Gönderen Konu: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası (Kasım 2013 - Aralık 2015)  (Okunma sayısı 4970480 defa)

0 Üye ve 70 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı denizz19

• Üye
  • Yer: İstanbul
Ynt: Fenerbahçe Ülker Transfer Dosyası
« Yanıtla #8475 : 02 Temmuz 2014, 15:59:33 »
Şu şekılde haberler var ama umarım doğrudur.

https://twitter.com/haberfb/status/481794859745820672/photo/1

Çevrimdışı Eto

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Pendik-İstanbul
« Yanıtla #8476 : 02 Temmuz 2014, 16:00:03 »
Savunma düzenine ne diyorsun? X bir guardın daha geleceğini varsayalım, pota altını geçtim çizgi gerisinden yenilen kolay sayılara çare bulabilecekmiyiz bu hamlelerle? Goudelock'u çok fazla izlemediğim için soruyorum özellikle.

Gou Kazan'da çok fazla topla buluşuyordu. Hücumda fazla yoruldu genel olarak. İyi savunmacı değildir ama yerin dibine sokmaya gerek yok. Bir kere, ayakları hızlı bir adam. Atletik özelliklerini videolardan falan görebilirsiniz. Yani düzen içinde sırıtacak bir oyuncu değil. Burada daha az yorulacağını da düşünürsek, beklentileri karşılar.

Hickman ortalama üstü bir savunmacıdır. Cem Abi'ye Bo konusunda katılıyorum. Bo çok iyi bir top hırsızı ama adamının karşısında duruşlarda ve perde çıkışlarında sorun yaşıyordu. Hickman takım savunması için daha uygun isim. Top da çalar. Yine de inanılmaz bir savunmacı diyemem.

Bogdan ise 'bence' gerçekten iyi savunmacı. Emir'e karşı savunmasını hatırlarsınız. İsterse oyuncusunu bezdirebilecek bir vücut yapısına ve savunma bilgisine sahip. Tabii ki henüz ham ama binlerce kez yazdığım gibi; savunma takım işidir.

Obradovic takımları her zaman için perdelerin çıkışlarında çok iyi kayabilen takımlardır. Geçen sene Kleiza bu sisteme ciddi çomak sokuyordu. Bu çabalamıyordu anlamına gelmesin. Vücudu malumunuz. Emir'in de paralel hızı yavaş. Mesela Bojan'ın bu konuda kendini geliştirdiğini söyleyebiliriz zira vücudu da buna çok uygun. Ayak yavaşlığını -görece- bir şekilde kapatabiliyor.

Bogdanovic -eğer olursa- çok elzem parça. Obradovic'i sadece hücum koçu olarak düşünmemek lazım. Zoric'in sene sonunda perde savunmasında nerelere geldiğini az çok hatırlarsınız. Adam muazzam değişimler ve kaymalar yapıyordu. Keza Oğuz da öyle. Bu takım bir sene daha Obradovic sistemine alışmış ve kaymaları daha iyi öğrenmiş olacak. Yeni gelen dış oyuncuların savunmada defosu yok -Gou istisnadır, sistem içinde yok edilir-.

Bunun yanında, geçen sene savunmada oluşan sıkıntıların çoğunun da hücumda tıkanmamızla alakalı olduğunu unutmayalım. Takım dediğimiz şey bu. Sürekli maçın içinde kalamıyorduk. Sürekli dalgalanıyorduk ve bu savunmaya da yansıyordu. Oluşturulan takımın oyun içinde kalamama sorunu olacağını sanmıyorum. Hickman ve Bogdan mental olarak çok kuvvetli adamlar. Gou'yu tek maçta silmeye gerek yok. O'nu burada da görmek lazım. Zaten mental olarak kuvvetli olması gereken ilk adamlardan birisi olmayacaktır.

Takım olacağız. Takım olarak dengeli olduktan sonra Obra'nın kaymalı savunmasıyla gösterişsiz ve temiz bir savunma yaparız. İllaki kemik sesleri çıkmasına gerek yok.

Çevrimdışı exex

• Üye
« Yanıtla #8477 : 02 Temmuz 2014, 16:01:02 »
Öncelikle transferler hayırlı olsun.Sonrasında da çok bilgim olmadığı için bir şey sormak istiyorum.Sene sonunda Goudelock ya da Hickman da David Andersen ya da Kleiza sendromu yaşar mıyız? Yoksa daha net,daha güvenilir adamlar mı?

David Anderson  sendromu ?

Kleiza kafasını toplamalı. Sakattı. Gou yu videolardan biliyorum maçını izlemedim ama Hickmann hakkında geçmişini anlattıgı bir röp. var okumalısınız. Kesinlikle ve bence ne vereceği belli olan bir adam Hickmann

Çevrimdışı Eto

• Genel Moderatör
  • Üye
« Yanıtla #8478 : 02 Temmuz 2014, 16:03:52 »
Maliboz ve Özcan Abi,

Rica ederim. Bence umutsuz olmaya hiç gerek yok.

