Gönderen Konu: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası (Kasım 2013 - Aralık 2015)  (Okunma sayısı 4970269 defa)

0 Üye ve 85 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı phenom_07

• Üye
Ynt: Fenerbahçe Ülker Transfer Dosyası
« Yanıtla #10200 : 16 Temmuz 2014, 21:34:33 »
Ömer Onan'ın karakterine laf edilebilirken Kleiza'ya laf eden adama neden bu kadar tepki verildi anlamıyorum. Kleiza'dan çok umutlu olan bir adam olarak söylüyorum bende büyük karaktersizlik yaptı bu sezon. Geldiği günden bu yana adam akıllı kilo bile vermedi, final maçları sırasında ilk kez onu izleyen kuzenim bile bu adam şişman ve çok "bit yavrusu" gibi oynuyor dedi.

Sent from my RM-914_eu_turkey_355 using Tapatalk
« Son Düzenleme: 16 Temmuz 2014, 21:47:07 Gönderen: phenom_07 »
BAK YİNE HASRETİN DÜŞTÜ İÇİMİZE
SADECE FENERBAHÇE ...

Çevrimdışı fb_balkay

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • twitter.com/paulgeorge__13
« Yanıtla #10201 : 16 Temmuz 2014, 21:34:46 »
Arkadaşlar savunma diyorsunuz ribaund diyorsunuz, bana kalırsa vesely bunları mejia dan daha iyi yapabilecek bir oyuncu, ayrıca vesely nin avrupadan çıkışının 3 numara nba de 4-5 oynadığını düşünürsek, Allah korusun ama sezon içinde yaşanabilicek sakatlıklar sonucunda bu 3 pozisyonuda yedekleyebilicek bir oyuncu almış olacağız, ayrıca ne kadar önemsenir bilmiyorum ama vesely nin durgun Fenerbahçe Ülker tribünlerini de harekete geçirecek olduğunu düşünüyorum.
vesely'ye karşı olan yok vesely 4-5 oynar biz mejia'yı 3 için konuştuk.
Aşkınla olduk derbeder
Senin sevgin bir ömre bedel
Fenerbahçeli olmanın
Gururu bizlere yeter

Çevrimdışı penny

• Üye
  • Yer: izmir
« Yanıtla #10202 : 16 Temmuz 2014, 21:42:54 »
Sezon bittiginde soyle bir kisa rotasyonu  vardi kafamda.

Delaney - Bogdan - Micov

Hocanin Bogdan'i uce  kaydirip iki numarada Andrew tercihi de gayet guzel ama sanki Hickman'dan daha iyisini yapabilirdik.
Bir de Berk'e Kenan'dan daha cok guveniyorum, umarim daha cok sans bulur bu sezon.

Hickman-Berk-Kenan
Andrew-Melih-Can
Bogdan-Emir-Serhat
Bjelica-Vesely
Zoric-Oguz-Semih

Son transferin Vesely olacagini dusunursek  oldukca dengeli bir kadroya sahibiz. Sezon icinde gerekirse 7. yabanci hakki da kullanilir ama su an icin gerek yok.

Gecen sene bir tek Emir vardi PR oynanabilen, biraz da Melih ve Kenan ama yeni gelen kisalar gayet iyi bu konuda. Uzunlarimiz daha cok  kolay sayi bulur bu sene, ozellike Zoric.
« Son Düzenleme: 16 Temmuz 2014, 21:48:50 Gönderen: penny »

Çevrimdışı RickyHickmannn

• Üye
  • Yer: antalya
    • RickyHickmannn
« Yanıtla #10203 : 16 Temmuz 2014, 21:44:15 »
vesely'ye karşı olan yok vesely 4-5 oynar biz mejia'yı 3 için konuştuk.
vesely partizan ve geçen seneki eurobasketde 3 numara oynamıştı.ayrıca oyuncunun orjininin 3 olduğunu unutmayalım.

