Gönderen Konu: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası (Kasım 2013 - Aralık 2015)  (Okunma sayısı 4970208 defa)

0 Üye ve 35 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Bukefalos

• Üye
  • Yer: İstanbul
  • RWB0 & SC30
Ynt: Fenerbahçe Ülker Transfer Dosyası
« Yanıtla #10410 : 18 Temmuz 2014, 03:39:18 »
alex tyus'un yapacagı işi ben Vesely'nin rahat yapacagını düşünüyorum. Adam özellikle ribaundlarda ( ekseriyetle hücum ribaundları) anasını aglatmıs madrid'in.
Vesely de benzer özelliklere sahip. topla daha haşır neşir olması da artısı. Tyus gibi hücumda sadece alleyoop kovalayan adam olmaz bence.

iyi bir 3 numara + vesely bizi götürür diyorum. İyi basketbol oynarız gibime geliyor :)
« Son Düzenleme: 18 Temmuz 2014, 03:39:59 Gönderen: Bukefalos »
Ver Lester'e, yaz deftere

active

• Ziyaretçi
« Yanıtla #10411 : 18 Temmuz 2014, 03:41:55 »
yahu abi şu istatistik muhabbetinden canım sıkıldı ya.ben de her gün euroleague in resmi sitesinden oyuncuları inceliyorum.cevap çok basit aslında.mantzaris ve benzeri oyuncular yerli olsaydı havada kapışılırdı.ama yabancı statüsünde ben mantzaris i istemem.ayrıca index ratinglere bakıyorsak emir euroleaguein en iyi 7 oyuncusundan birisisiydi ortalama olarak ve bo ve bjelica dan hatta sony weems ten khryapa dan iyiydi.ne olursunuz artık şu oyuncuları istatistik olarak değerlendirmekten vazgeçin

Çevrimiçi Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Berlin
  • Обрадовић: беспрекорна командант
« Yanıtla #10412 : 18 Temmuz 2014, 03:48:20 »
Abi özür dileyerek araya giriyorum da aklıma takılan birkaç şey söyleyecem;
OLy eski bütçesi olsa Mantzaris veya o tarz kaç tane adamı kadroda bulundururdu?Paraları varken ellerinde olan oyuncuları hepimiz az çok biliyoruz.Keza Pao Obra başlarındayken düşük kaliteli kaç oyuncuyla oynadı.Maccabi eski bütçesinde olsa Ohayon,Rice Maccabi de oynayabilir miydi?Yani işin özü adamlar mecburiyetten bu kadroları kurdular ama bizim başımız da Obradovıc gibi bır adam var,yonetıcı olarak Gherardini var ,Ülker gıbı buyuk bir sponsorumuz var,Avrupa nın sayılı salonlarından biri var,çoluğunun çocuğunun rızkından kesip kombine alan abilerim var,Cebindeki parayı biriltirip maçlara giden kardeşlerim arkadaşlarım var.Nasıl ki başımıza en iyi koçun gelmesini istediysek en iyi oyuncuların gelmesini istemek gibi bir hakkımız da var.
Yani uzun lafın kısası aslında hepımızın ortak dileği Fenerbahçemizin başarılı olması.Herkesin düşüncesi aynı olamaz,senin doğrun bana göre yanlıstır,benım doğrum da sana göre yanlıştır.Mutluluğa giden yol kişiden kişiye farklılık gösterebilir:)))
İyi de dostum, bak kendin söylemişsin, illa süpersonik yabancılarla olmuyor başarı. Doğru parçaları birleştirmek de gerekir ki koçun da yaptığı bu. İlla OLMAZ OLMAZ mı diyelim yapılana? Yoksa bir durup, resmin şekillenmesine mi bakalım?
Kara deryalarda bir FENERsin!

Çevrimiçi Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
« Yanıtla #10413 : 18 Temmuz 2014, 03:58:20 »
o 5 sayı ortalamalı mantzaris, +/- istatistiğinde geçen yıl dunston ve lojeski'den sonra olympiacos'un en iyisi yalnız.
5 sayının yanında 3.2 asist yapmış, 3.4 ribaund almış.

http://www.gigabasket.org/index.php?global=players&type=apg&club=Olympiacos&position=all&round=Full+Season&week=all&league=Euroleague&season=2013

öte yandan bizim takıma zoric, vidmar, kleiza, melih, kenan, ömer gibi oyuncuların verdiği zararı +/- istatistiklerinden daha net görebilirsin...

mesela neden bjelica'nın sahada olduğu 25 dakikada ortalama 4.8 sayı, bo'nun sahada olduğu 27 dakikada ortalama 3.7 sayı öndeymişiz de;
zoric'in oynadığı 18.8 dakikada sadece 0.9 sayı, kleiza'nın oynadığı 21 dakikada sadece 0.4 sayı öndeyiz?
ya da neden ömer'in oynadığı 9.4 dakikada 0.4 sayı, kenan'ın oynadığı 13 dakikada 1.1 sayı gerideyiz?

http://www.gigabasket.org/index.php?global=players&type=apg&club=Fenerbahce+Ulker&position=all&round=Full+Season&week=all&filter=15&league=Euroleague&season=2013
O zaman Spanoulis de bir Mantzaris değil, öyle mi? Zira +/-'de epey geride kalmış, %50 kadar. Onu ne yapalım? Aynı istatistikte İzzet çoğu oyuncudan önde, Keza Oğuz?

