Gönderen Konu: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası (Kasım 2013 - Aralık 2015)  (Okunma sayısı 4970336 defa)

0 Üye ve 76 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fundamental

• Üye
  • Yer: İstanbul
Ynt: Fenerbahçe Ülker Transfer Dosyası
« Yanıtla #10380 : 18 Temmuz 2014, 01:33:12 »
Bu kadro kalitesi neden bu kadar tartışılıyor anlamıyorum. ( Tabi bu benim kendi görüşüm. )

Epey bir kişi yazdı o yüzden tekrarlamayacağım. Geçen seneki kadroya göre avantajları epey fazla bir kadro kurduğumuzu düşünüyorum ayrıca rotasyon da net olarak genişledi diye özetleyebilirim.

Top16da Kenan'ın form düşüklüğü üzerine sakatlanması, Vidmar'ın yokluğu takımı gerçekten 2 kademe düşürdü. Gruplardaki gibi çıkan oyuncunun yerine girenin sırıtmadığı,sırıtmasının mümkün olmayacağı bir kadro oluşturuldu bana göre.

Bojan'ın durumuna göre ( Cem Ağrak yazmayın diye ısrar ediyor ama ) 3,5 4,5 transferi ile gayet ters bir takım olacağımızı düşünüyorum. Ribaundlarda sıkıntı yaşayabiliriz. Semihe burda baya iş düşecek. Savunmada da blok peşinde koşmaz ise gayet yeterli bence.

Çevrimdışı kalamarina

• Üye
  • Yer: Uşak/Maslak
« Yanıtla #10381 : 18 Temmuz 2014, 01:33:55 »
JOELler kadir kıymet bilmiyor annem

active

• Ziyaretçi
« Yanıtla #10382 : 18 Temmuz 2014, 01:40:10 »
Güvenmek için bir sebep ortaya koymamış olmaları...

Serhat'ın, Beşiktaş ile geçirdiği Euroleague sezonu performansı ortada.
Melih'in geçen yılki Euroleague performansı ortada.
Kenan'ın geçen yıl normal sezon ile Top 16 performansı arasındaki uçurum ortada.
Oğuz'un 10 yıllık Euroleague performansı ortada.
Semih'in karakteri ve geçen yılki Efes performansı ortada...

Serhat'ın Beşiktaş ile geçirdiği Euroleague sezonu rakamları:

22 maç - 21:26 dakika 6 sayı - 1.6 ribaund - 1.3 asist - 3.4 verimlilik puanı

http://www.euroleague.net/competition/players/showplayer?clubcode=ulk&pcode=000109&seasoncode=E2012

Melih'in geçen yılki Euroleague rakamları:

22 maç - 14:27 dakika 5.5 sayı - 1.2 ribaund - 0.6 asist - 3.6 verimlilik puanı

http://www.euroleague.net/competition/players/showplayer?clubcode=ulk&pcode=002969&seasoncode=E2013

Kenan'ın geçen yılki Euroleague rakamları:

15 maç - 12:38 dakika - 2.7 sayı - 1 ribaund - 1.1 asist - 2.1 verimlilik puanı
(Top 16'da oynadığı 5 maçın 4 tanesinden - verimlilik puanı yapmış)

http://www.euroleague.net/competition/players/showplayer?clubcode=ulk&pcode=005275&seasoncode=E2013

Oğuz'un Pianigiani sezonundaki Euroleague rakamlarını da verecektim ama Euroleague sitesinde sorun çıktı, açılmıyor.
10 senedir Euroleague'de olan adam bu, geçmişte yaptıkları ve yapamadıkları ortada zaten...
.

ben inanıyorum ki melih ve serhat tamamlayıcı şutör görevini en iyi yapabilecek oyunculardandır.ikisine de güveniyorum.ikisi de bu sene euroleague de %40 ın altında üçlük atarsa ben basketboldan anlamıyorum(ana görevleri şut olduğu için söyledim)

Çevrimdışı pikenrol

• Üye
« Yanıtla #10383 : 18 Temmuz 2014, 01:42:53 »
Şu altını çizdiğim oyuncuların hangilerini takıma alırız acaba?

