Gönderen Konu: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası (Kasım 2013 - Aralık 2015)  (Okunma sayısı 4970300 defa)

0 Üye ve 73 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı aaksulu

• Üye
  • Yer: Bursa
Ynt: Fenerbahçe Ülker Transfer Dosyası
« Yanıtla #8400 : 02 Temmuz 2014, 12:07:59 »
Bu arada hayatım Cenk Akyol'un 3'lüklerini saymakla geçti :D Bogdan veya Goudelock, temiz bir şutör istiyorum. Aslında bence Bojan da temiz şutör ama geçen sezon Bojan çok yönlü oynatıldı ve bunu kaldıramadı. Yeri geldi topa baskı yaptırıldı, yeri geldi topa yön verdi. Sezon sonunda ise bana göre şut yüzdesinin düşme sebebi şansızlık. Hele TOP 16 performansına hala inanamıyorum. Ben Bojan'ı post oyununda görmek isterken, geçen sezon onu boyalı alanda hiç göremedik. Oysa Bojan'ın farkı post oyunlarıydı.

Çevrimdışı Bukefalos

• Üye
  • Yer: İstanbul
  • RWB0 & SC30
« Yanıtla #8401 : 02 Temmuz 2014, 12:09:59 »
Hickman-Kenan
Bogdanovic-goudelock-melih
Bojan-emir-serhat
X- bjelica- berkay
Zoric- Semih-oguz

X dedigin yere Freeland gibi bir adam gelirse, son derece keyif veren bir basketbol oynanabilir.
Sampiyon olur mu bilmem ama bana gecen seneki kadrodan daha dengeli ve daha iyi bir kadro gibi geldi.

Tamam topa yön veren elit bir guardımız yok ama 3 tane önemli el gel geliyor bu anlamda.
karalar baglamanın anlamı yok.

Mcalebb'in sene sonunda asist anlamında yaptıgı cıkısı görünce, hickman ve goudelock neden olmasın diyorum..
Teodosic olmuyorsa böyle bir yapı kurulabilir bence. Calathes'e o kadar para bayılmanın anlamı yok. Ne verecegi soru işareti bir adam

7sy 5 asistlik performanslar bizim takımı kaldırmaz bence. kaldırsa bile o kadar paraları hakedecek bir adam performansı olmaz
« Son Düzenleme: 02 Temmuz 2014, 12:13:04 Gönderen: Bukefalos »
Ver Lester'e, yaz deftere

Çevrimdışı Aaskın

• Üye
  • Son sözümüz FENERBAHÇE
« Yanıtla #8402 : 02 Temmuz 2014, 12:21:53 »
Hickman-Kenan
Bogdanovic-goudelock-melih
Bojan-emir-serhat
X- bjelica- berkay
Zoric- Semih-oguz

X dedigin yere Freeland gibi bir adam gelirse, son derece keyif veren bir basketbol oynanabilir.
Sampiyon olur mu bilmem ama bana gecen seneki kadrodan daha dengeli ve daha iyi bir kadro gibi geldi.

Tamam topa yön veren elit bir guardımız yok ama 3 tane önemli el gel geliyor bu anlamda.
karalar baglamanın anlamı yok.

Mcalebb'in sene sonunda asist anlamında yaptıgı cıkısı görünce, hickman ve goudelock neden olmasın diyorum..
Teodosic olmuyorsa böyle bir yapı kurulabilir bence. Calathes'e o kadar para bayılmanın anlamı yok. Ne verecegi soru işareti bir adam

7sy 5 asistlik performanslar bizim takımı kaldırmaz bence. kaldırsa bile o kadar paraları hakedecek bir adam performansı olmaz
Bogdan işi yalan olabilirmiş

active

• Ziyaretçi
« Yanıtla #8403 : 02 Temmuz 2014, 12:22:49 »
Zafere giden tek yol yoktur. Maccabi Hickman-Ohayon-Rice ile EL şampiyonu oldu. Barcelona, FB taraftarının küçük gördüğü Huertas'ın direksiyonda olduğu takımla lig şampiyonu oldu. Üstelik iki takım da finalde, beyin takımı Madrid'i yendi.

Şampiyonlukların temelinde coşku vardır. Coşkusuz takım ne yaparsa yapsın başarılı olamıyor. Bir de savunma kısmında özveri gerekiyor.
Oyunculara anlamsız yükler bindiriyoruz, sonra sezon içinde herkes Haydaaaa diyor. Zoric bence çok iyi bir pivot ama ne beklediğini bilirsen. Ya da Bogdan veya Goudelock arasında ne kadar fark olabilir ki? Ama geçen gün de dediğim gibi sırf herhangi bir branşta transfer şampiyonu olmak için yaşayan insanlar var. Çok sabırsız insanlar var. Bu branşı çocuk yönetmiyor, elinde var olan maddiyatla en iyi malzemeyi oluşturmaya çalışılıyor. Teodosic mesela neden gelmedi? Çünkü onu isteyen takım Avrupa'nın en zengin takımı. Bogdan gelmezse büyük ihtimal CSKA ya da Barcelona'ya gidecek. Yani bize gelmeyen adamların bize gelmemesi için yeterli sebepleri var.

