Gönderen Konu: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası (Kasım 2013 - Aralık 2015)  (Okunma sayısı 4970588 defa)

0 Üye ve 75 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mgul

• Üye
  • Yer: Dünya
Ynt: Fenerbahçe Ülker Transfer Dosyası
« Yanıtla #8955 : 05 Temmuz 2014, 17:19:10 »
Ne olursa olsun en çok sevindiğim nokta,rakipler içeri gömülerek bizi savunursa pat pat pat diye üçlük atacak oyuncuları aldık.Bu yılki final serisinde kaybettiğimiz maçlardaki yazılara bakınca,hepimizin istediği 'şut atmaktan korkmayan' oyunculardı.Hani bu işe teknik taktik olarak değilde genel olarak bakınca asıl sorunun şut olduğu belli.Ha hepimiz diyoruz,saf bir pg lazım,dunston tipi uzun lazım vs.ama herşeyden öte özgüvenli şut atan oyuncular lazımdı.Transferler bu yönden bakınca güzel görünüyor.Ayrıca Obra reisin elinde Kenan harika bir oyun kurucuya dönüşecek.Bu yıl çok büyük gelişim bekliyorum şahsen Kenandan.Bu yıl müthiş bir yıl olacak.Takımımızın hazırlık kampını ve hazırlık maçlarını bile merakla bekliyorum.Tabi Obra reisin hazırlık kampında oyunculara olan tepkisini de :D 8)
"My name is Zeljko Obradovic and I'm very happy with this."

Çevrimdışı akarship

• Üye
  • Yer: Mersin-İskenderun
« Yanıtla #8956 : 05 Temmuz 2014, 17:21:36 »
tam da bunu söyleyecektim. Goudelock-Bogdan-Serhat-Can-Melih-Bojan(?)-Emir nasıl bir 2-3 kombinasyonu olacak?

Bojanı hala kadroya yazıyorsunuz, NBA yapacak deniyor yazmayın kadroya ona göre bakın keyfinize :)

Çevrimdışı Pesi1907

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #8957 : 05 Temmuz 2014, 17:24:09 »
Bojan gidip Calathes ve Freeland gelse efsane ötesi bi transfer dönemi geçirmiş oluruz

Çevrimdışı sonkale1907

• Üye
  • Yer: MERSİN
« Yanıtla #8958 : 05 Temmuz 2014, 17:27:46 »
Belki Calathes'de gelir..
FENERBAHÇE

Çevrimdışı fundamental

• Üye
« Yanıtla #8959 : 05 Temmuz 2014, 17:28:06 »
Semih-Yabancı Uzun-Pg olsa şu takımın tadından yenmeyecek.

Çevrimdışı narcikmazi

• Üye
  • Yer: Istanbul
    • @skayalar2
« Yanıtla #8960 : 05 Temmuz 2014, 17:45:40 »
Bojan gidip Calathes ve 4 numara da gelirse, 98 transfer dönemini (AbdoulRauf-Milic-Tabak vs.) gölgede bırakıcaz sevgili dostlar.

Hayat bir sınavsa Gherardini yazarım, sözlüyse Obradovic diye bağırırım.
Resmen kafam güzel oldu..  ;D ;D
Yıl 1998
Yer Abdi İpekçi
Fenerbahçe 99-84 Zalgiris Kaunas
Ordaydım...

Çevrimdışı lancelot

• Üye
  • Yer: lefkoşa
« Yanıtla #8961 : 05 Temmuz 2014, 17:48:12 »
aynı şeyleri kendim ve Fenerbahçe için ne kadar istiyorsam onun için de o kadar istiyorum.Tamam Bodiroga olma ama artık potansiyelini gösterecek bir Emir ol be kardeşim...(sevdiğim için kızıyorum  :)  )
final serisinin 6. maçında emiri ağzı açık izledim o maç 3 gibi oynadı 19 sayı attı bizim kıstas almamız gereken oyun bu obradoviç geçen sene oyuncuların yapısını öğrendi şimdi bu sene farklı olacaktır. ve bence en önemli şey euroleuge ilk tur maçlarının bir anlamı olmadığı için obra galibiyetten çok oyuncuları sisteme adapte etmeye yönelecektir
« Son Düzenleme: 05 Temmuz 2014, 17:50:05 Gönderen: lancelot »

Çevrimdışı maliboz

• Üye
  • Yer: istanbul
« Yanıtla #8962 : 05 Temmuz 2014, 17:52:05 »
final serisinin 6. maçında emiri ağzı açık izledim o maç 3 gibi oynadı 19 sayı attı bizim kıstas almamız gereken oyun bu obradoviç geçen sene oyuncuların yapısını öğrendi şimdi bu sene farklı olacaktır. ve bence en önemli şey euroleuge ilk tur maçlarının bir anlamı olmadığı için obra galibiyetten çok sisteme adapte etmeye yönelecektir
inşallah zaten potansiyelini gösterse bir sorun kalmıyacak insanlar o potansiyeli bildiği için kızıyor bence.

