Gönderen Konu: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası (Kasım 2013 - Aralık 2015)  (Okunma sayısı 4970574 defa)

0 Üye ve 87 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı aaksulu

• Üye
  • Yer: Bursa
Ynt: Fenerbahçe Ülker Transfer Dosyası
« Yanıtla #8250 : 01 Temmuz 2014, 19:01:33 »
Ayrıca şunu söylemek istiyorum. Sezon genelinde bana göre takımın en büyük problemi rakip skorerlere bir türlü el kalkmamasıydı. Hayıflanıp durduk rakip skorerlere 30 sayı attırıyoruz diye. Topa baskıyı bu takımda yapan 3-4 isimden iki tanesi Bo ve Ömer. Bo gitti diyelim, zaten var olan problemin hangi noktaya geleceğini görmek zor olmasa gerek. Bu sebeple ben en az bir tane baskıyı seven oyuncu geleceğini düşünüyorum. Sırf bu sebeple Calathes bekleniyor olabilir. Sonuçta Calathes'in sertliği bence yeterli. Hatta 1. transfer hedefi Teodosic değil de Calathes olabilir. Merakla bekliyorum hamleleri.

Çevrimdışı kuga

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #8251 : 01 Temmuz 2014, 19:08:23 »
Doping yapmis olabilir.  Teste sokalim.

hahahahahaha

Ne sevmek ne sevilmek,
ne de ağlayıp gülmek,
Senin hasretin bize ölüm demek!

Şereftir seni sevmek,
sana kanaryam demek,
bu sevdamız sonsuza dek sürecek!

Çevrimdışı kenz

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #8252 : 01 Temmuz 2014, 19:11:26 »
 "Yeşil kırmızılı ekipte 450 bin TL aldığı öne sürülen Can'ın, Fenerbahçe ile yıllık 1 milyon 350 bin TL'ye anlaştığı öğrenildi."
diyor Milliyet de uçuk geldi bu rakamlar.

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #8253 : 01 Temmuz 2014, 19:12:46 »
1350 tl . çok uygun bir rakam ama özcan hocam
400 bin euro ya denk geliyor ki normal rakam bence geçen sene leş Kaya 850 bin euro ya oynuyordu

Çevrimdışı bjelica1907

• Üye
« Yanıtla #8254 : 01 Temmuz 2014, 19:57:21 »
arkadaşlar goudlock-hickman-can-serhat-bogdanın olduğu kadrodaki senaryoyu yazarmısın merak ettiğim herkesin düşüncesi ne yönde ?

Çevrimdışı lancelot

• Üye
  • Yer: lefkoşa
« Yanıtla #8255 : 01 Temmuz 2014, 20:05:23 »
ömer'ın yerine can gayet mantıklı 1m euro gibi bir para aldığı yazıyordu geçen sene ömer'in bana çok fazla gelmişti ama kaptan o yüzden olabileceğini düşünmüştüm serhat ve can gelirse melih ile birlikte 3'ünün alacağı toplam ücret 1-1.2m euro gibi bir para oluyor ki ciddi bir yükten de kurulmuş oluyoruz maalesef kaptan geçen sene hiç bir şey vermedi.

hele final serisinde az adamla yakalamışken turnike atacağına dışarı çıkıp üçlük atması ve kaçırması onun üstünün çizilmesine neden oldu diye düşünüyorum hemde 2 kere yaptı bunu sol dipten can yada serhat olsa içine vurmuştu.
« Son Düzenleme: 01 Temmuz 2014, 20:44:02 Gönderen: Eto »

Çevrimdışı prosoför

• Üye
« Yanıtla #8256 : 01 Temmuz 2014, 20:25:54 »
arkadaşlar goudlock-hickman-can-serhat-bogdanın olduğu kadrodaki senaryoyu yazarmısın merak ettiğim herkesin düşüncesi ne yönde ?
Savunma anlamında kısalar yine iyi olmayacak gibi. Eğer onlar bir üst seviyede olursa geçen yılkine göre Milano'dan bir seviye üst bir takım olabiliriz. Ben bu kadronun 1e1 temelli olacağına inanıyorum. Geçen yıl oyuncu eksikliğinden oynayamadık bu yıl da deneyebiliriz bu kadroyla. Maçlar üst olur 170.5tan.

Çevrimdışı Bukefalos

• Üye
  • RWB0 & SC30
« Yanıtla #8257 : 01 Temmuz 2014, 20:28:27 »
Allah korusun bizi Jeremy Pargo'dan :) Oyun kurucu diye Pargo'yu alırsak sete sette geçen seneden bile daha kötü oluruz hücumda.Tabi Obradovic'in olması bana çok büyük oh dedirtiyor.Kızlar"Dünyada tek erkek kalsan yine de sana bakmam" derler ya,dünyada oyun kurucu olarak sadece Jeremy Pargo kalsın yine de Obradovic almaz Pargo'yu,alırsa da kıyamet günü için yavaş yavaş hazırlık yapabiliriz :)

Teodosic maalesef olmadı,istediğim halde yine de okadar üzülmedim ama Calathes ve Bogdanovic 2lisi olmazsa  gerçekten üzülürüm,umarım alırız 2 oyuncuyu da.Tabiki en önemli olan takım kimyası,takım gibi takımı oluşturmak ama bu 2 oyuncuyla avrupada büyük başarılar için müthiş bir zemin hazırlanırdı,umarım alırız ikisini de ama özellikle Calathes işi sıkıntılı gibi,Bogdanovic için de Cska devreye girmiş,işler iyice karışmaya başladı.Umarım elimizi çabuk tutar,en azından bu 2 isimden birini alırız.