Ben 4-5 rotasyonunu merak ediyorum daha çok. Zoric-Oğuz-Bjelica yanına 2 oyuncu daha ister. Hadi Semih geldi diyelim, bir oyuncu daha gerekli. O zaman da 6 değil de 7 yabancı olacak gibi. Bakalım ne olacak.

+1907. çok güzel yorum

Çevrimdışı Lawrence

• Üye
« Yanıtla #8404 : 02 Temmuz 2014, 12:30:08 »

dostum sen niye böyle tuhaf tuhaf adamları yazıyorsun devamlı :D

Ahahaha Wallace konusunda kararsızım ama bence Ohayon net katkı sağlar. :D

Çevrimdışı Bukefalos

• Üye
  • RWB0 & SC30
« Yanıtla #8405 : 02 Temmuz 2014, 12:41:34 »
Bogdan işi yalan olabilirmiş

bir istediğimiz de olsa artık fena olmaz :)

Çevrimdışı akarship

• Üye
  • Yer: Mersin-İskenderun
« Yanıtla #8406 : 02 Temmuz 2014, 12:44:04 »
Muthis bir uzun alacagimiz soyleniyor.  Hadi hayirlisi!

Tomiç o zaman :)

Çevrimdışı Aaskın

• Üye
  • Son sözümüz FENERBAHÇE
« Yanıtla #8407 : 02 Temmuz 2014, 12:46:24 »
bir istediğimiz de olsa artık fena olmaz :)
Doğrudur ama bizim isteğimizin önemli olduğunu düşünmüyorum. Önemli olan hocanın ne istediği(şartlar dahilinde)

active

• Ziyaretçi
« Yanıtla #8408 : 02 Temmuz 2014, 12:47:23 »
Muthis bir uzun alacagimiz soyleniyor.  Hadi hayirlisi!

kim söylüyor abi bak yine heyecanlandım :)

Çevrimdışı Bukefalos

• Üye
  • RWB0 & SC30
« Yanıtla #8409 : 02 Temmuz 2014, 12:49:31 »
Doğrudur ama bizim isteğimizin önemli olduğunu düşünmüyorum. Önemli olan hocanın ne istediği(şartlar dahilinde)

ilgimiz olmasa bu kadar haber cıkmaz hocam

Çevrimdışı halil_serbey

• Üye
    • Serbey1907
« Yanıtla #8410 : 02 Temmuz 2014, 12:58:30 »
Hickman-Goudelock 2lisi bunca alternatifin arasında kurulabilecek en kötü 2li.Yola Hickman-Goudelock ile çıkarsak maksimum top8 yaparız o da kura şansı ve koç faktörüyle olur.Bu 2 oyuncu gelirse geçen seneki takımın sadece şut atan versiyonu olucaz.Yaratıcılıkta yine tek el Emir kalacak dış alan savunmamız yine çok kötü olacak(hatta daha kötü olabilir Bo en iyi dış alan savunmacımızdı) yine pivotları besleyemeyeceğiz yine maç sonlarında dağılma ihtimali fazla olan bir takım olacağız.

Birde işin şu boyutu var.Bu 2 isim gelirse birebir temelli basketbol oynanacağı aşikar.Peki bende şunu soruyorum o zaman.Madem birebir temelli ve tempolu basketbol oynanacak neden Zoric kaldı ? Tempo basketbolunun 1.kuralı savunma ribaundunu net alabilmektir.Zoricin ben yüksek seviyeli maçlarda 6 ribaundu geçtiğini falan pek görmedim.Zoric yerine ribaundcu potayı kapatan biri gelmeli o zaman.Ayrıca kısa rotasyonumuz SIZE olarakta eziliyor bu durumda.Hickman 1.89 Goudelock 1.91.Daha Melih falan var 1.90 bandında.Çok kısa kalıyoruz orda.Bojanda kalırsa zaten match-uplar tam çorba olacak.Hickman ve Goudelock 3 numaraları tutamazlar bu yüzden Bojan rakiplerin 3 numaralarını savunacak.Bojanın rakip 1 numaraları tutarken fiziki avantajından dolayı rahat ettiğini biliyoruz ama 3 numara savunması çok kötü.De Colo veya Calathes gibi SIZELI guardlar gelirse onlara 3 savundurup Bojanı 1 numaranın başına salarız.Dua ediyorum Goudelock gelmesin De Colo veya Calathes gelsin diye

Kadro mühendisliğinin yanlış kurulmasının yanı sıra Goudelock öyle abartıldığı kadar iyi bir oyuncu değil.Valencia maçlarında bizzat onu izledim.Deplasmandaki ilk maçta resmen berbattı.Toptan uzaklaşıp köşelere kaçıyordu kritik anlarda.Kendi evlerindeki maçtada elleri titriyordu serbest atışları atarken.Kaldıramadı Eurocup finali seviyesini zaten finale gelirken Ted Kolej Kızılyıldız gibi sıradan takımlarla oynadılar.İlk ciddi maçta söndü gitti.Penetre vasat oyun aklı kötü savunma kötü sorumluluk alma vasat şutu mükemmel birtek o da istikrar yakalarsa.İstikrar yakalayamadın mı 10 tane dener hiçbiri girmese bile 11.yide dener saç baş yoldurur

Eline sağlık. Aynen ben de böyle düşünüyorum. Umarım Bogdan'ı alırız da bu transfere gerek kalmaz.