Çevrimdışı pikenrol

• Üye
« Yanıtla #10414 : 18 Temmuz 2014, 04:05:27 »
O zaman Spanoulis de bir Mantzaris değil, öyle mi? Zira +/-'de epey geride kalmış, %50 kadar. Onu ne yapalım? Aynı istatistikte İzzet çoğu oyuncudan önde, Keza Oğuz?

spanoulis'in geride kalması da tesadüf değil...
geçen yıl kaç tane olympiacos maçını izlediğini bilmiyorum.
çoğu maçı, son çeyreğe çift haneli farklarla geride girerek kazandılar.
özellikle ilk tur gruplarında spanoulis çok kötüydü.
grupları da zayıf olduğu için rölantide götürdü ilk tur gruplarını.
o çıktığında kendini buldu olympiacos...
spanoulis özelinde rakamlarda bir yanlışlık yok o yüzden...

* oğuz ve izzet'in oynadığı maç sayılarına bakmanı tavsiye ederim...

bence diğer takımların da +/- istatistiklerini incele.
en anlamlı istatistik olduğunu düşünüyorum bunların.
kimin ne olduğu genelde +/- istatistiklerinde açıkça görülüyor...
« Son Düzenleme: 18 Temmuz 2014, 04:08:23 Gönderen: pikenrol »

Çevrimdışı Murat_Bulut

• Üye
  • Yer: ELAZIĞ
« Yanıtla #10415 : 18 Temmuz 2014, 04:06:56 »
İyi de dostum, bak kendin söylemişsin, illa süpersonik yabancılarla olmuyor başarı. Doğru parçaları birleştirmek de gerekir ki koçun da yaptığı bu. İlla OLMAZ OLMAZ mı diyelim yapılana? Yoksa bir durup, resmin şekillenmesine mi bakalım?
Abi ustte yazımda bahsetmiştim zaten eleştiri yapmak için hamlelerin tamamının beklenmesi gerektiğini o konuda hemfikiriz yani.
Dar Ağacında Olsak Bile Son Sözümüz FENERBAHÇE...

active

• Ziyaretçi
« Yanıtla #10416 : 18 Temmuz 2014, 04:13:07 »

ben takımım elendikten sonra hep olimpiakos u tutarım ve oly nin bu seneki maçlarının%80 ini izledim.sen kötü spanoulis i bile o takımdan çıkar neler yapabiliyor o takım.tekrar söylüyorum euroleague de fenerbahçe den sonra desteklediğim takımdır olimpiakos ve olimpiakos un başarısındaki payın %99 u spanoulis e aittir. mantzaris falan hikaye ayrıca spanoulis ilk tur gruplarında gayet iyiydi bir sakatlığı oldu ve top 16 dan sonra düşüşe geçti.
« Son Düzenleme: 18 Temmuz 2014, 04:13:52 Gönderen: active »

Çevrimiçi Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
« Yanıtla #10417 : 18 Temmuz 2014, 04:19:14 »

* oğuz ve izzet'in oynadığı maç sayılarına bakmanı tavsiye ederim...

bence diğer takımların da +/- istatistiklerini incele.
en anlamlı istatistik olduğunu düşünüyorum bunların.
kimin ne olduğu genelde +/- istatistiklerinde açıkça görülüyor...
Merak etme, her fırsatta, uygun durumda maç izledim geçen sene. Olympiacos maçları da dahil.

O zaman Maccabi'yle Real Madrid'i kıyaslarsak +/- bağlamında, hangisinin şampiyon olduğunu da öğreniyoruz, öyle değil mi? Baktım, açık ara Real Madrid şampiyon olmuş. Olmadı mı?

Çevrimdışı cihan

• Üye
  • Yer: Edirne
« Yanıtla #10418 : 18 Temmuz 2014, 04:19:49 »
Obradovic geldiğinde sevinmemizin ilk sebebi artık bizimde basketbol ekolümüzün olacağı, bizimde karakter koyarak sahada mücadele edeceğiydi. Tabi bunlarla beraber gelecek başarı.

Biz sürekli eksik kapatma derdindeyiz ki mükemmel kadrolara sahip takımların da bir yere kadar ilerleyebildiğini önemli olan uyum, takım kimyası, mücadele olduğunu hemen her sene görüyoruz.

Eğer bir ekole sahip olacaksak her şeyden az ama hiç bir şeyi tam yapamamaktansa az olan şeyleri doğru yapmak en güzeli

O yüzden benim düşüncemdir ki her pozisyonu sağlam olabilecek takım yerine 2-3-4 pozisyonlarının baskın geleceği oyun planıyla oynamaktır hedefimiz.

Cümlelerim biraz devrik olabilir kusuruma bakmayın.

