Gönderen Konu: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası (Kasım 2013 - Aralık 2015)  (Okunma sayısı 4970315 defa)

0 Üye ve 73 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı lancelot

• Üye
  • Yer: lefkoşa
Ynt: Fenerbahçe Ülker Transfer Dosyası
« Yanıtla #9165 : 07 Temmuz 2014, 11:40:12 »
bojanın netse gitmesini bekliyor olabilirler 2. seçenek ise calathesin durumu

Çevrimdışı murat kaya

• Üye
  • Yer: EDREMİT-BALIKESİR
  • Deniz ve Sevgi Nehirin Babası
« Yanıtla #9166 : 07 Temmuz 2014, 12:02:42 »
Ben Bogdan ile cAlathes in bir alakası olduğunu sanmıyorum
HaBaBaM GüM GüM GüM

Çevrimdışı Solamnus

• Üye
  • Yer: istanbul
  • in zeljko we trust!
    • cemturk
« Yanıtla #9167 : 07 Temmuz 2014, 12:03:07 »
bojanın netse gitmesini bekliyor olabilirler 2. seçenek ise calathesin durumu

bence de mantıklı olan bu.

Çevrimdışı sergio_55

• Üye
  • Yer: Aydın/İzmir
« Yanıtla #9168 : 07 Temmuz 2014, 12:17:20 »
Farmar 2 senelik toplam 4.2m $ karşılığında Clippers'a imza atmış, ki isabet olmuş Goudelock ya da Bogdan olmasa belki makul bir isim olabilirdi ama yeni transfer ettiğimiz 3lüyle birlikte saha içinde top kullanımında sıkıntı yaşayabilirdik. Oyun kurucu için çok kaliteli bir isim gelmedikçe transfer yapılmaması taraftarıyım ben de. Goudelock'u bir kaç maç dışında izlemedim ama hem Hickman hem de Bogdan ikili oyun üstü penetre ya da dışarı top çıkarma konusunda gayet başarılı isimlerdir, ki ikili oyun sonrası Goudelock dahil üç oyuncu  da hareketli şut atabilen isimler. Hatırlanırsa geçen sene bu işleri Emir, Bo ve  Bojan'la yapıyorduk ki Bojan harici hiç biri iyi şutör değilken Bojan'dan da top 16'da bu konuda hiç katkı alamadık hala gece kabuslarıma girer tepeden oynadığı(ikili)oyunları. Geçen seneye göre bu konuda apaçık bir gelişme var. Ayrıca Hickman ortalama üstü(hatta crunch timeda gayet güvenilir), Bogdan ve Goudelock da iyi şutörlerdir yine geçen sene bu rolde sadece Bojan ve Kleiza vardı ve ikisinin de nasıl rezil bir sezon geçirdiğini biliyoruz.

Bojan playofflarda çok iyi savunma yaptı ben kalsa memnun olurdum ama gitmesi bizim için daha iyi olabilir daha sert savunmacı ve topu elinde daha az isteyen bir oyuncuyla daha da uyumlu bir takım olabiliriz. Micov geçen sene 31maçta 80'de 39isabetle üçlük atmış %48 yüzdesi var, sert ve kalıplı bir oyuncu benim aklıma topu elindedaha az isteyip, boş şutları sokacak ve kirli işleri yapacak dahaiyi bir isim gelmiyor ki zaman zaman 4 kısa oynayacaksak 4numarada da çok sırıtmaz. Micov olmazsa Maciulis de olabilir aynı profilde biraz daha kötü şutör ve daha iyi ribaundçudur ve iyi post up oyunu vardır. Joe İngles' de aynı profilin oyuncusu jhatta 4 numaraya kaydırmaya çok daha uygun aslında 3-4ü yedeklemesi için İngles'i alıp oyun kurucu alacak lüks bile sahip olabiliriz İngles transferiyle.

Calathes(Huertel)-Hickman-Kenan
Goudelock-Melih-Serhat
Bogdan-Emir
Bjelica-Ingles-Berkay
Zoric-Semih-Oğuz

Şu kadronun(Calathes gelirse) pek az defosu ve büyük potansiyeli var ve 7 yabancıyla kurulmuş bir kadro. Ligde Ingles tribüne çıkar ya da Semih'in sene içinde vereceği katkıya göre o isim Zoriç bile olabilir(biliyorum çok iyimserim). Aynı düzeni Micov ve Maciulis!'le de kurabiliriz ama 4 numara için de transfer yapmamız gerekir o yüzden Ingles + Calathes paketine ben fitim.

LG-P760 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sercan : İngles'den 4 olmaz 2 olur 3 olur ama 4 olmaz demek istedi ..
« Son Düzenleme: 07 Temmuz 2014, 12:21:52 Gönderen: Cem Ağrak »

Çevrimdışı Okan Y.

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • KendoKamae
« Yanıtla #9169 : 07 Temmuz 2014, 12:56:03 »
safkan pg işini ne büyütelim ne küçültelim
bitik Arroyo bizde olsaydı bambaşka bir noktaya gelebilirdik
ama sadece Arroyo ile de olmadığı aşikar
Daha bay Gherardini'nin arşivinden adam görmedik. Bekliyoruz
Bizler bir gün daha Fenerbahçeli olarak yaşamak için hayata bağlanırız ve gerekirse o bir gün için bütün bir ömürü gözden çıkartırız.
A.Y.

