Gönderen Konu: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası (Kasım 2013 - Aralık 2015)  (Okunma sayısı 4970238 defa)

0 Üye ve 74 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı lancelot

• Üye
  • Yer: lefkoşa
Ynt: Fenerbahçe Ülker Transfer Dosyası
« Yanıtla #8760 : 03 Temmuz 2014, 23:45:47 »
sefo hawks'a gitmiş

Çevrimdışı Kevin Rankin

• Üye
  • Yer: İzmir
« Yanıtla #8761 : 03 Temmuz 2014, 23:47:42 »
Takım şu haliyle bile geçen seneden daha iyi konumda ki zaten

hickman iyi bir oyuncu bo dan daha fazla katkı sağlar inşallah o potansiyel var, diğer oyuncuda iyi oyuncudur mutlaka ama takımın ciddi eksiklikleri de var daha transferde bitmedi sabırsızlık var

Çevrimdışı Vanguards of FB

• Üye
« Yanıtla #8762 : 03 Temmuz 2014, 23:52:21 »
Arkadaşlar 1 sayfa önce yazdigim gibi mi simdi statü..

Çevrimdışı Kevin Rankin

• Üye
« Yanıtla #8763 : 03 Temmuz 2014, 23:53:57 »

kulup yetkililerine mi sormak lazım acaba?

• Üye
« Yanıtla #8764 : 03 Temmuz 2014, 23:55:49 »
Vallaha ben bunu anladim..bir yerinden emiri yerli saymalilar..yoksa tamamen davayi kaybederler..yani emir lisansta yerli..sahada yabanci daha doğrusu disarida yetişmiş..yani bu mantikla TBF hakli cikabilir ancak..yoksa hem sahada disarida yetismis hem lig lisansinda da yabancı sayamazlar..lig lisansinda yabancı saymak anayasaya aykiri çünkü.
« Son Düzenleme: 03 Temmuz 2014, 23:56:53 Gönderen: Vanguards of FB »

Çevrimdışı lancelot

• Üye
  • Yer: lefkoşa
« Yanıtla #8765 : 04 Temmuz 2014, 00:03:20 »
yönergede 2 paraf var biri yabancı oyuncularla ilgili diğeri yerli oyuncularla ilgili yabancılarla ilgili olan 16 yaşından itibaren alt yapılarda 3 yıl oynamış ibaresi var (bu alt yapılara yabancı oyuncu sokabilmek için koyuldu) yerlilerle ilgili olan paraf'ta ise bir takımda a milli takımda oynamış iki yabancı uyruklu ve 1 kktc uyruklu oyuncu 6 yerli kotası içinde yer bulabiliyor çıkan sonuç bu ama yönerge açılmıyor acaba diyorum tekrar bir revizyon mu yapacaklar
« Son Düzenleme: 04 Temmuz 2014, 00:15:56 Gönderen: lancelot »

Çevrimdışı ardglr

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • ardaguler
« Yanıtla #8766 : 04 Temmuz 2014, 00:25:02 »

Aynen o şekilde abi, nispeten bir avantaj sağlamış oluyoruz aslında.

Çevrimdışı nemanja bjelica

• Üye
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #8767 : 04 Temmuz 2014, 00:28:05 »
Cem abi'nin dediği gibi,yapılan 2 takviye ile geçen seneden daha iyi hale geldik bile,geçen sezon Eurobasket2013 dolayısıyla bütün yabancılarımız ve yerli oyuncularımızdan Ömer Onan-Emir Preldzic-Oğuz Savaş Milli Takım'da oldukları için(bu arada İlkan Karaman sakatlanmıştı) sene başı tam takım olarak çalışamadık.Obradovic,Kenan Sipahi,Barış Ermiş,Metecan Birsen,Berk Uğurlu,İzzet Türkyılmaz ve genç takım oyuncuları ile çalışmak zorunda kaldı.Bu yaz ise Kenan,Goudelack,Hickman Milli Takım kampında olmayacaklar.Ergin Ataman muhtemelen Berkay Candan'ı kadro 12 kişiye indirildiği zaman gönderecektir.Muhtemel Can Altıntığ,Serhat Çetin,Semih Erden takviyeleri de gelirse sene başında hiç olmazsa takımın yarısı sezonu zamanında açacak.Hırvatistan ve Sırbistan'ın şampiyona'da fazla ilerleyebileceğini düşünmüyorum.O yüzden Bjelica(ve umarım Bogdan),Zoric(ve NBA yapmazsa Bojan) takıma katılmaları fazla gecikmeyecek.Geçen sene belli defolarımız olmasının yanında takım olarak sene başı kampı yapamamanın sıkınıtısını çok çektik.

Çevrimdışı erdem_07

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • Erdmsonmez
« Yanıtla #8768 : 04 Temmuz 2014, 00:30:17 »
Nacizane fikrimi belirtmek isterim ben de.Katılmayan olabilir.
Saf 1 numaraya ihtiyacımız var bence.Transfer o bölgeye yapılabilir isim olarak zaten gündemde 1-2 isim var.
Zoric kalabilir Vidmar gönderilip yabancı 5 numara(Savunması Zoric'e göre daha sert birisi)gelirse nokta atışı olur.
4 Numarada bence Bjelica zaten çok iyi ona şans verilmeli.Kleiza'dan fırsat bulamadı geçen sezon.Ama iyi potansiyele sahip bence 4 numara transferine gerek yok.
Görüşlerim bunlar sizinkilerden değerli olmasın :)
İyi Forumlar.

