Gönderen Konu: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası (Kasım 2013 - Aralık 2015)  (Okunma sayısı 4970312 defa)

0 Üye ve 71 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı akarship

• Üye
  • Yer: Mersin-İskenderun
Ynt: Fenerbahçe Ülker Transfer Dosyası
« Yanıtla #8820 : 04 Temmuz 2014, 13:43:06 »
Savunma çok zayıflar o zaman.Hidayeti Sonny Weems Rudy Fernandez yada K-Pap gibi oyuncuları savunurken düşünemiyorum açıkçası.Hidayet zaten gelmez 10bin maç barajını aşmayı istiyor

Hidayet gelmez de, gelmesin de gelemesin de zaten. Hidayet ve savunma yanyana çok absürd duruyorlar, eskiden bir hücum gücü vardı o da tükenmiş, çok ta bencil oynuyor atamazsa da ısrar edip duruyor yakıyor takımı.

Çevrimdışı lancelot

• Üye
  • Yer: lefkoşa
« Yanıtla #8821 : 04 Temmuz 2014, 13:47:37 »
Hidayet gelmez de, gelmesin de gelemesin de zaten. Hidayet ve savunma yanyana çok absürd duruyorlar, eskiden bir hücum gücü vardı o da tükenmiş, çok ta bencil oynuyor atamazsa da ısrar edip duruyor yakıyor takımı.
hidayeti yerli diye istiyorum ama gelirse sezonu bitiremez öyle kafasına göre şut atarsa melihin başına gelen hidayetin başına gelir ve kadro dışı kalır

Çevrimdışı Tekirdağlı

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #8822 : 04 Temmuz 2014, 13:47:59 »
SeVgili Abim Semih gelecekmi?

Valla resmi olarak bilmiyorum ama tanıdığım herkes Fenerbahçe'de diyor
Efes'te de kadro dışı kaldıktan sonra da çok iyi çalışmış fizik olarak iyi durumda olduğunu söylediler
« Son Düzenleme: 04 Temmuz 2014, 13:51:24 Gönderen: Tekirdağlı »

Çevrimdışı akarship

• Üye
« Yanıtla #8823 : 04 Temmuz 2014, 13:48:59 »
Valla resmi olarak bilmiyorum ama tanıdığım herkes Fenerbahçe'de diyor

Semih te gelsin artık, len kurban kestirceniz bana :)

Çevrimdışı Tekirdağlı

• Üye
« Yanıtla #8824 : 04 Temmuz 2014, 13:50:42 »
emir olayı tam muamma..

tbf'nin bu isten yırtacagı tek nokta saha icinde "turk altyapısında yetisimis 6 oyuncu kadroda olmalıdır" kapsamında emir'i saha ıcınde bu kapsamam sokmamak..bunu prtaikte yapabilir..
ama adama lig lisansı cıakrtırken yabancı olarak sayamazsın...adam tc vatandası...bu sebeple kadronda olacak 7 yabancı ıznı dısında olmalı emir..bu da sahaya cıkacak "6 turk altyapı dısı oyuncu" secilirken en azından diger 7 yabancıyı icin lig lısansı alma fırsatını tanır...diger turlu anayasaya aykırı..
hatta federasyonun emir icin 6 yabancı ustune odencek ekstra paraları almayacagı soyleniyor..oyle olunca tam muamma...
yani adamdan yabancıymıs gibi para almayacaksın ama lisans cıkartırken nasıl yabancı sayıp bu 7 yabancı ıcıne sokacaksın...madem oyle parasınıda al...

o yuzden bence tbf ne yaptıgını bilmiyor..bakalım yeni yonerge gelecekmis ne olacak..

Benim yazdığım maddeler yeni yönergeden... 1 hafta önce yayınlanmış... Sıkıntı yok Emir'de

tbf'nin sitesinde var..
12.6. Aşağıda tarif edilen doğumdan başka bir yolla sonradan TC vatandaşlığına geçmiş
sporculardan ümit, genç ve yıldız takımlarından yetişme şartı aranmaz ve bu sporcular
Basketbol 1. Liglerinde Türk sporcu statüsünde sözleşme imzalayabilirler. Ancak bir takımın
kadrosundaki bu tip sporcuların sayısı biri (1) geçemez.
a. 2012-2013 sezonu ve daha önceki sezonlar için geçerli ilgili yönerge hükümleri
kapsamında hali hazırda ümit, genç ve yıldız takımlarından yetişme şartı aranmaz
hakkını kazanmış sporcular.
b. Türk A Milli basketbol takım kadrosunda yer almış sporcular

Çevrimdışı Eto

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Pendik-İstanbul
« Yanıtla #8825 : 04 Temmuz 2014, 14:21:27 »

Nocioni yada Freeland rakip 4 numaraya göre kalan 12 dkkayı tamamlar

Böyle bir şey 'bence' mümkün değil. Söylediğin iki adam da ortalama 20 dakikaları -en az- görecek adamlar. Transferi düşünürken biraz da böyle düşünmek lazım.