Çevrimdışı ardglr

• Üye
    • ardaguler
« Yanıtla #9170 : 07 Temmuz 2014, 13:03:50 »
Basketbola yeni bir terim kazandırdık en azından, safkan pg bu forumun insanlığa hediyesi olsun.

Yerliler açıklandıktan sonra bir süre durgunluk olacak muhtemelen. Emir işi hala tam anlamıyla aydınlanmadı.

Çevrimdışı Vanguards of FB

• Üye
  • Yer: İzmir
« Yanıtla #9171 : 07 Temmuz 2014, 13:15:26 »
Emir in durumu TBf nin sitesinde tam olarak  resmiyet kazanana kadar extra hamle kimse beklemesin. en azından pota altı için beklemesin.
Hickman/Goud/Bogdan / EMir / Bjelica /zoriç

şu andaki Tbf ye göre bizim alt yapıdan yetişmemiş statüde ki oyuncu sayımız 6 bu şekilde.
1 hamle daha yapılır kısa bölgesine oluruz 7. EMir işi netleşmez ise bizim tabirimiz ile yabancı hamle gelmez. Emir işi netleşir ise o zaman yabanı hamle gelir.
yani Emir durumu önemli...

farmar ın menajeri ciddi anlamda sağlam çalışıyor ama o iş olmaz.

hala kazanmadı mı abi? cumartesi gunu yerli artık lafları dolasıyordu...takip edemedim ama oyle dediler..

Çevrimdışı Solamnus

• Üye
  • in zeljko we trust!
    • cemturk
« Yanıtla #9172 : 07 Temmuz 2014, 13:20:38 »
Basketbola yeni bir terim kazandırdık en azından, safkan pg bu forumun insanlığa hediyesi olsun.

Yerliler açıklandıktan sonra bir süre durgunluk olacak muhtemelen. Emir işi hala tam anlamıyla aydınlanmadı.

Transferler 10-15 gün daha açıklanmasın bak ne terimler üretiliyor sıkıntıdan :D

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #9173 : 07 Temmuz 2014, 13:22:17 »
hala kazanmadı mı abi? cumartesi gunu yerli artık lafları dolasıyordu...takip edemedim ama oyle dediler..

hayır abi henüz tbf de bu konuda netlik yok
halen şu anda Emir türkiye de yetişmiş oyuncu kategorisinde değil

Çevrimdışı ardglr

• Üye
    • ardaguler
« Yanıtla #9174 : 07 Temmuz 2014, 13:39:37 »
Transferler 10-15 gün daha açıklanmasın bak ne terimler üretiliyor sıkıntıdan :D
Yırtıcı pivot olabilir mesela, ya da threesome forvet (3-4-5 numaraları oynayabilen manasında). Neyse seviyeyi düşürmeyelim 😀

Çevrimdışı Solamnus

• Üye
  • in zeljko we trust!
    • cemturk
« Yanıtla #9175 : 07 Temmuz 2014, 13:43:01 »
Yırtıcı pivot olabilir mesela, ya da threesome forvet (3-4-5 numaraları oynayabilen manasında). Neyse seviyeyi düşürmeyelim 😀
öz hakiki guard alana kadar böyle :D

Çevrimdışı HakeemOlajuwon

• Üye
  • Yer: İzmir
« Yanıtla #9176 : 07 Temmuz 2014, 13:54:48 »
öz hakiki guard alana kadar böyle :D
Otobüs firması gibi oldu o :D
« Son Düzenleme: 07 Temmuz 2014, 13:55:03 Gönderen: HakeemOlajuwon »

Çevrimdışı Tekirdağlı

• Üye
« Yanıtla #9177 : 07 Temmuz 2014, 14:01:57 »
hayır abi henüz tbf de bu konuda netlik yok
halen şu anda Emir türkiye de yetişmiş oyuncu kategorisinde değil

gerek yok Cem, TBF'nin 2014-15 sezonu yönergesi yeterli...ligler yönergesi de açıklanınca farklı olmaz...Bir kurumun iki yönergesinde aynı konu hakkında iki farklı yorum olmaz zaten... Zaten Emir TC olmasa hickman-Gaude-Bogdan üçlüsü gelmezdi

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #9178 : 07 Temmuz 2014, 14:04:38 »
gerek yok Cem, TBF'nin 2014-15 sezonu yönergesi yeterli...ligler yönergesi de açıklanınca farklı olmaz...Bir kurumun iki yönergesinde aynı konu hakkında iki farklı yorum olmaz zaten... Zaten Emir TC olmasa hickman-Gaude-Bogdan üçlüsü gelmezdi
abim bence de gerek yok ama burası türkiye abi biliyorsun
eşşeğimizi sağlam kazığa bağlayalım

Çevrimdışı Tekirdağlı

• Üye
« Yanıtla #9179 : 07 Temmuz 2014, 14:06:30 »
abim bence de gerek yok ama burası türkiye abi biliyorsun
eşşeğimizi sağlam kazığa bağlayalım

Zaten bağlandı Cem, o madde bayağı sağlam bir kazık....Üstüne sezon için yönerge açıklandığında iş biter... Sorun yok..Ayrıyeten sırf Emir için değil o..2012-13 sezonundan öncesini kapsayan ilk şık bütün devşirmelerin önünü açıyor..Bakma gs'li mallar da onu sırf Fenerbahçe açısından yorumluyor...
« Son Düzenleme: 07 Temmuz 2014, 14:07:44 Gönderen: Tekirdağlı »