Gönderen Konu: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası (Kasım 2013 - Aralık 2015)  (Okunma sayısı 4970533 defa)

0 Üye ve 78 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı sambaras

• Üye
  • Yer: Ankara
Ynt: Fenerbahçe Ülker Transfer Dosyası
« Yanıtla #8415 : 02 Temmuz 2014, 13:16:25 »
Goudelock'ı 1 kez izledim o da Valencia deplasmanında ve kötü oynadı. Tamam kötü oyuncu o zaman net kararımı verdim o tek maçla. Benim için yeterli.

Çevrimdışı sambaras

• Üye
« Yanıtla #8416 : 02 Temmuz 2014, 13:33:01 »
@CASAK
Hadi ilk maç kötüydü. İkinci maç Unics'te tek ayakta kalan isimdi yapma etme. Zisis de Eidson da mental anlamda kötü oyuncular o zaman bu şekilde bakarsak.
Ben Zisis'in fanı değilimdir ama o maçlardan bağımsız adamın mental anlamda güçlü olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim.
Goudelock hiç korkmadan sorumluluk alıp kaldırıp şutu atan biri, bundan iyi daha nasıl mental güç anlatılabilir. Bojan'la kıyaslamam bile bu konuda.
Herife ilk Valencia maçında ikili hatta üçlü sıkıştırmalar geldi çoğu pozisyonda potayı göremedi. Bunun adı korkaklık değildir takımının yaşadığı acziyettir.
Kuban başkanı Goudelock'ın tek başına Kuban'ı elemesinden sonra Rusya Kupası'nda koçuna fena kızmıştır biz niye Valancia'nın yaptığını yapmadık bu adam özel adam diye.
Evgeniy Pashutin gibi savunma koçundan bahsediyoruz üstelik.

Çevrimdışı Tekirdağlı

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #8417 : 02 Temmuz 2014, 13:45:42 »
transferleri bireysel olarak düşünmeyelim; bu iş takım işi... herkesin bir görevi olacak...hepsi üstüne düşeni yaparsa sorun kalmaz...

Çevrimdışı finkployd

• Üye
« Yanıtla #8418 : 02 Temmuz 2014, 13:46:58 »
Savunma büyük oranda takım işi. İyi savunmacılar olmadan da savunma yapılabilir. Geçen sene hücumda rüzgarı arkamıza aldığımız zaman, tempoyu yukarıya çektiğimiz zaman savunmada da en azından sırıtmadık. Kimi takım, savunduğu zaman hücuma motive olur, biz hücumda işler yolunda gittiği zaman iyi savunma yapan taraftayız. O yüzden önemli olan hücumdaki sıkıntıları aşmak.

Hücumdaki en ciddi sıkıntılar da, üçlük tehdidinin yetersizliği ve set oyununda topa yön verecek ismin olmayışıydı bana göre. Yapılan ilk hamlelerle, üçlük tehdidi sorunu çözdük. Tamamen demiyorum ama sete set oyununda da özellikle Hickman'ın faydası olacaktır. İşler bence düşünüldüğü kadar fena gitmiyor. 7. günün şafağını beklemeye devam edelim :)

Çevrimdışı Tekirdağlı

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #8419 : 02 Temmuz 2014, 13:47:50 »
@CASAK
Hadi ilk maç kötüydü. İkinci maç Unics'te tek ayakta kalan isimdi yapma etme. Zisis de Eidson da mental anlamda kötü oyuncular o zaman bu şekilde bakarsak.
Ben Zisis'in fanı değilimdir ama o maçlardan bağımsız adamın mental anlamda güçlü olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim.
Goudelock hiç korkmadan sorumluluk alıp kaldırıp şutu atan biri, bundan iyi daha nasıl mental güç anlatılabilir. Bojan'la kıyaslamam bile bu konuda.
Herife ilk Valencia maçında ikili hatta üçlü sıkıştırmalar geldi çoğu pozisyonda potayı göremedi. Bunun adı korkaklık değildir takımının yaşadığı acziyettir.
Kuban başkanı Goudelock'ın tek başına Kuban'ı elemesinden sonra Rusya Kupası'nda koçuna fena kızmıştır biz niye Valancia'nın yaptığını yapmadık bu adam özel adam diye.
Evgeniy Pashutin gibi savunma koçundan bahsediyoruz üstelik.

Pashutin'in de sonu oldu o seri zaten

Çevrimdışı murat kaya

• Üye
  • Yer: EDREMİT-BALIKESİR
  • Deniz ve Sevgi Nehirin Babası
« Yanıtla #8420 : 02 Temmuz 2014, 14:00:30 »
Bu adam Eurocup Mvp si değilmi...

Doğuş ciddi ciddi abartmışsın...Helede...