sada'yı almam.
3. guard olarak pullen'i alırım.
backup pf olarak nachbar'ı alırım.
backup c olarak dorsey'i alırım.
backup pg olarak mantzaris'i alırım.
backup pf olarak petway'i alırım.
starter c olarak dunston'u alırım.
backup pg olarak ukic'i alırım.
wright, pappas ve curry'i almam.
starter sf olarak maciulis'i alırım.
backup sf olarak bramos'u alırım.
starter pf olarak gist'i almam.
backup c olarak semih yerine mavrokefalidis'i alırım.
starter sf olarak micov'u alırım. (cska'da backup)
backup pf olarak vorontsevich'i alırım. (bjelica olmasa starter yaparım)
starter c olarak kaun'u alırım.
jerrells'i uzak dursun.
starter sf olarak moss'u alırım.
kangur'u almam.
wallace'yi almam.
backup pf olarak melli'yi alırım.
starter c olarak samuels'i alırım.
backup pf olarak lawal'ı alırım.
draper'i almam.
backup sf olarak darden'i alırım.
3. uzun olarak slaughter'i alırım.
rice'yi almam.
backup pg olarak mevcut kadroda ohayon'u alırım.
landesberg'i almam.
starter sf olarak smith'i alırım.
pnini'yi almam...

tek tek cevap verdim altını çizdiğin her oyuncuya.
backup olanları bizim takımda da backup olarak düşündüm,
starter olanları bizim takımda da starter olarak düşündüm.
bu mantıkla cevapladım...

peki sen bu oyunculardan kaç tanesi yerine backup olarak kenan, can, serhat, oğuz ve semih yazarsın?

Olay aslında şu: Senin mantığına göre tamamen savunma üzerinden kadroda yer bulan Moss, Darden  EL için iyi oyuncular, Obradovic'in kadroya kattığı, ne amaçla transfer edildikleri az çok belli olan Melih, Can, Serhat olmaz. Yani olayın aslı sen olmaz diyorsan olmaz; koçun olur demesi önemli değil.

olay aslında bu değil.
bu tamamen senin çıkardığın anlam...

Yahu bu nasıl bir çelişki? Adam yıldız yaratsın istiyoruz ama bizim şartlarımızda yaratsın istiyoruz. Yıllarca EL oynamış Oğuz'u adamdan saymıyoruz ama Mantzaris filan hep EL oyuncusu. Eyvallah...

çelişki nerede anlamadım...
yıllarca oynamış oğuz, takımın en zayıf halkası olmak dışında 8 yıllık fenerbahçe kariyerinde ne yaptı?

mantzaris'in geçen yıl son saniye üçlükleriyle kazandırdığı 2 maç hatırlıyorum...
23 yaşındaydı daha o zamanlar...

geçen yıl top 16'da 9.1 verimlilik puanıyla oynamış...
kenan+melih+serhat'ın yukarda paylaştığım verimlilik ortalamalarının toplamı 9.1 ediyor...

http://www.euroleague.net/competition/players/showplayer?pcode=003537&seasoncode=E2013
« Son Düzenleme: 18 Temmuz 2014, 01:51:23 Gönderen: pikenrol »

Çevrimdışı Özcan Özdemir

• Üye
  • Yer: Kütahya- Nazilli
    • özcanözdemir43
« Yanıtla #10384 : 18 Temmuz 2014, 01:47:04 »
İskender bende sada,ukıc ,gıst almam diye yazacaktım sen açıklamışsın, almam dediğin oyunculara neden yüksek puan veriyorsun o  zaman ?
Fenerbahçe'linin dostu yine bir Fenerbahçe'lidir.

Çevrimdışı pikenrol

• Üye
« Yanıtla #10385 : 18 Temmuz 2014, 01:50:25 »
İskender bende sada,ukıc ,gıst almam diye yazacaktım sen açıklamışsın, almam dediğin oyunculara neden yüksek puan veriyorsun o  zaman ?

söylemek istediğini anlamadım tam olarak?
yüksek puan vermekten kastın ne?

