Gönderen Konu: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası (Kasım 2013 - Aralık 2015)  (Okunma sayısı 4970542 defa)

0 Üye ve 87 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı legend-damir

• Üye
  • Yer: istanbul
Ynt: Fenerbahçe Ülker Transfer Dosyası
« Yanıtla #9465 : 09 Temmuz 2014, 18:32:43 »
Hayırlısı olsun Can'da açıklandı sonunda.

http://www.fenerbahce.org/detay.asp?ContentID=40717
« Son Düzenleme: 09 Temmuz 2014, 18:32:57 Gönderen: legend-damir »

Çevrimdışı erdem_07

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • Erdmsonmez
« Yanıtla #9466 : 09 Temmuz 2014, 18:38:54 »
Şimdi biz o kadar 4-5 numara diyoruz ama Vidmar ne olacak peki?
Bjelica zoric vidmar yazdığımız bölgelerde oynayan 3 yabancı oyuncu.
Neyse klasik söz "Obra en iyisini bilir" :)

Çevrimdışı Solamnus

• Üye
  • in zeljko we trust!
    • cemturk
« Yanıtla #9467 : 09 Temmuz 2014, 19:19:29 »
Şimdi biz o kadar 4-5 numara diyoruz ama Vidmar ne olacak peki?
Bjelica zoric vidmar yazdığımız bölgelerde oynayan 3 yabancı oyuncu.
Neyse klasik söz "Obra en iyisini bilir" :)
Vidmar ı yollarız bence. Geçen sene başta hoca istemiyordu zaten biraz da zorunluluktan kalmıştı. Bu sene kalma şansı pek yok bence.

Çevrimdışı pikenrol

• Üye
« Yanıtla #9468 : 09 Temmuz 2014, 19:29:32 »
Geçen sayfalarda taraftar kötülemesi yapılmış, katılmıyorum...

Gerek futbol, gerek basketbolda Fenerbahçe taraftarı bir oyuncu hakkında, ya da takımın eksikleri hakkında erken teşhis koymuşsa; %90 oranında söylenenler doğru çıkar.
Taraftarın yanıldığını çok çok az gördüm bugüne dek...

Bu takımın pass-first point guard, diğer değişle safkan oyun kurucu ihtiyacı var.
An itibariyle elimizdeki oyun kurucular yetersiz.
Ayrıca böyle düşünen sadece taraftar da değil, Obradovic de 2 yıldır böyle düşünüyor.
Halen daha böyle düşünüyor üstelik...

Gel gelelim kaliteli birini bulamıyorsak sadece adam almak için oyun kurucu almaya karşıyım.
2 tane uzun alalım derim oyun kurucu yerine...

Çevrimdışı erdem_07

• Üye
    • Erdmsonmez
« Yanıtla #9469 : 09 Temmuz 2014, 19:43:11 »
Geçen sayfalarda taraftar kötülemesi yapılmış, katılmıyorum...

Gerek futbol, gerek basketbolda Fenerbahçe taraftarı bir oyuncu hakkında, ya da takımın eksikleri hakkında erken teşhis koymuşsa; %90 oranında söylenenler doğru çıkar.
Taraftarın yanıldığını çok çok az gördüm bugüne dek...

Bu takımın pass-first point guard, diğer değişle safkan oyun kurucu ihtiyacı var.
An itibariyle elimizdeki oyun kurucular yetersiz.
Ayrıca böyle düşünen sadece taraftar da değil, Obradovic de 2 yıldır böyle düşünüyor.
Halen daha böyle düşünüyor üstelik...

Gel gelelim kaliteli birini bulamıyorsak sadece adam almak için oyun kurucu almaya karşıyım.
2 tane uzun alalım derim oyun kurucu yerine...

Katılıyorum. Pg alamıyorsak(en azından Calathes) uzun transferi çok daha mantıklı. En azından düzgün savunma yapıldığı takdirde Hickman Goudelock Bogdan kendi pozisyonunu yaratıp şut atan isimler.

