Gönderen Konu: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası (Kasım 2013 - Aralık 2015)  (Okunma sayısı 4970313 defa)

0 Üye ve 72 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

active

• Ziyaretçi
Ynt: Fenerbahçe Ülker Transfer Dosyası
« Yanıtla #9945 : 15 Temmuz 2014, 03:00:14 »
Her ne kadar berbat bir takımda olsada Jabari Parker öncesi geçen sene takımının 1 numaralı ismiydi.Daha ne olsun ? Eğer takımı çok kötü o bakımdan sürünüyor dersen haklısın ama :) Ersanda bunu dile getirmişti daha iddialı bir takımda oynamak istiyorum diye.Fakat çok sağlam kontratı var imkansız ötesi

Ayrıca Derrick Brownun geleceğini hiç ama hiç sanmıyorum.Cska ve Oly 1 milyon euro buy out teklif ettiler Kuban bırakmadı.Biliyoruz ki Cska bile parasıyla alamadıysa bizim almamız imkansız.Deniliyor ki Gherardini buy-out konusunda rahatsız bu işi buy outsuz bitirmek istiyor.Adamlar 1 milyon euroluk teklifleri reddettiyse bize niye buy outsuz bıraksınlar ki akrabaları mıyız ;D Zaten Derrick Brownada gerek yok Vesely gelsin biraz SIZELI takım olalım.Herkes şut atsın skor yapsın diye bir kural yok savunmada sağlam adamlara ihtiyaç var.Vesely 10 sayı 12 ribaund yapsın her maç benim için kafi.Vesely+Darden işimizi görür.Sezon içi birde duruma göre 1 yada 5 transferiyle taş gibi takım olunur.Gerisi çok çalışmak ve coaching

aynen yaa darden ı bende çok beğeniyorum adam abartmıyorum  bence avrupanın en iyi savunmacısı.ama panathinakos a gidiyor diye dedikodular duymuştum darden+vesely benim için de mükemmel olur
« Son Düzenleme: 15 Temmuz 2014, 03:00:39 Gönderen: active »

Çevrimdışı Kutay

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • kutay_erkan
« Yanıtla #9946 : 15 Temmuz 2014, 03:21:49 »
Anlatmaya çalıştığım oydu yani orada alt sıralarda takımlarda oynamaktansa gelsin burada kral olsun.Cska-Brown işi paradan ziyade adamlar oyuncularını rakıplerıne vermek istemiyorlarmış yani asıl neden bu.Bizim açımızdan bakacak olursak Tomiç gibi 5 numaramız olsa eyvallah Vesely gelsin ama bizde o tarz bir uzun yok,aynı anda Semih-Vesely sahada oldugunda ınanılmaz sıkıntı yaşarız ve rakip tüm baskısını dış oyunculara hissettir, iç dış dengesi alt üst olur.Koskoca 1 yıl Bjelica nın eline bakarız oda gününde olmazsa 4 numaradan sut tehdıdın dıye birşey kalmaz.Yani benim açımdan nerden bakarsan sıkıntı ama koçun kafasında ne var bilmiyoruz tabiki yalnız emin olduğum tek birşey var;oda Zeljko sezon ortasında transfer yapmayı sevmeyen bir koç.Zaten bu yıl da devre arası gelen oyuncuları gördük hiç katkı alamadık desek yanlış olmaz.Koçun aynı hataya bu yıl düşeceğini sanmam,gereklı hamlelerın hepsını sezon başlamadan yapacaktır,duruma göre belki 8.yabancı alınır sezon ortası ki buna da pek ihtimal vermiyorum.
Kisa oyuncularin baski yememesi gerektigi konusuna katiliyorum ancak Oguz ve Zoric bence EL seviyesinde iceriden ve orta mesafesen bitirebilecek oyuncular, kisalar ekstra baski yememelerini saglayacak alani acabilirse tabii. Semih ve Vesely gelirse, 5 ve 4 numaralarda su ikililer:

Zoric-Vesely ikilisi
(Semih/Oguz)-Bjelica ikilisi

Bence uyumlu ikililer olur. Semih/Oguz yazmamin sebebi gelirse Semih'in verecegi performansi kestirmenin imkansizligi. 5. uzun bile olabilir.

