Gönderen Konu: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası (Kasım 2013 - Aralık 2015)  (Okunma sayısı 4970585 defa)

0 Üye ve 82 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Bogdan Bogdanovic

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Belgrad/Sırbistan
  • Winner
    • KE_Billz
Ynt: Fenerbahçe Ülker Transfer Dosyası
« Yanıtla #9360 : 09 Temmuz 2014, 02:44:26 »
Özcan Yüksel @inside_basket  ·  4 Tem
Fenerbahçe'nin yeni transferi Ricky Hickman geçen sezon EL'de oynadığı toplam 785 dakikanın sadece 112 dk'sını 1 numara olarak oynadı

bana göre manası olmayan bir istatistik ..
bu istatistiğin verilme nedeni safkan PG geyiğinden çıkma bir muhabbet, yıl 2014, artık oyunu sadece oyun kurucular kurmuyor.

Çevrimdışı Bukefalos

• Üye
  • Yer: İstanbul
  • RWB0 & SC30
« Yanıtla #9361 : 09 Temmuz 2014, 02:46:39 »
Ben kendi ağzından duydum Pierre'le aramda 1 yaş var diye ağzından kaçırmıştı

o zaman başka. Skandal valla.
Ver Lester'e, yaz deftere

Çevrimdışı kalamarina

• Üye
  • Yer: Uşak/Maslak
« Yanıtla #9362 : 09 Temmuz 2014, 03:03:25 »
Katılıyorum tüm yük oyun kurucularda değil ama en önemli yükü onlar çekiyor.Bu sene istisna olarak saymak lazım bence 40 yılda 1 olur böyle bir şey.Yakın dönemde son 2 Oly şampiyonluğunda sezona damga vuran Spanoulisti yada ondan önceki sene yine damga vuran Diamantidisti.

Ne olursa olsun yaratıcı bir guard alınmalı-ydı.Calathesin gelmesi zor yada Teodosic çok pahalıydı ama bu forumda uzun süredir dilendiğim De Colo örneği var mesela.Adam göz göre göre Cskaya gitti ve eminimki çok iyi iş yapacak orada.Aldığı parada öyle ahım şahım bir para değil.Senelik 1.5 verip biz alabilirdik

Ruslar yüzünden 1,5 falan para değilmiş gibi gelmeye başladı ama 1,5 ciddi bir meblağ.Sergio Rodriguez 1,2 aldığı yerde De Colo'nun 1,5 alması tuhaf olur.Ayrıca CSKA başkanı el atından da fişekliyordur 2 falan vardır o para

FT23

• Ziyaretçi
« Yanıtla #9363 : 09 Temmuz 2014, 03:10:14 »
cocugun suratinda dogru düzgün tüy bile yok..
21 yasında olduguna kesinlikle inanmıyorum ben.

Abi preldzicin sakalları son 1-2 senedir var bazılarında cıkmıyor emre belözoğlunun suratında tüy yokken italyada oynuyordu mesela

FT23

• Ziyaretçi
« Yanıtla #9364 : 09 Temmuz 2014, 03:16:18 »
Katılıyorum tüm yük oyun kurucularda değil ama en önemli yükü onlar çekiyor.Bu sene istisna olarak saymak lazım bence 40 yılda 1 olur böyle bir şey.Yakın dönemde son 2 Oly şampiyonluğunda sezona damga vuran Spanoulisti yada ondan önceki sene yine damga vuran Diamantidisti.

Ne olursa olsun yaratıcı bir guard alınmalı-ydı.Calathesin gelmesi zor yada Teodosic çok pahalıydı ama bu forumda uzun süredir dilendiğim De Colo örneği var mesela.Adam göz göre göre Cskaya gitti ve eminimki çok iyi iş yapacak orada.Aldığı parada öyle ahım şahım bir para değil.Senelik 1.5 verip biz alabilirdik

Bence yaratıcı bir guard gelecektir. Hatta hayalim Zazayla gelmesi. 6 yabancı oluyor bu durumda ayrıca.

