Gönderen Konu: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası (Kasım 2013 - Aralık 2015)  (Okunma sayısı 4970279 defa)

0 Üye ve 70 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Kutay

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • kutay_erkan
Ynt: Fenerbahçe Ülker Transfer Dosyası
« Yanıtla #9075 : 06 Temmuz 2014, 16:52:18 »
Düşündüm de 2 uzun da olabiliriz aslında :)
Ribaund vermeyecek bir takım olmak lazım en basta.

Beyin fırtınası yapıyoruz sonucta :)

Hickman-kenan
Bogdanovic-goudelock-melih
Emir-Serhat
Freeland-bjelica
Vesely-zoric-oguz

Bu sekilde olursa

Emir, 1-2-3ten süre alabilir
bogdan da aynı sekilde 1-2-3 ten süre alabilir.
Vesely ve freeland de 4-5ten süre alır.

ribaund alabilen, atletik, icerden dısardan skorer.. Elite olmasa da hepsinin ortlama üstü oyun görüşü olan kısalar vs. bana gayet iyi bir takım gibi geldi.
Tek sıkıntı 3 numara savunması olur onu da boyalı alan oyuncularımızla cözebiliriz sanki.
En kötü sadece avrupa icin bir 3 numara alınır, ligde de zoric ile beraber dısarda kalırlar.

Bana takım kimyası olarak, kenanın gelişimi olarak kusursuz bir 5 gibi geldi, bilemiyorum :D
Oldukca dengeli bir kadro gibi. Serhat buyuk ihtimalle gelecek gibi, savunmasi nasildi ben Bojan'in final serisinde yaptigi kadar vardi diye hatirliyorum?

Freeland'in gelme ihtimali zormus diyor forumdan abiler twitter'da, Vesely'i bilmiyorum ama bence o da NBA'de kalmak isterse kalacaktir.
Burası Fenerbahçe. Burada "2010'da şampiyon olalım, 5 yıl sonra başarılı olalım." diye hedef belirlenemez. - Willie Solomon

Çevrimdışı ugur1907

• Üye
« Yanıtla #9076 : 06 Temmuz 2014, 16:59:50 »
Can Altıntığ ve Serhat Çetin'i aldıysak son 2 yabancı hakkımızı 4 ve 5 numaralar için kullanırız gibime geliyor. Eğer yabancı oyun kurucu almayacaksak Can ve Kenan'a büyük iş düşecek bu sene. Ricky'i çok iyi tamamlamaları lazım. Aşağıda kurguladığım kadroda Oğuz,Semih ve Berkay'dan daha çok TR liginde yararlanıp 4 ve 5 numaradaki yeni transferleri sadece Euroleague'e saklayabiliriz. Ya da Emir'den ve gelecek 2 transferin birinden yalnızca Euroleague'de faydalanabiliriz. Bence bu sene geçen yıllarda yaptığımız hatayı yapmayıp tüm transferleri sene başında bitirip alternatifi bol bir kadro kurmak lazım. Sakatlık yaşansa bile gelen transferlerden verim alamıyoruz, sezon başı geniş kadro kurup sakatlık olsa bile çözümü mevcut kadrodan yaratmak lazım.

Can-Kenan-Ricky (Berk'i Edirne'ye kiralık verelim)
Andrew-Serhat-Melih
Bogdan-Ömer-Emir
Nemanja-Berkay-İzzet-Yeni transfer
Yeni transfer-Oğuz-Luka-Semih
« Son Düzenleme: 06 Temmuz 2014, 17:00:10 Gönderen: ugur1907 »
"Fenerbahçe büyüklüğü ne şampiyonluk büyüklüğü, ne kupa büyüklüğüdür. Onun büyüklüğü başka bir büyüklüktür işte, adı konamaz" (İslam ÇUPİ)

Çevrimdışı Ereng.

