Gönderen Konu: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası (Kasım 2013 - Aralık 2015)  (Okunma sayısı 4970298 defa)

0 Üye ve 74 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı sambaras

• Üye
  • Yer: Ankara
Ynt: Fenerbahçe Ülker Transfer Dosyası
« Yanıtla #10800 : 22 Temmuz 2014, 01:38:23 »
Sambaras kardeşim duymuş. Oyuncuyu hepimiz biliyoruz ama o detaylı takip ediyormuş
Gelirse fikirlerini paylaşır...
Tip sıkıntılı biraz 89 lu ama bi 35 yaş havası var.
Pass first pure blood point guard olup olmadığı konusunda tam netlik sağlanamadı
 kardeşim öylesine takıldım lütfen üzerine alınma. .
Geldim abi:)
Granger valla ne yalan söyleyeyim şaşırdığım bir isim oldu. Nedeni kötü oyuncu olması değil kesinlikle.
Neden böyle dedim çünkü piyasada ismi hiç geçmemesine rağmen çok verimli oyuncu olduğunu düşünüyorum.
Transfer olsa çoğu kişinin burda istediği Heurtel'den daha çok katkı verebilir.
Şu an çok kişinin sürekli kullandığı pass-first gard tabirine (sevmeyerek de olsam kullandım)  uyan gardlardan biridir. İyi dağıtıcı, besleyicidir ve oyun aklını beğenirim. Savunması da iyidir.
Kuvvetlidir ve lider özelliklidir. Geçen sene İspanyollar Calloway onun süresinden yedi diye baya kızmışlardı. Aldığı süreleri çok iyi değerlendirir.
İstatistiklerine baktığımda şaşırdım, çünkü orda gözüktüğü gibi kötü şutör değildir. Hatta iyidir ama düşük gözükmüş orda yanlış fikir verebilir, şutu riske edilecek adam değildir, iyi cezalandırır.
Aslında anlattığımda biraz Prigioni'ye benzediğini fark ettim. Ben beğeniyorum gelirse desteklerim.

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #10801 : 22 Temmuz 2014, 01:42:51 »
Sen desteklersen bende her türlü desteklerim.
Benim tavim net.
Biat kültürü.
Oyuncudan nefret bile etsem Obradovic transfer ederse sonuma kadar desteklerim ( maciulus harici :) )
Dilencilik yaparım keyif ile
Hocama laf gelmesin 8)

Çevrimdışı Bogdan Bogdanovic

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Belgrad/Sırbistan
  • Winner
    • KE_Billz
« Yanıtla #10802 : 22 Temmuz 2014, 02:09:31 »
Avrupa'nın en iyi oyun kurucusu bizde sıkıntı yok ;

Çevrimdışı HakeemOlajuwon

• Üye
  • Yer: İzmir
« Yanıtla #10803 : 22 Temmuz 2014, 02:15:38 »
Avrupa'nın en iyi oyun kurucusu bizde sıkıntı yok ;

Abi eğer ironi yapmıyorsan, Kenan'a güvenen birini görmek çok güzel.

active

• Ziyaretçi
« Yanıtla #10804 : 22 Temmuz 2014, 02:32:21 »
 ben hackett brown darden maciulis tarzı oyuncular beklerken granger bende çok büyük hayal kırıklığı olur.zamanında de colo yu istemediğime pişman olurum gelirse çünkü de colo nun her yönü granger dan iyidir.malaga da etkiliydi çünkü her oyuna girdiğinde top sürekli ondaydı ve topsuz oyunda çok etkili bir oyuncu değil.biz de alırsak malagadaki gibi  top sürekli onda kalmayacak.bence çok etkili olmayacak.umarım almayız.ahh ahh bir hackett hamlesi her şeyi değiştirir.keşke alabilsek.alamıyorsak da bari biraz paraya kıyıp heurtel kalnietis tarzı bir oyun kurucu alalım alacaksak.bir arkadaş yazmıştı hackett gelirse kenan ın süreleri azalacak onun için istemiyorum diye.evet söz konunus hackett ise ben ona katılmadığımı söylemiştim.ama granger geleceğine ona verecğim süreyi kenan a veririm belki daha faydalı olur.

