Gönderen Konu: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası (Kasım 2013 - Aralık 2015)  (Okunma sayısı 4970340 defa)

0 Üye ve 71 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Kevin Rankin

• Üye
  • Yer: İzmir
Ynt: Fenerbahçe Ülker Transfer Dosyası
« Yanıtla #8745 : 03 Temmuz 2014, 22:46:10 »
ne olurdu teodosic ve lauvergne transferler etseydik. pierre jackson ve sekulicte yaşanan hayal kırıklığı devam ediyor.

en azından hoca ülkeyi, oyuncuları, kulubu tanıdı ona göre kuruyor takımı ve daha önceki senelerden alınan ders var önemli olan transferde gülmek değil. sonunda gülebilmek.

Çevrimdışı kalamarina

• Üye
  • Yer: Uşak/Maslak
« Yanıtla #8746 : 03 Temmuz 2014, 22:51:39 »
ne olurdu teodosic ve lauvergne transferler etseydik. pierre jackson ve sekulicte yaşanan hayal kırıklığı devam ediyor.

en azından hoca ülkeyi, oyuncuları, kulubu tanıdı ona göre kuruyor takımı ve daha önceki senelerden alınan ders var önemli olan transferde gülmek değil. sonunda gülebilmek.

Şimdi Teo,Calathes olmadı diyelim kısalarda kim gelse hayal kırıklığına uğramazdın(mümkün hedefler dahilinde)

Çevrimdışı ardglr

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • ardaguler
« Yanıtla #8747 : 03 Temmuz 2014, 22:53:38 »
bende zaten 6 yerli kotasının ayrıcalık bölümünden bahsediyorum ama boşa konuşuyoruz çünkü ben burada tbfnin statüsünü verdim bana dediler ki bu yerli satatüsü orda a milli maddesi var o maddeye göre emir zaten yerli
22.1.1. Erkekler 1. ligi için en az beş (5) en fazla on iki (12) sporcu
a. Ülkemiz ümit, genç ve yıldız takımlarından yetişmiş en az altı (6) sporcu
b. Doğumdan sonra Türk vatandaşlığına geçmiş ve büyükler kategorisinde Türk Milli
takımlarında oynayarak veya ilgili lig yönergesine göre ülkemiz ümit, genç ve yıldız
takımlarından yetişmiş koşulunda istisna kapsamına giren en fazla iki (2) sporcu.
 emir türk gibi gözüküyor(b. Doğumdan sonra Türk vatandaşlığına geçmiş ve büyükler kategorisinde Türk Milli
takımlarında oynayarak )
Burdan benim anladığım, Emir yabancı olarak sayılmıyor, ama a maddesindeki en az 6 türkiye'de yetişmiş oyuncu kısmı kafa karıştırdı. Emir yabancı sayılmadan kadroya girer, 7.yerli sayılan oyuncu gibi olur. Biz 7 yabancı alabiliriz ama bunun 5'ini kadroya alma şansımız olur bu şekilde. Benim çıkarımım bu.

Çevrimdışı murat kaya

• Üye
  • Yer: EDREMİT-BALIKESİR
  • Deniz ve Sevgi Nehirin Babası
« Yanıtla #8748 : 03 Temmuz 2014, 22:54:25 »
Burdan benim anladığım, Emir yabancı olarak sayılmıyor, ama a maddesindeki en az 6 türkiye'de yetişmiş oyuncu kısmı kafa karıştırdı. Emir yabancı sayılmadan kadroya girer, 7.yerli sayılan oyuncu gibi olur. Biz 7 yabancı alabiliriz ama bunun 5'ini kadroya alma şansımız olur bu şekilde. Benim çıkarımım bu.

Aynen zaten durum bundan ibaret
HaBaBaM GüM GüM GüM

Çevrimdışı Kevin Rankin

• Üye
« Yanıtla #8749 : 03 Temmuz 2014, 23:07:52 »
Şimdi Teo,Calathes olmadı diyelim kısalarda kim gelse hayal kırıklığına uğramazdın(mümkün hedefler dahilinde)

hoca, salon, taraftar, bütçe her şey var diyoruz ama teo yada onun ayarında biri gelmedi. nba oynayan oyunculardan yapılacak transfer hayal kırıklığına uğratmazdı.

Çevrimdışı lancelot

• Üye
  • Yer: lefkoşa
« Yanıtla #8750 : 03 Temmuz 2014, 23:10:27 »
en az 6 yerli oyuncu bu 10 da olabilir bu yerli kotasının da türkiyede yetişmiş oyuncu dışına giren istisnai 2 tanesi milli takım şartı ile yerli sayılan artı 1 tanesi de kktc uyruklu oyuncu ile sınırlamışlar ben tamamını okudum yönergenin 7 tanede yabancıyla lig için imzalaya biliyorsun 6 tanesini kadroya alıyorsun olay bu
« Son Düzenleme: 03 Temmuz 2014, 23:13:40 Gönderen: lancelot »

Çevrimdışı Ereng.

• Üye
  • Yer: Kayseri
« Yanıtla #8751 : 03 Temmuz 2014, 23:14:01 »

hoca, salon, taraftar, bütçe her şey var diyoruz ama teo yada onun ayarında biri gelmedi. nba oynayan oyunculardan yapılacak transfer hayal kırıklığına uğratmazdı.

Sezonu NBA'de tamamlamış birinden mi bahsediyorsunuz yoksa NBA'de bir süre oynamış birinden mi? Eğer ikincisi gibiyse Goudelock'ın kariyerinde de NBA var.