• Üye
  • Yer: Kayseri
« Yanıtla #9077 : 06 Temmuz 2014, 17:05:34 »
Ben direk yabancı 5 numara transfer yapacağımızı sanmıyorum. Öyle bir düşünce olsa kontratına rağmen Zoricle ayrılmayı düşünürdük. Hoca Zoric'ten memnun benim anladığım kadarıyla. Zoric-Oğuz-Semih(geçen seneki Semih değil) pivot rotasyonu için ben genel kanının aksine çok da kötü şeyler düşünmüyorum.
« Son Düzenleme: 06 Temmuz 2014, 17:05:59 Gönderen: Ereng. »

Çevrimdışı sütçü

• Üye
  • Yer: Konya - Rize
    • @yuruboyka
« Yanıtla #9078 : 06 Temmuz 2014, 17:09:01 »
NBA Pazarı vardı onu bulamadım.

Çevrimdışı Bukefalos

• Üye
  • RWB0 & SC30
« Yanıtla #9079 : 06 Temmuz 2014, 17:15:49 »
Oldukca dengeli bir kadro gibi. Serhat buyuk ihtimalle gelecek gibi, savunmasi nasildi ben Bojan'in final serisinde yaptigi kadar vardi diye hatirliyorum?

Freeland'in gelme ihtimali zormus diyor forumdan abiler twitter'da, Vesely'i bilmiyorum ama bence o da NBA'de kalmak isterse kalacaktir.

vesely benim bildigim dönüyor
Ver Lester'e, yaz deftere

Çevrimdışı sambaras

• Üye
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #9080 : 06 Temmuz 2014, 17:26:19 »
Eğer Calathes gelmezse ben bir 3-4 bir de 4-5 almaktan yanayım. Zafer bugün Ingles'i önerdi.
Joe Ingles'in kontrat durumuna baktım 1+1 yıllıkmış ve Maccabi muhtemelen uzatmayacak. Bence en iyi seçeneklerden biri olur. Şu kadroya görev adamı 3 ararken hem çok iyi savunmacı hem de topu yönlendirebilen, ceza şutu da olan fizikli bir 3 numara gelmiş olur sıkışıldığında 4'e bile kayabilir.

Çevrimdışı sonkale1907

• Üye
  • Yer: MERSİN
« Yanıtla #9081 : 06 Temmuz 2014, 17:35:31 »
Zoriç yüzünden uzun transferi arapsaçına döndü.

Zoriç'i 10 dk. iyi oynar felsefesiyle parkede tutup birşeyler bekleyeceğine, gönderip daha iyisi, ya da 30-35 dk.ları saçmalamadan oynayan biri transfer edilemez mi yani bu kadar vazgeçilmez kılan nedir bir türlü anlamadım.

Ama nedense 10 dk.lık Zoriç performansına herkes razı gibi. Yabancı kontenjanında ki bir oyuncu daha 30 yaşında sahada bir süre sonra dili dışarda zıplayamaz hale gelir, faul problemine girer, ribaund alamaz.
FENERBAHÇE

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #9082 : 06 Temmuz 2014, 17:41:54 »
kimse 10 dakikalık performansa razı edeğil
bizleri salla Obradoviç Zoriç ten memnun ve seviyor. alınan kısalar da zaten Zoriç in hücum performansını ciddi anlamda artıracak adamlar.
Zoriç in yaptığı P n R savunmasını yapacak 5 tane uzun saysanıza

Şampiyonluk serisinde hepimizin benimde çok övdüpü Bjelica ortada hiç gözükmezken Zoriç canla başla savaşıyordu . Bo , Emir ile beraber en çok katkı veren oyuncudur.
nankörlük yapıyoruz....

Çevrimdışı Eto

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Pendik-İstanbul
« Yanıtla #9083 : 06 Temmuz 2014, 17:43:56 »
Zoriç yüzünden uzun transferi arapsaçına döndü.

Zoriç'i 10 dk. iyi oynar felsefesiyle parkede tutup birşeyler bekleyeceğine, gönderip daha iyisi, ya da 30-35 dk.ları saçmalamadan oynayan biri transfer edilemez mi yani bu kadar vazgeçilmez kılan nedir bir türlü anlamadım.