Sizce geri kalan transferler hangi bölgelere olacak? Birde sizce Bogdandanbir Spa falan yaratılabilir mi, çok ütopik olsada bence yetenekleri buna elverişli

Çevrimdışı akarship

• Üye
  • Yer: Mersin-İskenderun
« Yanıtla #9365 : 09 Temmuz 2014, 03:26:28 »
Yahu gençler sizi bu kadar ümitsiz olmaya itecek ne var Allah aşkına?

Ramazan mübarek gün biraz sakin olun, elbette fikir jimnastiği yapın ama Rufatın dediği gibi o olmazsa bu olmaz kabilinden kesip atmayın hiçbirşeyi. Unutmayın ki takımın başında avrupanın en iyi hocası var ve şükürler olsun ki bu sene takımını kendisi kuruyor, en rahat taraftar olması gereken biz taraftarlar nasıl oluyor da stres yapıyoruz anlamakta güçlük çekiyorum. Semihin 3-5 maçını izleyen adam yok o gelirse biteriz türünden yorum yapıyor mesela veya nasılsa bir günah keçisi Emirimiz var giydiriyoruz habire. Biraz daha sabredin, arkanıza yaslanın ve sezon başladığında takımınızın oynadığı basketbolun keyfini yaşayın bence :)

Çevrimdışı kumpas93

• Üye
  • Yer: Izmir/Ankara
« Yanıtla #9366 : 09 Temmuz 2014, 03:37:19 »
Abilerim kardeslerim her ne kadar her bransta fenerbahce taraftari olmasamda bir basketbolsever olarak ve yillardir yapilan yatirimlar nedeniyle fenerbahce ulkeri yakindan ve ilgiyle takip eden bir insanim. Ben de sizin transfer heyecaniniza ortak olmak istedigim icin uye oldum. 2001 den beri duzenli bir euroleague izleyicisiyim ve gecen sene dahil hic bir senede turkiyede bu kadar planli takim kuruldugunu gormedim.Allahin izniyle ben de ilk yorumumu yapayim o zaman.
Turk oyuncularla ilgili transfer haberlerinde can altintigin adi geciyordu ancak benim Karsiyaka basketbol subesine yakin bir kaynaktan duydugum kadariyla o is net degil ve Karsiyaka Can'la kontrat imzalamaya daha yakin. Ayrica kisisel fikrim de Obradovic'in guard rotasyonunu cok sisirmeyecegi yonunde.1 numara alacagina da pek ihitimal vermiyorum bu fikrimden dolayi ve bence goudelock i joker gibi kulanacak duruma gore. Ancak pota altina gelirsek semih erden isi kesin olmadigi icin bariz transfer ihtiyaci gozukuyor takimin. Ben burada Obra'nin Izzet ve eldeki 3 numaralar hakkindaki fikrinin tum dengeleri degistirecegine inaniyorum. Eger Izzeti 12 kisilik rotasyonun bir parcasi olarak gorurse ki gorse bile 4 pozisyonunun zayif oldugunu dusunecegine eminim,hem 4 hem 5 numara oynayan yabanci bir uzun transferiyle dosyayi kapatabilir. Diger olasilik ise izzeti rotasyon parcasi olarak gormemekle beraber bojanin gittigini varsayarak mevcut 3 ler emir ve serhat in zayif kaldigini dusunebilir bu durumda 5 i semihle gecip hem 3 hem 4 oynayan bi yabanciyla anlasilabilir.
1. senaryoda vladimir dragicevic in transferi bence cok uygun olabilir.
2. senaryoda ise forumda bircok kisinin yazdigi derrick brown harici benim aklima bir de lior eliyahu geldi.

Son olarak bi kadro yazayim kendimce.

