Gönderen Konu: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası (Kasım 2013 - Aralık 2015)  (Okunma sayısı 4970235 defa)

0 Üye ve 76 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Başar Bükücü

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Samsun
    • basarbukucu
Ynt: Fenerbahçe Ülker Transfer Dosyası
« Yanıtla #10515 : 18 Temmuz 2014, 22:57:32 »
Geçen sezon bile 6 yabancıyla başlamışken bu sene 7 yabancıyla başlamamak gibi bir hataya düşmeyiz inşallah. Semih ve Vesely ile birlikte bir de 3 numara alınacağını tahmin ediyorum.

Vesely + Claver'e çok sıcak bakmıyorum.  Bjelica ve Vesely'nin olduğu kadroda Claver çoğunlukla 3 numara oynamak zorunda kalır. Bence 3 numara için ayakları ağır kalır.

3 numaraya daha komple bir oyuncu almalıyız. Topu yere vurabilen, iyi savunma yapan, iyi şut atan hatta gerektiğinde ikili oyun oynayabilen tarzda biri olmalı. Bunları çok iyi yapamasa da hepsinden biraz yapabilmeli. Olympiakos bırakırsa Matt Lojeski veya Maccabi'den Joe Ingles olabilir. Aslında Galatasaray almasaydı Micov tam ihtiyacımız olan adamdı.
"Bu insanların bizden beklentisi savaşmaktır. Çünkü hayat bir savaştır. Buraya neden geldiğimin cevabı budur." Zeljko Obradovic

Çevrimdışı Rufat Sharafli

• Üye
« Yanıtla #10516 : 18 Temmuz 2014, 23:25:57 »

Misilleme olarak Dizi bolumunde Fringe ile ilgili birkac olumsuz elestiri yaparim, bak…

Abi burada senin nickin niye degisti postlar da gitmis? :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

active

• Ziyaretçi
« Yanıtla #10517 : 19 Temmuz 2014, 00:03:49 »
bojan ın kalacağından ümidim yok.gitti gözüyle bakıyorum ama bojan da kalsaydı mükemmel ötesi bir kadro olurdu.düşünsenize hickman bogdan bojan goudelock.zaten sadece bu 4 oyuncudan bir 50 sayı buluruz bence maçlarda yani hücum konusunda hiç sıkıntı yaşamazdık bence.savunma zaten takım işidir.ama savunma düzenin oturtursak çok can yakarız.ah be bojan keşke gitmeseydin.

Çevrimdışı nemanja bjelica

• Üye
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #10518 : 19 Temmuz 2014, 00:22:52 »
Galiba Tremmel Darden Real Madrid ile kontrat yenilemedi,düşünülebilir.

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya
« Yanıtla #10519 : 19 Temmuz 2014, 00:45:19 »
Hay hayı gidip vay vayı kalan isimlerden birisi... Yukarılarda bir yerde adı geçmiş de... Kirilenko... İş yapar mı buralarda; yapar. Ama şu haliyle asla ödeyeceğin paranın karşılığında işler olmaz bunlar. Diyelim ki, biz istedik. Diyelim ki, o da kabul etti. (Bana sorarsanız ilki de, ikincisi de çok düşük ihtimalli önermeler ama forumda konuşulan bir konu olduğu için yazıyorum.) Kirilenko gibi bir marka hem NBA'den vazgeçecek, hem de Avrupa'da CSKA dışında bir takım seçecekse önüne çuvalla auro, ruble, dolar, her neyse işte koyman gerek.

Kirilenko senelerdir basketbol oynamıyor beyler. Müzmin sakat ve serbest düşüşte... Lokavt sezonunda CSKA'nın rüya takımına bir final oynattı, hepsi bu... Sonra ara ki bulasın.

Kirilenko'ya ödenecek para şu saatten sonra performansa değil, etikete saçılan para olur.

Çevrimdışı nemanja bjelica

• Üye
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #10520 : 19 Temmuz 2014, 00:51:05 »
Hay hayı gidip vay vayı kalan isimlerden birisi... Yukarılarda bir yerde adı geçmiş de... Kirilenko... İş yapar mı buralarda; yapar. Ama şu haliyle asla ödeyeceğin paranın karşılığında işler olmaz bunlar. Diyelim ki, biz istedik. Diyelim ki, o da kabul etti. (Bana sorarsanız ilki de, ikincisi de çok düşük ihtimalli önermeler ama forumda konuşulan bir konu olduğu için yazıyorum.) Kirilenko gibi bir marka hem NBA'den vazgeçecek, hem de Avrupa'da CSKA dışında bir takım seçecekse önüne çuvalla auro, ruble, dolar, her neyse işte koyman gerek.

