Gönderen Konu: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası (Kasım 2013 - Aralık 2015)  (Okunma sayısı 4970521 defa)

0 Üye ve 86 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya
Ynt: Fenerbahçe Ülker Transfer Dosyası
« Yanıtla #8685 : 03 Temmuz 2014, 13:27:54 »
Andrew Goudelock için söyledikleri daha önemli... Bizim gerçekten "yaratıcı" bir skorere ihtiyacımız vardı. Geçmişte çok dile getirdik.

Çevrimdışı Boarak

• Üye
  • Yer: Ankara-Gaziantep
« Yanıtla #8686 : 03 Temmuz 2014, 13:28:27 »
Gökhan German yazmış:

http://www.fanatik.com.tr/yazarlar/gokhan-german/hickman-bir-teodosic-degil/376223

Abi biz zaten neyin ne olduğunu biliyoruz, burda detaylı şekilde tartışıyoruz. Gökhan german ya da İsmail şenol ne yazmış, ne söylemiş hiç önemi yok. Benim için burda ki abilerim, kardeşlerim ne düşünüyorsa ben onlara güveniyorum ve başımızda ki Obradoviç'e.

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #8687 : 03 Temmuz 2014, 13:46:23 »
Lucas kardeşimizinde gözü doysun napacakmış 5 yıllık kontratı,paragöz adammış belli GELMESİN
ahahahahaha :) :) :)

Çevrimdışı Kutay

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • kutay_erkan
« Yanıtla #8688 : 03 Temmuz 2014, 13:50:44 »
Bu yıl Bjelica'nın patlama yılı olacak diye düşünüyor ve umuyorum. Bu kadar yetenekli, soğukkanlı ve Sırp olduğuna göre en azından tembel olmayan bir adamın istikrarsızlığı bir noktada bitmeli.

Burada çok Calathes diloluğu yaptım ama Bogdan Bogdanoviç alınırsa sanırım koç Kenan ve Melih'e güvenecek. Melih geçen sene hepimizin beklentilerini aştı ancak şimdi bir seviye daha atlaması daha zor geldi, ve üstelik hazırlıkların bir kısmını kaçıracak (milli takım). Ben yine de Melih'in bu yıl daha da üstüne koyacağını ve kilit bir oyuncu haline geleceğini düşünüyorum. Ayrıca hazırlıkları kaçıracak olsa da milli takımda süre alırsa bunun çok faydasını göreceğini umuyorum, diğer oyuncuların hepsinden daha çok, çünkü Melih limitleri zorlandıkça gelişme gösteriyor. Bu yıla kadar düşük seviye takımlar ve koçlarla olduğu ve sadece şut atması beklendiği için adeta basketbola geç başlamış gibi, pozisyon farklı olsa da Ömer Aşık'ın gösterdiği gelişim bir örnek.

Diğer oyununu geliştireceğini düşündüğüm isimlerden biri Oğuz. Fiziği kariyerinin en iyi halinde, bence daha iyi olabilir. Hücum yeteneğine sanırım hiçbirimizin diyeceği yoktur, ayrıca bu yıl mental olarak daha iyi oyunun içinde kalmaya başladı. Hala kolay fauller alıyor perde gelince kısa oyuncuyu karşılarken, bunda biraz da geçmişten gelen kotü şöhretinin ve kalçasının etkisi olduğu düşünsem de kendini geliştirmesi gereken alanlardan biri bu. Bir de dediğim gibi fiziğini kaslandırarak "agility" denen çevikliğini artırırsa oyunu bundan çok olumlu etkilenecektir.

Hala Kenan ve Berk'ten bahsetmedim, geleceğimiz olan bu çocukların salona kapanıp "şut antrenörleriyle birlikte" şut çalışmaları lazım. Çünkü her ne kadar her oyuncunun şut mekaniği farklı olsa da ikisi de topa fazla bombe veriyorlar ve özellikle Kenan zıpladığı yere inmiyor. Kaptan gibi hatalı bir şut mekanikleri olmasındansa genç yaşta bunu düzeltebilirlerse çok faydasını görürler. Kenan'ın savunma kısmında ögrenmesi gereken şeyler var ancak Obradoviç bunlarla ilgilenecektir.

Tahminlerden çok temennilerle dolu oldu, transferlerimiz ne kadar iyi olsa da oyuncularımızın göstereceği gelişimler yeni transfer etkisi yapacaktır.
« Son Düzenleme: 03 Temmuz 2014, 13:52:59 Gönderen: Kutay »
Burası Fenerbahçe. Burada "2010'da şampiyon olalım, 5 yıl sonra başarılı olalım." diye hedef belirlenemez. - Willie Solomon

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #8689 : 03 Temmuz 2014, 13:55:57 »
Üşenmedim ve VTB de oynadığı son maçlar olan 3 Cska maçının istatistiklerini buldum

1.maç evlerinde 90-92 kaybetmişler.14te 4 iki sayılık 7de 1 üç sayılık atmış 4/3 sertbest atış

2.maç evlerinde 61-65 kaybetmişler.6da 2 iki sayılık 10da 5 üç sayılık atmış

3.maç deplasmanda 92-86 kaybetmişler.9da 6 iki sayılık 5te 2 üç sayılık atmış

Öyle ahım şahım bir performans yok.Hatta bizle o ilk maçtaki yüzdeleriyle oynarsa neler konuşulur az çok belli :)

şu maçlardaki serbest atış ve toplam sayı rib ve asistlerini yap bari de görelim bakalım
ondan sonra vuracaksan vur sağlam olsun..