Bu yil kisa oyuncular daha sutor olacagi icin uzunlar daha fazla hareket alani bulacaktir p&r ve birebir pota altinda.

Ancak Oguz ve Zoric'in yaninda hangi dort numaralar olursa olsun kisalarin ve ozellikle 3 numaralarin ribaund katkisi onemli. Emir ve Serhat'a ne kadar guvenildigine bagli olarak 7. Yabanci hamlesi buraya gelebilir: guclu, savunmasi iyi ve ribauntlarda etkili bir oyuncu. (Biz vallahi Sefolosha'ya doyamadik...)
Burası Fenerbahçe. Burada "2010'da şampiyon olalım, 5 yıl sonra başarılı olalım." diye hedef belirlenemez. - Willie Solomon

Çevrimdışı Murat_Bulut

• Üye
  • Yer: ELAZIĞ
« Yanıtla #9947 : 15 Temmuz 2014, 03:30:57 »
Cümlenin sonunda dediğim gibi o kadro kurulsun gerisi çalışmak ve coaching.Koç rotasyonu ona göre ayarlar zaten.Veselyi Oğuz ve Zoric gibi hucum gücü daha iyi 5 numaralarla beraber Bjelicayı Semih ile beraber kullanır.Hatta tempo yapmak isterse pota altı Bjelica-Vesely ön alan Hickman-Goudelock-Bogdan yapar potaya akarız.

Zeljko geçen seneden dersler çıkarmıştır ve aynı hataları yapmaz diye düşünüyorum.Sene ortası oyuncu almamak gibi bir prensip bana yanlış geliyor.Oynarsın maçlarını eksiğin varsa ona göre takviye edersin kadronu.Geçen sene gördük işte o gelgitler EL sezonunun erken bitmesine sebep oldu.Önce alınmayacak dendi sonra alınacak dendi sonra ilk 7 maçı kaçırdı yanlış isimler geldi vs.Avrupanın en iyi savunmacısı değil bence ama baya iyi savunmacı :) Gelirse ön alanda sıkıntımız falan kalmaz.Bu kadar düşük profilde olupta bu kadar iyi katkı verecek az oyuncu bulunur.Panathinaikos işini pek ciddiye almamak lazım.Biz şimdi gel desek koşa koşa gelir kapımızda sabahlar
Zeljko takım kimyasını iyi yapan bir koç olduğu için sezon ortası transfer yapmayı sevmiyor.Ayrıca alacağın oyuncunun sana ne katkı vereceğini de bilemiyorsun ki.
Misal geçen yıl sene başında Teo gelseydi daha doğrusu Messina kıllık yapmasaydı ve Vidmar sakatlanmasaydı sence transfere gerek kalır mıydı?
Sakatlık v.s olmadan ben sene ortası transfere karşıyım.Çunkü senin kaliteni kaldıracak oyuncu bulamıyorsun.Bu sefer de gidip belli kaltenin altındaki adamları getiriyorsun.
Hele senin bahsettiğin gibi 1 ve 5 numaraya sezon ortası oyuncu alacaksak(sakatlık veya özel durumlar hariç tabi)bu yıl da başarıyı unutalım.Benim için basketbol da en temel 2 bölgedir çünkü.
Koçun kafasındaki isimleri alırsak benim için yeterlidir ve başarı da mutlaka gelecektir.Bu yıl çok ümitliyim inşallah arzu ettigimiz başarı gelecek kardeşim:)))))
Dar Ağacında Olsak Bile Son Sözümüz FENERBAHÇE...

Çevrimdışı Murat_Bulut

• Üye
« Yanıtla #9948 : 15 Temmuz 2014, 03:41:42 »
Kisa oyuncularin baski yememesi gerektigi konusuna katiliyorum ancak Oguz ve Zoric bence EL seviyesinde iceriden ve orta mesafesen bitirebilecek oyuncular, kisalar ekstra baski yememelerini saglayacak alani acabilirse tabii. Semih ve Vesely gelirse, 5 ve 4 numaralarda su ikililer:

Zoric-Vesely ikilisi
(Semih/Oguz)-Bjelica ikilisi

Bence uyumlu ikililer olur. Semih/Oguz yazmamin sebebi gelirse Semih'in verecegi performansi kestirmenin imkansizligi. 5. uzun bile olabilir.

