Gönderen Konu: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası (Kasım 2013 - Aralık 2015)  (Okunma sayısı 4970223 defa)

0 Üye ve 82 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ereng.

• Üye
  • Yer: Kayseri
Ynt: Fenerbahçe Ülker Transfer Dosyası
« Yanıtla #8490 : 02 Temmuz 2014, 16:26:50 »
İki Amerikalı tercihi çok ilginç oldu bence de. Gou-Rick'in yanına Bogdan alınırsa Kenan'a büyük iş düşecek. Bo'nun back-up ı olmaktan daha büyük işler. Bogdan-Rick-Gou üçlüsünde saf PG'ye en yakın olan o olmuş olacak. Bu bir risk ama aynı zamanda Kenan'ın gelişimi açısından da büyük fırsat. Bu dörtlüyle hücum çeşitliliğimiz bayağı artacak ve savunulması karmaşık bir takım haline geliriz.

Calathes-Bogdan veya bu şekildeki herhangi yabancı ikili uzun konusunda çok sıkıştırır bizi. Emir'in durumu halen karışıkken, elimizde yabancı oyuncumuz fazlayken 4-5'e minimum bir yabancı olmaksızın sezona girmemeliyiz. O yüzden ben ihtimal vermiyorum.
Heyecanlanmamak elde değil 2011 de üçlük yarışmasına katılmış NCAA'de.
NCAA 3 point Contest 2011. Final. Chris Warren vs Andrew Goudelock

Üçlük yarışmasında tepeden hiç atamamış , bu da gözüme çarptı :)

Çevrimdışı vonyc

• Üye
  • Yer: Eskişehir
  • Andrew Goudelock !!!
« Yanıtla #8491 : 02 Temmuz 2014, 16:30:41 »
Koç nasıl amerikalı oyuncu tercih etti şaşırdım doğrusu ;D ;D

Neyse hayırlısı olsun diyelim...
Sevdamıza kimse engel olamaz,
Bazen hüzün vardır,bazen mutluluk,
Fener sevgisinin adı konamaz,
Ne kupa büyüklüğü,ne şampiyonluk!!!

Çevrimdışı oguzhann10

• Üye
  • Yer: Amsterdam
    • oguzhann10
« Yanıtla #8492 : 02 Temmuz 2014, 16:32:49 »
Gou Kazan'da çok fazla topla buluşuyordu. Hücumda fazla yoruldu genel olarak. İyi savunmacı değildir ama yerin dibine sokmaya gerek yok. Bir kere, ayakları hızlı bir adam. Atletik özelliklerini videolardan falan görebilirsiniz. Yani düzen içinde sırıtacak bir oyuncu değil. Burada daha az yorulacağını da düşünürsek, beklentileri karşılar.

Hickman ortalama üstü bir savunmacıdır. Cem Abi'ye Bo konusunda katılıyorum. Bo çok iyi bir top hırsızı ama adamının karşısında duruşlarda ve perde çıkışlarında sorun yaşıyordu. Hickman takım savunması için daha uygun isim. Top da çalar. Yine de inanılmaz bir savunmacı diyemem.

Bogdan ise 'bence' gerçekten iyi savunmacı. Emir'e karşı savunmasını hatırlarsınız. İsterse oyuncusunu bezdirebilecek bir vücut yapısına ve savunma bilgisine sahip. Tabii ki henüz ham ama binlerce kez yazdığım gibi; savunma takım işidir.

Obradovic takımları her zaman için perdelerin çıkışlarında çok iyi kayabilen takımlardır. Geçen sene Kleiza bu sisteme ciddi çomak sokuyordu. Bu çabalamıyordu anlamına gelmesin. Vücudu malumunuz. Emir'in de paralel hızı yavaş. Mesela Bojan'ın bu konuda kendini geliştirdiğini söyleyebiliriz zira vücudu da buna çok uygun. Ayak yavaşlığını -görece- bir şekilde kapatabiliyor.