1nci maç

14/4 %29 8 sayı 7/1 % 15 3 sayı 4/3 serbest atış % 75 3 sayı toplam = 14 sayı 1 rib 4 asist.

2nci maç
9/6 2 lik 12 sayı % 66
5/2 3 lük 6 sayı % 40 ...                                       18 Sayı 3 rib 2 asist.

3ncü maç

6/2 2 sayılı 4 sayı % 34
10/5 3 sayılık  15 sayı .. % 50 ile
7/6 serbest atış .. 6 sayı %86                                25 sayı 1 asist.

yüzdeleri filan da hiç hesaplamaya gerek yok ...
harbiden ahım şahım değil cidden

casak kardeşim yazmış yukarıya ekleme yapayım
İlk maç 1 ribaund 4 asist 4te 3 serbest atış
2.maç 3 ribaund 2 asist serbest atış kullanmamış
3.maç ribaund yok 1 asist 7de 6 serbest atış

edit : casak al değerlendirme yukarıda. gördüğün gibi 3 maçında istatikleri yüzleri vs lerini yazmışızm

Çevrimdışı Solamnus

• Üye
  • Yer: istanbul
  • in zeljko we trust!
    • cemturk
« Yanıtla #8690 : 03 Temmuz 2014, 13:56:52 »
Bu yıl Bjelica'nın patlama yılı olacak diye düşünüyor ve umuyorum. Bu kadar yetenekli, soğukkanlı ve Sırp olduğuna göre en azından tembel olmayan bir adamın istikrarsızlığı bir noktada bitmeli.

Burada çok Calathes diloluğu yaptım ama Bogdan Bogdanoviç alınırsa sanırım koç Kenan ve Melih'e güvenecek. Melih geçen sene hepimizin beklentilerini aştı ancak şimdi bir seviye daha atlaması daha zor geldi, ve üstelik hazırlıkların bir kısmını kaçıracak (milli takım). Ben yine de Melih'in bu yıl daha da üstüne koyacağını ve kilit bir oyuncu haline geleceğini düşünüyorum. Ayrıca hazırlıkları kaçıracak olsa da milli takımda süre alırsa bunun çok faydasını göreceğini umuyorum, diğer oyuncuların hepsinden daha çok, çünkü Melih limitleri zorlandıkça gelişme gösteriyor. Bu yıla kadar düşük seviye takımlar ve koçlarla olduğu ve sadece şut atması beklendiği için adeta basketbola geç başlamış gibi, pozisyon farklı olsa da Ömer Aşık'ın gösterdiği gelişim bir örnek.

Diğer oyununu geliştireceğini düşündüğüm isimlerden biri Oğuz. Fiziği kariyerinin en iyi halinde, bence daha iyi olabilir. Hücum yeteneğine sanırım hiçbirimizin diyeceği yoktur, ayrıca bu yıl mental olarak daha iyi oyunun içinde kalmaya başladı. Hala kolay fauller alıyor perde gelince kısa oyuncuyu karşılarken, bunda biraz da geçmişten gelen kotü şöhretinin ve kalçasının etkisi  etkisi olduğu düşünsem de kendini geliştirmesi gereken alanlardan biri bu. Bir de dediğim gibi fiziğini kaslandırarak "agility" denen çevikliğini artırırsa oyunu bundan çok olumlu etkilenecektir.

Hala Kenan ve Berk'ten bahsetmedim, geleceğimiz olan bu çocukların salona kapanıp "şut antrenörleriyle birlikte" şut çalışmaları lazım. Çünkü her ne kadar her oyuncunun şut mekaniği farklı olsa da ikisi de topa fazla bombe veriyorlar ve özellikle Kenan zıpladığı yere inmiyor. Kaptan gibi hatalı bir şut mekanikleri olmasındansa genç yaşta bunu düzeltebilirlerse çok faydasını görürler. Kenan'ın savunma kısmında ögrenmesi gereken şeyler var ancak Obradoviç bunlarla ilgilenecektir.

Tahminlerden çok temennilerle dolu oldu, transferlerimiz ne kadar iyi olsa da oyuncularımızın göstereceği gelişimler yeni transfer etkisi yapacaktır.