Çevrimdışı Bogdan Bogdanovic

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Belgrad/Sırbistan
  • Winner
    • KE_Billz
« Yanıtla #10805 : 22 Temmuz 2014, 03:01:32 »
Abi eğer ironi yapmıyorsan, Kenan'a güvenen birini görmek çok güzel.

ironi değil, inanıyorum, güveniyorum ;
http://www.derinnba.com/index.php/derinanaliz/derinbakis/item/3475-ba%C5%9Farabilirsin-%C3%A7ocuk

• Üye
« Yanıtla #10806 : 22 Temmuz 2014, 03:06:42 »
ironi değil, inanıyorum, güveniyorum ;
http://www.derinnba.com/index.php/derinanaliz/derinbakis/item/3475-ba%C5%9Farabilirsin-%C3%A7ocuk

Abi eline sağlık çok güzel olmuş yazı,şimdi Kenan'a güvenmeyenler,2 sene sonra onun üstüne kurarız diyorlar ya kadroyu,o biraz ironik kaçıyor işte, elindekinin değerini bilmez bizim taraftar,Cedi'yi alalım açıklar kapansın der :)  (Cedi'yi de çok beğeniyorum bu arada)

Çevrimdışı pikenrol

• Üye
« Yanıtla #10807 : 22 Temmuz 2014, 03:15:28 »
Abi eline sağlık çok güzel olmuş yazı,şimdi Kenan'a güvenmeyenler,2 sene sonra onun üstüne kurarız diyorlar ya kadroyu,o biraz ironik kaçıyor işte, elindekinin değerini bilmez bizim taraftar,Cedi'yi alalım açıklar kapansın der :)  (Cedi'yi de çok beğeniyorum bu arada)

Kenan'a güvenmeyenlerden biri benim.
2 sene sonra takımı Kenan üzerine kurarız da diyorum.
İronik kaçan ne bu durumda?

• Üye
« Yanıtla #10808 : 22 Temmuz 2014, 03:17:58 »
Kenan'a güvenmeyenlerden biri benim.
2 sene sonra takımı Kenan üzerine kurarız da diyorum.
İronik kaçan ne bu durumda?
Sen şimdi güvenmeyip sorumluluk vermezsen 2 sene sonra o yükü kaldırmasını beklersen çok ironik kaçar bence.Oyuncular geçen yıllarla değil,oynadıkları dakikalarla,yaptıkları hatalarla,kaybettirdikleri,kazandırdıkları maçlarla pişiyorlar.

Çevrimdışı Cengizao

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #10809 : 22 Temmuz 2014, 03:24:47 »
Sen şimdi güvenmeyip sorumluluk vermezsen 2 sene sonra o yükü kaldırmasını beklersen çok ironik kaçar bence.Oyuncular geçen yıllarla değil,oynadıkları dakikalarla,yaptıkları hatalarla,kaybettirdikleri,kazandırdıkları maçlarla pişiyorlar.

Fina Four istiyorsan Euroleague'de genç oyunculara fazla süre veremezsin. Yapacakları hatalar maç kaybettirir. Lig maçlarında va Euroleague'de hedefsiz takımlara karşı çok süre almaları gerekir. Gelişimine göre oynar. Fenerbahçe oyuncu satarak geçinen bir kulüp değil. Oyuncu yetiştirmek için yıl kaybedemez.