Çevrimdışı pikenrol

• Üye
« Yanıtla #9470 : 09 Temmuz 2014, 19:52:36 »
Bu arada sadece Euroleague'de oynatmak için 8. yabancıyı da alabiliyorsak Zoric kesinlikle 8. yabancı olsun derim.
İpiyle kuyuya inilecek biri asla değil çünkü Zoric...

XXX - Kenan
Hickman - Goudelock - Melih
Bogdan - Emir
Bjelica - XXX
XXX - Oğuz - Semih + Zoric

Şöyle bir kadro eksiksiz olur.
Bu durumda kalitesi tartışmalı da olsa, sadece almış olmak için alınan oyun kurucuya hayır demem kesinlikle.
Huertas veya Heurtel mümkünse gelsin...

Edit: Ayrıca 4-5 aydan beri sadece Euroleague oynayan yabancı çöp olmalı ve Kleiza ile Zoric bu rol için yeterince çöp diyorum hatırlarsanız.
Kleiza'nın kontratından kurtulma şansımız varmış, kurtulduk.
Zoric'in kotratından kurtulma şansımız olmadığına göre ondan daha iyi çöp bulamayız...
Haliyle kalıyorsa 8. yabancı olarak kalması herkesin hayrına olur...
« Son Düzenleme: 09 Temmuz 2014, 19:59:36 Gönderen: pikenrol »

hmetin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #9471 : 09 Temmuz 2014, 20:18:56 »
Basketbol en sevdigim spordur.Ama sizin gibi anlamam,numaraları da fazla bilmem.Nacizane gecen sene TV'den İspanya'da seyrettigim Zoric bu kadar yumusak adam degildi.Baya bir savunma yapıyordu,bu kadar yumusak degildi.Bu takım tertibi ile alakalı olabilir mi diye dusunuyorum.Ayrıca 25-26 yasındaki genc ve bana gore takımın tartısmasız en iyi ismi Bjelica'nın neden 20-25dk oynadıgını da anlayamıyorum.Ben olsam sacıyla oynayan Kleiza falan yerine Bjelica'yı 35dk civarı oynatırdım.Hala bu tercihin mantıgını anlamıs degilim.Bo Mc Clebb top calan,acık alan buldu mu kosan ayrıca takım icin Allah'ı var en buyuk mucadeleyi yapan adamlardan biriydi.Ama ne bir ikili oyun ne asist ne bos sut hicbiri yoktu.Rakipler iceri gomulup 5 kisi 4 kisiyi savundular.Hele oyle bos atıslar vardı ki ya atmadı ya da o kadar kendini ayarlayıp,olcup bictigi halde sokamadı.

Ben Bo'nun gidisinden sikayetci degilim.Bize uymuyordu.Ayrıca Vidmar cok gayretli,sert,savunma direncini arttıran ama son derece kısıtlı kabiliyeti olan ve yıllar gectigi halde hic gelismeyen bir oyuncu ben acıkcası yabancı olarak tutmam.Zoric elestirilebilir ama beslediginde takır takır sayı yapan,2 blok yapan,elinden geldigince de savunma yapan bir adam bence forması en garanti adam odur.Yanında Dunston gibi bir oyuncu olsa cook fark ederdi.Derrick Brown benim istedigim adam,Semih de gelirse oynarsa Furkan'ı katlar.Bizde de iyi kadro icinde cok is yapar diye dusunuyorum.Zaten ortası olmaz,oynamazsa bence kadro dısı kalır.

Nacizane gecen sene olmayan Kenan varken,CL sampiyonu guardı Hickman varken,Guadelock varken hatta Emir,Melih,Bogdan varken bir guard daha alalım dusuncesinde degilim.Bunların hicbiri oynamayıp Emir yine 24 saniyenin 15 saniyesini harcayacaksa o zaman takım kurmayalım.Hickman asist de yapar,sayı da atar,bos adam da bulur.Guadelock'u bilmiyorum  acıkcası ama bildigim takımda nerdeyse hepsi top hakimiyeti olan ve hicbirinin bos bırakılamayacak oyunculara sahip oldugumuz ayrıca ribaunt isi takım isidir.Bo 20 cm uzun adamlardan ribaunt alırken,kimse box yapmayıp butun ribauntu 1 kisiden bekleyecekse olmaz.Takımda kısa yok nerdeyse herkes 2m civarı ve ustu adamlar butun ribauntu 1 kisi alsın diye bakmasınlar.