Bence tespitlerin çok yerinde Kutay. Mr. Kenan Sipahi için önemli bir sezon olacak, Melih de kesinlikle üstüne koyacaktır oyununun sonuna kadar güveniyorum. Oğuz'a gelince gerçekten eskisi gibi hantal gözükmüyor açıkçası sakatlıktan beklentilerin çok çok üzerinde bir performansla döndü ve bence önümüzdeki sene onun için büyük bir fırsat olucak.

Dediğin gibi Berk'in yemeyip içmeyip şut çalışması lazım artık özel hoca mı tutuyor başka bir şey mi yapıyor ne gerekiyorsa yapmalı bence. Oyuncuların kendini geliştirip daha iyi duruma gelmelerini sağlamak çok önemli bence sürekli kendi kanıtlamış yıldızların peşinde koşup alamamaktansa kendi yıldızlarını yaratabilmek çok daha iyi :)

Çevrimdışı AnılÇakar

• Üye
  • Yer: BURSA
« Yanıtla #8691 : 03 Temmuz 2014, 15:01:07 »
Arkadaşlar Goudelock'u daha iyi tanımak isteyenler için Sambaras ve Hürol Yöney'in yazdığı iki yazıyı okumanızı tavsiye ederim.

http://www.altinciadam.com/2014/07/03/andrew-goudelock/

http://www.yarisaha.com/rapor-andrew-goudelock/

Bu da Hürol Yöney'in Hickman yazısı

http://www.yarisaha.com/rapor-ricky-hickman/

Çevrimdışı Bukefalos

• Üye
  • RWB0 & SC30
« Yanıtla #8692 : 03 Temmuz 2014, 15:12:40 »
Ayrıca recep niyaz-egemen güven ne alaka dalga geçme bizimle diyenler, furkan aldemir gsye giderken futbolcu verildi mi verilmedi mi? Ksk artık bu sene çıkmak istiyor, bu uyguladıklari politika. Birşey bilmiyorsanız öğretiyim, para falan da istemem :)

çok belli ediyorsun
Ver Lester'e, yaz deftere

Çevrimdışı Okan Y.

• Üye
    • KendoKamae
« Yanıtla #8693 : 03 Temmuz 2014, 15:15:55 »
Ayrıca recep niyaz-egemen güven ne alaka dalga geçme bizimle diyenler, furkan aldemir gsye giderken futbolcu verildi mi verilmedi mi? Ksk artık bu sene çıkmak istiyor, bu uyguladıklari politika. Birşey bilmiyorsanız öğretiyim, para falan da istemem :)

mirsadın oturduğu sitenin adını doğru ver
inanalım
Bizler bir gün daha Fenerbahçeli olarak yaşamak için hayata bağlanırız ve gerekirse o bir gün için bütün bir ömürü gözden çıkartırız.
A.Y.

Çevrimdışı south

• Üye
« Yanıtla #8694 : 03 Temmuz 2014, 16:31:45 »
ayberk 2 sene kiralık artı 550 bin euroya egemen güven teklifi kabul edilmemişti. Bunlar 1 hafta önceydi tabi sonra semih'e döndük anlaşma noktasına gelmişiz sonra tekrar egemen devreye girmiş.
Egemen devreye girmiş derken nolmuş yani Semih Erden'i alcaktık aniden Egemen devreye girmiş Semih'e teklif mi yapmış ben orasını anlamadım ya.

Çevrimiçi Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Berlin
  • Обрадовић: беспрекорна командант
« Yanıtla #8695 : 03 Temmuz 2014, 17:05:14 »
Egemen Semih'i bizden koparmaya çalışırken arkasından dolaşıp biz Egemen'i alarak olaya noktayı koymaya çalışıyoruz, benim anladığım bu.
Kara deryalarda bir FENERsin!

Çevrimdışı Kevin Rankin

• Üye
  • Yer: İzmir
« Yanıtla #8696 : 03 Temmuz 2014, 17:34:34 »
freeland anlaştığımız söyleniyor. hem 4 hemde 5 numaradaki sorunumuzu çözecek bir oyuncu deniyordu.

Çevrimdışı Bogdan Bogdanovic

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Belgrad/Sırbistan
  • Winner
    • KE_Billz

active

• Ziyaretçi
« Yanıtla #8698 : 03 Temmuz 2014, 17:50:41 »
çok çelişkili 2 tweet atıyorum ;

https://twitter.com/KE_Billz/status/484670317693267968
https://twitter.com/KE_Billz/status/484696840185872384
nasıl yani ya adam dalga geçmiş herhalde ama freeland gelirse gerçekten çok büyük iş yapmış oluruz bence

active

• Ziyaretçi
« Yanıtla #8699 : 03 Temmuz 2014, 17:51:16 »
freeland gelirse en büyük bombamız olur diğer transferlerde hoşuma gitti ama freeland müthiş olur
« Son Düzenleme: 03 Temmuz 2014, 17:52:12 Gönderen: active »