır.

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #8209 : 01 Temmuz 2014, 16:01:03 »
İsimlere çok takılmıyorum, önemli olan ihtiyaca uygun profil transfer edelim. Olimpiacos şampiyon olduğunda ilk sene o kırk yılda bir olur görüşü hakimdi herkeste ama ertesi sene de şampiyon oldular, üstüne bu sene Maccabi sürpriz yaptı. Önemli olan takım kimyası. Geçen sene var olan zaaflarımızın koçun fazlasıyla farkında olduğuna eminim ve ona göre hamleler yapacaktır.
sen bırak transferi İftar'a gelsene yahu ..

Çevrimdışı fatma k.

• Üye
« Yanıtla #8210 : 01 Temmuz 2014, 16:02:57 »
sen bırak transferi İftar'a gelsene yahu ..
Gelmek istiyordum ama İstanbul'da olamayacağım. Başka bir yemeğe inşallah.

Çevrimdışı Ereng.

• Üye
« Yanıtla #8211 : 01 Temmuz 2014, 16:03:05 »
Yavrum benim de Semih ile ilgili önyargılarım var onunda sebebi aslında Efes teki son 3 4 ayıdır. özellikle Barca maçında Dorsey e box out yapmadığı için hepimiz küfür etmiştirk ( ben etmedim çümklü Efes e koyandan Allah razı olsun :) )
ama rezil dediğimiz berbat dediğimiz bir sezonda bile Semih regular sezonda 8.1 sayı 6.3 rib 1.5 blok ortalaması ile oynamış.

bu sezon ilk dönemde oynadığı 21 maçta
9.9 sayı - 5.4 rib 0.7 blok ortalaması tutturmuş.

haa Semih için soru işaretleri var mı var umarım bizi yanıltır 28 yaşında bundan sonrası için kararı kendisi verecek - iyi oynamak zorunda
var gücü ile sahaya konsantre olmak zorunda .

Semih önemli oyuncu ona şüphe yok. Lokavt zamanında çok istemiştim, Beşiktaş'a gidince ise yönetime kızmıştım. Ama seninde dediğin gibi son dönemlerde dipi gördü kendisi mental anlamda. Biraz kendisi toparlarsa hem onun hem de bizim için çok iyi olacak da işte pek çoğumuzun şüphesi toparlayabilmesi konusunda.

Çevrimdışı akarship

• Üye
  • Yer: Mersin-İskenderun
« Yanıtla #8212 : 01 Temmuz 2014, 16:03:11 »
Murat, birincisi bu rakam her zaman bu kadar yuksek degildi.  Ikincisi, bu kadar olmasa da Final Four'a katilan bazi takimlardan daha cok harcayip, Final Four'a kalamayan takimlar da oldu.  Bunun tam ziddi olarak da Olympiakos'un cok para harcadigi sene hicbir sey yapamamasi; harcamalari azalttigi sene ise kupalari arka arkaya dizmesi gosterilebilir.  O yuzden, ne her sey salt para; ne de her seyi parasiz yapabiliriz.

45 milyon Euro asla değildi, sınırsız harcama yetkisi hatta el altından ( örtülü ödenek mi deniyordu ) verilen ekstra paralar vardı minimum 60-70 M Eurolardan bahsediyoruz senelik yani, Real ve Barca bile başedemiyor bunlarla :)

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #8213 : 01 Temmuz 2014, 16:04:30 »
Semih önemli oyuncu ona şüphe yok. Lokavt zamanında çok istemiştim, Beşiktaş'a gidince ise yönetime kızmıştım. Ama seninde dediğin gibi son dönemlerde dipi gördü kendisi mental anlamda. Biraz kendisi toparlarsa hem onun hem de bizim için çok iyi olacak da işte pek çoğumuzun şüphesi toparlayabilmesi konusunda.

mevcut sınırlamalar ve kontratlara bakınca o riske girilmesi gerekiyordu sanırım

Çevrimdışı oguzhann10

• Üye
  • Yer: Amsterdam
    • oguzhann10
« Yanıtla #8214 : 01 Temmuz 2014, 16:07:57 »
Semih sadece blok tehdidi ile bile faydalı bir transfer olur. Bekçi arıyorduk koca sezon, yerlisinden bir pota altı bekçisi.

Bu söylediğim tabii ki kafayı salt basketbola verirse geçerli. Guard transferinde ise bu gidişle Marcus Williams'a bile tav olacağım gibi.

Çevrimdışı fatma k.

• Üye
« Yanıtla #8215 : 01 Temmuz 2014, 16:08:19 »
Semih'in bizde daha aklı başında davranacağını düşünüyorum. Her türlü alınabilecek bir risk.

Çevrimdışı Ereng.