Bu yil kisa oyuncular daha sutor olacagi icin uzunlar daha fazla hareket alani bulacaktir p&r ve birebir pota altinda.

Ancak Oguz ve Zoric'in yaninda hangi dort numaralar olursa olsun kisalarin ve ozellikle 3 numaralarin ribaund katkisi onemli. Emir ve Serhat'a ne kadar guvenildigine bagli olarak 7. Yabanci hamlesi buraya gelebilir: guclu, savunmasi iyi ve ribauntlarda etkili bir oyuncu. (Biz vallahi Sefolosha'ya doyamadik...)
Sefolosha cidden bu yıl mükemmel olurdu bize:)))
Vesely konusunda düşüncelerimi dile getirdim de şöyle bir ekleme yapayım Calathes gelirse tek uzun,,gelmezse 2 uzun alınacak büyük ihtimalle ve 3 numara transferi olmayacak.Zoriç-Semih-Oğuz üçlüsünü eğer çok elit bir pıvot gelmeyecekse yeterli görüyorum.Gönlüm Tomiç veya o tarz bir uzun istiyor ama piyasa da o tarz kaç tane adam var ki zaten olanları da alamıyoruz.
Calathesin gelirs; bize katkı verecek sağlam bir 4 numara daha çok işimizi görür yani ılla da alacağımız adamın 4-5 oynamaasına gerek yok zaten elımızde 3 tane farklı tip pivot olacak.
Gelmedi diyelim;bir tane 4 numara,1 tane de pıvot alırız.Extradan Semih alınmaz yada Oğuz yollanır sağlam 4 ve 5 rotasyonumuz olur:)))

Çevrimdışı Murat_Bulut

• Üye
« Yanıtla #9949 : 15 Temmuz 2014, 03:50:27 »
Geçen sene Vidmar sakatlanmayıp Teo gelsede maksimum top8 yapardık zaten.Bence geçen seneki problem hucumdan ziyade savunma ve kırılganlıktı.Tamam pass-first bir guarda çok ihtiyaç vardı ama savunma gerçekten çok kötüydü.Teo gelsede bu değişmeyecekti.Teo-Emir-Bojan 3lüsüne savunma yaptırmak çok zor.Zaten biz yeterli skoru atıyorduk öyle yada böyle.Deplasmanda Barcayı Olyi 90 atıp yenecek halimiz yok.Bu takımları maksimum 75te tutmalıydık çünkü bizde 80-85 bandında sayı atıyorduk.Hatırla Malaga gibi hucumda tek numarası miss-match yakalamak olan takımdan deplasmanda 90 sayı yemiştik Fran Vazquez 2.yarı oynamamasına rağmen

Ayrıca sezon ortası alacağın oyuncuyu oyununun merkezine yerleştiremezsin zaten :) Yan rolde kullanacaksın.Bu seneki Gherardini faktörüde önemli bir veri benim açımdan.Geçen seneki Pierre Jackson ve Sekulic facialarına çok hazırlıksız yakalanmıştık.Bu sene öyle bir durum olursa Gherardini piyasaya hakim biri olarak gerekeni yapacaktır ve umuyorum bu sezon en az F4 yaparız.Bence bizim için önemli olanda F4e kalabilmek.Eğer F4e kalırsak Zeljkonun ordan kupayı bırakacağını hiç sanmıyorum
Allah sesını duysun kardeşim bakalım artık hamleler bir yapılsın uzun uzun konuşuruz yine daha kimin geleceği bile belli değil:))))

Çevrimdışı akarship

• Üye
  • Yer: Mersin-İskenderun
« Yanıtla #9950 : 15 Temmuz 2014, 08:50:11 »
Gherardini Amerika da diyenler var transfer için doğruluğu var mıdır acaba bu haberin?

Transfer yapacak adam, Maldiv adalarına gidecek değildi herhalde Murat :)

Çevrimdışı Okan Y.