Oguz-Zoric-?
Bjelica-Izzet(???)
Emir-Serhat
Bogdan-Melih
Hickman-Kenan-Goudelock

Saygilar
« Son Düzenleme: 09 Temmuz 2014, 03:42:57 Gönderen: kumpas93 »

Çevrimdışı lancelot

• Üye
  • Yer: lefkoşa
« Yanıtla #9367 : 09 Temmuz 2014, 03:47:09 »
bu yönerge ile ilgili bir muhabbet dönüyor devşirme listesi gibi bir şey 1.langford 2.emir(büyük ihtimal milli takım kampına katılmayack 3? bir oyuncuyu  devşirebilirler yada devşirmişler konu çok toy ama bekleyip görmek lazım çok garip şeyler olabilir zaten o yönergede herşeye gebe

Çevrimdışı Solamnus

• Üye
  • Yer: istanbul
  • in zeljko we trust!
    • cemturk
« Yanıtla #9368 : 09 Temmuz 2014, 08:54:51 »
Bence guard konusunda çok fazla stres yaratılıyor, Goudelock ve Bogdan da pekala top getirebilecek yetenekli isimler. Geçen sene Emir ile oyun kuruyorduk unutmayalım, ümitsizliğe yer vermeyelim başımızda Obradovic var.

Çevrimdışı erhanay

• Üye
  • Yer: ünye
    • erhanaydd
« Yanıtla #9369 : 09 Temmuz 2014, 09:24:14 »
Arkadaşlar neden bu kadar ümidimiz kırık  anlamıyorum. Obradoviç aptal mı??? Takımın açıklarını, yaptığı transferlerin artısını eksisini en iyi o biliyordur. Laf olsun diye transfer neden yapsın ki. Çoğumuzun yaşından çok kupası finali var bu adamın. Kariyerini tehlikeye atar mı.

Yapılan transferlere dudak bükülüyor. Guard sorunu var deniyor. Bu sene f4 oynayan takımların guard rotasyonunu göz önüne getirelim. Üç takımın üçer guardı vardı ve hepsi bana göre iyi guardlardı. Peki kim şampiyon oldu. Maccabi yani rotasyonu en zayıf takım, hatta kadrosu en zayıf olan takım.. Mvp kim oldu, Rice. Hanginiz takımda görmek ister bu adamı. Ben Maccabi maçlarını seyrederken nasıl bu takımda oynuyor bu adam diyordum.

Basketbol biraz da yürek işi. Kadroyla oyuncu kalitesiyle bu iş bitseydi, Barca Real Cska kupaları kimseye bırakmazdı.

Takım kimyası önemli arkadaşlar. Bırakalım koç işini (bence bu işi en iyi bilen iki kişiden biri) yapsın. Gerekli takviyeler yapılsın sonra da maçlar başlasın.

Çevrimdışı tecessus

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #9370 : 09 Temmuz 2014, 09:29:10 »
Bence guard konusunda çok fazla stres yaratılıyor, Goudelock ve Bogdan da pekala top getirebilecek yetenekli isimler. Geçen sene Emir ile oyun kuruyorduk unutmayalım, ümitsizliğe yer vermeyelim başımızda Obradovic var.

Anladığım kadarı ile saf pg isteyen arkadaşların derdi topun yarı sahaya getirilmesi değil, yarı saha geçildikten sonra oyunun kurulması.
Ki haksız da değiller bence. Böyle bir oyuncu ile 3-4-5 numaraların performansı artar.
Böyle bir oyuncumuz olsa idi geçen sene Bojan ve Kleiza bu kadar küfür yemezdi ve top 8 yapabilirdik.

Bu seneki kadro daha az oyun kurucuya ihtiyaç duyuyor doğru, 3 dış transfer de oyun kurucu eline bakmadan hücumda kendi başlarının çaresine bakabilecek özelliklerdeler. Lakin iyi bir oyun kurucunun takıma nasıl etki ettiğini Real Madrid örneğinde görebiliriz.
Her oyuncu bireysel olarak iyi iken bile, Sergio Rodriguz girdiğinde takımın ne hale geldiği ortada

Öte yandan Calathes gerçekten harika transfer olurdu, Kuban takımını seyredenler oyuna nasıl etki ettiğini hatırlayacaklardır.