Ben yorumları keyifle okuyorum.İlla 5 alınsın deniyorsa misal Loverngc de bize uyardı ya da Derrick Brown da bize cok katkı verir diye dusunuyorum.Teo gelsin istiyordum ama olmadı.Benim tercihim uzun oyuncu alınması yonunde

Çevrimdışı Vanguards of FB

• Üye
  • Yer: İzmir
« Yanıtla #9472 : 09 Temmuz 2014, 20:20:27 »
Su takima oturacak 2 adam var..Solomon ve mirsad...ahh ulen ahh ne olurdu 6-7 yas daha genç olaydiniz...parcalardik herkesi vallaha...
Saka bir yana Esnasinda nocioni ve freeland hamlesi yapsak eksiksiz oluruz..Semih riski ve sf riskide atlatilir..
« Son Düzenleme: 09 Temmuz 2014, 20:22:32 Gönderen: Vanguards of FB »

Çevrimdışı Okan Y.

• Üye
    • KendoKamae
« Yanıtla #9473 : 09 Temmuz 2014, 20:29:11 »
Bu arada sadece Euroleague'de oynatmak için 8. yabancıyı da alabiliyorsak Zoric kesinlikle 8. yabancı olsun derim.
İpiyle kuyuya inilecek biri asla değil çünkü Zoric...

XXX - Kenan
Hickman - Goudelock - Melih
Bogdan - Emir
Bjelica - XXX
XXX - Oğuz - Semih + Zoric

Şöyle bir kadro eksiksiz olur.
Bu durumda kalitesi tartışmalı da olsa, sadece almış olmak için alınan oyun kurucuya hayır demem kesinlikle.
Huertas veya Heurtel mümkünse gelsin...

Edit: Ayrıca 4-5 aydan beri sadece Euroleague oynayan yabancı çöp olmalı ve Kleiza ile Zoric bu rol için yeterince çöp diyorum hatırlarsanız.
Kleiza'nın kontratından kurtulma şansımız varmış, kurtulduk.
Zoric'in kotratından kurtulma şansımız olmadığına göre ondan daha iyi çöp bulamayız...
Haliyle kalıyorsa 8. yabancı olarak kalması herkesin hayrına olur...

İskender öncelikle Serhat ve Can'ı hiçbir şekilde kaale almamışsın, bence her iki oyuncu da Melih kadar katkı verecekler

PG konusunda benzer düşünüyoruz ama bir farkla ben şu ana dek PG alınmamasını başarısızlık olarak göremiyorum zira Rusya şu anda inanılmaz olmasa da piyasanın üstünde bedellerle oyuncu topluyor. Biz aynı paraları versek de daha üstünü verip alacaklar. Hal böyle iken bizim taraftar olarak fikrimiz ne olursa olsun bunun vücud bulması ziyadesiyle zor oluyor. Üstelik bizim daha kimi alamadığımız bile belli değil. Yani sadece dedikodularla konuşuyoruz.

Taraftar transferi sever, sürekli ister, hatta hepsi de kendi popüler oyuncusunu görmek ister. Ama bizim bir yandan kurumsallaşmayı övüp Gherardini'yi göreve getirmenin doğruluğundan bahsederken beklentimizin 80ler tarzı, bastır parayı al adamı olması arasındaki tezatın yükünü de kulübe yüklemek adaletsiz bir davranış olacaktır.

Şöyle bir kadro eksiksiz olur dediğin kadronun XXXlerin yanına gerçekten alınabilecek (NBAde oynamayan, kontratında yüksek buy-out olmayan, fizik ve mental olarak fit) kaç kişi yazabiliyoruz? Bütün buradaki tartışmalarımız taş çatlasın 20 isim etrafında dönüyor. Ve hangimizin sevdiği isim alınmazsa, onun içinde bir ukde kalıyor.

