Gönderen Konu: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası (Kasım 2013 - Aralık 2015)  (Okunma sayısı 4970450 defa)

0 Üye ve 78 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı akarship

• Üye
  • Yer: Mersin-İskenderun
Ynt: Fenerbahçe Ülker Transfer Dosyası
« Yanıtla #8970 : 05 Temmuz 2014, 18:24:16 »
Tamam düzelttin
De ne demek bi izah.etsen

Biraz kalıplı guard istiyor Cem, boy olarak 190 larda olsun, hem guard olsun hem 2 numara oynayabilsin ki zaten çoğu guard 2 numara oynayabiliyor

Çevrimdışı Solamnus

• Üye
  • Yer: istanbul
  • in zeljko we trust!
    • cemturk
« Yanıtla #8971 : 05 Temmuz 2014, 18:25:04 »
Ya herkeste bir pass-first point guard fetişizmi başladı ben de bunu anlamıyorum tek bir oyuncu olmadan bütün sezon neden çöpe gitsin? Geçen sene pass-first point guardımız yoktu F8in ucundan donduk. Ayrica Obradovic takımın neye ihtiyacı olduğunu hepimizden iyi biliyordur ya da kimi nasil kullanacağını rolleri o biliyor. Daha transferler bile bitmedi sabırlı olalım.
Pass-first guard olsun olmasın kısa rotasyonumuz geçen seneden iyi mi değil mi ? Bu seneki transferlerle gecen seneden daha iyi bir takım kuruluyor mu? Niye bu açıdan hiç bakılmıyor anlamış değilim. Senelerdir her transfer döneminde yüzlerce isim yazılır çizilir siz hiç kafanızdaki gibi eksiksiz kadro kurulduğunu gördünüz mu? Ben görmedim. Ha bana gore eksik kadro Obradovic e gore tam ise bana saygı duymak düşer.

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #8972 : 05 Temmuz 2014, 18:25:51 »
"s" harfine basmamış. Düzelteyim.
Düzgün yazmışım. Baktım. Pass-first type point guard terimi öncelikle pası düşünen ve oyunun temposunu yöneten pasör, asist lideri ABD kökenli point guard kavramı. Açıklamaya gerek yoktu. Calathes'in oyun tipi işte.
Abd li olmak zorunda mi.
Calathes için imkanlar zorlanıyor tabiki

Ayrıca izahat için teşekkür
« Son Düzenleme: 05 Temmuz 2014, 18:27:48 Gönderen: Cem Ağrak »

Çevrimdışı ardglr

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • ardaguler
« Yanıtla #8973 : 05 Temmuz 2014, 18:26:42 »
Görüştür saygı duyarım, ama sırf 1 numara alınmadı diye sezonu kapatacağım demek biraz radikal olmuş bence. Yapılan çok üst düzey transferler var ve eminim 1 numara almak için de şartlar sonuna kadar zorlanıyordur. Ama herhangi bir oyuncu geleceğine kimse gelmesin. Omar cook da pass first bir guard, tutku da öyle mesela, bunlardan birisinin gelmesini ister miyiz? Sezon ortası guard gelsin dedik, pierre jackson geldi, gelmese daha iyiydi bence. O yüzden kendimizi de çok şartlamayalım, gelecekse gerçekten faydalı olacak oyuncu gelsin, mutlaka da uğraşılıyordur.
« Son Düzenleme: 05 Temmuz 2014, 18:27:41 Gönderen: ardglr »

Çevrimdışı mgul

• Üye
  • Yer: Dünya
« Yanıtla #8974 : 05 Temmuz 2014, 18:27:10 »
Ya herkeste bir pass-first point guard fetişizmi başladı ben de bunu anlamıyorum tek bir oyuncu olmadan bütün sezon neden çöpe gitsin? Geçen sene pass-first point guardımız yoktu F8in ucundan donduk. Ayrica Obradovic takımın neye ihtiyacı olduğunu hepimizden iyi biliyordur ya da kimi nasil kullanacağını rolleri o biliyor. Daha transferler bile bitmedi sabırlı olalım.
Pass-first guard olsun olmasın kısa rotasyonumuz geçen seneden iyi mi değil mi ? Bu seneki transferlerle gecen seneden daha iyi bir takım kuruluyor mu? Niye bu açıdan hiç bakılmıyor anlamış değilim. Senelerdir her transfer döneminde yüzlerce isim yazılır çizilir siz hiç kafanızdaki gibi eksiksiz kadro kurulduğunu gördünüz mu? Ben görmedim. Ha bana gore eksik kadro Obradovic e gore tam ise bana saygı duymak düşer.
"My name is Zeljko Obradovic and I'm very happy with this."

