Gönderen Konu: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası (Kasım 2013 - Aralık 2015)  (Okunma sayısı 4970328 defa)

0 Üye ve 80 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı pikenrol

• Üye
Ynt: Fenerbahçe Ülker Transfer Dosyası
« Yanıtla #10350 : 18 Temmuz 2014, 00:00:12 »
İskender neden Melih,Serhat, Kenan güvenmiyorsun, tamam eurolig seviyelerinde üst turları kaldırabilirler mi bende düşünceliyim ama vardır bir düşünülen diyorum.

güvenmek için bi sebep yok ki. var mı göremediğim bi sebep?

Çevrimdışı akarship

• Üye
  • Yer: Mersin-İskenderun
« Yanıtla #10351 : 18 Temmuz 2014, 00:00:47 »
bence o yorum tamamen objektif gözle yazılmış.
görmek istediklerimiz farklı şeyler ama mevcut durum aynen yazıldığı gibi...

hangi objektif göz, Allah aşkına siz kendinizi basketbol allamesi falan mı zannediyorsunuz yahu biz de hepten keriziz burada öyle mi. Mevsim de keriz silkeleme mevsimi yani

Çevrimdışı Özcan Özdemir

• Üye
  • Yer: Kütahya- Nazilli
    • özcanözdemir43
« Yanıtla #10352 : 18 Temmuz 2014, 00:04:33 »
güvenmek için bi sebep yok ki. var mı göremediğim bi sebep?
Obradovıc var İskender. Melih geçen sene gelirken bu adam bizde nasıl bir katkı verir neleri yapabilir diyordum ama yanıldım katkı verdi.
Zorıc süper oldu diyordum eh işte oldu.
Kleiza ise tam bir hayal kırıklığı oldu benim için.
Biz hemen Şampiyon olalım,bütün kupaları alalım gözü ile bakıyoruz , yabancılar gençleri oynattımı onları övüyoruz ama biz oynattık mı onlarla yola çıkılmaz diyoruz ( Bu sözüm sana değil genel taraftar profilmiize )
Fenerbahçe'linin dostu yine bir Fenerbahçe'lidir.

Çevrimdışı pikenrol

• Üye
« Yanıtla #10353 : 18 Temmuz 2014, 00:04:47 »
hangi objektif göz, Allah aşkına siz kendinizi basketbol allamesi falan mı zannediyorsunuz yahu biz de hepten keriziz burada öyle mi. Mevsim de keriz silkeleme mevsimi yani

kenan, melih ve serhat, koyduğumuz hedefler doğrultusunda 20 dakika süre alacak seviyede oyuncular değil.
aksini söylemek için elimizde tek bir sebep yok...
bu oyuncuların 20 dakika sahada kaldığı bir takımın büyük hedeflere oynaması bana mantıklı gelmiyor...

Çevrimdışı iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
« Yanıtla #10354 : 18 Temmuz 2014, 00:06:33 »
Hoca da Kenan'a bu kadar güveniyor olsaydı Calathes'in peşine düşülmezdi. Kenan yavaş yavaş ama lig ama avrupada alacağı süreleri artırarak tecrübe kazanabilir. Lakin Kenan'a daha bu yaşta kapasitesinin çok üstünde bir rol biçmek hem takıma hem de daha çok ona zarar verir. Belki 2-3 yıl sonra istenen seviyelere gelebilir ancak şu anda ilk tur gruplarından ötesini büyük sürelerle kaldıramaz. Kaldıramadığını da Obradovic ona verdiği süreleri giderek azaltarak kanıtladı zaten.

Çevrimdışı pikenrol

• Üye
« Yanıtla #10355 : 18 Temmuz 2014, 00:09:07 »
Obradovıc var İskender. Melih geçen sene gelirken bu adam bizde nasıl bir katkı verir neleri yapabilir diyordum ama yanıldım katkı verdi.
Zorıc süper oldu diyordum eh işte oldu.
Kleiza ise tam bir hayal kırıklığı oldu benim için.
Biz hemen Şampiyon olalım,bütün kupaları alalım gözü ile bakıyoruz , yabancılar gençleri oynattımı onları övüyoruz ama biz oynattık mı onlarla yola çıkılmaz diyoruz ( Bu sözüm sana değil genel taraftar profilmiize )

melih'ten çok umutluyum.
baya gelişti bu yıl.
çok çalıştığı söyleniyor, bu şekilde çalışırsa gelişmeye de devam edecek,
2-3 sene sonra gözümüz kapalı ilk 5'e yazdığımız biri olacak bence.
ama şu an değil, önünde yemesi gereken çok fırın ekmek var.

