Gönderen Konu: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası (Kasım 2013 - Aralık 2015)  (Okunma sayısı 4970282 defa)

0 Üye ve 74 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı pikenrol

• Üye
Ynt: Fenerbahçe Ülker Transfer Dosyası
« Yanıtla #9600 : 11 Temmuz 2014, 15:54:13 »
@Solamnus + @Eto

Çıkış noktanız olumsuz bir eleştiri varsa altı doldurularak yapılsın, tek cümle ile kestirip atılmasın.
Şahsen bir şey söylüyorsam sebepleriyle izah etmeye çalışırım elimden geldiğince.
Ama tek cümlelik yorum yapanların da kurduğu cümlenin derinliğinden çok doğruluğuna bakmayı tercih ediyorum.
Söylenen şey doğru olduktan sonra ve hakaret yoksa sebep-sonuç ilişkisi pek aramam.
Örnek verdiğiniz "X'ten adam olmaz" cümlesiyle kastedilen şey saha içindeki performans ise benim için pek sıkıntı yok.
Sizin için sıkıntı varsa elbette haksızsınız denecek bir şey yok yine, kendi içinizde haklı nedenleriniz vardır.
Ya da forumdaki tartışmaların kalitesi açısından (veya başka sebeplerden) sebep-sonuç ilişkisi arıyorsanız gerekçenizde haklısınız elbette.

"İnsanlar forumda zorunlu açıklamalar yapmak zorunda bırakılmamalı" derken aslında söylemek istediğim şey biraz farklıydı.
Forumda sahiplenme olayı epey fazla.
Oyuncular, teknik ekip vs. çok fazla sahiplenildiği için olumsuz yorumlar zaman zaman (hatta çoğu zaman) tepki alabiliyor.
Hatta aynı şeyi zaman zaman benim de yaptığım olmuştur.
Böyle olursa farklı sesler zamanla kesilir.
Söylemek istediğim daha çok bu...

Zoric'in performansı üzerinden konuşacak olursak ben güvenmiyorum, zaten yeterince söyledim.
2 yıl - 3 milyon Euro kontratı olan adamı göndermek elbette kolay iş değil.
Haliyle Zoric'in kalması gayet doğal...
Ama bence en hayırlısı bütçe izin veriyorsa 8. yabancı olarak kalması, 1 PG, 2 uzun alınması...
7 yabancı ile sezona başlanacaksa ve Calathes de gelmiyorsa 2 uzun almak en mantıklı seçenek gibi duruyor...

Çevrimdışı finkployd

• Üye
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #9601 : 11 Temmuz 2014, 16:00:43 »
kendisini beğenenlerin görüşüne saygı duymakla beraber ben beğenmiyorum ve yetersiz buluyorum. maçlarda 15-20 dakikadan fazla süre aldığı zaman takıma yarar sağlamayı bırak zarar vermeye başlıyor. altı maçta toplam 65 sayı atsın artık kariyeri aldığı para belli. sen kabul etmiyorsan başka oyuncudan baysediyoruz galiba

Benim esasen itiraz ettiğim nokta final serisinde rakip uzunların Zoric'e üstünlük kurduğunu söylemenizdi. İkili oyun savunmasında iyi iş çıkarttı. Rakip uzunlar kadar da sayı attı. Yapabileceğinin en iyisini yaptı belki de final serisinde adam. Furkan'ın ya da Bonsu'nun da üstünlük kurduğuna şahit olmadım ben.

Genel olarak bakarsak olaya 15-20 dakikadan sonra zarar verdiği konusunda sizinle aynı fikirdeyim. Ama zaten Zoric'i yarım saat oynatmamızı gerektirecek bir kadro yapımız yok. Oğuz geldikten sonra bile performansı arttı adamın. Üstüne bir de Semih hamlesiyle bahsedilen sürelerde gayet verimli performanslar gösterebilir Zoric. Ki Avrupa'da hücum repertuarı bu kadar geniş adam bulmuşken harcamamak lazım. İleri gidiyorum üstüne titremek lazım.

Çevrimdışı Fikredovic

• Üye
  • Yer: İstanbul-İnegöl
« Yanıtla #9602 : 11 Temmuz 2014, 16:09:43 »
Forumda Zoriç'i eleştirince tepki oluyor ama yıllarca kaptanlığımızı yapan Ömer Onan'ı itin bi tarafina sokup çıkarmakta bi sakınca yok sanırım

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #9603 : 11 Temmuz 2014, 16:14:12 »
Forumda Zoriç'i eleştirince tepki oluyor ama yıllarca kaptanlığımızı yapan Ömer Onan'ı itin bi tarafina sokup çıkarmakta bi sakınca yok sanırım
mesela ?