Kirilenko senelerdir basketbol oynamıyor beyler. Müzmin sakat ve serbest düşüşte... Lokavt sezonunda CSKA'nın rüya takımına bir final oynattı, hepsi bu... Sonra ara ki bulasın.

Kirilenko'ya ödenecek para şu saatten sonra performansa değil, etikete saçılan para olur.
Obradovic-Gherardini ikilisi varken başka bir etikete daha gerek yok :D

Çevrimdışı Cengizao

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #10521 : 19 Temmuz 2014, 01:00:58 »
Beşiktaş la alakasini anlamadim ama bojanin nets olayi netlesecek...daha imza atmadi malum...atinca netlesmis olacak durumu...o vakte kadar hepsi bizim oyuncumuz...ömer + vidmar + bojan...

Bir Fikret Orman deyimi kendisi.
http://oi43.tinypic.com/f44cip.jpg

Çevrimdışı Kevin Rankin

• Üye
  • Yer: İzmir
« Yanıtla #10522 : 19 Temmuz 2014, 01:14:50 »
kenan, berk ve melih konusuna bayağı değinilmiş benim itirazım oyuncularla ilgili değil de bu oyunculardan bu sezon için beklentilerin büyüküğüne. farklı düşünenlerin de görüşüne saygı duyarım.

yerli oyunculardan alınan can, serhat ve henüz resmi siteden açıklanmadı ama semih alınabilecek iyi transferler. çoğu kişi katılmasa da bu oyuncuların yerine yapılacak ender ve cenk transferleri de iyi olabilirdi.

yaptığımız yabancı transferleride çok iyi transfer özellikle bogdan transferi flaş bir transfer. ama beklentim iyi bir point guard takıma katmalıydı. teo olmadı calathes olmadı farmar olmadı huertas yada başka bir oyuncu iyi bir oyuncu kurucu mutlaka alınmalıydı. calathesi aldık onu bekliyoruz diye düşünmüştüm ama transfer gerçekleşmedi. hoca takım içindeki oyunculardan ve yeni transferlerden faydalanmayı düşünmüş olabilir belkitransfer de olabilir sonuçta yabancı transferler olacak daha

ayrıca geçen seneki takımımızda iyi takımdı. bir oyun kurucu ve iyi bir uzun oyuncumuz olsaydı top 8 kesindi. sezon içinde yapılan jackson ve sekulıc transferleri yerine oyun kurucu ve uzun olarak beklediğimiz katkıyı veren oyuncuları bulabilseydik top sekizde  real madrid haricindeki eşleşmelerde de en az diğer takımlar kadar final four iddiamız olurdu. ama en önemli nokta sezon ortasında aldığımız oyuncuların istenen düzeyde olmaması o yüzden her ihtimale hazırlıklı bir kadroyu sezon başında kurmalıyız yedi yada sekiz yabancı olacaksa sezon başında alınmalı(hocanın da bu konuda aynen bu fikirde olduğunu düşünüyorum) 

kimse de karamsar olmasın farklı düşünmesin hedef eurolig şampiyonluğu. takıma yatırım yapılıyor. hoca tartışmasız en iyisi gittiği takımlarda ilk seneden şampiyonluklar yaşamış üstelik bizde ikinci senesi olacak. hocanın maç maç düşünmeliyiz açıklaması da farklı yorumlanmasın. şampiyonluk harici bir hedefi olan bir takımda obradovic gibi bir hoca bir dakika durmaz. yeni sezonda real madrid, barca, cska, oly, pana, maccabi ne kadar iddialıysa en az onlar kadar hatta onlardan daha fazla bizde iddialıyız.

