Gönderen Konu: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası (Kasım 2013 - Aralık 2015)  (Okunma sayısı 4970417 defa)

0 Üye ve 89 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ardglr

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • ardaguler
Ynt: Fenerbahçe Ülker Transfer Dosyası
« Yanıtla #8565 : 02 Temmuz 2014, 23:20:16 »
Bazı tepkileri ben de anlamakta güçlük çekiyorum. Öncelikle risk açısından minimum riskli transferler. Acaba Goudelock şut sokar mı diye düşünen var mı mesela, ya da Hickman tutmaz diyebilecek kaç kişi var.

Bir başka konu, gelen oyunculardan birisi EL şampiyonu, ve yükselişte olan bir isim. Batiste ya da Andersen de böyleydi mesela, ama başarıları biraz mazide kalmıştı. Hickman taze EL şampiyonu takımın temel taşlarından birisiydi, bu çok önemli bir detay. Goudelock da keza öyle, ilk avrupa sezonunu ekstra işler yaparak tamamlamış. Pierre Jackson gibi ne yapacağı meçhul bir durumda değil, Eurocup MVP'si olmuş, bir şeyleri kanıtlamış. Aynı şekilde yükselişte olan bir oyuncu. Temel kriter yükselişte olmak bence.

Şayet gelecek olursa Bogdan için de aynı şeyleri söyleyebilirim. Euroleague Rising Star bence önemli bir etiket. Daha önce bu ödülü alan oyuncuları düşününce Bogdan'ın potansiyelini tahmin etmek zor değil.

Bojan'ın gitme meselesi karışık. Bence avrupadaki en komple oyunculardan, yetenek kısmına hiç lafımız yok. Şu an bıraksak başta tabii ki CSKA olmak üzere havada kapılır. Ama şu ana kadar neler kanıtlayabildi soru işareti. Mental olgunluk konusunda sınıfı bir türlü geçemiyor. Kalsa kimse neden kaldı demez, bu yıl üzerindeki diğer sorumluluklar hafifleyince çok daha fazla katkı vereceğine eminim. Gitse de neden gitti demeyeceğiz bir yandan.

Ben kişisel olarak, saf pg diye tanımladığımız bir isim görmek istiyorum takımda. Ama öyle bir oyuncu almayıp Bogdan'ı alırsak da karalar bağlamam. Bojan gidip Bogdan gelirse üstüne bir de Calathes-Huertel-Udrih üçlüsünden birisi gelirse benim için efsane bir kadro kurulmuş olur.

Sonuç olarak geçen yıla kıyasla daha dengeli, ne yapacağı belli olan ve saf pg gelmese bile hücumda tıkanmayacak bir takım oluşturduk. Diğer transferler de tamamlanınca daha sağlıklı değerlendirmeler yapılır ama şu ana kadar imkanlar dahilinde çok mantıklı hamleler yapıldı diye düşünüyorum.
« Son Düzenleme: 02 Temmuz 2014, 23:22:49 Gönderen: ardglr »

active

• Ziyaretçi
« Yanıtla #8566 : 02 Temmuz 2014, 23:22:04 »
Sportando ‏@sportando

Sport24.gr’s @karmaback is reporting that Bogdan Bogdanovic is close to @fenerbahceulker
tercümesini yapabilecek bir arkadaş yardımcı olabilir mi

Çevrimdışı murat kaya

• Üye
  • Yer: EDREMİT-BALIKESİR
  • Deniz ve Sevgi Nehirin Babası
« Yanıtla #8567 : 02 Temmuz 2014, 23:22:35 »
tercümesini yapabilecek bir arkadaş yardımcı olabilir mi

Bogdan imzaya hazır diyor..
HaBaBaM GüM GüM GüM

Çevrimdışı Vanguards of FB

• Üye
  • Yer: İzmir
« Yanıtla #8568 : 02 Temmuz 2014, 23:24:57 »
Yok abi geliyor bu adam galiba..bojan gider herhalde o zaman..
Cem hakli cikacak boyle giderse..ben bojan gitmez diyordum ama Bogdan gelirse gidecektir..çünkü goudelock da geldi...
Bojan NBA yapacak demektir..yoksa sezona 8 yabanci ile girmeyiz..mutlaka 4 numara için bir transfer daha olacaktır..
Ama kulüp ekstra bütçe verdiyse bilinmez çünkü maliyet iyice artiyor..

Çevrimdışı klasik cubuklu

• Üye
« Yanıtla #8569 : 02 Temmuz 2014, 23:25:00 »

Vallahi bu yorum benim aklimdan gecip de soyleyemediklerimi iceriyor.

