Gönderen Konu: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası (Kasım 2013 - Aralık 2015)  (Okunma sayısı 4970482 defa)

0 Üye ve 73 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı iscilveger

• Üye
  • Yer: İstanbul
Ynt: Fenerbahçe Ülker Transfer Dosyası
« Yanıtla #195 : 16 Aralık 2013, 01:39:31 »
İlk mesajım klasik olarak gene Transfer Dosyasında :-)

Az buçuk kulağıma gelenleri aktarayım.Elçiye zeval olmaz umarım normal tepkilerle karşılaşırım :)
-Öncelikle OBRA İzzet ve Barış'ın antremanda yaptığı hatalardan dolayı çok rahatsız.Bugunkü maçtan sonra röpartajı dinlediyseniz : Aynı oyuncular aynı hataları antremanlarda da yapıyor maçlarda da yapıyor.Mecburen oynatıyorum gibisinden birşeyler söyledi.Özellikle İlkan ve Oğuz'un geri dönüşlerinden sonra İzzet yüksek ihtimalle kadroya giremeyecek.Ve bu iki oyuncuyla gelecek yıl yüksek ihtimalle yola devam edilmeyeceği söyleniyor.
- Koç Galatasaray ve Partizan maçlarında Kenan ve Metecan'ın bencil oyunundan çok şikayetçi olmuş.İkisiyle de Partizan maçından sonra uzun birer görüşme yapmış.NBA GM'leri tribünde olduğu için bugün takım olma olgusunu unuttunuz dediği iddia ediliyor.Zaten RH Gaziantep maçında'da özellikle Kenan'a bu kadar az süre vermesinden bunu anlamıştık.
-Şu çok eleştirilen Linas Kleiza hakkında da söyleyeceklerim var.Kleiza şu anda taktik antremanların belirli bölümlerinde takımla birlikte çalışıyor.Genel olarak salonda ağırlık,güçlendirme ve dayanıklılık idmanları yapıyor.Top16 ortasında doğru vites yükseltir diye tahmin ediyorum.Bunu yazma sebebim de eleştiri yaparken biraz dikkatli olalım.Şu anda evet benim de beklentilerimi karşılamıyor Kleiza.Ama gereken sabır gösterilmeli diye düşünüyorum.En azından Kariyeri bunu hakediyor.
-Emir Preldzic .. Herkes OBRA göreve gelince ama Emir'den bi Diamantidis yaratabilir mi diye sorular soruyordu.Belki inanmayacaksınız ama Fenerbahçe'ye geldiğinden beri antremanları laylaylom şekilde geçiştiren Emir , bu sene başından beri idman kaçırmadı.Bu da yetmezmiş gibi her idmandan sonra özel program dahilinde extra idman yapıyor.Koç Emir'den çok memnun ama ona aşırı yük bindiği konusunda o da bizlerle aynı kanaatte.Mevcut yabancı sınırlaması ve topa yön veren hücumların senaryosunu yazmasından dolayı özellikle önemli maçlarda 32-33 dakikanın üstünde sahada kalıyor Emir.Umarım bu tempoyu kaldırır.
-Sene başındaki Teodosic olayını bilmeyen yoktur.Gelecek yıl sözleşmesi bitiyor TEO'nun.Yüksek ihtimalle çubuklu formayı giydiririz.Belki de TEO'yu winner yapabilecek tek insan OBRA .
-Şu anda herhangi bir transfer çalışması yok diye biliyorum.Zaten OBRA sezon içerisinde yeni transfer yapmayı pek seven biri değildir.Geçmiş PANA sezonlarını incelerseniz sezon içi takviyesi epey az.AMA bu yıl ilk senesini yaşıyor bizimle ve sene başında istediği transferlerin hepsi gerçekleşemedi.Kastım 1. opsiyon oyunculardan ziyade alternatif isimler alındı ( Bjelica ve Kleiza hariç).Transfer olur mu bilmem ama KOÇ'un beklediği şeyler var onları net olarak biliyorum. Oğuz ve İlkan iyi performans ile dönerse uzun transferi kesinlikle ama kesinlikle yapılmayacak.Şu anda uzun transferi yapılma olasılığı da çok ama çok düşük.Çoğumuzun hemfikir olduğu bir konu var.Kısa rotasyonuna bir ilave yapılacaksa 1-2 oynayabilen combo guard olmalı.Melih şu anda KOÇ'un planlarını bir adım geriye atan oyuncu oldu.Sevgili Cem Abi gene 12'den vurmuş.Bencede bizi şu anda uçuracak isim Gordon olur.Ama şu anda herhangi bir görüşme ya da anlaşma kesinlikle yok. Yönetim ve sponsor tarafından öneriler gelmesine rağmen KOÇ şu anda takviye istemediğini iletti.