Çevrimdışı Cengizao

• Üye
« Yanıtla #8975 : 05 Temmuz 2014, 18:47:13 »
Abd li olmak zorunda mi.
Calathes için imkanlar zorlanıyor tabiki

Terimin kullanımı ABD kökenli demiştim. Oyuncu ABDli olmak zorunda değil. Avrupa'da point guardın kadar konuşursun en yakın tabi. Türkçesi yok işte, ne yapalım. Playmaker da İngilizce.

Bogdan çok kaliteli bir oyuncu ama 1 numara olmuyor işte. Partizan'daki gibi topla fazla oynayıp 4-5 top kaybı yapacak durumda olamaz. O baskıyı kaldırabilecek oyuncu değil. Hatta fiziksel artıları ile 3 no oynaması çok daha doğru. Yavaş ayakları ile guardları kovalayamaz ama Bojan'dan da yavaş olamayacağı için o bölgeye devşirildiğinde verimliliği pek düşmez. Oyununu statikleştirdiği için gelişimini sınırlandırabilir 3 oynaması. Orası da benim bilebileceğim bir konu değil. Eğer bir pass-first point guard gelmezse apaçık bir şekilde Bogdan-Emir-Bjelica arasında bölüştürülecek pas dağıtımı kararları. Geçen seneden ne farkı kalıyor? Yine statik hücumlar çizeceğiz. Yine elde patlayan son toplara zorlama şutlar deneyeceğiz. Senaryo aynı senaryo.

Hickman - Goudelock - Bogdan - Melih - Serhat - Bjelica varken hala daha nedir şutör de şutör talebi anlamıyorum. Herkesin dengeli şut kullanımını mı istiyorsunuz, o zaman bir organizatöre ihtiyacınız var? Kim olur orası önemli değil ama üst düzey bir dağıtıcınız olacak. Bu pasör guardın olmadığı süreleri de Kenan ve Bogdan temelinde oynarsın, Bogdan-Emir-Bjelica de pasör özelliklerini kullanarak oyunun temposunu elden kaçırmayı, özellikle hemen hemen her sene yaşadığımız 3. çeyrek sendromunu ortadan kaldırır. Bu kadar şutör oyuncunun olduğu bir düzende pasın akışının hızlı olmadığı bir oyun resmen intihardır. Tek başına bile sağlıklı bir Calathes sezon boyu yeter, istediğimiz seviyeye çıkartır takımı. Oyuncuların yapabilecekleri belli, yapamayacakları belli. Fazla roller vermek en fazla bir miktar daha fazla verim almayı sağlar, istediğimiz ölçüde olmaz.

Geçen seneki kısa rotasyonumuz belki de bütün sezonlar içindeki en uyumsuz rotasyondu. Ömer bitik, Bo'nun şutu riske edilerek pota altına gömülür rakipler, Emir 3'ten 2'ye devşirilerek forvetten hareketsiz pas dağıtır, Kenan 1 gibi top taşır ama 2 gibi oynatılır. Bojan'ın şut istikrarsızlığı söylemeye gerek yok. Sadece Melih. O da sezonun sonuna doğru pick&roll oynamayı öğrenmeye başladı. Sezon boyu topu yarı sahaya kadar çekip 9 metreden pick&roll üzerinden zorlama şuta kalkıp setleri oynamayı engelliyordu. Erken şut atan, transition hücuma bayılan run&gun takımı olmak yerine yavaş yavaş oynamayı tercih ederim.
« Son Düzenleme: 05 Temmuz 2014, 21:46:48 Gönderen: Cengizao »

active

• Ziyaretçi
« Yanıtla #8976 : 05 Temmuz 2014, 19:03:15 »

bogdan transferi olmasaydı bile(oldu sayıyorum) kısa rotasyonumuz geçen seneden daha iyi en azından artık bo bojan(kalırsa) emir 40 ar dk oynamayacaklar.rotasyon genişliyor..ama şimdi eğer bojan giderse pass first guard dediğimiz lider tipindeki guard çok önemli olabilir.çünkü oyun sıkıştığında ikili oyunlarla çok rahat sonuca gidebiliriz.ama dediğim gibi takım geçen seneden çok daha geniş rotasyonlu ve kaliteli oldu.gerçi geçen sene öbür grupta olsaydık barcelona ile f8 i biz oynuyorduk da neyse o konuya girmeyeceğim

Çevrimdışı drazan petroviç

• Üye
  • Yer: turkiye
« Yanıtla #8977 : 05 Temmuz 2014, 21:39:46 »
Nokta Atışı Freeland;
İzledim Fenere tam ilaç 4-5 i aynı şekilde oynuyabiliyor

Tamam düzelttin
De ne demek bi izah.etsen

Çevrimdışı drazan petroviç

• Üye
  • Yer: turkiye
« Yanıtla #8978 : 05 Temmuz 2014, 21:42:01 »
Nokta Atışı Freeland;
Fenere tam ilaç 4-5 i aynı şekilde oynuyabiliyor.

