Gönderen Konu: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası (Kasım 2013 - Aralık 2015)  (Okunma sayısı 4970251 defa)

0 Üye ve 88 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Vanguards of FB

• Üye
  • Yer: İzmir
Ynt: Fenerbahçe Ülker Transfer Dosyası
« Yanıtla #9180 : 07 Temmuz 2014, 14:35:31 »
bende baska yonerge beklemiyorum artık..

yani su yonergeye gore en azından lisans konusunda emir kesinlikle yerli...

saha icinde ne olacagı tam belli degi gibi ama onu bir acıklaga kavusturacklardır herhalde..

Çevrimdışı Tekirdağlı

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #9181 : 07 Temmuz 2014, 14:44:00 »
bende baska yonerge beklemiyorum artık..

yani su yonergeye gore en azından lisans konusunda emir kesinlikle yerli...

saha icinde ne olacagı tam belli degi gibi ama onu bir acıklaga kavusturacklardır herhalde..

Çok ince çalışmışlar; eğer devşirmelere kesin engel çıkarmak isteseler 2012-13 sezonu öncesini baz almazlardı... Bütün devşirmeler o sezondan önce TC oldu... Hepsi paşa paşa alt yapı şartına takılmadan oynayacak

• Üye
« Yanıtla #9182 : 07 Temmuz 2014, 14:51:51 »
Nedim Karakaş, devşirmelerin TBL'de Türk statüsünde oynamalarının birçok nedenle engellenemeyeceğini belirtti.

Verilmiş hakların geri alınmasının hukuken mümkün olamayacağını, bazı kulüplerin devşirmelerle uzun süreli sözleşme yaptıklarını ve yönergelerin zamanında yayımlanmamış olmasının başka bir sorun getirdiğini, ifade etti ve "Hele hele Türk Milli Takımı'nda oynayanlar için hiç bir kısıtlama getirilemez. Emir Preldzic'in 40 yaşına geldiğinde Türkiye Cumhurbaşkanı seçilme hakkı var ama bugün elinde Türk nüfus cüzdanı ile Türkiye Ligi'nde oynama hakkı yok. Hadi canım sen de..." dedi.

Karakaş şöyle devam etti:
"Basketbol Federasyonu devşirmeler konusunda onların kazanılmış haklarını çiğnememek koşuluyla geleceğe dönük kararlar alabilir. Yeni devşirmelerin ligde oynayamaması için önlemler getirebilir. Ancak alacağı kararlar, bu hakkı elde etmiş olan devşirmeleri bağlamaz.

Maalesef TBF baskı yapan kulüplerin isteklerini yerine getirmeye çalışırken günlük kararlar alıyor, sonuçta hem kendisi yıpranıyor, hem camialar zan altında kalıyor. 

Millli Takım'da yer alan, Cumhurbaşkanı seçilme haklarına sahip olan Emir Preldzic'in Türkiye Ligi'nde Türk olarak oynamaması düşünülemez dahi. Adama ay-yıldızlı formayı giydirip, sonra da 'Sen Türk değilsin' denilebilir mi? Nevin Nevlin ve Quanitra Hollingsworth de aynı durumda...

Neresinden bakarsanız bakın mevcut devşirmelere kısıtlama getirmek mümkün değil. Banvit Keith Simmons ile Türk pasaportu olduğu düşüncesiyle uzun süreli kontrat imzalamış. Bırakın diğer hukuki sorunları, Simmons'un sözleşmesinin sonuna kadar Türk gibi oynamasını kim, nasıl engelleyebilir?

Eğer TBF, 'Biz onları Türk kabul ediyoruz ama alt yapılarda oynamamış oldukları için yabancı statüsünde kabul ediyoruz' düşüncesinde ise onlara Türkiye'deki altyapılarda oynamamış Zeki Tosun'a, Mustafa Battalgazi'ye verilen lisanları hatırlatırım. Diyelim ki ailesi başka bir ülkede olduğu için altyapılarımızda oynayamamış Ahmet'e, Mehmet'e yabancı muamelesi mi yapacağız? Mithat Demirel, Teoman Öztürk yurt dışından gelip 1. Lig'de Türk olarak oynamadı mı?

Ayrıca yönergeler sezon başlayana kadar yayınlanmış olmalı idi ve 1 Temmuz'da yeni sezon başladı. TBF geçen sezon da bu kuralı delmiş, yönergeleri zamanında yayınlayamamış, üstüne üstlük ligler başladıktan sonra da 3 konuda değişiklik yapmıştı. Belli ki şimdi de benzer bir uygulamaya hazırlanıyorlar.

Üzerine basa basa söylüyorum, bir Emir Preldzic'ten bu hakkı hiçbir Allah'ın kulu alamaz ve Emir Preldzic hayatı boyunca Türk olarak oynar. Olayı bilmeyenlere de doğrusunu öğrenmeleri açısından aktarıyorum. Emir Preldzic'in Türk olması sırasında Fenerbahçe'nin hiçbir rolü yoktu. Konu tamamen TBF'nin konusu idi. Emir, Fenerbahçe'nin oyuncusu olduğu için Fenerbahçe de bazıları tarafından işe karıştırılmak istendi."