Sözün kısası, bence transfer sezoonu üzerinden çok fazla beklentiye girmekle, çok kötümser olmak arasında fazlaca bir fark yok. TR ligindeki rakiplerle kıyaslıyorsak, şu ana dek en dengeli yerli/yabancı transferlerini biz yaptık. Avrupa için konuşuyorsak Rusya haricinde pek fazla bir hareket yok. O yüzden bence hepimiz biraz daha sabırlı olmalı ve ilgimizi isimlerden ziyade takımın kimyasına yöneltmeliyiz.

sevgi ve selamlarımla

Okan
Bizler bir gün daha Fenerbahçeli olarak yaşamak için hayata bağlanırız ve gerekirse o bir gün için bütün bir ömürü gözden çıkartırız.
A.Y.

Çevrimdışı drazan petroviç

• Üye
  • Yer: turkiye
« Yanıtla #9474 : 09 Temmuz 2014, 20:44:04 »
Pota altı Gerçekden Zayıf , Zoric savunması sayıf ama ikili oyunu çok iyi yapan skorer duumunda , Yanına sert savunmalı kalın bir 5 numara gerekli,
4 numaraya Brown iyi duruyor,
bizlerin burda şunu bunu alsın dememizle elbette almıyacaklar, Obradoviçin oynatacağı sisteme göre oyuncu alınıcakatır, klasik oyun tarzını değiştirip NBA tarzı bir oyun tarzı da benimsemiş olabilir. tranferler bitince göreceğiz.

Basketbol en sevdigim spordur.Ama sizin gibi anlamam,numaraları da fazla bilmem.Nacizane gecen sene TV'den İspanya'da seyrettigim Zoric bu kadar yumusak adam degildi.Baya bir savunma yapıyordu,bu kadar yumusak degildi.Bu takım tertibi ile alakalı olabilir mi diye dusunuyorum.Ayrıca 25-26 yasındaki genc ve bana gore takımın tartısmasız en iyi ismi Bjelica'nın neden 20-25dk oynadıgını da anlayamıyorum.Ben olsam sacıyla oynayan Kleiza falan yerine Bjelica'yı 35dk civarı oynatırdım.Hala bu tercihin mantıgını anlamıs degilim.Bo Mc Clebb top calan,acık alan buldu mu kosan ayrıca takım icin Allah'ı var en buyuk mucadeleyi yapan adamlardan biriydi.Ama ne bir ikili oyun ne asist ne bos sut hicbiri yoktu.Rakipler iceri gomulup 5 kisi 4 kisiyi savundular.Hele oyle bos atıslar vardı ki ya atmadı ya da o kadar kendini ayarlayıp,olcup bictigi halde sokamadı.

Ben Bo'nun gidisinden sikayetci degilim.Bize uymuyordu.Ayrıca Vidmar cok gayretli,sert,savunma direncini arttıran ama son derece kısıtlı kabiliyeti olan ve yıllar gectigi halde hic gelismeyen bir oyuncu ben acıkcası yabancı olarak tutmam.Zoric elestirilebilir ama beslediginde takır takır sayı yapan,2 blok yapan,elinden geldigince de savunma yapan bir adam bence forması en garanti adam odur.Yanında Dunston gibi bir oyuncu olsa cook fark ederdi.Derrick Brown benim istedigim adam,Semih de gelirse oynarsa Furkan'ı katlar.Bizde de iyi kadro icinde cok is yapar diye dusunuyorum.Zaten ortası olmaz,oynamazsa bence kadro dısı kalır.