''Tabi bu işin birde savunma kısmı var.Valencia tüm hucumlarını onun üzerinden oynayıp maçı kopardı.Sam Van Rossom Lafayette Pau Ribas kimi tuttuysa o atmaya başladı.Gelmesini istemem açıkçası''

Cümlesi...Hiç katılmıyorum..

Bojanda savunma yapamaz dendi ama adam gayette etkili savunma yaptı...
HaBaBaM GüM GüM GüM

Çevrimdışı finkployd

• Üye
« Yanıtla #8421 : 02 Temmuz 2014, 14:04:09 »
Savunma tabiki takım işi fakat bizde o kadar çok defolu savunmacı varki hangisinin açığını kapatıcaz bilmiyorum.Mesela bizim kadar pota altında ve dışarda bu kadar zayıf savunmacıları olupta üst seviyede başarılı olan hangi takım var ?

Zayıf savunmacılar, takım halinde iyi savunma yaptığı sürece sıkıntı yok benim açımdan. Geçen sezon top16'da savunma sırıtmaya başladı. Ana neden zaten sıkıntılı olan set hücumunda Emir ile Bojan'ın deyim yerindeyse kontak kapatmasıyla takımın durma noktasına gelmesiydi. Hücumda işler kötü gitmeye başlayınca savunma motivasyonu da kalmadı ve dağıldık bir çok maçta. O yüzden her şeyden önce bu takım hücumda ayakta kalmalı bence. Tempoyu belirleyen taraf biz olursak, hücumda istediklerimizi sahaya yansıtabilirsek, çok sıkıntı yaşamayacağımızı düşünüyorum. Kırılganlık benim açımdan daha büyük soru işareti mesela.

Çevrimdışı murat kaya

• Üye
« Yanıtla #8422 : 02 Temmuz 2014, 14:11:24 »
Bir maçı koyarsak net fikir mi verecek şimdi?
HaBaBaM GüM GüM GüM

Çevrimdışı sambaras

• Üye
« Yanıtla #8423 : 02 Temmuz 2014, 14:17:58 »
@CASAK
Goudelock'in ilk yarida 10 sayisi olmasi hem de 8 ini serbest atislardan bulmasi hucumdaki cesitliligini gosteriyor iste daha ne istiyorsun. Savunma kisminda da bence Unics'te ondan beklenen sey hucumda her seyi yapmasiydi, bundan savunmaya pek de enerjisi kalmiyordu. Bana gore Avrupa'nın en iyi hucumcularindan olacak. Bu adam 2 numara yalniz baska bur sey beklenilmesin. Asisti de oyun gorusu de sadece ekstra olur, fazla bir sey cikmaz ki buna ragmen Zisis'in yaninda 3.1 asistle oynadi.

Çevrimdışı sambaras

• Üye
« Yanıtla #8424 : 02 Temmuz 2014, 14:19:13 »
Peki neyle yargılıycaz bu adamı ? Ted Kolej maçıyla mı ? Zaten ELde oynamıyor Eurocupta oynuyor kıstasta final maçıdır.Neyse umarım gelmez gelirsede beni yanıltır
Vtb'de Euroleague takimlari vardi. O maclarla kiyaslayabilirsin.:)

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #8425 : 02 Temmuz 2014, 14:19:43 »
Hickman-Kenan
Bogdanovic-goudelock-melih
Bojan-emir-serhat
X- bjelica- berkay
Zoric- Semih-oguz

X dedigin yere Freeland gibi bir adam gelirse, son derece keyif veren bir basketbol oynanabilir.
Sampiyon olur mu bilmem ama bana gecen seneki kadrodan daha dengeli ve daha iyi bir kadro gibi geldi.

Tamam topa yön veren elit bir guardımız yok ama 3 tane önemli el gel geliyor bu anlamda.
karalar baglamanın anlamı yok.

Mcalebb'in sene sonunda asist anlamında yaptıgı cıkısı görünce, hickman ve goudelock neden olmasın diyorum..
Teodosic olmuyorsa böyle bir yapı kurulabilir bence. Calathes'e o kadar para bayılmanın anlamı yok. Ne verecegi soru işareti bir adam

7sy 5 asistlik performanslar bizim takımı kaldırmaz bence. kaldırsa bile o kadar paraları hakedecek bir adam performansı olmaz

Eto ile konuştuğumuz kadronun hemen hemen aynıdsı..
Calathes ve Bogdan arasında çok kaldık  şahsen
Rick de oyun görüşü iyi bir adam . p n r oynar son derece rahat oynar . şutu da riske edilemez. 
goudelock  için izlemedim  olumlu/olumsuz laf edememe 2 maç video dan oyuncu analizi de yapamam ama utkan -sambaras-can -eren -kalamanira-drtyler -kemal erdem gibi bilgilerine güvendiğim adamlar bu adam için çok olumlu konuşuyorlar ki rakamlarda ortada zaten .
neyse bogdan olursa da olur ( benim kalibim onu istiyor ) size olarak savunma olarak şut olarak mental olarak büyük katkı verir.
Calathes olursa da ana pg miz olur yani şahsen her ikisini de varım - bogdan özel bir oyuncu benim gözümde o yüzden mevkileri aynı olmazsada ben birbirleri için düşünüyorum ..