Çevrimdışı truth126

• Üye
  • Yer: İstanbul - Başakşehir
    • truthuntold126

Çevrimdışı Tekirdağlı

• Üye
« Yanıtla #9184 : 07 Temmuz 2014, 14:53:42 »
Nedim abinin dediği gibi...yayınladıkları yönerge ile mevcut devşirmelerin hakkını saklı tutmuşlar, yenilerin önünü kapatmışlar...

• Üye
« Yanıtla #9185 : 07 Temmuz 2014, 14:55:06 »
Nedim abinin dediği gibi...yayınladıkları yönerge ile mevcut devşirmelerin hakkını saklı tutmuşlar, yenilerin önünü kapatmışlar...

bende oyle anladım..

ama kulup tbf'yi aradıgında galiba abuk sabuk seyler soyluyorlarmıs..benim anladıgım bu...
yani tbf 'nin yonergesi ile tbf'de bunu yorumlayıp telefonda kuluplere bilgi veren tbf calısanları yanlıs is yapıyor bence..
« Son Düzenleme: 07 Temmuz 2014, 15:33:36 Gönderen: Vanguards of FB »

Çevrimdışı bohannon_1907

• Üye
  • Yer: Çekmeköy
« Yanıtla #9186 : 07 Temmuz 2014, 15:02:56 »
yapsınlar umut.
o kadar para var abi şubede.
bir kan testi yaptıramayacak mıyız ?
ayıptır yazıktır günahtır..

safkan diyoruz ya bak buraya yazıyorum Calathes( birçok sebepten var ) olmaz ise onun yerine bir ''safkan'' alır hoca sonra hep beraber o ismi beğenmeyiz ana avrat soy sop gideriz.
ahanda buraya yazıyorum...

bu arada bogdan işi bi resmiyet kazansın resmi sitemizden İlker'in ellerinden şu haber girilsin sonra rakamlar belli olsun da bi görelim bakalım bi dilencilik yaparız kısmet olursa :):)

Calathes'in safkan olup olmadığı bile belli değil bir kere. Adam Yunan mı Amerikalı mı belli değil. Nick diye Yunan mı olur hiç.

Ezcümle, Calathes'i alırsa da Obra istifa.
Kuşandık sarı laciyi

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #9187 : 07 Temmuz 2014, 15:17:52 »
Calathes'in safkan olup olmadığı bile belli değil bir kere. Adam Yunan mı Amerikalı mı belli değil. Nick diye Yunan mı olur hiç.

Ezcümle, Calathes'i alırsa da Obra istifa.

Obra her türlü istifa etmeli onur bence.
safkan veya melez combo ne şekilde oyuncu aldığı önemli değil .
fazla şımartıyoruz bir tarafı kalkacak sonra.

bu arada Nedim abime bu sefer destek oluyorum . çok güzel konuşmuş sonuna kadar destekçisiyim
hatta bu konuda Kemal ERdem bile Nedim abi ile aynı fikirdedir aynı saf da mücadele verirler

Çevrimdışı akarship

• Üye
  • Yer: Mersin-İskenderun
« Yanıtla #9188 : 07 Temmuz 2014, 15:26:09 »
yapsınlar umut.
o kadar para var abi şubede.
bir kan testi yaptıramayacak mıyız ?
ayıptır yazıktır günahtır..

safkan diyoruz ya bak buraya yazıyorum Calathes( birçok sebepten var ) olmaz ise onun yerine bir ''safkan'' alır hoca sonra hep beraber o ismi beğenmeyiz ana avrat soy sop gideriz.
ahanda buraya yazıyorum...

bu arada bogdan işi bi resmiyet kazansın resmi sitemizden İlker'in ellerinden şu haber girilsin sonra rakamlar belli olsun da bi görelim bakalım bi dilencilik yaparız kısmet olursa :):)

:)

Çevrimdışı akarship

• Üye
  • Yer: Mersin-İskenderun
« Yanıtla #9189 : 07 Temmuz 2014, 15:28:34 »
ayrıca saf oyun kurucu olmaz oyun kurucu dediğin zeki olur (geçen twitterda dediğim iğrenç esprim abi özür dilerim :(( daha fazla tutamadım kendimi.)

benim gibi yani :)

Çevrimdışı lancelot

• Üye
  • Yer: lefkoşa
« Yanıtla #9190 : 07 Temmuz 2014, 15:42:17 »
ısıran pivot ateşleyen forvet efektif 4 numara gibi

Çevrimdışı Bülent

• Üye
    • @blntdgn84
« Yanıtla #9191 : 07 Temmuz 2014, 15:46:21 »
Açıklama iyi hoşta, Nedim abi'nin açıklama yapmasından rahatsız olan tek kişi ben miyim?
...

Çevrimdışı Alper Zeynel

• Üye
« Yanıtla #9192 : 07 Temmuz 2014, 15:59:14 »
Bogdan Bogdanovic resmi olarak açıklanmadı ama klipleri FB TV'de dönmeye başlamış.

https://pbs.twimg.com/media/Br8WBE0IEAALanF.jpg
« Son Düzenleme: 07 Temmuz 2014, 15:59:56 Gönderen: Alper Zeynel »

• Üye
« Yanıtla #9193 : 07 Temmuz 2014, 16:02:45 »
bogdan fb tv'de oynayacak bu sene; fenerbahce ulker'de degil... :)

• Üye
« Yanıtla #9194 : 07 Temmuz 2014, 16:04:47 »
size duyum vereyim..
bogdan bogdanovic transferi tamamdır..er yada gec acıklanacak :)
ha gayret..