Çevrimdışı Eto

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Pendik-İstanbul
« Yanıtla #9604 : 11 Temmuz 2014, 16:15:36 »
Ömer Onan'a saygı duymuyorum. Saygı duymamanın da kendi içimde bildiğim belli sebepleri var. İsteyen de savunabilir. Bir şey söylemem.

Çevrimdışı Fikredovic

• Üye
« Yanıtla #9605 : 11 Temmuz 2014, 16:18:33 »
Mesela "Bizden uzak olsun da nereye giderse gitsin" demek.Yahu bu adam bizim kaptanımız.tamam artık yaşlandı formu iyi değil kabul ediyorum ama Zoriç için gösterilen hassasiyet bence Ömer Onan için de gösterilmeli diye düşünüyorum.

Çevrimdışı Solamnus

• Üye
  • Yer: istanbul
  • in zeljko we trust!
    • cemturk
« Yanıtla #9606 : 11 Temmuz 2014, 16:19:48 »
@Solamnus + @Eto

Çıkış noktanız olumsuz bir eleştiri varsa altı doldurularak yapılsın, tek cümle ile kestirip atılmasın.
Şahsen bir şey söylüyorsam sebepleriyle izah etmeye çalışırım elimden geldiğince.
Ama tek cümlelik yorum yapanların da kurduğu cümlenin derinliğinden çok doğruluğuna bakmayı tercih ediyorum.
Söylenen şey doğru olduktan sonra ve hakaret yoksa sebep-sonuç ilişkisi pek aramam.
Örnek verdiğiniz "X'ten adam olmaz" cümlesiyle kastedilen şey saha içindeki performans ise benim için pek sıkıntı yok.
Sizin için sıkıntı varsa elbette haksızsınız denecek bir şey yok yine, kendi içinizde haklı nedenleriniz vardır.
Ya da forumdaki tartışmaların kalitesi açısından (veya başka sebeplerden) sebep-sonuç ilişkisi arıyorsanız gerekçenizde haklısınız elbette.

Aslında olay tek cümle veya derin cümleler değil. Şahsi düşüncem Fenerbahçe taraftarı olarak överken de eleştirirken de genellikle aşırıya kaçan bir yapımız var, baştacı yaptığımız isimleri 2 gün sonra yerin dibine sokabiliyoruz. Özellikle eleştirilerde bulunurken bazı arkadaşlar hakarete varan şeyler söyleyebiliyor. Bu nedenle oyunculara türlü türlü negatif sıfatlar  yüklemek yerine, kendi açımızdan ne konuda eksikler/artılar gördüğümüzü seviyeli bir şekilde paylaşırsak daha güzel ve sağlıklı bir tartışma ortamı oluşacağı kanısındayım. Öbür türlü spor programlarındaki gibi karşılıklı ahkam kesme yarışına dönüyor olay çünkü kişinin "X'ten adam olmaz" cümlesiyle ne kastettiğini bilemiyorsunuz, ikili tartışmalar yaşanıyor insanlar geriliyor.

Yoksa doğru bir üslupla yöneltilen eleştirilere hepimizin saygısı var.
« Son Düzenleme: 11 Temmuz 2014, 16:21:30 Gönderen: Solamnus »

Çevrimdışı Fikredovic

• Üye
« Yanıtla #9607 : 11 Temmuz 2014, 16:22:04 »
Ömer Onan'a saygı duymuyorum. Saygı duymamanın da kendi içimde bildiğim belli sebepleri var. İsteyen de savunabilir. Bir şey söylemem.
O zaman başkaları da trollük yapmadıktan sonra kendi gerekçeleriyle Zoriç"i eleştirebilir sanırım.

Çevrimdışı cembut

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #9608 : 11 Temmuz 2014, 16:22:36 »
Obradoviç in tercih ettiği oyuncunun mutlaka bire biri kuvetli olmalı anladıgım kadarıyla.. Zoriç savunmada ve ribauntlarda zayıf kalsada hucumda topu indirdiginde hem bire bir oynayabilir hemde oyun zekası fena değil topu yönlendirebilir.. Ama kazma sert uzun tipini bu şekilde kullanmak zor, topu indirip bire bir oynamasını bekleyemessin.Örnek furkan veya bonsu.. O yuzden Arroyu onlara ne yaratırsa o.. Ancak bizde herkez bire bir oynayabilcek bu sene o yuzden illa arroyo gibi bir liderde gerekmicek...

