Gönderen Konu: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası (Kasım 2013 - Aralık 2015)  (Okunma sayısı 4970315 defa)

0 Üye ve 74 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Tolga Gümüş

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • tolgagumus_
Ynt: Fenerbahçe Ülker Transfer Dosyası
« Yanıtla #8910 : 05 Temmuz 2014, 12:45:12 »
Ben Bogdan'ın para için CSKA'ya gideceğine inanmıyorum. Çünkü kendisi şu anda Avrupa'nın en başarılı ve gelecek vaadeden genç oyuncusu. NBA'e draftta oldu. İleride NBA yapıp büyük paralar kazanacaktır. Onun için öncelikli olan bu genç yaşında kendisini olabildiğince geliştirmek. Bunun içinde Obradovic'in süzgecinden geçmesi gerektiğini o da biliyor. Dikkat ederseniz Avrupa'da yüksek paralar peşinden giden oyuncuların hepsinin NBA ile ilişkisi olmadığını görürüz. NBA hedefi yoksa Avrupa'da yüksek ücretleri kovalıyorlar. Ancak Bogdan NBA yapmasına kesin gözüyle bakılan bir oyuncu. Önceliği para değil, gelişimi olmalı ki o da bu yolda doğru adımlar atarak ilerliyor.. Bugün açıklansın da herkes rahatlasın :)
"Ben Fenerbahçe'ye ikinci olmak için gelmedim." - Zeljko Obradovic

Çevrimdışı vonyc

• Üye
  • Yer: Eskişehir
  • Andrew Goudelock !!!
« Yanıtla #8911 : 05 Temmuz 2014, 13:01:28 »
Ben Bogdan'ın para için CSKA'ya gideceğine inanmıyorum. Çünkü kendisi şu anda Avrupa'nın en başarılı ve gelecek vaadeden genç oyuncusu. NBA'e draftta oldu. İleride NBA yapıp büyük paralar kazanacaktır. Onun için öncelikli olan bu genç yaşında kendisini olabildiğince geliştirmek. Bunun içinde Obradovic'in süzgecinden geçmesi gerektiğini o da biliyor. Dikkat ederseniz Avrupa'da yüksek paralar peşinden giden oyuncuların hepsinin NBA ile ilişkisi olmadığını görürüz. NBA hedefi yoksa Avrupa'da yüksek ücretleri kovalıyorlar. Ancak Bogdan NBA yapmasına kesin gözüyle bakılan bir oyuncu. Önceliği para değil, gelişimi olmalı ki o da bu yolda doğru adımlar atarak ilerliyor.. Bugün açıklansın da herkes rahatlasın :)
Sevdamıza kimse engel olamaz,
Bazen hüzün vardır,bazen mutluluk,
Fener sevgisinin adı konamaz,
Ne kupa büyüklüğü,ne şampiyonluk!!!

Çevrimdışı Ereng.

• Üye
  • Yer: Kayseri
« Yanıtla #8912 : 05 Temmuz 2014, 13:06:49 »
Bogdan haberleri bayağı yoğunlaştı o iş olacak gibi duruyor.

Emir'i yabancı olarak saymazsak Bogdanla 6 yabancı oluyor elimizde. Bir uzun , bir de pg transferi yapılacaksa 8 oluyor. Ligde 7 yabancıya lisans çıkıyor. Bu kalibrede hiçbir oyuncu sadece EL'de oynamayı kabul etmez. BU durumda ya Bojan gidiyor. Ya pg olarak Kenan ana eleman olarak düşünülüyor ya da olası pg hamlesi EL'de oynamamayı kabul edebilecek biri olacak.

Şunu da ekleyeyim EL'de oynamamyı sorun etmeyecek bir guard ile Kenan'ın sürelerini kısmak ne kadar doğru olur o da tartışılır.
« Son Düzenleme: 05 Temmuz 2014, 13:10:37 Gönderen: Ereng. »

Çevrimdışı Tolga Gümüş

• Üye
    • tolgagumus_
« Yanıtla #8913 : 05 Temmuz 2014, 13:12:08 »
Sadece Euroleague'de oynayacak ve bize katkı verebilecek bir oyun kurucu düşününce aklıma Saras geldi. Hem yaşı itibariyle sadece Euroleague'de oynamayı sorun etmeyecek hem de oynadığı dönemde takıma katkı yapabilecek bir oyuncu. Belki biraz duygusal düşünüyorum Saras konusunda ama ben hala kendisini izlemeye doyamadım. Yarım sezon yetmedi :D

Çevrimdışı ardglr

• Üye
    • ardaguler
« Yanıtla #8914 : 05 Temmuz 2014, 13:12:38 »
Bojan'ın nba yapacağını düşünüyorum, bu durumda 2 yabancı alma hakkımız olacak. Bir uzun mutlaka gelecektir, eğer Calathes olmazsa pg olayını biraz erteleyebilir Obradovic.