Çevrimdışı Özcan Özdemir

• Üye
    • özcanözdemir43
« Yanıtla #10386 : 18 Temmuz 2014, 01:54:16 »
söylemek istediğini anlamadım tam olarak?
yüksek puan vermekten kastın ne?
Demin biri 10 puansa yedegi 8 pua demiştin ondan dedim, cümle bozuk olmuş kusura bakma.
Bana alsa bende dia,spa, teo gibi oyuncuları isterim ama hepside takımında kaldı kolay olay oyuncu almak da zor.
« Son Düzenleme: 18 Temmuz 2014, 01:56:33 Gönderen: Özcan Özdemir »

Çevrimdışı pikenrol

• Üye
« Yanıtla #10387 : 18 Temmuz 2014, 01:56:47 »
Demin biri 10 puansa yedegi 8 pua demiştin ondan dedim, cümle bozuk olmuş kusura bakma.
Bana alsa bende dia,spa, teo gibi oyuncuları isterim ama hepside takımında kaldı kolay olay oyuncu almak da zor.

sadece örnekti o yaw. giren-çıkan arasında çok büyük fark olmadığını belirtmek istemiştim.

saydığın ayarda oyuncu beklemiyorum, o ayarda adam yok zaten.
gherardi'nin 2 transfer yapacağız açıklamasından yola çıkarak rotasyonun dar kalacağını düşündüğümü anlatıyorum.
« Son Düzenleme: 18 Temmuz 2014, 01:59:30 Gönderen: pikenrol »

Çevrimdışı Özcan Özdemir

• Üye
    • özcanözdemir43
« Yanıtla #10388 : 18 Temmuz 2014, 01:59:12 »
sadece örnekti o yaw. giren-çıkan arasında çok büyük fark olmadığımı belirtmek istemiştim.

Ama iskender bence Dia ile ukıc arasına çok fark var sada da öyle, jerrels mesela ne yapaacağı belli olmayan 20 saniye topu tutan sonra sallayan bir oyuncu.

Çevrimdışı murat kaya

• Üye
  • Yer: EDREMİT-BALIKESİR
  • Deniz ve Sevgi Nehirin Babası
« Yanıtla #10389 : 18 Temmuz 2014, 02:02:44 »
Kenan-Hickman
Goudlock-Bogdan-Can-Melih
Emir-Serhat-Transfer
bjelica-Vesely
Semih-Oğuz-Zoriç-İzzet...

Bence gayet iyi.
HaBaBaM GüM GüM GüM

Çevrimdışı Özcan Özdemir

• Üye
    • özcanözdemir43
« Yanıtla #10390 : 18 Temmuz 2014, 02:03:49 »
sadece örnekti o yaw. giren-çıkan arasında çok büyük fark olmadığını belirtmek istemiştim.

gherardi'nin 2 transfer yapacağız açıklamasından yola çıkarak rotasyonun dar kalacağını düşündüğümü anlatıyorum.
Rotasyon dar olabilir diyelim ki öyle ,malum bizde hem yabancı oyuncu kısıtlaması var hem para meselesi var.
Yerli oyuncular arasında bence tercihlerimiz doğru. Bir ara ender lafı vardı o geleceğine ben Kenan ve Berk'e güvenirim.
Yabancılar da malum deminde söyledim iyi yabancı getirmek zor oluyor klubünden dolayı.

Çevrimdışı Kutay

• Üye
    • kutay_erkan
« Yanıtla #10391 : 18 Temmuz 2014, 02:11:55 »

Abi iyi hos diyorsun da Serhat Melih ve Kenan yerine hangi Turk oyunculari alirsin? Oyuncu yok Baris, Ender, Sinan, Cenk bunlar da EL'de papatya fali adamlar.

Keza uzunlar. Oguz ve gelirse Semih yerine hangi uzunu alacagiz Turkiye'den?

Biz kendimizi de yirtsak bu takimda en az 4, bence 5 Turk oyuncu olacak. Zaten lisansli 8+ yabanci mumkun degil sanirim, yabancilari alip sadece EL'de oynatarak rotasyonlari ve takim aliskanliklarinin olusmasini engellemektense Melih, Serhat, Kenan gibi adamlara guvenmek daha kucuk bir risk.

