Gönderen Konu: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası (Kasım 2013 - Aralık 2015)  (Okunma sayısı 4970526 defa)

0 Üye ve 88 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ereng.

• Üye
  • Yer: Kayseri
Ynt: Fenerbahçe Ülker Transfer Dosyası
« Yanıtla #9135 : 07 Temmuz 2014, 00:46:20 »
Abi ben Emir gönderilsin demek istememiştim. Durumu zaten karışık sezon içerisinde imzaladığımız yeni sözleşme iyice kördüğüm yaptı işi.

Şunu söyleyeyim ben şuan bir yabancı alacaksak bence 4 numara öncelikli olmalı. Dediğin gibi yabancı sınırı varken 4x4lük takım kurulamaz. Kenan-Berk'e güvenip yola çıkmak İzzet-Berkay'a güvenip yola çıkmaktan daha makul gözüküyor bana mevcut şartlarda.

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #9136 : 07 Temmuz 2014, 01:05:38 »
Abi ben Emir gönderilsin demek istememiştim. Durumu zaten karışık sezon içerisinde imzaladığımız yeni sözleşme iyice kördüğüm yaptı işi.

Şunu söyleyeyim ben şuan bir yabancı alacaksak bence 4 numara öncelikli olmalı. Dediğin gibi yabancı sınırı varken 4x4lük takım kurulamaz. Kenan-Berk'e güvenip yola çıkmak İzzet-Berkay'a güvenip yola çıkmaktan daha makul gözüküyor bana mevcut şartlarda.
Emir için genel bir söylem var yavrum o yüzden öyle dedim.
hani ya gönderelim gitsin diyoruz öyle olmuyor.
Bjelica var ( kabul ediyorum her türlü dengesiz bir adam ) kısa mı 4 mü dersen . ben tabi kaliteli ve fark yaratmak şartı ile kısa isterim.
zor karar eren

Çevrimdışı lancelot

• Üye
  • Yer: lefkoşa
« Yanıtla #9137 : 07 Temmuz 2014, 01:11:02 »
konu kapanmıştır farmar clippers a gidiyor beklettiğimize inanmamıştım zaten

FT23

• Ziyaretçi
« Yanıtla #9138 : 07 Temmuz 2014, 01:13:06 »
Diyelim ki Emir yerli sayıldı, Pg ve 4numara alındı. Normal sezon yabancı sınırı aibir şekilde halledildi. Playofflarda efesle eşleştik. Kim kalacak dışarda? PG-Hickman-Goudelock-Bogdan-Bjelica-Zoric-Transfer

Bir pg daha gelirse ki gelecek gibi o zaman gou-hickman-bogdan transferlerinden bir iyice extra kaçmış olacak. Bakalım bekliyoruz. Aklıma Zaza Pachulia'yla ilgilenme ihtimalimiz gelmiyor değil. Emiri saymazsak hem 6 yabancı hem pota altı sertliği hem 4-5 oynaması. Düşündürücü. Ayrıca Ülkerspor altyapılı 

Çevrimdışı sinanyucel

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya/Alanya
    • sinanycl
« Yanıtla #9139 : 07 Temmuz 2014, 01:15:10 »
Son eklenen bi madde ile emir  in durumu yerli statüsüne dönmemiş miydi artık net bi şekilde?  Ben mi yanlış hatırlıyorum acaba, hatta forumda da o maddeyi paylaşanlar olmuştu sanırım.
Yıkılmayan son kale Fenerbahçe...

Çevrimdışı Ereng.

• Üye
  • Yer: Kayseri
« Yanıtla #9140 : 07 Temmuz 2014, 01:16:03 »
Emir için genel bir söylem var yavrum o yüzden öyle dedim.
hani ya gönderelim gitsin diyoruz öyle olmuyor.
Bjelica var ( kabul ediyorum her türlü dengesiz bir adam ) kısa mı 4 mü dersen . ben tabi kaliteli ve fark yaratmak şartı ile kısa isterim.
zor karar eren

Emir yabancı olarak kalacak olsa bile Obradovic'in takımdan gitmesini istemeyeceğini düşünüyorum zaten :)
Hocanın kafasındaki ne tam olarak bilmiyoruz esas önemli nokta o zaten. Neyse kısa zamanda her şey daha da netleşir. Hayırlısı olsun :)

Çevrimdışı BeratAkbaba

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • BeratAkbaba
« Yanıtla #9141 : 07 Temmuz 2014, 01:16:08 »
Ben 1 kısa daha alacağımız sanmıyorum.Kısa rotasyonu epey şişti zaten.Emir de her türlü kalacak bence.
#12 Damir Mrsiç