Çevrimdışı Murat_Bulut

• Üye
  • Yer: ELAZIĞ
« Yanıtla #8769 : 04 Temmuz 2014, 00:32:09 »
Cem abi'nin dediği gibi,yapılan 2 takviye ile geçen seneden daha iyi hale geldik bile,geçen sezon Eurobasket2013 dolayısıyla bütün yabancılarımız ve yerli oyuncularımızdan Ömer Onan-Emir Preldzic-Oğuz Savaş Milli Takım'da oldukları için(bu arada İlkan Karaman sakatlanmıştı) sene başı tam takım olarak çalışamadık.Obradovic,Kenan Sipahi,Barış Ermiş,Metecan Birsen,Berk Uğurlu,İzzet Türkyılmaz ve genç takım oyuncuları ile çalışmak zorunda kaldı.Bu yaz ise Kenan,Goudelack,Hickman Milli Takım kampında olmayacaklar.Ergin Ataman muhtemelen Berkay Candan'ı kadro 12 kişiye indirildiği zaman gönderecektir.Muhtemel Can Altıntığ,Serhat Çetin,Semih Erden takviyeleri de gelirse sene başında hiç olmazsa takımın yarısı sezonu zamanında açacak.Hırvatistan ve Sırbistan'ın şampiyona'da fazla ilerleyebileceğini düşünmüyorum.O yüzden Bjelica(ve umarım Bogdan),Zoric(ve NBA yapmazsa Bojan) takıma katılmaları fazla gecikmeyecek.Geçen sene belli defolarımız olmasının yanında takım olarak sene başı kampı yapamamanın sıkınıtısını çok çektik.

Benım tek korkum eğer Bojanda giderse yerine oyuncu geldığınde nerdeyse tüm takım değişmiş olacak.
Bu yıl dıkkat ettıysen sene sonunda savunmamız oturdu yani 1 yıla yakın sürdü.Seneye bir daha sil baştan olacağı için sıkıntı olabilir.
Dar Ağacında Olsak Bile Son Sözümüz FENERBAHÇE...

• Üye
« Yanıtla #8770 : 04 Temmuz 2014, 00:36:39 »
Benım tek korkum eğer Bojanda giderse yerine oyuncu geldığınde nerdeyse tüm takım değişmiş olacak.
Bu yıl dıkkat ettıysen sene sonunda savunmamız oturdu yani 1 yıla yakın sürdü.Seneye bir daha sil baştan olacağı için sıkıntı olabilir.
İşin esası Bojan konusunda ben de kararsızım.Kendisini çok sert eleştirenlerdendim,savunma yapmadığı için ama savunması geliştirdi,özellikle Dixon ve Arroyo karşısında beklediğimden çok çok iyiydi savunmada.Hickman-Goudelack gibi 2 şutör oyuncu geldiği için üzerindeki yük azalacağı için kritik şutları sokabilir.

Çevrimdışı Murat_Bulut

• Üye
  • Yer: ELAZIĞ
« Yanıtla #8771 : 04 Temmuz 2014, 00:40:21 »
İşin esası Bojan konusunda ben de kararsızım.Kendisini çok sert eleştirenlerdendim,savunma yapmadığı için ama savunması geliştirdi,özellikle Dixon ve Arroyo karşısında beklediğimden çok çok iyiydi savunmada.Hickman-Goudelack gibi 2 şutör oyuncu geldiği için üzerindeki yük azalacağı için kritik şutları sokabilir.
Koç Bogdanı çok istiyor herhalde ama mutlaka guard almamız da lazım,o yüzden Bojan feda edilecek gibi belkide kendisi de gitmek istiyordur.
Dar Ağacında Olsak Bile Son Sözümüz FENERBAHÇE...

• Üye
« Yanıtla #8772 : 04 Temmuz 2014, 00:40:38 »
Aynen o şekilde abi, nispeten bir avantaj sağlamış oluyoruz aslında.
Esasinda kotunun iyisi ama en azından kadro planlarken alacagin 7 yabancida en azindan lisans alip lige dönüşümlü oynayacak..sadece euroleague icin almis olmayacaksin..oyuncuyu hazir tutabileceksin...yani 7. Yabanciyi alirken dusunmene gerek yok artik boyleyse..al gitsin..yoksa 6 yabancida kalacaktin emir hariç..

active

• Ziyaretçi
« Yanıtla #8773 : 04 Temmuz 2014, 00:49:11 »

görüşlerinizin hepsine katılyorum hemen hemen ama benim dünya şampiyonasındaki favorilerimden biri sırbistan en kötü son 4 oynarlar orada da teonun looserlığı devreye girer kadroları gerçekten çok iyi.teo nedovic bogdan micov bjelica krstic ve önemli rol oyuncuları.gerçekten çok keyifli bir takım olacaklar
« Son Düzenleme: 04 Temmuz 2014, 00:56:02 Gönderen: active »

• Üye
« Yanıtla #8774 : 04 Temmuz 2014, 00:56:07 »
görüşlerinizin hepsine katılyorum hemen hemen ama benim dünya şampiyonasındaki favorilerimden biri sırbistanen kötü son 4 oynarlar orada da teonun looserlığı devreye girer kadroları gerçekten çok iyi.teo nedovic bogdan micov bjelica krstic ve önemli rol oyuncuları.gerçekten çok keyifli bir takım olacaklar
Bilemiyorum,belki erken elenmelerini istediğim için öyle düşünüyorum :D
« Son Düzenleme: 04 Temmuz 2014, 00:56:24 Gönderen: nemanja bjelica »