Yabanci siniri olmasa bile bence bu oyuncular yeterli bence, o da su yuzden: yurtdisinda genc oyuncular oynadiginda agzimiz acik izliyoruz ancak bu oyuncular 1) Rolleri dogru belirlenip kendilerine guvenildigi icin 2) Takimlari yillardir sistem cercevesinde oynadigi icin siritmiyorlar.

Tek tek isim yazmayacagim ama atiyorum backup PF Petway gelseydi bizim Pianigiani senesinde, Batiste'e sanirim sukrederdik. Oguz'un 10 senedir basarili olamamasinda kendi hatalari da vardir mesela ama sistemsizligimizin hic mi sucu yok?

Veya eminim Melih su Olympiakos'a 2 sene once gitse Mantzaris vs cebinden cikarirdi. Serhat eger calisirsa Melih gibi cogunlugu yaniltacaktir, adam daha bizdeyken Siena deplasmaninda oyun kurucu oynayacak yetenekteydi. Ki sen de demissin mesela Melih icin bu adam olacak diye. Veya Kenan; Abrines denen kazma (bana gore) arkadas Barca'da her kritik macta sure buluyorsa u-18 mvp'si neden EL'de oynamasin? Biz Barca kadar bile genclere sure vermeyeceksek zaten batmisiz, ki batmak uzereydik Obradovic olmasaydi.

Ben zerre milliyetci damarim olmamasina ragmen Yunanlarin vs Fenerbahce'nin bol parali, oyuncu oguten bir kulup olarak gormesine dayanamiyorum; hala Kenan'a Melih'e vs guvenemeyeceksek butun elestiriler dogru demektir. Obradovic'e inanmak ve guvenmek lazim.
Burası Fenerbahçe. Burada "2010'da şampiyon olalım, 5 yıl sonra başarılı olalım." diye hedef belirlenemez. - Willie Solomon

Çevrimdışı truth126

• Üye
  • Yer: İstanbul - Başakşehir
    • truthuntold126
« Yanıtla #10392 : 18 Temmuz 2014, 02:17:39 »
Eğer ben yanlış anlamadıysam İskender abinin demek istediği yerli olarak transferlerde sıkıntı yok ama Gherardini açıklamasında 2 oyuncu alacağız demiş bunlardan biri Semih olursa diğeri 4 numaraya yabancı alınacak. Yabancı oyuncu sayısı 6 olacak yanlış bilmiyorsam lisans için bir yabancı hakkı daha var hatta gerekirse sırf euroleague'de rotasyonu kalabalık tutmak için işler zorlaştığında sırıtmayacak birini almalıyız.

Çevrimdışı pikenrol

• Üye
« Yanıtla #10393 : 18 Temmuz 2014, 02:27:55 »
Abi iyi hos diyorsun da Serhat Melih ve Kenan yerine hangi Turk oyunculari alirsin? Oyuncu yok Baris, Ender, Sinan, Cenk bunlar da EL'de papatya fali adamlar.

Keza uzunlar. Oguz ve gelirse Semih yerine hangi uzunu alacagiz Turkiye'den?

Biz kendimizi de yirtsak bu takimda en az 4, bence 5 Turk oyuncu olacak. Zaten lisansli 8+ yabanci mumkun degil sanirim, yabancilari alip sadece EL'de oynatarak rotasyonlari ve takim aliskanliklarinin olusmasini engellemektense Melih, Serhat, Kenan gibi adamlara guvenmek daha kucuk bir risk.

Yabanci siniri olmasa bile bence bu oyuncular yeterli bence, o da su yuzden: yurtdisinda genc oyuncular oynadiginda agzimiz acik izliyoruz ancak bu oyuncular 1) Rolleri dogru belirlenip kendilerine guvenildigi icin 2) Takimlari yillardir sistem cercevesinde oynadigi icin siritmiyorlar.

Tek tek isim yazmayacagim ama atiyorum backup PF Petway gelseydi bizim Pianigiani senesinde, Batiste'e sanirim sukrederdik. Oguz'un 10 senedir basarili olamamasinda kendi hatalari da vardir mesela ama sistemsizligimizin hic mi sucu yok?