• Üye
« Yanıtla #10810 : 22 Temmuz 2014, 03:28:54 »
Fina Four istiyorsan Euroleague'de genç oyunculara fazla süre veremezsin. Yapacakları hatalar maç kaybettirir. Lig maçlarında va Euroleague'de hedefsiz takımlara karşı çok süre almaları gerekir. Gelişimine göre oynar. Fenerbahçe oyuncu satarak geçinen bir kulüp değil. Oyuncu yetiştirmek için yıl kaybedemez.
Daha önce f4 gediklisi bir takımmıydık ki? Obradovic geldi de, genç oyuncuya şans vermek neymiş gördük,ben verilmesi gerektiğini düşünüyorum, si verilmemesi gerektiğini, saygı duyuyorum sizin görüşünüze ama benim görüşüm de bu.Daha rol oyuncusu bile yetiştiremeyen bir takımken,gençlere süre vermezsek, f4 sadece hayal olur.

Çevrimdışı pikenrol

• Üye
« Yanıtla #10811 : 22 Temmuz 2014, 03:31:40 »

Kenan'a sorumluluk vermeyelim diyeni ben görmedim.
Sen nerede gördün?

Genç oyuncuya sorumluluk vermek demek, taşıyamayacağı yükleri onun sırtına yüklemek değildir.
Kenan'a kalkıp Barcelona, Real Madrid, Olympiacos, CSKA gibi takımlara karşı Top 16 ve sonraki seviyelerde 15-20 dakika süre verirsen ortada ne takım kalır, ne Kenan kalır, ne hedef kalır...

Her oyuncu her maçta oynamak zorunda diye bir şey yok.
Senede 70 civarı maç oynuyoruz.
Kenan'ın 25 dakika oynayabileceği en az 40 maç çıkar.
Ama 1 dakika sahada bulunmasının bile takıma zarar vereceği de en az 20 maç çıkar.

Gördüğüm kadarıyla ya eldeki oyuncuları gözümüzde çok büyütüyoruz, ya da rakipleri çok küçümsüyoruz.
Kenan, Melih, Can, Serhat, İzzet gibi oyuncular değil CSKA, Barcelona, Real Madrid, Olympiacos gibi baba takımlar,
Milano, Kazan, Maccabi, Malaga, Laboral Kutxa, Valencia gibi kadro kalitesi bakımından orta seviye takımlarda dahi rotasyonun ana parçası olacak seviyede değil.
Onları da geçtim; Tofaş, Karşıyaka, Erdemir gibi takımların bile 1. ya da 2. yıldızı olacak seviyede değiller.
Bu adamların ana rotasyonda olduğu takımdan F4 bekleniyorsa çok bekleriz...

Bu isimlerin yetersiz olduğu sadece benim düşüncem de değil üstelik,
Guard aradığımız doğruysa Obradovic de bu şekilde düşünüyor demektir...
1-2-3 numarada bahsettiğimiz yerlilerin önünde XXX, Hickman, Gou, Bogdan ve Emir gibi 5 oyuncu bulunacak çünkü.
Hiçbiri rotasyonun ana parçası olmayacak.
Beklenmedik ölçüde performans gösteren olursa seneye de kalır, olmazsa yollanır mantığıyla kadroda bulunacaklar...
« Son Düzenleme: 22 Temmuz 2014, 03:44:34 Gönderen: pikenrol »

Çevrimdışı pikenrol

• Üye
« Yanıtla #10812 : 22 Temmuz 2014, 03:36:27 »
Daha önce f4 gediklisi bir takımmıydık ki? Obradovic geldi de, genç oyuncuya şans vermek neymiş gördük,ben verilmesi gerektiğini düşünüyorum, si verilmemesi gerektiğini, saygı duyuyorum sizin görüşünüze ama benim görüşüm de bu.Daha rol oyuncusu bile yetiştiremeyen bir takımken,gençlere süre vermezsek, f4 sadece hayal olur.