Buradaki pek cok kardesimiz belki ilgilerinden ve bilgilerinden, belki yaslari geregi, belki de bu isi biz biliriz edasi hoslarina gittiginden devamli "kulp takma" gayretindeler gibi geliyor bana. Allah tan takimin basinda bahsettigim kardeslerimizin "kulp takamayacagi" biri var da bir nebze dizginleniyorlar. Yoksa td mize "sen cekil ben kurarim takimi" diyeceklerini dusunuyorum.

Hele takimin sezon icindeki el ve bbl maclarinda bu forumda bu kardeslerimiz arasinda; tum takimi degistirenler vardi. Ne diyelim o kardeslerimiz bu isi takip ediyor ve biliyor olmalilar ki; el mvpsine veya bir sekilde la lakersta oynamis bir oyuncu alininca burun kiviriyorlar. Kafa bu sekilde calisirsa; Teo gelse biraz sallansa "loser" olur. Bogdan gelse "yetersiz" olur. Calathes gelse sallansa "zaten nba de tutunamadi" olur.
Bakis acisi bu tarzda tenkid, begenmeme veya burun kivirma uzerine olunca; bu yil sonunda istenen basarilar gelmezse bahsettigim kardeslerimiz veya bizler belki de yaslarimiz kadar yili basketbola harcamis reise de "git" deriz.
Burada yorum yaparken kendi bakis acimizi elbette arz edicez ama illa benimki olsun diye yorum yazmak buralari en azindan benim icin sikintili hale getiriyor.

İmza

Fenerbahçeli olmanın gururu bizlere yeter!

active

• Ziyaretçi
« Yanıtla #8570 : 02 Temmuz 2014, 23:25:56 »
Bogdan imzaya hazır diyor..
o zaman beklenen ve sevindirici bir gelişme :)her ne kadar takımın net bir oyun kurucuya ihtiyacı var gibi görülse de bogdan bogdanovic benim ondan önce kim gelirse gelsin en çok istediğim takımdı.rakiplerimiz sıkıysa gömülsün bakalım şimdi delici adam var şut konusunda da bayağı sağlam olduk neyse bakalım maçlar oynanmadan bir şey belli olmaz

• Üye
« Yanıtla #8571 : 02 Temmuz 2014, 23:30:04 »
Shawn James un sakatlik durumu nedir..esasinda sağlamsa düşünülebilir 4-4.5 numara için..

Çevrimdışı klasik cubuklu

• Üye
« Yanıtla #8572 : 02 Temmuz 2014, 23:31:05 »
@sportando: Sport24.gr’s @karmaback is reporting that Bogdan Bogdanovic is close to @fenerbahceulker

İnsaalllah yarabbi :)

Fenerbahçeli olmanın gururu bizlere yeter!

Çevrimdışı 10sanli

• Üye
  • Yer: Ankara
    • @Ulusoyfb1907
« Yanıtla #8573 : 02 Temmuz 2014, 23:31:20 »
Arkadaşlar herkese meraba uzun süredir burayı takip ediyorum fakat yeni üye oldum selamlar hepinize,sanırım Bogdan Bogdanovic'i de almak üzereyiz hayırlı ugurlu olsun çok değişik bi takım oluyoruz yani bukadar skorer bir arada enterasan olcak umarım sıkıntı olmaz,Bojan'ın durumuna göre heralde saf bir pg gündeme gelecektir

Çevrimdışı ardglr

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • ardaguler
« Yanıtla #8574 : 02 Temmuz 2014, 23:39:37 »
Shawn James un sakatlik durumu nedir..esasinda sağlamsa düşünülebilir 4-4.5 numara için..

Sakatlıktan çok iyi döndü deniyordu, şu an serbest. Bence de düşünülebilir.

Çevrimdışı FeNeRiM669

• Üye
  • Yer: Almanya
« Yanıtla #8575 : 02 Temmuz 2014, 23:45:20 »
Bogdan Bogdanovic hayirli olsun

• Üye
« Yanıtla #8576 : 02 Temmuz 2014, 23:50:07 »
Şimdide antic laflari var..

Çevrimdışı murat kaya

• Üye
  • Yer: EDREMİT-BALIKESİR
  • Deniz ve Sevgi Nehirin Babası
« Yanıtla #8577 : 02 Temmuz 2014, 23:52:23 »
Pero Antiç ne arkadaş...Ohff..

Aaa hatırladım o MİŞKO nun oyuncusu olmaz o iş zaten
HaBaBaM GüM GüM GüM

Çevrimdışı Samet_GFB

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #8578 : 02 Temmuz 2014, 23:55:19 »
Antic'in olacağını sanmıyorum varsa öyle bir ihtimal olmasın
« Son Düzenleme: 03 Temmuz 2014, 00:00:03 Gönderen: Samet_GFB »

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #8579 : 03 Temmuz 2014, 00:06:37 »
Yeni gelen arkadaşlar hoşgeldi
Bir hamle daha var benim kafamada o olsun Antic e laf edersem şerefsizim.:)