Joel Freeland şuan olmazsa olmaz konumuna geldi.Hem 4 hem 5 numarayı tek bir isimle kapatabiliriz.Hatta bence gelirse yerli sayılsa yeridir Eurobasket 2011de bizi resmen üst tura taşımıştı Deng ile beraber.Birçok Türk oyuncudan daha fazla katkısı vardır.Bu da o maçtaki istatistikleri
http://i.imgur.com/XCLy1.jpg

Eurobasket 2011de kendi performansını beğenmediği için her maç çıkışı takım otele dönerken salonda tek başına antrenman yapacak kadar profesyonel ve kaliteli bir oyuncudur aynı zamanda.Birde fikir vermesi açısından Londra 2012de İspanyaya karşı 79-78 kaybettikleri maçın tamamı izlenebilir.Pau Gasol-Marc Gasol-İbaka-Reyes pota altına karşı 25 sayı yapmıştır
Basketball Men's Preliminary Round Group B - ESP v GBR Full Replay -- London 2012 Olympic Games

Çevrimdışı Andrew Goudelock

• Üye
  • Yer: İzmir
  • Andrew Goudelock
« Yanıtla #8979 : 05 Temmuz 2014, 21:46:23 »
Freeland yazılıyor da sanki Freeland geri gelmeye hazırmış gibi konuşuluyor yok öyle bi olay..

Adamın kendisi kaç kere açıkladı Blazers da kalmak istediğini, iyi de kontratı var..

Blazers'ın şu anda hamle yapıyor eğer Kaman dışında başka hamle yaparlarsa uzun bölgesine belki o zaman gelir. (Ki takasla başka takımlar isteyebilir)

Her şey yolunda gitse bile buraya gelmek için çok iyi ücret isteyecek.. O yüzden bu kadar kolay bi transfer değil..

Yoksa Freeland'ın ne kadar iyi oyuncu olduğunu herkes biliyor..

Diğer bir nokta Avrupa'yı düşünürek bazı arkadaşlar 4 oynar demiş. Ama vücut olarak aynı değil. Son senesinde 5 oynamasını istedikleri için baya güçlendi. Ayakları o yüzden normal bi 4 numara kadar hızlı değil.

Ve, Madrid’e ulaşırlarsa… Benchlerinde Avrupa’da hiçbir takımda olmayan bir avantaja sahip olacaklar.

Çevrimdışı bugra

• Üye
« Yanıtla #8980 : 05 Temmuz 2014, 21:53:31 »
NBA'i yakından takip edenler cevaplayabilir mi ? Mbakwe'nin oradan kontrat alma durumu nedir ? Bir de Vesely'ni Avrupa'ya dönme ihtimali nedir?

Çevrimdışı lancelot

• Üye
  • Yer: lefkoşa
« Yanıtla #8981 : 05 Temmuz 2014, 22:00:28 »
NBA'i yakından takip edenler cevaplayabilir mi ? Mbakwe'nin oradan kontrat alma durumu nedir ? Bir de Vesely'ni Avrupa'ya dönme ihtimali nedir?
mbakwe'nin kronik bir sakatlığı var deniyordu ama ciddiyet derecesini bilmiyorum

Çevrimdışı lancelot

• Üye
  • Yer: lefkoşa
« Yanıtla #8982 : 05 Temmuz 2014, 22:08:31 »
mbakwe'nin yarım tık altı Anosike var o da gayet iyi
« Son Düzenleme: 05 Temmuz 2014, 22:09:14 Gönderen: lancelot »

Çevrimdışı exex

• Üye
« Yanıtla #8983 : 05 Temmuz 2014, 22:26:08 »
Semih alinir 5 numara alinmaz. 4 icinde nba den bir isim olmazsa yani anlasilamazsa bence derrick brown olur .
Koc yanilmiyorsam İtalya liginden yabanci alniyor yada sevmiyor tarzi biseyler okumustum forumda

Çevrimdışı Andrew Goudelock

• Üye
  • Yer: İzmir
  • Andrew Goudelock
« Yanıtla #8984 : 05 Temmuz 2014, 22:45:27 »
Mbakwe Lakers'ın yaz takımına katılacak. kontrat bulması imkansıza yakın..

Anosike Celtics'ın yaz takımında. O bugün maçta süre bile almadı. O da kontrat bulamaz.
Ve, Madrid’e ulaşırlarsa… Benchlerinde Avrupa’da hiçbir takımda olmayan bir avantaja sahip olacaklar.