Şubenin çeşitli problemleri olduğu söyleniyor ama bana göre en büyük problem;
10 senedir koyulan büyük hedeflere rağmen rezil olmaya alışmış ve yaşanan başarısızlıkları kabullenmiş,
Sonucunda başarısızlıklara ve hatalara bahane bulmaya alışmış taraftar zihniyeti...
Başarısızlığa daha iyi bahane bulmanın sağduyulu olmak sayıldığı ortamda paramızla az bile rezil oluyoruz senelerdir...
« Son Düzenleme: 22 Temmuz 2014, 03:36:56 Gönderen: pikenrol »

• Üye
« Yanıtla #10813 : 22 Temmuz 2014, 03:36:37 »
Kenan'a sorumluluk vermeyelim diyeni ben görmedim.
Sen nerede gördün?

Genç oyuncuya sorumluluk vermek demek, taşıyamayacağı yükleri onun sırtına yüklemek değildir.
Kenan'ı kalkıp Barcelona, Real Madrid, Olympiacos, CSKA gibi takımlara karşı Top 16 ve sonraki seviyelerde 15-20 dakika süre verirsen ortada ne takım kalır, ne Kenan kalır, ne hedef kalır...

Her oyuncu her maçta oynamak zorunda diye bir şey yok.
Senede 70 civarı maç oynuyoruz.
Kenan'ın 25 dakika oynayabileceği en az 40 maç çıkar.
Ama 1 dakika sahada bulunmasının bile takıma zarar vereceği de en az 20 maç çıkar.

Gördüğüm kadarıyla ya eldeki oyuncuları gözümüzde çok büyütüyoruz, ya da rakipleri çok küçümsüyoruz.
Kenan, Melih, Can, Serhat, İzzet gibi oyuncular değil CSKA, Barcelona, Real Madrid, Olympiacos gibi baba takımlar,
Milano, Kazan, Maccabi, Malaga, Laboral Kutxa, Valencia gibi kadro kalitesi bakımından orta seviye takımlarda dahi rotasyonun ana parçası olacak seviyede değil.
Onları da geçtim; Tofaş, Karşıyaka, Erdemir gibi takımların bile 1. ya da 2. yıldızı olacak seviyede değiller.
Bu adamların ana rotasyonda olduğu takımdan F4 bekleniyorsa çok bekleriz...

Bu isimlerin yetersiz olduğu sadece benim düşüncem de değil üstelik,
Guard aradığımız doğruysa Obradovic de bu şekilde düşünüyor demektir...
1-2-3 numarada bahsettiğimiz yerlilerin önünde XXX, Hickman, Gou, Bogdan ve Emir gibi 5 oyuncu bulunacak çünkü.
Hiçbiri rotasyonun ana parçası olmayacak.
Beklenmedik ölçüde performans gösteren olursa seneye de kalır, olmazsa yollanır mantığıyla kadroda bulunacaklar...
Kenan ve Melih kendilerini çok geliştirdi, hala geliştiriyorlar,bu oyuncuları bu kadar önemsizleştirirseniz zaten bişey bekleyemezsiniz bu adamlardan, olympiakos sloukas,mantzaris,papanikolauya böyle şanslar verdi gördük nerelere geldiklerini,ondan önceki sezon yıldızlar topluluğu takım,bizden 16 falan yiyordu.

Çevrimdışı Cengizao

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #10814 : 22 Temmuz 2014, 03:55:56 »
Kenan ve Melih kendilerini çok geliştirdi, hala geliştiriyorlar,bu oyuncuları bu kadar önemsizleştirirseniz zaten bişey bekleyemezsiniz bu adamlardan, olympiakos sloukas,mantzaris,papanikolauya böyle şanslar verdi gördük nerelere geldiklerini,ondan önceki sezon yıldızlar topluluğu takım,bizden 16 falan yiyordu.

Afedersiniz ama Sloukas'ın önünde Spanoulis var. O kadar basit değil.

Bu kadar yatırım yapıp genç oyunculara fazla yük bindirip sezon mahvedersiniz Ülker bir daha para vermez. Oyuncu yetiştirmenin de yöntemi var. Genç oyunculara sürekli ana parça yaparak oyuncu yetiştirilemez.