kenan da aynı şekilde...
büyük potansiyel...
ama henüz sadece potansiyel...
önünde çok fırın ekmek var onun da yemesi gereken.

içlerinde en hazır oyuncu serhat gibi duruyor ama o da euroleague seviyesinde vasat oyuncu...

cska, barcelona, olympiacos, real madrid, milano vb. takımlarda herhangi birinin 12 kişilik kadroda kendine yer bulma ihtimali var mı?
bence yok...

Çevrimdışı Özcan Özdemir

• Üye
    • özcanözdemir43
« Yanıtla #10356 : 18 Temmuz 2014, 00:09:59 »
anladım abi dedim yanlışlıkla bişe yazdımda onamı kızdı özcan abi.ama yazdıklarına katılıyorum abi millet çok alıngan ve çok olumsuz.
Yazı ile anlaşmak sanal ortamda çok zor bundan kaynaklanıyor yine de sözleri dikkatli seçip kullanmak lazım Barış, karşındaki insana kör müsün manasına gelecek şeyleri yazmak sıkıntılı. Bak İskender ne güzel yazdı benim göremediğim bir şey mi var diye, başkaları yazıyor nasıl görülmez bu tabir yanlış bence.

Çevrimdışı Özcan Özdemir

• Üye
    • özcanözdemir43
« Yanıtla #10357 : 18 Temmuz 2014, 00:14:37 »
Kenan birinci oyuncu değil diye düşünüyorum, hıcman ın arkasında.
Melih bence 2 ve 3 oynar , çok başarılı olur mu olmaz ama çok kötüde olmaz, önünde bojdan goudelock emir var onunda, aynı serhat ta öyle.
Ben bu şekilde düşünüyorum yanılıyorda olabilirim.

Çevrimdışı nemanja bjelica

• Üye
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #10358 : 18 Temmuz 2014, 00:14:56 »
Son 2 sezondur takımın beklentilerin altında kalması taraftarı belli bir karamsarlığa iter anlarım,ama bazen ipin ucu kaçıyor.İşin ustası takımın başında.Melih Mahmutoğlu neden bu kadar küçümseniyor anlamıyorum.Savunmasını yavaş yavaş geliştirmeye başladı,hücum yönü zaten iyi.Kenan-Melih-Serhat bu üçlüyü serbest bıraksak TBL'nin iddialı ekipleri havada kapar.Semih Erden'in Efes performansını eleştirenlerden birisiyim,ama gerek bizim formamızı giydiği dönemlerde gerek kısa süre de olsa Beşiktaş formasını giydiği dönemde gayet iyi performans sergiledi.2010 FIBA Dünya Şampiyonasında gayet iyi bir performans sergiledi.Anlamadığım nokta bizim yerli oyuncularımızı beğenmiyorsun tamam da o istediğiniz tarzda SÜPER STAR yerli oyuncular var da biz mi coach transfer mi etmedi.Bu yabancı kısıtlaması olduğu müddet bu yerli oyuncular olacak.
« Son Düzenleme: 18 Temmuz 2014, 00:15:37 Gönderen: nemanja bjelica »

Çevrimdışı akarship

• Üye
  • Yer: Mersin-İskenderun
« Yanıtla #10359 : 18 Temmuz 2014, 00:15:47 »
Hoca da Kenan'a bu kadar güveniyor olsaydı Calathes'in peşine düşülmezdi. Kenan yavaş yavaş ama lig ama avrupada alacağı süreleri artırarak tecrübe kazanabilir. Lakin Kenan'a daha bu yaşta kapasitesinin çok üstünde bir rol biçmek hem takıma hem de daha çok ona zarar verir. Belki 2-3 yıl sonra istenen seviyelere gelebilir ancak şu anda ilk tur gruplarından ötesini büyük sürelerle kaldıramaz. Kaldıramadığını da Obradovic ona verdiği süreleri giderek azaltarak kanıtladı zaten.