Çevrimdışı Eto

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Pendik-İstanbul
« Yanıtla #10523 : 19 Temmuz 2014, 01:20:21 »
JAN özüm bahar geldi. @kalamarina

active

• Ziyaretçi
« Yanıtla #10524 : 19 Temmuz 2014, 01:23:59 »
bu arada hepimizin dünya fenerbahçeliler günü kutlu olsun.sizler büyük fenerbahçe mizin büyük taraftarı olduğunuz için bence bir kez daha kendinizle gurur duyun

Çevrimdışı Vanguards of FB

• Üye
« Yanıtla #10525 : 19 Temmuz 2014, 01:28:02 »
Alin size rüya kadro..
Calathes-hickman-kenan
Goudelock-bogdan-melih
Bojan-emir-serhat
Ersan-Bjelica-izzet
Ömer asik-oguz-semih

Su kadroya laf eden carpilir herhalde..
zoric yerine omer asik
Vesely yerine ersan..
Bojan kaliyor ve calathes geliyor.6 yabancili...
« Son Düzenleme: 19 Temmuz 2014, 01:30:43 Gönderen: Vanguards of FB »

Çevrimdışı Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Berlin
  • Обрадовић: беспрекорна командант
« Yanıtla #10526 : 19 Temmuz 2014, 01:33:22 »
Gece gece şu "büyük beklenti" olayına da değinmek isterim. Bu tabiri kullanan arkadaşlardan konuyu biraz açmalarını talep edeceğim. Nedir bu "büyük beklenti"? "Kenan'dan büyük beklentilerimiz var" dediğimde ne umuyorum? Önümüzdeki sezon takımı finale taşımasını mı? Her maç takımın liderliğini etmesini mi? Esas 1 numarayı Hickman oynayacak. Kenan'dan en kötü, geçen seneki işleri biraz ilerletmesi beklenecek. Ciddi arıaza çıkarsa olaya el atacak Emir, Bogdan, Serhat yanında olacak. Kendisinin birkaç sene içinde Fenerbahçe'de, kaliteli bir EL oyuncusu olmasını bekliyorum ben şahsen. Büyük beklenti var mı gerçekten şu an yoksa biz kendimiz birşeyler üretip, sonra onun üzerinden mi yorum yapıyoruz?

Aynı senaryo "prospect" herhangi bir genç oyuncuya uygulanabilir.
Kara deryalarda bir FENERsin!

Çevrimdışı Vanguards of FB

• Üye
« Yanıtla #10527 : 19 Temmuz 2014, 01:55:06 »
Lakers k.marshalli serbest birakip sonra yeniden anlaşma derdine girmiş..alinmayacak PG değil hani..iyi pasör adamdir Kendall..

Çevrimdışı Besim

• Üye
  • Yer: Londra
« Yanıtla #10528 : 19 Temmuz 2014, 02:14:06 »
Gece gece şu "büyük beklenti" olayına da değinmek isterim. Bu tabiri kullanan arkadaşlardan konuyu biraz açmalarını talep edeceğim. Nedir bu "büyük beklenti"? "Kenan'dan büyük beklentilerimiz var" dediğimde ne umuyorum? Önümüzdeki sezon takımı finale taşımasını mı? Her maç takımın liderliğini etmesini mi? Esas 1 numarayı Hickman oynayacak. Kenan'dan en kötü, geçen seneki işleri biraz ilerletmesi beklenecek. Ciddi arıaza çıkarsa olaya el atacak Emir, Bogdan, Serhat yanında olacak. Kendisinin birkaç sene içinde Fenerbahçe'de, kaliteli bir EL oyuncusu olmasını bekliyorum ben şahsen. Büyük beklenti var mı gerçekten şu an yoksa biz kendimiz birşeyler üretip, sonra onun üzerinden mi yorum yapıyoruz?

Aynı senaryo "prospect" herhangi bir genç oyuncuya uygulanabilir.

Kaliteli EL oyuncusu olmanin kriterleri nedir?

Çevrimdışı Cengizao

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #10529 : 19 Temmuz 2014, 02:26:56 »
Lakers k.marshalli serbest birakip sonra yeniden anlaşma derdine girmiş..alinmayacak PG değil hani..iyi pasör adamdir Kendall..

Kendall Marshall'ı ben de çok isterdim. Aşağı yukarı 1 saattir bir çok yazı okudum durumu hakkında ama yeniden anlaşma diye bir şey görmedim. Waive edildi Marshall sırf salary yüzünden. 2 yıllık toplam 1.5M$'lık sözleşmesi vardı. İlk yıl için 550k$ aldı; ikinci yıl için kalsaydı 915k$ alacaktı. Gherardini isterse ikna kabiliyetine kalır transfer. Para sorun olmaz. Fazlasını ödeyebiliriz, rahatlıkla yıllık 2M$ verebiliriz.
« Son Düzenleme: 19 Temmuz 2014, 02:27:37 Gönderen: Cengizao »