Bogdanovic -eğer olursa- çok elzem parça. Obradovic'i sadece hücum koçu olarak düşünmemek lazım. Zoric'in sene sonunda perde savunmasında nerelere geldiğini az çok hatırlarsınız. Adam muazzam değişimler ve kaymalar yapıyordu. Keza Oğuz da öyle. Bu takım bir sene daha Obradovic sistemine alışmış ve kaymaları daha iyi öğrenmiş olacak. Yeni gelen dış oyuncuların savunmada defosu yok -Gou istisnadır, sistem içinde yok edilir-.

Bunun yanında, geçen sene savunmada oluşan sıkıntıların çoğunun da hücumda tıkanmamızla alakalı olduğunu unutmayalım. Takım dediğimiz şey bu. Sürekli maçın içinde kalamıyorduk. Sürekli dalgalanıyorduk ve bu savunmaya da yansıyordu. Oluşturulan takımın oyun içinde kalamama sorunu olacağını sanmıyorum. Hickman ve Bogdan mental olarak çok kuvvetli adamlar. Gou'yu tek maçta silmeye gerek yok. O'nu burada da görmek lazım. Zaten mental olarak kuvvetli olması gereken ilk adamlardan birisi olmayacaktır.

Takım olacağız. Takım olarak dengeli olduktan sonra Obra'nın kaymalı savunmasıyla gösterişsiz ve temiz bir savunma yaparız. İllaki kemik sesleri çıkmasına gerek yok.

Soru işaretlerim giderildi, eyvallah :)

Böylelikle gelmesi için totem yapılacak adam da belli oldu.

Çevrimdışı denizz19

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #8493 : 02 Temmuz 2014, 16:34:41 »
Haberin tarihi 25 Haziran bu 2 transfer açıklanmadan 1 hafta önce yani.

eyvallah,ona dikkat etmemiştim :))

Çevrimdışı nemanja bjelica

• Üye
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #8494 : 02 Temmuz 2014, 16:39:14 »
Öncelikle yeni transferlerimiz hayırlı olsun.Eren Bey'e ayrıca teşekkür ediyorum,bir-iki soru işaretim vardı,verdiği bilgiler sayesinde soru işaretlerim yok oldu.Anlayamadığım bir konu Kenan Sipahi'ye neden güvenilmediği,Obradovic'in Kenan'a olan güveni hepimizin malumu,transfer yapılması beklenilen pozisyonlaradan birisi 4 numara,ben 4 numaraya transfer yapılacağını zannetmiyorum,Bjelica bu sezon 25 dakika üzerinde süre alır,Berkay-İzzet back up olur,aslında İlkan kalsa daha iyi olurdu hem 4 numara hem 5 numara oynardı.

Çevrimdışı Ereng.

• Üye
« Yanıtla #8495 : 02 Temmuz 2014, 16:42:04 »
Anlayamadığım bir konu Kenan Sipahi'ye neden güvenilmediği,Obradovic'in Kenan'a olan güveni hepimizin malumu

Obradovic'in Kenan'a güveni , Kenan'ın kendisine olan güveninden bile fazla bence.

FT23

• Ziyaretçi
« Yanıtla #8496 : 02 Temmuz 2014, 16:43:30 »
Sizce daha point guard transferi olur mu? Hatta pg ve bogdan aynı anda gelir mi? Bojan gider mi? Goudelock'un Bojan yerine alınmış olma ihtimali var mı? Yada saf PG işini tamamen Kenan'a mı bırakacağız? Calathes gibi Kenan Obradovicin elinde altına dönüşebilirde.

Çevrimdışı Eto

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Pendik-İstanbul
« Yanıtla #8497 : 02 Temmuz 2014, 16:56:13 »
Bu arada Besim Abi'ye bir teşekkür. Bir senedir Goudelock diye yazıyordu buraya.