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #8826 : 04 Temmuz 2014, 14:24:22 »
Savunma çok zayıflar o zaman.Hidayeti Sonny Weems Rudy Fernandez yada K-Pap gibi oyuncuları savunurken düşünemiyorum açıkçası.Hidayet zaten gelmez 10bin maç barajını aşmayı istiyor
Rudy yi geçen sene final maçında Maccabi takımında kim tutmuş biliyormusun casak kardeşim

cevap : hickman...

Çevrimdışı Tekirdağlı

• Üye
« Yanıtla #8827 : 04 Temmuz 2014, 14:32:03 »
Emir Preldzic türk statüsünde olacak ama kadroya giremeyecek. normalde 7 yabancı sözleşme imzalama hakkımız var ya, emir ile 8.ye sahip olcaz ama adam yabancı sayılacak. yani sadece ek lisans çıkarmaya şans veriyor.

emir'e türk statüsünde lisans çıkartılabilecek yeni yönergeye göre
Hatta Ali Karadeniz bile giriyor bu statüye..Dudley ve Simmons'ın TC oluş tarihlerini hatırlamıyorum
« Son Düzenleme: 04 Temmuz 2014, 14:33:38 Gönderen: Tekirdağlı »

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #8828 : 04 Temmuz 2014, 14:34:11 »
İsimlere takılma anlamında mı söyledin abi yoksa Real maçlarında Hickman Rudyi tutabilir anlamında mı ? Eğer 2. ise Hickman Rudy i tuttu diyelim Hidayet Llull yada Sergioyu savunmak durumunda kalıyor o zaman.

Hickman zaten Rudye ters gelebilecek bir oyuncu ayak çabukluğuyla savunmasıda iyidir Hickmanın

isimlere takılma anlamında dedim ama Hido bu hali ile kimseyi bence de tutamaz :) :)

Çevrimdışı Bogdan Bogdanovic

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Belgrad/Sırbistan
  • Winner
    • KE_Billz
« Yanıtla #8829 : 04 Temmuz 2014, 14:35:50 »
Nocioni, NBA'deki son yıllarında odacılık yapıyordu, evrak getirip götürüyordu, arada çay falan söylüyordu. Odacıları bilirsiniz, hükümet konaklarında üst düzey vasıflara sahip değildirler ama mahallede aslan kesilirler, herkes onun sözüyle hareket eder, müdür dahil.

Nocioni odacıdır.

Çevrimdışı Eto

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Pendik-İstanbul
« Yanıtla #8830 : 04 Temmuz 2014, 14:44:51 »
Salt 4 numara için 12 dakikayı tamamlarlar anlamında.Kadroda Nocioniyi 3e Freelandı Bjelicanın arkasına koymuştum.Freeland 5tende 4tende süre alır Nocionide 3tende 4tende süre alır en az 20-25 dakika alacaklar zaten

Eğer Bojan gitmez ise; takımdaki üç ve beş rotasyonu az çok belli. Dört numaraya gelecek adam bu kadar büyük bir isim olmayabilir diye düşünüyorum. Dediğim gibi, oralardan da çalacak bir süresi olmayacak.

Çevrimdışı akarship

• Üye
« Yanıtla #8831 : 04 Temmuz 2014, 14:55:35 »
isimlere takılma anlamında dedim ama Hido bu hali ile kimseyi bence de tutamaz :) :)

Hidayet bu haliyle Marmarada istavrit bile zor tutar :)

• Yönetici
  • Üye
  • Winner
    • KE_Billz
« Yanıtla #8832 : 04 Temmuz 2014, 15:03:45 »
3-4 arıyorsanız adres belli ;
Victor Claver ..

Çevrimdışı akarship

• Üye
« Yanıtla #8833 : 04 Temmuz 2014, 15:08:08 »
3-4 arıyorsanız adres belli ;
Victor Claver ..

Getircenmi? :)

• Yönetici
  • Üye
  • Winner
    • KE_Billz
« Yanıtla #8834 : 04 Temmuz 2014, 15:09:20 »
Getircenmi? :)

kulüp istesin ben uygun fiyata bağlarım ..