Şu ana kadar kulağıma gelenler bunlar.Salonda birlikte maç izlemek isteyen dostlar olursa bir organizasyon yapılabilir diye düşünüyorum.Bilgilerimi aktarmaya devam edeceğim.

Oooo Duyum ustadi Iskender'imiz gelmis.Tesekkurler abicim bu paylasim icin  :)

Ah hocam deme öyle allah aşkına.Benim öyle bir iddiam kesinlikle olmadı  :) Resmen bombayı attın kucağıma :))

Biliyorum iddian olmadi abicim ama epey bilgi verdin zamaninda o yuzden hakkini teslim etmek icin biraz abartayim dedim  :)
Asıl sizlerin hakkı ödenemez hocam.Ne mutlu bizlere ki sizin gibi Abilerimiz sayesinde spor kültürümüzü oluşturuyoruz .

Çevrimdışı phenom_07

• Üye
« Yanıtla #196 : 16 Aralık 2013, 07:15:06 »
Jamon Gordon'u alalım, içeriye kazma bir Türk uzun sonra bu kadro tamamdır.
BAK YİNE HASRETİN DÜŞTÜ İÇİMİZE
SADECE FENERBAHÇE ...

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #197 : 16 Aralık 2013, 07:58:08 »
@İskender;
Adı gibi güzel kardeşim hoşgeldin. 
Bilgiler için teşekkür ederiz :)
Bi denk gelirse sana Silivri yolu üzerinde cağ kebab ismarlayim :) :)

Çevrimdışı Okan Y.

• Üye
    • KendoKamae
« Yanıtla #198 : 16 Aralık 2013, 11:48:33 »
Bilene meraktan soruyorum:

Bizim için oyuncu izleme/takip vb. işleri yapan bir scout var mı? Yoksa eski usul menajer/video sistemi mi ilerliyor?

Özellikle din ve millet bağımız olan Bosna, Makedonya, Azerbaycan ve Türkiye içinden gençleri nasıl takip ediyoruz?
Bizler bir gün daha Fenerbahçeli olarak yaşamak için hayata bağlanırız ve gerekirse o bir gün için bütün bir ömürü gözden çıkartırız.
A.Y.

Çevrimdışı iscilveger

• Üye
« Yanıtla #199 : 16 Aralık 2013, 12:41:13 »
@İskender;
Adı gibi güzel kardeşim hoşgeldin. 
Bilgiler için teşekkür ederiz :)
Çok teşekkür ederim hocam şu işlerden bi vakit bulalım ekmek yemeden cağ kebaba saldıralım :)

Çevrimdışı Özcan Özdemir

• Üye
  • Yer: Kütahya- Nazilli
    • özcanözdemir43
« Yanıtla #200 : 16 Aralık 2013, 13:50:06 »

Çag kebab oralarda yenmez Cem kardeşim, siz gelin buraya ben size ısmarlarım :)
Fenerbahçe'linin dostu yine bir Fenerbahçe'lidir.

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #201 : 16 Aralık 2013, 13:52:34 »

ahaha eyvallah sağolasın , bizde mevcut şartlar içindeki en lezzetli yerlerde yemeğe çalışıyoruz :)
yoksa et oralarda yenir orası kesin  8)
memleketime gidebilsem esas orada var çağ kebap ama gidemiyorum  :( :(

Çevrimdışı iscilveger

• Üye
« Yanıtla #202 : 17 Aralık 2013, 01:26:46 »
Bilene meraktan soruyorum:

Bizim için oyuncu izleme/takip vb. işleri yapan bir scout var mı? Yoksa eski usul menajer/video sistemi mi ilerliyor?

Özellikle din ve millet bağımız olan Bosna, Makedonya, Azerbaycan ve Türkiye içinden gençleri nasıl takip ediyoruz?