pargo abarttıgın kadar kötü bir oyuncu degil.
« Son Düzenleme: 01 Temmuz 2014, 20:28:38 Gönderen: Bukefalos »
Ver Lester'e, yaz deftere

Çevrimdışı lancelot

• Üye
« Yanıtla #8258 : 01 Temmuz 2014, 20:52:33 »
22.1.1. Erkekler 1. ligi için en az beş (5) en fazla on iki (12) sporcu
a. Ülkemiz ümit, genç ve yıldız takımlarından yetişmiş en az altı (6) sporcu
b. Doğumdan sonra Türk vatandaşlığına geçmiş ve büyükler kategorisinde Türk Milli
takımlarında oynayarak veya ilgili lig yönergesine göre ülkemiz ümit, genç ve yıldız
takımlarından yetişmiş koşulunda istisna kapsamına giren en fazla iki (2) sporcu.
buna göre emir türk gibi gözüküyor
22.1.1

http://www.tbf.org.tr/docs/default-source/mevzuat/yonergeler/sozlesmeli-sporcular-lisans-tescil-ve-transfer-yonerge si-2014-2015.pdf?sfvrsn=8

Çevrimdışı Kevin Rankin

• Üye
  • Yer: İzmir
« Yanıtla #8259 : 01 Temmuz 2014, 21:38:17 »
halen basketbol oynayan oyuncular içinde türkiye dışında oynayan kaç tane oyuncu var bilenler söyleyebilirmi. avrupada oynamak türk oyuncular için önemli bir kalite ve cesaret göstergesi olsa gerek.

can transferi tam futbol takımına geçmişte yapılan transferlere benziyor ve bence vasat bir transfer herkes ömer gitsin gençlerin önü açılsın diye yorum yapılıyor bu olmamalı bence

ömeri eleştirenler için sezona sakat başladı iyileştikten sonra hocanın ona forma şansı vermesi sezon ortasını buldu. buna rağmen savunma anlamında türk yabancı oyuna hareket getiren en önemli oyuncuydu.

Çevrimdışı sinanyucel

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya/Alanya
    • sinanycl
« Yanıtla #8260 : 01 Temmuz 2014, 21:41:04 »
22.1.1. Erkekler 1. ligi için en az beş (5) en fazla on iki (12) sporcu
a. Ülkemiz ümit, genç ve yıldız takımlarından yetişmiş en az altı (6) sporcu
b. Doğumdan sonra Türk vatandaşlığına geçmiş ve büyükler kategorisinde Türk Milli
takımlarında oynayarak veya ilgili lig yönergesine göre ülkemiz ümit, genç ve yıldız
takımlarından yetişmiş koşulunda istisna kapsamına giren en fazla iki (2) sporcu.
buna göre emir türk gibi gözüküyor
22.1.1

http://www.tbf.org.tr/docs/default-source/mevzuat/yonergeler/sozlesmeli-sporcular-lisans-tescil-ve-transfer-yonerge si-2014-2015.pdf?sfvrsn=8

Benim bu açıklamadan anladığım 12 kişilik kadroda her koşulda türkiyede yetişme 6 yerli olacak, geri kalan 6 kişilik konteyjanda dilersen maksimum 2si devşirme olmak üzere 6 yabancı ile oynayabilirsin. Bu koşulda emir aslında bi nevi yabancı gibi gözüküyo. Yoksa ben mi yanlış anlarım. Bu işe daha hakim olan kişiler daha net bi cevap verecektir zaten
Yıkılmayan son kale Fenerbahçe...

active

• Ziyaretçi
« Yanıtla #8261 : 01 Temmuz 2014, 21:46:13 »
can tranferini eleştirenleri eğer söz konusu para doğruysa anlarım ama can kesinlikle bu dar yerli havuzunda iyi iş yapacaktır potaya iyi gider savunması iyidir şutunu da düzeltmiş gibi bu yıl serhat gelirse o da iyi bir şutördür emirin yerli olarak kalması gerçekten çok önemli bir transfer olur emir her ne kadar eleştirsek de şu ligde uzak ara en kaliteli yerli oyuncudur mevkileri farklı ama furkan falan emirin yanına yaklaşamaz bence yerli kadrosu şöyle olur gibi

kenan can serhat melih emir berkay izzet semih oğuz

böyle olursa bence yerli oyuncular açısından rakiplerimizden özellikle de efesten bayağı bir önde oluruz

Çevrimdışı lancelot

• Üye
« Yanıtla #8262 : 01 Temmuz 2014, 21:53:08 »
bir de geçen sene nedim buza olayı vardı alıyorduk sonra bir şeyler oldu seneye gidicem dedi diye haber çıktı

Çevrimdışı Cengizao

• Üye
« Yanıtla #8263 : 01 Temmuz 2014, 21:54:05 »
Madde 22.1.1. 'in durumu yabancı statüsü kapsamı dışındakiler için. Yani Emir'in statüsü değişmedi.

Başlık özetliyor zaten kapsamı:
"22. Basketbol 1. ve 2. Liginde Yer Alacak Türk Sporcu Sözleşme Sayısı"

Yabancı oyuncular 23. madde ve alt maddeleri ile açıklanıyor.

Çevrimdışı Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Berlin
  • Обрадовић: беспрекорна командант
« Yanıtla #8264 : 01 Temmuz 2014, 21:55:09 »
Hickman açıklanmış. Çok sevindim...
Kara deryalarda bir FENERsin!