Çevrimdışı lancelot

• Üye
  • Yer: lefkoşa
« Yanıtla #8963 : 05 Temmuz 2014, 18:00:48 »
acaba diyorum zoriç'e de yol verirmiyiz hiç ona uygun bir oyun olacakmış gibi durmuyor

Çevrimdışı Kutay

• Üye
    • kutay_erkan
« Yanıtla #8964 : 05 Temmuz 2014, 18:11:01 »
Zoric'in yanina kim gelir bilmiyorum Semih mi yabanci mi olur, ancak Zoric gecen senenin ustune koyacaktir performans olarak. Milli takimdan saglam ve cok yorulmadan gelir umarim. Ayrica cesitli mecralarda Zoric ve Oguz olmadan kadrolar yaziliyor ben pek katilmiyorum, icerden skor tehdidimiz olmazsa bu senenin tam tersi olabilir. Gomulen takimlar bu sefer cok disarda saldirarak icerden skor opsiyonumuz olmamasini degerlendirebilir. Bu nedenle Tomic olmadigi surece bizim icin Zoric ve Oguz kritik. Sadece post oyunlarindan da bahsetmiyorum ikisinin de orta mesafe sutu var hatta Zoric bunu el ustu bile atabiliyor. Kritik anlarda eli de titremiyor, onun sikintisi savunma ve ribaundlardaydi. Bir takimin pivotlarinin hepsi kalas veya agir olamayacagi gibi hepsi de ucup kacan, bizdeki Gist gibi nerede duracagini bilmeyen adamlar olmamali bence.
Burası Fenerbahçe. Burada "2010'da şampiyon olalım, 5 yıl sonra başarılı olalım." diye hedef belirlenemez. - Willie Solomon

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #8965 : 05 Temmuz 2014, 18:14:21 »
Zoric sözleşmesi var
Gitmiyor gitmeyecek gitmesi için şu anda bi sebep yok zaten..
Şampiyonluk serisinde en iyi oynayan 3 adamdan birisiydi
Hoca.da kendisinden memnunmus zaten
« Son Düzenleme: 05 Temmuz 2014, 18:15:29 Gönderen: Cem Ağrak »

Çevrimdışı Cengizao

• Üye
« Yanıtla #8966 : 05 Temmuz 2014, 18:15:07 »
Aslına bakarsanız bu sezon Joel Freeland'ı, seneye de Ante Tomic'i alabilsek European Duncan-Robinson Twin Towers olurlar. O yüzden Zoric'e 1 sene daha katlanabiliriz. Freeland-Tomic'in arkasındaki oyuncu olarak mükemmel seçimdir. Yan parça için doğru hamledir Zoric ama ana opsiyon olmamalı. Sezon ortasında da çoğu mecrada dile getirdim bunu.

2,5 Bogdan, 3,5 Derrick Brown çok daha doğru kimya olabilirdi ama bireysel oyuncu performanslar ile bu kadromuz aynı kimyayı yakalayabilir. Pass-first point guard almazsak eğer kafamda sezonu başlamadan kapatacağım.

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #8967 : 05 Temmuz 2014, 18:16:14 »
Pass firSt point nedir yahu
« Son Düzenleme: 05 Temmuz 2014, 18:20:50 Gönderen: Cem Ağrak »

Çevrimdışı Cengizao

• Üye
« Yanıtla #8968 : 05 Temmuz 2014, 18:19:29 »
Pass firt point nedir yahu

"s" harfine basmamış. Düzelteyim.
Düzgün yazmışım. Baktım. Pass-first type point guard terimi öncelikle pası düşünen ve oyunun temposunu yöneten pasör, asist lideri ABD kökenli point guard kavramı. Açıklamaya gerek yoktu. Calathes'in oyun tipi işte.
« Son Düzenleme: 05 Temmuz 2014, 18:23:38 Gönderen: Cengizao »

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #8969 : 05 Temmuz 2014, 18:21:35 »
"s" harfine basmamış. Düzelteyim.
Tamam düzelttin
De ne demek bi izah.etsen