Çevrimdışı lancelot

• Üye
  • Yer: lefkoşa
« Yanıtla #9142 : 07 Temmuz 2014, 01:16:40 »
Diyelim ki Emir yerli sayıldı, Pg ve 4numara alındı. Normal sezon yabancı sınırı aibir şekilde halledildi. Playofflarda efesle eşleştik. Kim kalacak dışarda? PG-Hickman-Goudelock-Bogdan-Bjelica-Zoric-Transfer

Bir pg daha gelirse ki gelecek gibi o zaman gou-hickman-bogdan transferlerinden bir iyice extra kaçmış olacak. Bakalım bekliyoruz. Aklıma Zaza Pachulia'yla ilgilenme ihtimalimiz gelmiyor değil. Emiri saymazsak hem 6 yabancı hem pota altı sertliği hem 4-5 oynaması. Düşündürücü. Ayrıca Ülkerspor altyapılı 

zoriç yada goudelock dışarda kalır şu an için en zayıf halka onlar gözüküyor

FT23

• Ziyaretçi
« Yanıtla #9143 : 07 Temmuz 2014, 01:22:18 »
Gou dışarıda kalmaz. Takımda en net şutör şu an o. Benim beklentim Hickmandan daha yüksek Goudelocktan. Zoricide Hoca cok tutuyor zaten. Bu Freealanddan daha iyi bir isim için uğraşıyoruz denilen isim Zaza olabilir diyorum bende bunları düşünürsek

Çevrimdışı sinanyucel

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya/Alanya
    • sinanycl
« Yanıtla #9144 : 07 Temmuz 2014, 01:30:33 »
Fenerbahçe'yi rahatlatan madde! Emir Preldzic...
Emir Preldzic, altyapı şartını taşımasa da yeni yönetmeliğe göre Fenerbahçe Ülker formasını giyerken, yabancı sayılmayacak
05 Temmuz 2014 - 10:53 | Son Güncelleme: 05.07.2014 - 10:55 | A+A-
Yorum Yaz2
TBF'nin yabancı sayısını değiştirirken, oyuncuları da Türkiye'de yetişmiş ve yetişmemiş olarak ayırması tartışmalara neden olmuştu. Zira buna göre Emir Preldzic, Keith Simmons, Ali Karadeniz, Ersin Dağlı, Ruzic gibi çift pasaportlu oyuncular, altyapılarda oynamadıkları için yabancı sayılacaktı. Ancak yeni yayınlanan yarışma yönergesinin 12. maddesi tartışmalara yeni bir boyut getirecek. Buna göre 2012-13 sezonundan önce bu hakkı kazananlar ve A Milli Takım'da oynamış oyuncular, her takımda 1 tane olmak üzere Türk statüsünde sayılacak. Bu da iki şartı da karşılayan Emir ve takımı Fenerbahçe Ülker için olumlu bir gelişme oldu. Sarı-lacivertliler böylece Emir'i ligde Türk statüsünde oynatıp, 6 yabancıya daha forma verebilecekler.

YARIŞMA YÖNERGESİNİN İLGİLİ MADDESİ
12.6. Aşağıda tarif edilen doğumdan başka bir yolla sonradan TC vatandaşlığına geçmiş sporculardan ümit, genç ve yıldız takımlarından yetişme şartı aranmaz ve bu sporcular Basketbol 1. Ligleri'nde Türk sporcu statüsünde sözleşme imzalayabilirler. Ancak bir takımın kadrosundaki bu tip sporcuların sayısı biri (1) geçemez. a. 2012-2013 sezonu ve daha önceki sezonlar için geçerli ilgili yönerge hükümleri kapsamında hali hazırda ümit, genç ve yıldız takımlarından yetişme şartı aranmaz hakkını kazanmış sporcular. b. Türk A Milli basketbol takım kadrosunda yer almış sporcular.

(Sabah)

gerci daha öncede paylaşılmıştı bu haber bu bilgi ama buna göre emir yerli sayılıyo ve elimiz biraz olsun rahatlıyo...
Yıkılmayan son kale Fenerbahçe...

Çevrimdışı kenz

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #9145 : 07 Temmuz 2014, 01:52:42 »
Hickman-Emir-Berk-Kenan
Goudelock-Melih-Can
Bogdan-Serhat-Ömer-Metecan
Freeland-Bjelica-İzzet
Zoric-Oğuz-Semih

Bu kadro yeterli...Metecan'la, sakatlıktan nasıl döneceği meçhul olan Kenan'ı kiralamak lazım.