Çevrimdışı Civa

• Üye
  • Yer: Usa
  • Arif
    • twitter.com/arifcakir13
« Yanıtla #8915 : 05 Temmuz 2014, 13:13:39 »

orada da itoudis var, teodosic sırf onun için gitmekten vazgeçti.

Çevrimdışı ardglr

• Üye
    • ardaguler
« Yanıtla #8916 : 05 Temmuz 2014, 13:16:46 »
Obradovic-Itoudis kıyaslaması yapmamak lazım.

Çevrimdışı Tolga Gümüş

• Üye
    • tolgagumus_
« Yanıtla #8917 : 05 Temmuz 2014, 13:20:05 »
orada da itoudis var, teodosic sırf onun için gitmekten vazgeçti.

Obradovic ile Itoudis'i kıyaslamam bile.. Teo, CSKA'da Messina ile uyuşmazlık yaşıyordu. Bir türlü kendisini kabul ettirememişti. Koç değişikliği ile bu sorun ortadan kalktı. Ayrıca yeni sözleşmesindeki aldığı ücrette küçümsenmeyecek türden. Itoudis dışında hangi koç gitmiş olsa CSKA'ya Teo kalmayı seçecekti. Çünkü zaten onun problemi Messina'yla idi.

Çevrimdışı fundamental

• Üye
« Yanıtla #8918 : 05 Temmuz 2014, 13:34:21 »
Bogdan'ı bugün açıklıyoruz. Hadi bakalım.

Çevrimdışı Civa

• Üye
  • Yer: Usa
  • Arif
    • twitter.com/arifcakir13
« Yanıtla #8919 : 05 Temmuz 2014, 13:46:57 »
Obradovic ile Itoudis'i kıyaslamam bile.. Teo, CSKA'da Messina ile uyuşmazlık yaşıyordu. Bir türlü kendisini kabul ettirememişti. Koç değişikliği ile bu sorun ortadan kalktı. Ayrıca yeni sözleşmesindeki aldığı ücrette küçümsenmeyecek türden. Itoudis dışında hangi koç gitmiş olsa CSKA'ya Teo kalmayı seçecekti. Çünkü zaten onun problemi Messina'yla idi.
tabiki kariyer ve başarı olarak kıyaslanamaz ama ben itoudisin onu ikna ettiğini düşünüyorum onunda ikili ilişkileri gayet yüksek, yoksa cska gibi bir takım messinadan sonra ona güvenmezdi.

Çevrimdışı erhanay

• Üye
  • Yer: ünye
    • erhanaydd
« Yanıtla #8920 : 05 Temmuz 2014, 14:00:56 »
Bogdan gelip Bojan giderse 5 yabancımız oluyor şuan(Hickman-Goudelock-Bogdan-Bjelica-Zoric) Emirde yerli sayıldı elimiz çok rahatladı.Şimdi önümüzde 2 yol var

1)Calathes(De Colo)+Freeland

2)3-4 oynayabilen biri+Freeland

Bakalım hangi yoldan gidilecek ? 2.si seçilirse 2-3-4-5 pozisyonlarımızı tamamen kapatıyoruz.1 numarada problem çıkma olasılığı mevcut birtek.Ama Emirin yerli sayılması elimize 1 hamle şansı kazandırdı sezon ortası bir aksilik olursa orayı kapatabiliriz.

Ben  bir oyun kurucu bir de dört numara transferi bekliyorum. İkisi de Nba'dan olacak gibi geliyor bana eğer yapılabilirse.

Eğer Avrupadan olsaydı şimdiye kadar kokusu çıkardı. 4 numara için free mi bilmiyorum ama Vesely nasıl olur acaba?
1.si olursa 3 ve kısmen 4 pozisyonlarında problem çıkabilir.Bugüne güzel başladık

Çevrimdışı cembut

• Üye

Çevrimdışı Ereng.

• Üye
  • Yer: Kayseri
« Yanıtla #8922 : 05 Temmuz 2014, 14:26:10 »

Çevrimdışı cembut

• Üye
« Yanıtla #8923 : 05 Temmuz 2014, 14:29:32 »
Emir Türk sayılıyorsa ki ben sanmıyorum; hepimiz 8 yabancılı kadro kuruyorduk(Hickman,Goudelock,Bojan,Bogdan,Bjelica,Zoric) 6 yabancımız daha var. Bir oyun kurucu bir uzun transferi daha yapabiliriz yada bojan gidip 2 uzun bir oyun kurucu alabiliriz. Daha değişik kombinasyonlarda olabilir.

8 yaparsak alcağımız bir oyuncu sadece euroleage için olcak..Bence bu şartlarda 7 ve emir de yeterli olur gibi..

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #8924 : 05 Temmuz 2014, 14:30:28 »
Teo Senelik garanti 2.35 milyon euro +bonuslar ile yaklaşık
3 milyon euro alacak cska takımından