Bu konuda adımlar atıldı fakat basketbol dünyası sanıldığı kadar büyük değil.Şu anda yıldız olacak oyuncular bile biliniyor.Hatta menajerler pazarlamaya 14-15 yaşından itibaren başlıyor.Gençler Şampiyonaları , Yıldız Takım Şampiyonalarında oyuncular parlıyor. Ama bizim özel olarak sadece Yugoslavya kökenli oyuncuları bir kaç defa izlettiğimi biliyorum.
Örnek vermek gerekirse ; Nedim Buza 1 yıl takip edildi. Ve gerekli protokoller tamamlandı.Bosna kökenli bu oyuncu ile her konuda anlaşıldı.Karar OBRA'da . İsterse gelecek yılın kadrosuna dahil eder

Çevrimdışı iscilveger

• Üye
« Yanıtla #203 : 17 Aralık 2013, 01:35:19 »
Bu konuda GSLH çok önemli bi hamle yaparak  Kristijan Nikolov'a lisans çıkarıyor. Bu genç kardeşimiz Türk Vatandaşlığını da aldı. Bence önemli bi yetenek. Bir kaç maçını izledim. Oldukça iyi maçlar çıkardı.

Çevrimdışı Eto

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Pendik-İstanbul
« Yanıtla #204 : 17 Aralık 2013, 01:38:49 »
Ben çok yakın gelecekte bu olayın değişeceğini sanmıyorum. Basketbol ciddi manada menajerlerin ellerinde. Belki de buna en az takılanlardan birisi Obradovic'tir ama O bile kullanıyor. Yani bu pek değişecek bir şey değil. Herkes kimin geleceğini, kimin gelişeceğini biliyor zaten. Kenan mesela. Senelerdir konuşulurdu. Sonuç ortada. Tabii ki patlaklar çıkıyor -Cenk, Hakan jenerasyonu- ama genel olarak böyle işliyor ne yazık ki.

Çevrimdışı murat kaya

• Üye
  • Yer: EDREMİT-BALIKESİR
  • Deniz ve Sevgi Nehirin Babası
« Yanıtla #205 : 17 Aralık 2013, 23:08:10 »

ahaha eyvallah sağolasın , bizde mevcut şartlar içindeki en lezzetli yerlerde yemeğe çalışıyoruz :)

3 kez ERZURUMA gittim..3 ündede aynı yerde yedim..Harikaydı...
HaBaBaM GüM GüM GüM

Çevrimdışı Özcan Özdemir

• Üye
  • Yer: Kütahya- Nazilli
    • özcanözdemir43
« Yanıtla #206 : 17 Aralık 2013, 23:19:46 »

3 kez ERZURUMA gittim..3 ündede aynı yerde yedim..Harikaydı...

Afiyet olsun hocam. Erzurum'daki ayrı güzel ama Muş'ta fena değil beklerim.
Fenerbahçe'linin dostu yine bir Fenerbahçe'lidir.

Çevrimdışı Bukefalos

• Üye
  • RWB0 & SC30
« Yanıtla #207 : 20 Aralık 2013, 00:40:26 »
Bugün attıgımız 95 sayı 14 asistten gelmiş.
Nanterre 14 asistle 76 sayı atmıs.

Yine düzeltmişiz biraz, ilk yarıda 51 sayı atarken asist rakamımız 5ti.

Combo guard bekliyoruz :D
Hackett da veda konusmasını yapmış, ayrılıyor da kime gidiyor belli degil.. Milano herhalde. Rakibimiz
1 taşla 2 kuş :F
« Son Düzenleme: 20 Aralık 2013, 00:41:33 Gönderen: Bukefalos »
Ver Lester'e, yaz deftere

Çevrimdışı phenom_07

• Üye
« Yanıtla #208 : 20 Aralık 2013, 02:04:26 »
Bugün attıgımız 95 sayı 14 asistten gelmiş.
Nanterre 14 asistle 76 sayı atmıs.

Yine düzeltmişiz biraz, ilk yarıda 51 sayı atarken asist rakamımız 5ti.

Combo guard bekliyoruz :D
Hackett da veda konusmasını yapmış, ayrılıyor da kime gidiyor belli degil.. Milano herhalde. Rakibimiz
1 taşla 2 kuş :F

CSKA'nın ismi geçiyordu ne yapacaklarsa artık?
BAK YİNE HASRETİN DÜŞTÜ İÇİMİZE
SADECE FENERBAHÇE ...

Çevrimdışı erik2929

• Üye
« Yanıtla #209 : 20 Aralık 2013, 02:36:49 »
Bizimkiler ne alemde merak ediyorum Hackett bize uyacak ve eksigimiz kapatacak bir adamdi, rakibimize giderse kotu olur.
You're never as good as everyone tells you when you win, and you're never as bad as they say when you lose