Çevrimdışı fb_balkay

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • twitter.com/paulgeorge__13
« Yanıtla #10204 : 16 Temmuz 2014, 21:47:08 »
vesely partizan ve geçen seneki eurobasketde 3 numara oynamıştı.ayrıca oyuncunun orjininin 3 olduğunu unutmayalım.
ama artık 3 numara oynaması imkansız vücut gelişti hantallaştı artık direk yazıyoruz vesely'i 3 numara savunmasında sıkıntı yaşar.
Aşkınla olduk derbeder
Senin sevgin bir ömre bedel
Fenerbahçeli olmanın
Gururu bizlere yeter

Çevrimdışı lancelot

• Üye
  • Yer: lefkoşa
« Yanıtla #10205 : 16 Temmuz 2014, 21:47:29 »
Sezon bittiginde soyle bir kisa rotasyonu  vardi kafamda.

Delaney - Bogdan - Micov

Hocanin Bogdan'i uce  kaydirip iki numarada Andrew tercihi de gayet guzel ama sanki Hickman'dan daha iyisini yapabilirdik.
Bir de Berk'e Kenan'dan daha cok guveniyorum, umarim daha cok sans bulur bu sezon.

Hickman-Berk-Kenan
Andrew-Melih-Can
Bogdan-Emir-Serhat
Bjelica_Vesely
Zoric-Oguz-Semih

Son transferin Vesely olacagini dusunursek  oldukca dengeli bir kadroya sahibiz. Sezon icinde gerekirse 7. yabanci hakki da kullanilir ama su an icin gerek yok.

Gecen sene bir tek Emir vardi PR oynanabilen, biraz da Melih ve Kenan ama yeni gelen kisalar gayet iyi bu konuda. Uzunlarimiz daha cok sayi kolay sayi bulur bu sene, ozellike Zoric.
bende berke çok daha fazla güveniyorum senin kadroya bi yabancı 5 numara daha ekleyebilirsek mükemmel olur

active

• Ziyaretçi
« Yanıtla #10206 : 16 Temmuz 2014, 21:52:44 »

vesely partizan da 3 4 oynuyordu hatta şut mekaniği falan iyiydi bayağı ama nba e gidince bayağı kalınlaştı eurobaskette daha çok 5 gibi oynadı ama 4 te de çok rahat oynar birçok eksiğimizi kapatır vesely ama 3 numara oynamaz

• Üye
    • RickyHickmannn
« Yanıtla #10207 : 16 Temmuz 2014, 21:56:57 »
ama artık 3 numara oynaması imkansız vücut gelişti hantallaştı artık direk yazıyoruz vesely'i 3 numara savunmasında sıkıntı yaşar.
Bence izlemeden karar vermemek lazım hemde bahsettiğim eurobasket oynanalı tam 1 sene oldu, 1 senede ne kadar hantallaşmış olabilir ki.

Çevrimdışı loslakers

• Üye
  • Yer: Tekirdağ
« Yanıtla #10208 : 16 Temmuz 2014, 21:57:45 »
beyler artık şutu yok dediğimiz adam
http://www.youtube.com/watch?v=2V6_4GxKZXg#t=127

Ne zaman Vesely dense benim aklımada şu gelir.Vesely felaket serbest atış attığı için Crawford bir anlık çakallık yapmaya çalışmıştı :D
Jordan Crawford tries to shoot a free throw for Jan Vesely

Çevrimdışı sambaras

• Üye
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #10209 : 16 Temmuz 2014, 22:37:29 »
Vesely'den çok korkuyorum. 4 numarada Vesely'i oynatmak geçen sene Bo'da yaşadığımız, 2 sene önce de Batiste'le hücumda yaşadığımız sıkıntıların tekrarını çekmek demek. Spacingi öldürmek demek. Oyun bilgisi de zayıf, sadece savunma yapsın,ribaund çeksin diye bir oyuncu istiyorsak bunu 5 numarada yapmak lazım.

Misal 5'e Tyus, Lasme alınsa hücum özellikleri kısıtlı olsa bile kompanse etmek daha kolay, ama 4'te çok zor.