Emir işi sıkıntılı .. şu anda tbf onu yabancı görüyor. ama mahkeme açacağız o iş ne olur bilinmez..

xxxx dediğimiz eyre d.Brown gibi bir adam alsak nasıl olur dedik. Freeland filan geleceğini zannetmiyorum açıkcası ..

dün twittera yazdım .bizim geçen sene en çok belimizi büken şut atamayan kısalarımızdı
bu ricky-goud-bogdan-serhat-melih-bojan -

bu kısalar ile bize gömülsünler bizde gömelim. !!!!

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #8426 : 02 Temmuz 2014, 14:20:47 »
@CASAK

Goudelock'in ilk yarida 10 sayisi olmasi hem de 8 ini serbest atislardan bulmasi hucumdaki cesitliligini gosteriyor iste daha ne istiyorsun. Savunma kisminda da bence Unics'te ondan beklenen sey hucumda her seyi yapmasiydi, bundan savunmaya pek de enerjisi kalmiyordu. Bana gore Avrupa'nın en iyi hucumcularindan olacak. Bu adam 2 numara yalniz baska bur sey beklenilmesin. Asisti de oyun gorusu de sadece ekstra olur, fazla bir sey cikmaz ki buna ragmen Zisis'in yaninda 3.1 asistle oynadi.

uğurum zizis de 3.5 asist ortalama ile oynamış zaten.

Çevrimdışı murat kaya

• Üye
« Yanıtla #8427 : 02 Temmuz 2014, 14:23:16 »
Peki neyle yargılıycaz bu adamı ? Ted Kolej maçıyla mı ? Zaten ELde oynamıyor Eurocupta oynuyor kıstasta final maçıdır.Neyse umarım gelmez gelirsede beni yanıltır

Yahu Sadece TED mi var..Adam belkide Avrupanın en rezil en sert deplasmanlarından biri olan kızılyıldız deplasmanında ezdi geçti..

Kimse üst düzey savunmacı demez zaten ama...

Onu tuttu bu coştu..Bunu tuttu o coştu..demek basketbolun temeline zarar..Salak mı o Trincheri alsaymış ya kenara.demekki takım savunmasında sorunlar olmuş
HaBaBaM GüM GüM GüM

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #8428 : 02 Temmuz 2014, 14:24:58 »
ayrıca polemik olmasın ama BO ( kendisini cidden severim ) baskı anlamında iyi savunmacı ama onun harici iyi savunmacı değil
mesela 1 1 de savunması süper değil ayrıca 1 numara haricinde adam tuttuğu zaman perdelere takılıyor
tekrar söyleyim Bo baskı savunması ve top çalma konusunda çok iyi ama diğer türlü set savunmasında çok iyi bir adam değil
ortalama bir oyuncu.

Çevrimdışı Solamnus

• Üye
  • Yer: istanbul
  • in zeljko we trust!
    • cemturk
« Yanıtla #8429 : 02 Temmuz 2014, 14:26:31 »
Bir maçı koyarsak net fikir mi verecek şimdi?

Valla sabah beri Goudelock ile ilgili videolar izliyorum, röportajlar okuyorum. Bir kere adam tam anlamıyla doğal bir şutör, en iyi yaptığı iş bu ve oynadığı takımlarda hep topla oynayan ana skor opsiyonu görevini üstlenmiş. Lakers'a geldiği zamanlar savunmada sıkıntısı olduğunu kendi de söylemiş hatta combo guard olarak oynamaya alışmaya çalıştığını söylüyor bir röportajda ve savunmada kendini geliştirmeye çalışacağını söylüyor. Ayrıca şut yüzdesi bence oldukça iyi %40 ile üçlük atıyor, kötü olduğu final serisinde bile %37.5 ile üçlük atmış, CASAK serbest atışlarda eli titriyordu dedi fakat serbest atış yüzdesi de %75, benim gördüğüm Eurocup'ta yarı final ve finalde iki sayılık yüzdesi %50'den %35'e düşmüş bunun dışında istatistiksel pek bir fark gözükmüyor.

Bunların dışında gözden kaçırdığımız bir nokta elimizde Obradovic gibi oyuncu yetiştirme konusunda çok iyi olan bir hoca var, Melih'in ve Bojan'ın kaydettiği aşamaları hepimiz gördük, koç neden Goudelock'un eksiklerini gideremesin ki? Ayrıca Obradovic'in olduğu yerde hiçbir oyuncu her topu fütursuzca kullanamaz bunu da unutmayalım. NBA'de oynayamayacak ama avrupaya göre nispeten "olmuş" oyuncular almak yerine kendi oyuncularımızı yetiştirebiliriz bence.