Nacizane gecen sene olmayan Kenan varken,CL sampiyonu guardı Hickman varken,Guadelock varken hatta Emir,Melih,Bogdan varken bir guard daha alalım dusuncesinde degilim.Bunların hicbiri oynamayıp Emir yine 24 saniyenin 15 saniyesini harcayacaksa o zaman takım kurmayalım.Hickman asist de yapar,sayı da atar,bos adam da bulur.Guadelock'u bilmiyorum  acıkcası ama bildigim takımda nerdeyse hepsi top hakimiyeti olan ve hicbirinin bos bırakılamayacak oyunculara sahip oldugumuz ayrıca ribaunt isi takım isidir.Bo 20 cm uzun adamlardan ribaunt alırken,kimse box yapmayıp butun ribauntu 1 kisiden bekleyecekse olmaz.Takımda kısa yok nerdeyse herkes 2m civarı ve ustu adamlar butun ribauntu 1 kisi alsın diye bakmasınlar.

Ben yorumları keyifle okuyorum.İlla 5 alınsın deniyorsa misal Loverngc de bize uyardı ya da Derrick Brown da bize cok katkı verir diye dusunuyorum.Teo gelsin istiyordum ama olmadı.Benim tercihim uzun oyuncu alınması yonunde

Çevrimdışı denizz19

• Üye
« Yanıtla #9475 : 09 Temmuz 2014, 21:09:54 »

Çevrimdışı pikenrol

• Üye
« Yanıtla #9476 : 09 Temmuz 2014, 21:12:03 »
İskender öncelikle Serhat ve Can'ı hiçbir şekilde kaale almamışsın, bence her iki oyuncu da Melih kadar katkı verecekler

PG konusunda benzer düşünüyoruz ama bir farkla ben şu ana dek PG alınmamasını başarısızlık olarak göremiyorum zira Rusya şu anda inanılmaz olmasa da piyasanın üstünde bedellerle oyuncu topluyor. Biz aynı paraları versek de daha üstünü verip alacaklar. Hal böyle iken bizim taraftar olarak fikrimiz ne olursa olsun bunun vücud bulması ziyadesiyle zor oluyor. Üstelik bizim daha kimi alamadığımız bile belli değil. Yani sadece dedikodularla konuşuyoruz.

Taraftar transferi sever, sürekli ister, hatta hepsi de kendi popüler oyuncusunu görmek ister. Ama bizim bir yandan kurumsallaşmayı övüp Gherardini'yi göreve getirmenin doğruluğundan bahsederken beklentimizin 80ler tarzı, bastır parayı al adamı olması arasındaki tezatın yükünü de kulübe yüklemek adaletsiz bir davranış olacaktır.

Şöyle bir kadro eksiksiz olur dediğin kadronun XXXlerin yanına gerçekten alınabilecek (NBAde oynamayan, kontratında yüksek buy-out olmayan, fizik ve mental olarak fit) kaç kişi yazabiliyoruz? Bütün buradaki tartışmalarımız taş çatlasın 20 isim etrafında dönüyor. Ve hangimizin sevdiği isim alınmazsa, onun içinde bir ukde kalıyor.

Sözün kısası, bence transfer sezoonu üzerinden çok fazla beklentiye girmekle, çok kötümser olmak arasında fazlaca bir fark yok. TR ligindeki rakiplerle kıyaslıyorsak, şu ana dek en dengeli yerli/yabancı transferlerini biz yaptık. Avrupa için konuşuyorsak Rusya haricinde pek fazla bir hareket yok. O yüzden bence hepimiz biraz daha sabırlı olmalı ve ilgimizi isimlerden ziyade takımın kimyasına yöneltmeliyiz.

sevgi ve selamlarımla

Okan

Serhat ve Can'ı kaale almamak demeyelim de, TBL'yi kaale almamak diyelim ona.
Euroleague kadrosu gözüyle bakarak yaptım onu.
Serhat ve Can ligde rotasyona girerler, ihtiyaç halinde belki Euroleague'de de süre alırlar ama zor bence...

PG konusunda; Teodosic'in kaçmasını başarısızlık olarak yorumlamıyorum.
Teodosic'i zaten istemiyordum, 3 milyon Euro civarı senelik ücrete çıkılarak alnmasını fiyasko diye nitelendirirdim.