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #8498 : 02 Temmuz 2014, 17:03:38 »
evet ya Besim
cidden adama helal olsun..

Çevrimdışı Ereng.

• Üye
« Yanıtla #8499 : 02 Temmuz 2014, 17:07:47 »
Muthis bir uzun alacagimiz soyleniyor.  Hadi hayirlisi!

Goudelock'tan sonra güzel şeyler söylüyor Besim abi :)
« Son Düzenleme: 02 Temmuz 2014, 17:08:23 Gönderen: Ereng. »

active

• Ziyaretçi
« Yanıtla #8500 : 02 Temmuz 2014, 17:09:08 »
arkadaşlar eleştirdiğiniz konuları anlıyorum biz hayatımız boyunca kendi takımımızda öncelikle pası düşünen bir guard görmedik ama size şöyle bir şey söyleyeyim.diyelim ki bogdan da alındı ve öyle olacak gibi duruyor.kısalarımızdan bojan bogdan goudelock hickman emir ve hatta melih.bunlar kendine pozisyon hazırlayabilen oyuncular.ayrıca bogdanın hickmanın goudelockun emirin ve az biraz bojanın saha görüşü var.bir takımda bu kadar kendine pozisyon hazırlayan oyuncu varsa hücumda bence sıkıntı yaşanmaz.sizin düşünceniz savunma yönünden bunu da anlıyorum ama bogdan olsun hickman olsun ve bu sene savunma yönünü beklenmedik bir şekilde geliştiren bojan olsun(hala çok yeterli olmasa da) topa baskıyı iyi yapabilen
isimler ayrıca savunma takım işidir takım kimyası yerine oturunca savunma da oturacak bence hücumda bazı arkadaşlar milanoya benzetmiş tabi sezon başlamadan nasıl oynanacağı bilinmez ama milanoya ben de kadro yapısı olarak benzettim takımımızı ama bizim daha kaliteli bire bircilerimiz var aldığımız kısalarda belki net pg yok ama goudelock olsun hickman olsun bogdan olsun çok komple oyuncular hepsini de colo ya tercih ederim
« Son Düzenleme: 02 Temmuz 2014, 17:11:28 Gönderen: active »

Çevrimdışı Solamnus

• Üye
  • Yer: istanbul
  • in zeljko we trust!
    • cemturk
« Yanıtla #8501 : 02 Temmuz 2014, 17:10:21 »
Avrupa'dan mı gelecek müthiş uzun NBA'den mi? :D
Avrupada bir tek aklıma Tomic geliyor :) NBA'i bilenler başka ihtimal varsa söylesin :D

Çevrimdışı Alper Zeynel

• Üye
« Yanıtla #8502 : 02 Temmuz 2014, 17:11:24 »
Yeni transferimiz Andrew Goudelock'un Banvit'e karşı son saniyede attığı ve maçı kazandıran sayısı!

Unics - Banvit amazing buzzer by Goudelock

active

• Ziyaretçi
« Yanıtla #8503 : 02 Temmuz 2014, 17:13:42 »
Avrupa'dan mı gelecek müthiş uzun NBA'den mi? :D
Avrupada bir tek aklıma Tomic geliyor :) NBA'i bilenler başka ihtimal varsa söylesin :D

ben tomicin alınmasını zor görüyorum benim de aklıma onun veliahtı pleiss geldi bakalım yalnız gelecek oyuncu hem 4 hem 5 oynayabilmeli ya da 4 numaraya da ayrı transfer yapılmalı yoksa 4 numara inanılmaz zayıf kalacak bjelicanın da canı var adam her maç 40 dk oynayamaz ya
« Son Düzenleme: 02 Temmuz 2014, 17:14:10 Gönderen: active »

Çevrimdışı egeyakis

• Üye
  • Yer: istanbul
« Yanıtla #8504 : 02 Temmuz 2014, 17:15:54 »
Can Altıntığ da kesin olarak bitmiş.