Çevrimdışı Bukefalos

• Üye
  • RWB0 & SC30
« Yanıtla #8411 : 02 Temmuz 2014, 13:03:42 »
Hickman ve goudelock aynı anda ilk 5 oyuncusu olarak gelmiyor bence.
Goudelock yüksek ihtimal bench skoreri olarak geliyor. Milanodaki Curtis jerrels işini yapacak adam gibi.

veya panathinaikosdaki drew nicholas benzeri.
« Son Düzenleme: 02 Temmuz 2014, 13:04:31 Gönderen: Bukefalos »

Çevrimdışı halil_serbey

• Üye
    • Serbey1907
« Yanıtla #8412 : 02 Temmuz 2014, 13:07:07 »
Şimdi gelmesi en yakın olan üçlü kim gibi duruyor ?

Çevrimdışı Boarak

• Üye
  • Yer: Ankara-Gaziantep
« Yanıtla #8413 : 02 Temmuz 2014, 13:10:09 »
Hickman-Goudelock 2lisi bunca alternatifin arasında kurulabilecek en kötü 2li.Yola Hickman-Goudelock ile çıkarsak maksimum top8 yaparız o da kura şansı ve koç faktörüyle olur.Bu 2 oyuncu gelirse geçen seneki takımın sadece şut atan versiyonu olucaz.Yaratıcılıkta yine tek el Emir kalacak dış alan savunmamız yine çok kötü olacak(hatta daha kötü olabilir Bo en iyi dış alan savunmacımızdı) yine pivotları besleyemeyeceğiz yine maç sonlarında dağılma ihtimali fazla olan bir takım olacağız.

Birde işin şu boyutu var.Bu 2 isim gelirse birebir temelli basketbol oynanacağı aşikar.Peki bende şunu soruyorum o zaman.Madem birebir temelli ve tempolu basketbol oynanacak neden Zoric kaldı ? Tempo basketbolunun 1.kuralı savunma ribaundunu net alabilmektir.Zoricin ben yüksek seviyeli maçlarda 6 ribaundu geçtiğini falan pek görmedim.Zoric yerine ribaundcu potayı kapatan biri gelmeli o zaman.Ayrıca kısa rotasyonumuz SIZE olarakta eziliyor bu durumda.Hickman 1.89 Goudelock 1.91.Daha Melih falan var 1.90 bandında.Çok kısa kalıyoruz orda.Bojanda kalırsa zaten match-uplar tam çorba olacak.Hickman ve Goudelock 3 numaraları tutamazlar bu yüzden Bojan rakiplerin 3 numaralarını savunacak.Bojanın rakip 1 numaraları tutarken fiziki avantajından dolayı rahat ettiğini biliyoruz ama 3 numara savunması çok kötü.De Colo veya Calathes gibi SIZELI guardlar gelirse onlara 3 savundurup Bojanı 1 numaranın başına salarız.Dua ediyorum Goudelock gelmesin De Colo veya Calathes gelsin diye

Kadro mühendisliğinin yanlış kurulmasının yanı sıra Goudelock öyle abartıldığı kadar iyi bir oyuncu değil.Valencia maçlarında bizzat onu izledim.Deplasmandaki ilk maçta resmen berbattı.Toptan uzaklaşıp köşelere kaçıyordu kritik anlarda.Kendi evlerindeki maçtada elleri titriyordu serbest atışları atarken.Kaldıramadı Eurocup finali seviyesini zaten finale gelirken Ted Kolej Kızılyıldız gibi sıradan takımlarla oynadılar.İlk ciddi maçta söndü gitti.Penetre vasat oyun aklı kötü savunma kötü sorumluluk alma vasat şutu mükemmel birtek o da istikrar yakalarsa.İstikrar yakalayamadın mı 10 tane dener hiçbiri girmese bile 11.yide dener saç baş yoldurur

Fikirlerime tercüman olmuşsun, eline sağlık. İnşallah calathes gelecek inşallah

Çevrimdışı Boarak

• Üye
  • Yer: Ankara-Gaziantep
« Yanıtla #8414 : 02 Temmuz 2014, 13:13:02 »
İstiyorsanız arkadaşlar şuan da dorsey'e imza attırabilirim. Ne kadar profesyonel ki adam ziyarete gelmiş, ya da baklava kebabı özledi  :P