Ama Calathes için böyle düşünmüyorum.
Calathes'i maddi nedenlerden ötürü Panathinaikos'a kaptırmak benim gözümde kesinlikle başarısızlıktır.
Gerekiyorsa 3 milyon Euro'ya kadar çıkılmalı Calathes için.
Yine de gelmez, o zaman yapacak bir şey kalmaz.
Ama Can'a verilen 450K Euro eğer Calathes'ten esirgenirse yanlış bulurum.
Can'ı almasaydık da Calathes'e önerilen rakama 450K ekleseydik derim.

Taraftar transfer sever doğrudur. Herkes kendi sevdiği oyuncuyu takımında görmek ister, o da doğru.
Yalnız takımın ihtiyaçları olduğu da yanlış değil, o da doğru...
4 numara yedeğine ihtiyaç var, starter 5 numara ihtiyacı var, oyun kurucu ihtiyacı var...
Sadece taraftara göre değil, Obradovic'e göre de bu ihtiyaçlar var...
O yüzden bu pozisyonlara oyuncu arıyoruz zaten.

XXX olan yerlere PG dışında üst düzey oyuncu bulmak çok zor olmaz kanımca.
Kaçan trenler olabilir ama oyuncu bulunur, o büyük problem değil.

Sabır konusunda kendi adıma konuşursam pek problem yok bende...

Saygılar benden...

Çevrimdışı Kevin Rankin

• Üye
  • Yer: İzmir
« Yanıtla #9477 : 09 Temmuz 2014, 21:30:32 »
guardın kadar konuşursun. hoca da bir ihtimal calathes transferi için bekliyor.

yoksa almadığımız teo ve bize teklif edildiği söylenen farmar transferlerinden biri çok iyi olurdu.

herkesin geçen sene en büyük sorunumuz üst düzey bir oyun kurucu dediği noktada transfer döneminde bu eksiği görmezden gelmek çok büyük hata olur. sene ortasında yeni bir pierre jackson transferi mi yapalım, şimdi bulamadığımız adamı sene ortasında bulmak çok zor.

kenan ve berke yatırım yapalım ama dev aynasından da bakmayalım. hedef bu sene başarıysa bu oyuncular bizi başarıya taşıyamaz sadece destek olur.

aynı şekilde beş numara transferi de önemli ama oraya yapılacak muhtemel semih transferi en büyük handikap olacak.

Çevrimdışı legend-damir

• Üye
« Yanıtla #9478 : 09 Temmuz 2014, 21:33:57 »
Hickman-Kenan-Berk
Goudelock-Melih-Can
Bogdan-Emir-Serhat
Bjelica-XXX-İzzet
Zoric-Semih-Oğuz

Şu anda elimizde 14 hadi Berk kiralık giderse 13 oyuncumuz hazır.
Ben çok çok fazla kadro şişkinliği yapılacağını zannetmiyorum.
4 numaraya bir oyuncu alınır en fazla.
Buda forumda konuşulduğu gibi Freeland olsa çok çok iyi olur. Çünkü benimde Bjelica'nın oyununa karşı sempatim var ama öyle 25-30 dakikalık bir oyun güveni vermedi geçen sezon.
Yerli kısa rotasyonu olarak tartışmasız en iyi kadro bizim kadromuz oldu.
Yabancı kısa rotasyonuna aldığımız adamlarda kesinlikle standardı yüksek oyuncular.
Total kısa rotasyonuna bakıldığında şahsen bana heyecan veren çok değişkenli oynatabileceğimiz bir rotasyon oldu.
İnşallah bu sezon herşey Obradovic'in düşündüğü gibi olur.
Bizde burda transfer sayfasından çok euroleague'deki başarılarımızın yer aldığı sayfaya yorumlarımızı yazarız.

Çevrimdışı Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Berlin
  • Обрадовић: беспрекорна командант
« Yanıtla #9479 : 09 Temmuz 2014, 21:39:49 »
Mesajlar silindi, verilen rahatsızlıktan ötürü kendi adıma özür dilerim. Özelden devam ederiz.
Kara deryalarda bir FENERsin!