Çevrimdışı Bülent

• Üye
    • @blntdgn84
« Yanıtla #8479 : 02 Temmuz 2014, 16:04:30 »
Arkadaşlar doğal olarak hepimiz yeni transferlere takılı kalıyoruz ama takımda Kenan Sipahi diye bir guard olduğunu unutuyoruz.
Kenan'ın yanılmıyorsam sakatlığı bitti ve milli takıma seçilmedi.
Sezon başı itibariyle tamamen Obradovic'le sezona hazırlanma fırsatı olacak.
Bence bu şansı iyi değerlendirecektir.
...

Çevrimdışı Alper Zeynel

• Üye
« Yanıtla #8480 : 02 Temmuz 2014, 16:05:40 »
David Anderson  sendromu ?

Kleiza kafasını toplamalı. Sakattı. Gou yu videolardan biliyorum maçını izlemedim ama Hickmann hakkında geçmişini anlattıgı bir röp. var okumalısınız. Kesinlikle ve bence ne vereceği belli olan bir adam Hickmann

Ondan da çok şey bekleniyordu ama hayal kırıklığı olduğu için ekledim onu da :)

Çevrimdışı south

• Üye
« Yanıtla #8481 : 02 Temmuz 2014, 16:08:20 »

Bu saatten sonra ikisinin birden alınması imkansız gibi.

Çevrimdışı Eto

• Genel Moderatör
  • Üye
« Yanıtla #8482 : 02 Temmuz 2014, 16:09:33 »
Bu arada aklıma gelmişken bir şey eklemek istiyorum.

Spanoulis malumunuz. Bana kalırsa Avrupa'nın son yıllardaki mental olarak en büyük oyuncularından birisi. Basketbol özelliklerini bir köşeye bırakarak konuşuyorum. Bu adam iki sene üst üste, neredeyse her kritik anda doğru kararlar verdi. Haklı olarak, tüm forumlarda, tüm sosyal medyada neredeyse ulaşılamaz bir noktaya çıkartıldı.

Bu sene ise Euroleague'de de, Pao serilerinde de inanılmaz kötü maçlar oynadı. Hakikaten kötü maçlar oynadı. Tercih hataları, top kayıpları vs vs..

Spanoulis mental olarak güçsüz bir adam mı sizce? Bu sene mental anlamda kazandırdığı maçlar da oldu ayrıca. Sonraki kötü performansları O'nun imajını nasıl etkiledi mesela?

Goudelock'u bir final serisiyle bitirmeye bu yüzden gerek yok. Herifin son saniyelerde kazandırdığı maçlar da var. Evet, en büyük sınavı Euroleague ve hatta gruplar sonrası olacaktır ama henüz mental olarak kuvvetsiz demek için çok erken.

Çevrimdışı denizz19

• Üye
« Yanıtla #8483 : 02 Temmuz 2014, 16:10:33 »
Bu saatten sonra ikisinin birden alınması imkansız gibi.

bogdan geldi sanırım da,haklısınız diğeri biraz zor haklısınız.

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #8484 : 02 Temmuz 2014, 16:10:40 »
Eren

mest ettin beni
kafamdaki herşeyi benim beynime girmiş gibi yazmışsın - zaten 24 saat beraber gibiyiz :) orası da ayrı mesela ama :) 8)

Çevrimdışı exex

• Üye
« Yanıtla #8485 : 02 Temmuz 2014, 16:11:11 »
Ondan da çok şey bekleniyordu ama hayal kırıklığı olduğu için ekledim onu da :)

Bence ondan  daha fazlasını alamazdık ki zaten bizden sonrada alamadı kimse :D

Kleiza ise seneye çkar bize 20 25 atarsa şaşırmam. Keşke bu sezon bize gelseydi Kleiza :)

Çevrimdışı Alper Zeynel

• Üye
« Yanıtla #8486 : 02 Temmuz 2014, 16:12:04 »

Haberin tarihi 25 Haziran bu 2 transfer açıklanmadan 1 hafta önce yani.

Çevrimdışı Lawrence

• Üye
« Yanıtla #8487 : 02 Temmuz 2014, 16:15:50 »
Sekulic gitmedi mi ya da gitmeyecek mi? Bu Da Kaçar Mı'ya falan çıkıyor.

Çevrimdışı Eto

• Genel Moderatör
  • Üye
« Yanıtla #8488 : 02 Temmuz 2014, 16:18:05 »
Eren

mest ettin beni
kafamdaki herşeyi benim beynime girmiş gibi yazmışsın - zaten 24 saat beraber gibiyiz :) orası da ayrı mesela ama :) 8)

Eyvallah abi. Aynen :)

Sekulic gitmedi mi ya da gitmeyecek mi? Bu Da Kaçar Mı'ya falan çıkıyor.

Eski çekim onlar. Heyecana gerek yok :)

Çevrimdışı Lawrence

• Üye
« Yanıtla #8489 : 02 Temmuz 2014, 16:18:52 »
Vidmar'da durum ne peki? Gidecek diye biliyorum ama birkaç yerde kalacak diye okudum.