• Üye
« Yanıtla #8216 : 01 Temmuz 2014, 16:08:36 »
mevcut sınırlamalar ve kontratlara bakınca o riske girilmesi gerekiyordu sanırım

Takımdaki rolüne ve alacağı kontratına göre bizim için risk olmaktan çıkıp ona şans verme işi bile olabilir. Geçen bir arkadaş da demişti bu seneki İzzet gibi. Olursa iki taraf kazanır olmazsa kendisi kaybeder.

Çevrimdışı Vanguards of FB

• Üye
  • Yer: İzmir
« Yanıtla #8217 : 01 Temmuz 2014, 16:10:36 »
semıh aklını kullanırsa ve kendini oyununa verirse iyi bir pivot uzun kolları ve blok tehdidi ile..ustelık cılız degil ve ıyı reb'cı...
onemli olan semih'i dogru kullanabılmek...

fbkolik

• Ziyaretçi
« Yanıtla #8218 : 01 Temmuz 2014, 16:15:02 »
Kimseyi alamıyorsak, jeremy pargoyu alalım CSKAdan
adamlar 1000 tane guard alacak bosa cıkar herhalde :D
Allah korusun bizi Jeremy Pargo'dan :) Oyun kurucu diye Pargo'yu alırsak sete sette geçen seneden bile daha kötü oluruz hücumda.Tabi Obradovic'in olması bana çok büyük oh dedirtiyor.Kızlar"Dünyada tek erkek kalsan yine de sana bakmam" derler ya,dünyada oyun kurucu olarak sadece Jeremy Pargo kalsın yine de Obradovic almaz Pargo'yu,alırsa da kıyamet günü için yavaş yavaş hazırlık yapabiliriz :)

Teodosic maalesef olmadı,istediğim halde yine de okadar üzülmedim ama Calathes ve Bogdanovic 2lisi olmazsa  gerçekten üzülürüm,umarım alırız 2 oyuncuyu da.Tabiki en önemli olan takım kimyası,takım gibi takımı oluşturmak ama bu 2 oyuncuyla avrupada büyük başarılar için müthiş bir zemin hazırlanırdı,umarım alırız ikisini de ama özellikle Calathes işi sıkıntılı gibi,Bogdanovic için de Cska devreye girmiş,işler iyice karışmaya başladı.Umarım elimizi çabuk tutar,en azından bu 2 isimden birini alırız.

Çevrimdışı akarship

• Üye
  • Yer: Mersin-İskenderun
« Yanıtla #8219 : 01 Temmuz 2014, 16:16:52 »
@Solamnus
Fiyat arttırma ve taraftar beklentisi üzerinde durmuşsun ama zaten isimler sızmasa bile bu dönemde de görülen şeyler bunlar.2 gündür birçok kişi EL şampiyonu takımın guardına burun kıvırıyor mesela.Neden ? Teodosic Calathes gibi isimler gündeme geldiği için.

Aynı şekilde fiyat arttırma sorununuda zaten yaşıyoruz.Teo ile anlaşmaya yakınken Cska araya giriyor Calathes ile ilgilenirken Cska-Pana devreye giriyor bugünde Cska Bogdana teklif yapmış.Sonuç olarak basketbol piyasası futbol piyasası gibi çeşitli değil.Avrupada üst düzey takımlar için 30-35 birde Nbaden gelebilecekleri katarsak toplam 50 civarı oyuncu etrafında dönüyor.Her pozisyonun karekteristik özelliklerine göre en fazla 5 tane aynı çeşit oyuncu var.Kartların açık olup olmaması birşey değiştirmez.Öyle bir algı oluştu ki bizim bilmediğimiz bir gezegen var çok gizli çalışmalar sonucu oradan A kalite bir guard gelecek.Malesef öyle bir gezegen yok.Mesela Bogdanı alamadık diyelim aynı kalite ve özellikte 3 tane oyuncu sayabiliyor muyuz ? Bu yüzden şu saatten sonra gizlilik falan pek önemli değil artık iş bitirici bir hamle görmek isteniyor

Ayrıca yıldız isim yerine takım kimyası iyi ve uyumlu bir kadro kurulması gerektiğini en çok dile getiren isimlerden biriyim forumda.Kadro mühendisliği en önem verdiğim konudur.Yıldız isteseydim Teo gelsin derdim ama başından beri istemiyordum Teoyu bilen bilir.Favorim Calathes-Delaney 2lisiydi.O konuda hemfikiriz yani

Hepsinin canı cehenneme, sen sağol kardeşim. Basit bir soru sana: Basketbol kaç kişiyle oynanıyor, dünyada kaç lisanslı profesyonel basketbolcu var, kaç takım var. CSKA  kaç tanesini alacak bu oyuncuların, kalanlardan bize iyi bir takım yapmaya yetecek sayıda adam çıkmaz diyorsan sonuna kadar haklısın değilse bu kadar kendini hırpalamak niye :) Arkana yaslan elbette fikir jimnastiği de yap ama her pozisyonda 3-5 kişiye odaklanma. Farmarın aldığı para NBA de 1M USD yahu :)