Ama nedense 10 dk.lık Zoriç performansına herkes razı gibi. Yabancı kontenjanında ki bir oyuncu daha 30 yaşında sahada bir süre sonra dili dışarda zıplayamaz hale gelir, faul problemine girer, ribaund alamaz.
Valla abi ben Zoric'e toptan razıyım. İşin bir diğer yanı Zoric'e hoca da razı. Benim, onun, bunun ötesinde öyle de bir durum var.

Ben üç dört kez Zoric'e neden razı olduğumu yazdım ama sizinle hiç ortak bir nokta bulamadık. O yüzden tekrar uzun uzun yazmayayım.

Çevrimdışı drazan petroviç

• Üye
  • Yer: turkiye
« Yanıtla #9084 : 06 Temmuz 2014, 17:47:16 »
Obradoviç  düzen takımı antranörüdür.
Obradaviç kuşkusuz geçen sezon takımda aksıyan yönleri tespit etti;
Ne konuşsak boş,
Bo'da aksıyan yönleri görüp  gönderen yerine Hickmanı alan Obra;
Kleizayı gönderirken yerine kime alacağına karar vermiştir bile,
Sorun Şu bence;
1 ve 5 numaralar için ne gibi sıkıntılar gördü ve neye karar verdi ;
Alınacak kişiler ona göre belirlenmiştir,
Ya da sistem değiştirip Ekolu terk  edip NBA tarzı bir oyun mu benimseyecek
Transferleri belirleyecek faktörler bunlardır kanımca...

Çevrimdışı sambaras

• Üye
« Yanıtla #9085 : 06 Temmuz 2014, 17:49:56 »
Güncelleyeyim Maccabi opsiyonu kullanmamış ve serbest kalmış Ingles.

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #9086 : 06 Temmuz 2014, 18:16:37 »
2 tsne maça göre rice gibi afam 2.5.milyon usd ye itledi kendisini khimki ye. Dünyanın en sağlam kazığı girdi

Keşke gelse ingles her anlamda büyük katkı verir.

Çevrimdışı ardglr

• Üye
    • ardaguler
« Yanıtla #9087 : 06 Temmuz 2014, 18:20:18 »
Zoric son 3 aylık performansıyla faydalı olabileceğini gösterdi. Bunun Oğuz döndükten sonra gerçekleşmiş olması da tesadüf değil tabii ki, bu yıl üzerine koyacaktır. Çabuk yorulduğu aşikar, buna bağlı basit fauller ve top kayıpları da yapıyor, gelecek 5 numara transferiyle daha da rahatlayacaktır. Keza Oğuz için de aynı şeyleri söyleyebiliriz. Sakatlıktan çok fit bir şekilde döndü, hazırlık kampıyla birlikte çok daha verimli olacaktır. Polyannacılık yapmak istemem ama Semih de fazla küçümseniyor bana kalırsa. Geçen yılı saymazsak Semih avrupa için üst düzey bir pivot, bu yıl kafasını basketbola vereceği konusunda şüphem yok. Ben kendi adıma Semih'e de çok güveniyorum.

Çevrimdışı sambaras

• Üye
« Yanıtla #9088 : 06 Temmuz 2014, 18:27:50 »
Kullanmazlar tabikide opsiyonu.Herkesin yüzde 120siyle oynadığı F4te tek katkı vermeyen isim.0 sayıyla çıktı F4ten serbest atışları bile atamadı :) Bizimle yolu kesişmez diye düşünüyorum ve umuyorum

Edit:Şimdi baktım istatistiklerine.Top8 ve F4te oynanan 6 maçta toplam 18 sayı atmış sadece
Ben isterim. Sadece kotu olan tarafına bakiyorsun isin. Mesela sen su kadroya nasil bir 3 istersin merak ediyorum.  Adaylarin kim olurdu?

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #9089 : 06 Temmuz 2014, 18:46:30 »
Safkan 3 alma şansımız yok.3-4 oynayabilen atlet yada atlet olmasa bile SIZE olarak kuvvetli şutu riske edilmeyecek az çok penetre yeteneği olacak savunması kötü olmayan birisi.Tabi en önemliside üst seviyeleri kaldırabilecek birisi olmalı.Nocioni Kaymakoğlu Gelabale kısmen Maciulis
nispeten İNgles i tarif ediyorsun işte