• Üye
    • KendoKamae
« Yanıtla #9951 : 15 Temmuz 2014, 10:05:44 »
Transfer yapacak adam, Maldiv adalarına gidecek değildi herhalde Murat :)

zaten daha işe gireli bir sene olmadı
izin hakkı yok
bu yaz çalışacak adam :D
Bizler bir gün daha Fenerbahçeli olarak yaşamak için hayata bağlanırız ve gerekirse o bir gün için bütün bir ömürü gözden çıkartırız.
A.Y.

Çevrimdışı Munez

• Üye
  • Yer: Istanbul
« Yanıtla #9952 : 15 Temmuz 2014, 11:27:11 »
claver ve vesely i alalım tüm dertler bitsin :D
3D

Çevrimdışı kalamarina

• Üye
  • Yer: Uşak/Maslak
« Yanıtla #9953 : 15 Temmuz 2014, 11:49:28 »
JANdim JANdim ah kime JANdim

Çevrimdışı murat kaya

• Üye
  • Yer: EDREMİT-BALIKESİR
  • Deniz ve Sevgi Nehirin Babası
« Yanıtla #9954 : 15 Temmuz 2014, 12:15:23 »
Bizim geçen seneki defolarımız,

1-Yaratıcı kendi şutunuy yaratan ve 1 e 1 oynayan oyuncularımızın az olması...(Bu sene bunu hallettik)

2-Sete set kaldığımız anda hücumlarda akıcı olamamak...(Bir Guard alırsak 10 numara olur bu da hallolur ki olmasada geçen sene ki gibi olmaz)

3-Uzunlarımızın 1 e 1 kaldıklarında savunmada sıkıntı yaşamaları (Zaten bununla uğraşıyoruz)

4-Türk Rotasyonunun kötü olması (Can-Serhat-Melih-Kenan-Berk-Olursa Semih-Emir-Oğuz ve İzzet gayet hoş)

5-Kısalarımızı risk alarak savunan takımlara ceza kesememiz..(Bu sene maçası sıkan risk alır)
HaBaBaM GüM GüM GüM

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #9955 : 15 Temmuz 2014, 12:16:52 »
JANdim JANdim ah kime JANdim
Özkan in vesely aşkı kabardı
Dr tyler ve sambaras karşı çıkıyor ama özkan sevgisi uzun yıllardır var bakalım nasıl olacak :) 8)

Çevrimdışı kalamarina

• Üye
  • Yer: Uşak/Maslak
« Yanıtla #9956 : 15 Temmuz 2014, 12:21:39 »
Özkan in vesely aşkı kabardı
Dr tyler ve sambaras karşı çıkıyor ama özkan sevgisi uzun yıllardır var bakalım nasıl olacak :) 8)
Vesely'de gelirse kadronun potansiyeli uçacak,bu adam kaç yıldır piyasada daha 24 yaşında oyununu gelistirmesi için cok uzun bir zaman ve dünyanın en iyi koçu var.Fiziksel özellik olarak zaten Avrupa'da eşi benzeri yok.

Allahın izniyle gelirse ortalık JANgın yerine dönecek

Çevrimdışı Semazen

• Üye
  • Yer: Antalya-Alanya
« Yanıtla #9957 : 15 Temmuz 2014, 12:39:58 »

Allahın izniyle gelirse ortalık JANgın yerine dönecek

Hadi bakalım İnşaallah :)
Aynı dili konuşanlar değil, aynı duyguları paylaşanlar anlaşabilir.

Çevrimdışı erhanay

• Üye
  • Yer: ünye
    • erhanaydd
« Yanıtla #9958 : 15 Temmuz 2014, 12:52:25 »
Jan Vesely için dış şutu yok diyorsunuz ama bu adamı Partizan'da oynarken de takip ediyorduk dış şutu vardı ve fena da değildi. Gerçi fiziği çok gelişmiş Nba de. Bu da bizim işimize gelir. Brown olacağına Vesely gelsin bence. İçeride caydırıcı bir oyuncumuz olur.

Çevrimdışı Murat

• Üye
« Yanıtla #9959 : 15 Temmuz 2014, 13:02:00 »
Herşeye rağmen Semih-Vesely gelsin de bu iş bitsin. Haydi hayırlısı