Veya eminim Melih su Olympiakos'a 2 sene once gitse Mantzaris vs cebinden cikarirdi. Serhat eger calisirsa Melih gibi cogunlugu yaniltacaktir, adam daha bizdeyken Siena deplasmaninda oyun kurucu oynayacak yetenekteydi. Ki sen de demissin mesela Melih icin bu adam olacak diye. Veya Kenan; Abrines denen kazma (bana gore) arkadas Barca'da her kritik macta sure buluyorsa u-18 mvp'si neden EL'de oynamasin? Biz Barca kadar bile genclere sure vermeyeceksek zaten batmisiz, ki batmak uzereydik Obradovic olmasaydi.

Ben zerre milliyetci damarim olmamasina ragmen Yunanlarin vs Fenerbahce'nin bol parali, oyuncu oguten bir kulup olarak gormesine dayanamiyorum; hala Kenan'a Melih'e vs guvenemeyeceksek butun elestiriler dogru demektir. Obradovic'e inanmak ve guvenmek lazim.

türk oyuncu almaya karşı değilim.
türk oyunculara güvenmeye karşıyım.

genç oyunculara güvenmeye karşı değilim.
genç oyuncuları rotasyonun ana parçası yapmaya karşıyım.

önerin ne diye soracak olursan;
lig için 7, euroleague için 8 yabancı hakkı tanınmış.
8 tane yabancı alır, yanlarına da emir'i eklerim.
üst düzey oyunculardan 9 kişilik ana rotasyon çıkar ortaya.
yanlarına da kenan, melih, oğuz'u yazar, tamamlarım 12 kişiyi...

xxx - hickman - kenan
gou - melih
bogdan - emir
bjelica - xxx
xxx  - oğuz + zoric

* zoric 8. yabancı...

Çevrimdışı Kutay

• Üye
    • kutay_erkan
« Yanıtla #10394 : 18 Temmuz 2014, 02:35:55 »
türk oyuncu almaya karşı değilim.
türk oyunculara güvenmeye karşıyım.

genç oyunculara güvenmeye karşı değilim.
genç oyuncuları rotasyonun ana parçası yapmaya karşıyım.

önerin ne diye soracak olursan;
lig için 7, euroleague için 8 yabancı hakkı tanınmış.
8 tane yabancı alır, yanlarına da emir'i eklerim.
üst düzey oyunculardan 9 kişilik ana rotasyon çıkar ortaya.
yanlarına da kenan, melih, oğuz'u yazar, tamamlarım 12 kişiyi...

xxx - hickman - kenan
gou - melih
bogdan - emir
bjelica - xxx
xxx  - oğuz + zoric

* zoric 8. yabancı...
Pivot rotasyonu Oguz Zoric kalirsa zaten 4 numaraya kim gelse bizi kurtaramaz. Semih gelirse buyuk bir kumar olacak ben olumlu sonuclanacagini dusunuyorum.

Oyun kurucu konusunda da su anda piyasada istenilen profilde biri yok demek ki.

Bojan kesin giderse ben 6 yabancida kalinmayacagini ve Semih + 2 yabanci yani toplamda 7 yabanci olacagini dusunuyorum. Bence biri kesin 4 numara, digeri kamp doneminde sekillenecek; hatta belki de Obradovic'in kafasinda net ama biz bilmiyoruz. Guvenmekten kastim buydu.

Semih dedigim gibi kumar olur ama ben Melih ve Bjelica'dan asama kaydedecegini, Bjelica'nin starter ve Melih, Oguz ile Serhat'in backup denilen rollerde hic siritmayacagini dusunuyorum. Kenan konusunda da onun bir seyler ogrenecegi kalitede biri gelmedikce en iyi secenek birinin gelmemesidir bence. Tabii bu dedigim yaz doneminde kabul edilebilir bir sutunun olmasini gerektiriyor.
Burası Fenerbahçe. Burada "2010'da şampiyon olalım, 5 yıl sonra başarılı olalım." diye hedef belirlenemez. - Willie Solomon