• Üye
    • RickyHickmannn
« Yanıtla #10210 : 16 Temmuz 2014, 22:53:07 »
Vesely'den çok korkuyorum. 4 numarada Vesely'i oynatmak geçen sene Bo'da yaşadığımız, 2 sene önce de Batiste'le hücumda yaşadığımız sıkıntıların tekrarını çekmek demek. Spacingi öldürmek demek. Oyun bilgisi de zayıf, sadece savunma yapsın,ribaund çeksin diye bir oyuncu istiyorsak bunu 5 numarada yapmak lazım.

Misal 5'e Tyus, Lasme alınsa hücum özellikleri kısıtlı olsa bile kompanse etmek daha kolay, ama 4'te çok zor.
bu tarz özellikler zaten obradovicin takımının 5 numarasında olması gereken şeyler bunları ekstra bir özellik olarak görmemek lazım ama 4 numarada bu özellikler olursa ekstra olur geçen sene çektiğimiz sıkıntıda tamda buydu 3-4 numaralar ribaunta yardım etmeyince savunmayı boşlayıp kendini hücumda göstermeye çalışınca çokca hücum ribaundu verdik, eğer vesely gelirse ribaund sorunuda ortadan kalkar gibi geliyor.ayrıca eğer tamamen defans yapan hücumu düşünmeyen bir 5 alırsak iç dış dengesini kuramayız ve tamamen şuta bağımlı bir takım oluruz, ve o şutların girmediği maçlardan başı öne eğik şekilde ayrılırız ne yazıkki.
« Son Düzenleme: 16 Temmuz 2014, 22:57:24 Gönderen: RickyHickmannn »

Çevrimdışı sambaras

• Üye
« Yanıtla #10211 : 16 Temmuz 2014, 22:57:06 »
bu tarz özellikler zaten obradovicin takımının 5 numarasında olması gereken şeyler bunları ekstra bir özellik olarak görmemek lazım ama 4 numarada bu özellikler olursa ekstra olur geçen sene çektiğimiz sıkıntıda tamda buydu 3-4 numaralar ribaunta yardım etmeyince savunmayı boşlayıp kendini hücumda göstermeye çalışınca çokca hücum ribaundu verdik, eğer vesely gelirse ribaund sorunuda ortadan kalkar gibi geliyor.
Benim dediğim başka bir şey ribaund sorununu bir nebze çözerken başka büyük bir sıkıntı çıkaracak yani onu demek istiyorum.

• Üye
    • RickyHickmannn
« Yanıtla #10212 : 16 Temmuz 2014, 23:02:21 »
Benim dediğim başka bir şey ribaund sorununu bir nebze çözerken başka büyük bir sıkıntı çıkaracak yani onu demek istiyorum.
anladım ama ribaundları sağlam çekememek oyuncuların konsantrasyonunuda kötü etkiliyor ve buda hücumu kötü etkiliyor aynı zamanda bir şeyleri elde etmek için bazı şeylerden fedakarlık etmemiz gerekiyor.

Çevrimdışı murat kaya

• Üye
  • Yer: EDREMİT-BALIKESİR
  • Deniz ve Sevgi Nehirin Babası
« Yanıtla #10213 : 16 Temmuz 2014, 23:04:54 »
Bizim Pota altında atletizme ihtiyacımız çok...
HaBaBaM GüM GüM GüM

Çevrimdışı sambaras

• Üye
« Yanıtla #10214 : 16 Temmuz 2014, 23:07:33 »
anladım ama ribaundları sağlam çekememek oyuncuların konsantrasyonunuda kötü etkiliyor ve buda hücumu kötü etkiliyor aynı zamanda bir şeyleri elde etmek için bazı şeylerden fedakarlık etmemiz gerekiyor.

Sağ kulağını verip sol kulak almak yalnız bu. Sorun çözer gibi gösterirken sorun da yaratacak, bence önemli de bir sorun. 4 numaranın yarattığı spacing avantajına büyük önem veriyorum. Keşke Nocioni, Kaimakoglou falan olsaydı.