Başarı için PG illa şart değil ama, önemli bir güç ve alternatif yaratacağı da gerçek.
Zaten Obra da bunun farkında olduğu için Calathes'i istemiyor muydu. Calathes ile ilgilendiğimiz haberleri doğrudur varsayımı ile yazıyorum

Çare Heinrich :)

« Son Düzenleme: 09 Temmuz 2014, 09:31:42 Gönderen: tecessus »
Fenerbahçe

Çevrimdışı erhanay

• Üye
  • Yer: ünye
    • erhanaydd
« Yanıtla #9371 : 09 Temmuz 2014, 09:29:50 »
Kadrolar yazalım kim gelecek gidecek muhabbeti yapalım eğlenelim kadrolarımı kuralım ama sakın karamsar olmayalım. Ben inanıyorum ki bu yıl bizim yılımız olacak.

Esnek bir kadro kuruyor bence hoca. Bir çok oyuncu bir çok pozisyonu oynayabiliyor. Can gelir mi bilmem ama onun haricinde üç transfer yapılacak gibime geliyor.

Calathes gelirse 1-4-5 o gelmezse 3-4-5 olacak sanırım. 5 numaraya Semih gelecek gibi. Bakalım diğerleri kimler olacak?

Çevrimdışı Vanguards of FB

• Üye
  • Yer: İzmir
« Yanıtla #9372 : 09 Temmuz 2014, 10:12:38 »
bana göre manası olmayan bir istatistik ..
bu istatistiğin verilme nedeni safkan PG geyiğinden çıkma bir muhabbet, yıl 2014, artık oyunu sadece oyun kurucular kurmuyor.

kaldı ki ondan bir sezon once hep 1 numara oynadı neredeyse ohayon'la beraber..cunku 2 numara david logan'dı..
bu sene tyrece rice 1 numar aoldugundan hickman 2 numaraya kaydı logan'ın yerine...rice ve ohayon oynadı 1 numarayı..

Çevrimdışı Vanguards of FB

• Üye
  • Yer: İzmir
« Yanıtla #9373 : 09 Temmuz 2014, 10:18:15 »
1)Yaratıcı bir guard yok

2)3 numarada sıkıntı var

3)Bjelicanın back-up ı yok

4)Pivot bölgesinde sıkıntı var

2 transfer yapılacak gibi görünüyor.2 tane transferle bu açıkların hepsi birtek Calathes-Freeland 2lisiyle kapanır ama Calathes olmayacak galiba.Bu yüzden bir tane 3.5 bir tanede 4.5 alıp sezon içi duruma göre 1 numara için bir hamle daha yapılabilir.O 4.5 numara Freeland olmalı kesinlikle yoksa ciddi sıkıntı olur pota altında.Keşke Berkayı değilde İzzeti yollasaydık.Berkay en azından dış şutuyla iş yapabilirdi

ben daha yapılacak 4 hamle daha var diye tahmin ediyorum...pivota semih, bjelica back-up'ına yabancı bir pf alınacak...
kalan 2 sorunla ilgili 2 hamle olmayacak; ama can altıntıg gelecek 2 numaraya ekstradan...
o yuzden yaratıcı bir guard ve 3 numara aile ilgili sıkıntılar icin 1 tane daha yabancı bekliyorum...ama hangisine olacak belli degil..tahminim son ana kadar calathes'i yada ust duzey bir pg'yi kovalayacaklar olmuyorsa bojan yerine sg-sf (swingman) alacaklardır...bence sg-sf (swingman) tercihi yapacaklar...
« Son Düzenleme: 09 Temmuz 2014, 10:28:16 Gönderen: Vanguards of FB »

Çevrimdışı lancelot

• Üye
  • Yer: lefkoşa
« Yanıtla #9374 : 09 Temmuz 2014, 10:21:02 »
pekoviç ne ara 5 yıl 60 milyona imza atmış vergisiz 3.5-4 m aloyordu