Çevrimdışı Kevin Rankin

• Üye
« Yanıtla #8752 : 03 Temmuz 2014, 23:22:37 »
en az 6 yerli oyuncu bu 10 da olabilir bu yerli kotasının da türkiyede yetişmiş oyuncu dışına giren istisnai 2 tanesi milli takım şartı ile yerli sayılan artı 1 tanesi de kktc uyruklu oyuncu ile sınırlamışlar ben tamamını okudum yönergenin 7 tanede yabancıyla lig için imzalaya biliyorsun 6 tanesini kadroya alıyorsun olay bu

öyle bir kulup ki oynayan oyuncusuyla ilgili açıklama bilgilendirme yapılmıyor, bu oyuncu yerli statüsünde, yabancı statüsünde yada dava açıcaz gibi.

geçen sene de ilkan ve oğuz sakatlığıyla net aydınlatıcı bilgilendirme açıklama yapılmadığı gibi sakatlığı ne durumda ne zaman oynamaya başlayacak herkes birbirine soruyordu al sana ilkan hala ne olduğu belli değil bir senede iyileşemedi nasıl sakatlıksa.

transferler için de aynısı geçerli, tamam transfer gizli olurda. kimler gidecek, kimler gelecek en azından hangi mevki oyuncu alınacak yerli yabancı vs vs.

Çevrimdışı kalamarina

• Üye
  • Yer: Uşak/Maslak
« Yanıtla #8753 : 03 Temmuz 2014, 23:23:45 »

Teo o paralarda gezdiği sürece ilk 4 seçeneğin olması da kurtarmaz.Şimdi yarın Teo'ya 3-3,5 versek,oyuncular 2 milyondan aşağı para istemez kulüpte denge menge kalmaz.
Nba'den adam almak da kolay bişi değil ki biz burada hayalini kuruyoruz ama bu pazar onlara cazip gelmiyor.

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #8754 : 03 Temmuz 2014, 23:27:02 »
Kavin rankin

Iletisim sıkıntımız vardı bunu biraz daha çözdükndiye düşünüyorum zamanla.daha da iyi olacaktır
Ilkan ve Oğuz ile ilgili her ay klüp doktorundan bilgi verildi resmi sitede.

Transfer stratjsini izah etsinlermdiye bekliyoruz
Bu mantıkli değil yahu. Böyle birşey olamaz ki
Biz taraftar olarak bekleyeceğiz

Çevrimdışı lancelot

• Üye
  • Yer: lefkoşa
« Yanıtla #8755 : 03 Temmuz 2014, 23:30:39 »
benim merak ettiğim asıl soru james gist neden yerli sayılmıyor adam incirlikte doğmuş tamam amerikan üssü ama türkiye toprak sınırları içerisinde olması ona pasaport hakkı sağlamaz mı gerçekten çok merak ettiğim bir konudur kimi amerikan toprağı diyor kimi amerikan ordu personeli vatandaşlık alamaz diyor bu konuda bilgisi olan varsa çok sevinirim
« Son Düzenleme: 03 Temmuz 2014, 23:37:43 Gönderen: lancelot »

Çevrimdışı Vanguards of FB

• Üye
« Yanıtla #8756 : 03 Temmuz 2014, 23:32:54 »
Esnasinda bu su demek emir lisans kontenjaninda yerli ama sahaya girince yabancı..
Yani 7 yabancimiz olursa hepsine lisans cikartabilir vr ister 5 tanesi+emir yada emir hariç bunun 6 tanesini kadroya alabiliriz..yani 7 yabancimiz olursa sadece Euroleague de oynayacak adam olmuyor..bunların hepsini yani 7+emiri döndürerek (2 tanesi tribünde) sürekli kullanabiliyoruz..
Eğer emir tamamen yabancı sayilsaydi bu 7 yabancidan birine lig lisansi cikmayacakti..
Neyse en azindan buda bir avantaj..
Ben emir yabancı sayılacak her koşulda ve biz emir hariç 7 yabancimizin 1 tanesini hic ligde oynatamayiz zannediyorum...
.bence rahat rahat 2 yabancı daha alabiliriz..
Zoric+bjelica+bojan yada Bogdan+goudelock+hickman üstüne bence çok rahat 1 PF ve 1 PG aliriz...
Hatta PG isini biraz bekletirsek bojan gitmeden Bogdan bile gelebilir..
Buradan hareketle bence Bogdan bojan gitmeden bile kadroya katılabilir..
Benim anladigim bu statüden..
« Son Düzenleme: 03 Temmuz 2014, 23:41:57 Gönderen: Vanguards of FB »

Çevrimdışı Kevin Rankin

• Üye
« Yanıtla #8757 : 03 Temmuz 2014, 23:37:19 »
iletişim konusunda eksiklik olduğunu kesinlikle düşünüyorum.

eğer tartışmaya açık olmayacak kalitede bir oyuncu getirirsen ona vereceğin ücrette tartışmaya açık olmaz. real madridde  fernandez aldığı ücrete bak onun yarısı ücrete oynayan oyuncu da vardır mutlaka.

zaten takımımız kaliteliydi. takımımıza dört iyi transfer yapılacağına iki çok iyi transfer yapsaydık daha ileri giderdik diye düşünüyorum. 

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #8758 : 03 Temmuz 2014, 23:39:06 »
Takım şu haliyle bile geçen seneden daha iyi konumda ki zaten

Çevrimdışı Vanguards of FB

• Üye
« Yanıtla #8759 : 03 Temmuz 2014, 23:41:22 »
Takım şu haliyle bile geçen seneden daha iyi konumda ki zaten
Abi üstte yazdigim gibi mi anladiniz sizde yonergeyi?ufakta olsa su hali bile avantaj..