Çevrimdışı Bogdan Bogdanovic

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Belgrad/Sırbistan
  • Winner
    • KE_Billz
« Yanıtla #9146 : 07 Temmuz 2014, 02:01:40 »
Farmar, bize gelmek istedi ama biz sicak bakmadik. 

+ Obradovic'le birlikte, menajer oyunları, komisyon işleri ve çiftlik zihniyeti bitmiştir.

Çevrimdışı fiko6160

• Üye
  • Yer: Hannover
  • in der ruhe liegt die Kraft
    • cnozcnr1
« Yanıtla #9147 : 07 Temmuz 2014, 02:03:55 »
Ben de kendimce bi kadro yaptım
calathes - kenan
gou- hickman
bogdan - emir
bjelica - freeland
zoric - oguz - semih
***melih , metecan , berk , izzet , serhat, can ( üstteki kadro 11 kişi ve 7 yabancılı . ligde de bunlardan ikisi iihtiyaca göre oynarlar)

active

• Ziyaretçi
« Yanıtla #9148 : 07 Temmuz 2014, 02:56:44 »
bu da benim favori kadrom

calathes-kenan-can
hickman-goudelock-melih
bogdan-emir-serhat
bjelica-freeland(vesely)-berkay
zoric-semih-oğuz

Çevrimdışı truant

• Üye
  • Yer: İstanbul/Antalya
    • Truant10
« Yanıtla #9149 : 07 Temmuz 2014, 03:25:07 »
Farmar 2 senelik toplam 4.2m $ karşılığında Clippers'a imza atmış, ki isabet olmuş Goudelock ya da Bogdan olmasa belki makul bir isim olabilirdi ama yeni transfer ettiğimiz 3lüyle birlikte saha içinde top kullanımında sıkıntı yaşayabilirdik. Oyun kurucu için çok kaliteli bir isim gelmedikçe transfer yapılmaması taraftarıyım ben de. Goudelock'u bir kaç maç dışında izlemedim ama hem Hickman hem de Bogdan ikili oyun üstü penetre ya da dışarı top çıkarma konusunda gayet başarılı isimlerdir, ki ikili oyun sonrası Goudelock dahil üç oyuncu  da hareketli şut atabilen isimler. Hatırlanırsa geçen sene bu işleri Emir, Bo ve  Bojan'la yapıyorduk ki Bojan harici hiç biri iyi şutör değilken Bojan'dan da top 16'da bu konuda hiç katkı alamadık hala gece kabuslarıma girer tepeden oynadığı(ikili)oyunları. Geçen seneye göre bu konuda apaçık bir gelişme var. Ayrıca Hickman ortalama üstü(hatta crunch timeda gayet güvenilir), Bogdan ve Goudelock da iyi şutörlerdir yine geçen sene bu rolde sadece Bojan ve Kleiza vardı ve ikisinin de nasıl rezil bir sezon geçirdiğini biliyoruz.

Bojan playofflarda çok iyi savunma yaptı ben kalsa memnun olurdum ama gitmesi bizim için daha iyi olabilir daha sert savunmacı ve topu elinde daha az isteyen bir oyuncuyla daha da uyumlu bir takım olabiliriz. Micov geçen sene 31maçta 80'de 39isabetle üçlük atmış %48 yüzdesi var, sert ve kalıplı bir oyuncu benim aklıma topu elindedaha az isteyip, boş şutları sokacak ve kirli işleri yapacak dahaiyi bir isim gelmiyor ki zaman zaman 4 kısa oynayacaksak 4numarada da çok sırıtmaz. Micov olmazsa Maciulis de olabilir aynı profilde biraz daha kötü şutör ve daha iyi ribaundçudur ve iyi post up oyunu vardır. Joe İngles' de aynı profilin oyuncusu jhatta 4 numaraya kaydırmaya çok daha uygun aslında 3-4ü yedeklemesi için İngles'i alıp oyun kurucu alacak lüks bile sahip olabiliriz İngles transferiyle.

Calathes(Huertel)-Hickman-Kenan
Goudelock-Melih-Serhat
Bogdan-Emir
Bjelica-Ingles-Berkay
Zoric-Semih-Oğuz

Şu kadronun(Calathes gelirse) pek az defosu ve büyük potansiyeli var ve 7 yabancıyla kurulmuş bir kadro. Ligde Ingles tribüne çıkar ya da Semih'in sene içinde vereceği katkıya göre o isim Zoriç bile olabilir(biliyorum çok iyimserim). Aynı düzeni Micov ve Maciulis!'le de kurabiliriz ama 4 numara için de transfer yapmamız gerekir o yüzden Ingles + Calathes paketine ben fitim.