Zoriç ve Vidmar karısımı bi oyuncu olsa tabi daha iyi.. Ama o tarz bi uzun bulmak da cidden zor.. Zoriç 5 numarada tek dusunulmemeli ve onunla süreyi paylaşacak sert uzunlar da olmalı takımda bu sene..

Çevrimdışı bohannon_1907

• Üye
  • Yer: Çekmeköy
« Yanıtla #9609 : 11 Temmuz 2014, 16:23:49 »
Adam giymiş formayı

Fotoyu koyan @ima1tim twitter'da fotoshop'tu demiş :(
Kuşandık sarı laciyi

Çevrimdışı burak karacay

• Üye
  • Yer: İstanbul / Beylikdüzü
« Yanıtla #9610 : 11 Temmuz 2014, 16:24:22 »
Zoric kısıtlı süre aldığı takdir de, kendisine çok yük binmediği takdirde taraftarın en çok sevdiği adam olur. Pis işleride ondan daha iyi yapabilecek bir adam yok şuan takımda. Enerjisini sakladığı takdirde rakip uzunları resmen dövüyor, dirsek, kol hiç affetmiyor çıldırtıyor rakip oyuncuyu. Ben uzun zamandır bu kadar rakip oyuncunun üzerine oynayan uzun görmemiştim :) Zoric çok faydalı olur çok

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #9611 : 11 Temmuz 2014, 16:26:34 »
Mesela "Bizden uzak olsun da nereye giderse gitsin" demek.Yahu bu adam bizim kaptanımız.tamam artık yaşlandı formu iyi değil kabul ediyorum ama Zoriç için gösterilen hassasiyet bence Ömer Onan için de gösterilmeli diye düşünüyorum.

haa Zeki bana bile böyle sert çıkışlar yapıyor çok takmamak lazım
Ömer Önan ı bende Eren in bildiği sebeplerden dolayı çok sevmiyorum ama emekleri çok var güzelce veda etmek lazım ,

Çevrimdışı Fikredovic

• Üye
« Yanıtla #9612 : 11 Temmuz 2014, 16:31:02 »
Ya tabi ki isteyen sevmez isteyen sever.Eleştirilmicek oyuncu yok.Benim tel sıkıntım Zoriç'e eleştiri geldiğinde aşırı tepki verildiğini düşünüyorum.Neyse çokta önemli değil zaten.Ama bişey sormak istiyorum.Ömer Onan"la ilgili sebepler nedir.Yanlış anlama abi sadece benim bilmedigim ne var diye soruyorum yoksa sizlere yargılamak haddime değil.Merak sadece

Çevrimdışı Eto

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Pendik-İstanbul
« Yanıtla #9613 : 11 Temmuz 2014, 16:34:14 »
O zaman başkaları da trollük yapmadıktan sonra kendi gerekçeleriyle Zoriç"i eleştirebilir sanırım.

Yahu Zoric'i eleştirmeyin diyen mi var? Yukarıdaki mesajımı okudun mu? Ne yazdım o kadar satır?

Her karşıt görüşü 'eleştiri kabul etmiyor' yahut her eleştiriyi de 'hakaret' olarak algılamamak lazım. Ben böyle algılamıyorum. Zoric'i eleştirmek de günah değil. Altı dolu eleştiriler her zaman için cevap bulacaktır. Keskin olanlarına da keskin cevap veririm. Bu benim tavrım. Diğerlerini bilemiyorum.

Hakikaten anlamıyorum şu tavrı.

Ayrıca, Ömer'in oyunculuğuna laf etmiyorum. Bence imkanlar dahilinde geçen sene en fazla katkı veren adamlardan birisiydi. Saygı bunlara bağlı bir şey değil.
« Son Düzenleme: 11 Temmuz 2014, 16:34:43 Gönderen: Eto »

Çevrimdışı Alper Zeynel

• Üye
« Yanıtla #9614 : 11 Temmuz 2014, 16:35:40 »
Fotoyu koyan @ima1tim twitter'da fotoshop'tu demiş :(

Yalnız Bogdan bu resimi falan hep fav'a atmış :)