Calathesin peşine düşülmesi ( ki ben bunun da kesin olduğuna inanmıyorum ) Kenana güvenilmemesi için sebep yani öyle mi? Kim Kenanın 40 dk sahada kalacağını öngörüp ona göre yorum yapıyorsa biraz da art niyetli olarak yapıyor bunu malesef. O zaman Hickmanı, Goudelocku neden aldık Melih veya bir başkası neden yedeklemesin takımdaki diğer oyuncuları. Safkan oyun kurucu diye bir tabir çıkarıldı burada sanki İngiliz veya Arap atı ister gibi. O olmayınca karalar bağlanıyor, dehşete düşülüyor falan yok artık o kadar da değil yani. Ben yaklaşık 30 senedir basketbol izliyorum ilk şampiyonluğumuzun final maçını tvden naklen izlemiş birisiyim, hayatımda gördüğüm en mantıklı kadro kuruldu bu transfer döneminde 1-2 oyuncu daha transfer edilirse ( kim alınırsa alınsın ben sorumlulara sonuna kadar inanıyor ve güveniyorum ) muhteşem bir sezon bizi bekliyor olacak. Ve sonu çok güzel olacak inşallah

Çevrimdışı fb_balkay

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • twitter.com/paulgeorge__13
« Yanıtla #10360 : 18 Temmuz 2014, 00:23:50 »
Yazı ile anlaşmak sanal ortamda çok zor bundan kaynaklanıyor yine de sözleri dikkatli seçip kullanmak lazım Barış, karşındaki insana kör müsün manasına gelecek şeyleri yazmak sıkıntılı. Bak İskender ne güzel yazdı benim göremediğim bir şey mi var diye, başkaları yazıyor nasıl görülmez bu tabir yanlış bence.
haklısın abi.
Aşkınla olduk derbeder
Senin sevgin bir ömre bedel
Fenerbahçeli olmanın
Gururu bizlere yeter

Çevrimdışı murat kaya

• Üye
  • Yer: EDREMİT-BALIKESİR
  • Deniz ve Sevgi Nehirin Babası
« Yanıtla #10361 : 18 Temmuz 2014, 00:25:39 »
Takıma bir güvenin diyeceğim ama güvenmek zaman alacak bişey..Sadece şunu diyebilirim..Ön yargıyı bırakın ve sadece bazı şeyleri zamana bırakın.Tezcanlılık bizim en büyük yanlışımız ezelden beri!
HaBaBaM GüM GüM GüM

Çevrimdışı fb_balkay

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • twitter.com/paulgeorge__13
« Yanıtla #10362 : 18 Temmuz 2014, 00:31:01 »
Takıma bir güvenin diyeceğim ama güvenmek zaman alacak bişey..Sadece şunu diyebilirim..Ön yargıyı bırakın ve sadece bazı şeyleri zamana bırakın.Tezcanlılık bizim en büyük yanlışımız ezelden beri!
abi bu takıma hücemda güven sonsuz rakibi bombardımana tutarlar ama savunma ilk maça kadar hep soru işareti olucak kafamda.
Aşkınla olduk derbeder
Senin sevgin bir ömre bedel
Fenerbahçeli olmanın
Gururu bizlere yeter

Çevrimdışı murat kaya

• Üye
  • Yer: EDREMİT-BALIKESİR
  • Deniz ve Sevgi Nehirin Babası
« Yanıtla #10363 : 18 Temmuz 2014, 00:32:44 »
abi bu takıma hücemda güven sonsuz rakibi bombardımana tutarlar ama savunma ilk maça kadar hep soru işareti olucak kafamda.
Takım savunması..2 adam alıcaz diyor hoca..

Ben diyorum sadece savunmayı düşünecek bir uzun alalım.Ama bakıyorum profil gene hücumcu birisi deniyor..Bence burada düşünmek lazım azıcık da olsa.
HaBaBaM GüM GüM GüM

Çevrimdışı Özcan Özdemir

• Üye
    • özcanözdemir43
« Yanıtla #10364 : 18 Temmuz 2014, 00:33:20 »
1 ve 5 numaralarda sıkıntı var diyoruz ama ben sayılara ve bu kavram karmaşasına pek katılmıyorum.
Bir numara ne yapar mesela top mu getirir, oyun mu kurar, adam geçip potaya mı gider, ikili oyun mu oynar , şut mu atar ,yada hepsini de yapar mı yada ne düzey de yapar?