Çevrimdışı pikenrol

• Üye
« Yanıtla #10419 : 18 Temmuz 2014, 04:27:30 »
Merak etme, her fırsatta, uygun durumda maç izledim geçen sene. Olympiacos maçları da dahil.

O zaman Maccabi'yle Real Madrid'i kıyaslarsak +/- bağlamında, hangisinin şampiyon olduğunu da öğreniyoruz, öyle değil mi? Baktım, açık ara Real Madrid şampiyon olmuş. Olmadı mı?

oldu...

söylemek istediklerimi yeterince söyledim.
uzunca bir süre ekleyecek yeni şeyler olacağını sanmıyorum.
olduğunda devam ederiz kaldığımız yerden.
şimdilik iyi geceler...

Çevrimdışı Cnbaz

• Üye
    • @Mhsinusta
« Yanıtla #10420 : 18 Temmuz 2014, 05:23:40 »
Bojanın gittiğine kesinlikle üzülmüyorum. Verdiği hizmetlerden ötürü eyvallah ama organizasyonumuzda bir türlü istikrar sağlayamadı. Numaralara fazla takılmadan Bogdanın Allah korusun bir sakatlık olmassa 3 nunamara pozisyonun üstesinden gelebileceğini düşünmekle beraber, bu bölgeye transfer yapılmayacağını düşünüyorum.

Transferlerle ilgili Gherardini 2 transfer daha olacağını açıkladığına göre bunlardan biri muhtemel Semih hamlesi diğeride 4 numara için olacaktır. Sezonun ilerleyen bölümünde Kenan´nın göstereceği performansa göre ekstra yabancı transfer edilir. 4 numara için geçen isimlerin hepsi değerli olmakla birlikte gönlümde yatan isim Derrick Brown olur. Bakalım hayırlısıyla transferler tam açıklanırsa uzun uzadıya değerlendirilir. Bu forma altında mücadele eden kim olursa olsun isimlerden bağımsız hep umut vardır. Lakin şu şekliyle Allah utandırmasın benim umudum bir hayli fazla. En kötü bu kadroya eklenen Bogdan, Hickman gibi isimler sorumluluktan kaçmayan, sinmeyen isimler. Geçen seride kadınlar önünde oynanan Galatasaray maçında sinen oyuncuları düşündükçe bu isimler bu yönden ekstra bir direnç katacaktır. Hele ki olması muhtemel Vesely hamlesiyle bu ikiliye bir isim daha katılmış olur.

Çevrimdışı Cengizao

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #10421 : 18 Temmuz 2014, 06:39:52 »
Gherardini her ne kadar 2 oyuncu alacağız demiş dahi olsa Zoric'in gönderileceğini ya da lisansının çevrileceğini düşünüyorum. 1-4-5 olarak 3 yabancı transferi bekliyorum. Sonuçta Zoric gitmek isterse gider, kalmak isterse kalır. 2 yıllık sözleşmesi var. Gideceğim derse buy-out kazandırır. Kalırsa da EL uzun rotasyonumuzu taş gibi yapar. 1 taşla 2 kuş. Şu yerli portföyüne bakarsanız Semih her koşulda transfer edilir süpriz bir gelişme olmadıkça. Gherardini şapkadan tavşan çıkarıp yaz liginde sözleşme bulamamış yetenekli bir PG getirirse kimse şaşırmasın. Adamın fıtratı bu, sinekten yağ çıkarmak. Beklentim o yönde.

« Son Düzenleme: 18 Temmuz 2014, 06:42:41 Gönderen: Cengizao »

Çevrimdışı narcikmazi

• Üye
  • Yer: Istanbul
    • @skayalar2
« Yanıtla #10422 : 18 Temmuz 2014, 07:32:42 »
48 saattir foruma girememiştim.
Girdim, girmez olaydım.
Yemin ediyorum içim karardı.
Ya beyler ne kadar karamsarız Allahınızı severseniz yapmayın.
Yok o pozisyon eksik, yok bu çocuklar yetersiz.
Bunaldım vallahi.
Son 7-8 sayfayı okuyan, Euroleague'in son 10 yılına damga vuran takımın, bu yıla dehşet yanlış bir transfer politikası ile girdiğini düşünür.
Neyse bir polemik oluşturmak istemediğimden uzatmıyorum.

Ve ekliyorum BEN TAKIMA VE OBRADOVIC'E AŞIRI GÜVENİYORUM.

F4 olur olmaz hiç sıkıntı değil. Sistem oluşsun yeter..

Yıl 1998
Yer Abdi İpekçi
Fenerbahçe 99-84 Zalgiris Kaunas
Ordaydım...

Çevrimdışı 78ers

• Üye
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #10423 : 18 Temmuz 2014, 09:16:25 »
2011 Euroleague şampiyonu PAO kadrosu:
http://www.euroleague.net/competition/teams/showteam?clubcode=PAN&seasoncode=E2010

Biraz çok mu karamsarız ne?

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #10424 : 18 Temmuz 2014, 09:38:36 »
İsim isim yazmaya üşendim yeni katılan arkadaşlar hoşgelmiş..