Gönderen Konu: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası (Kasım 2013 - Aralık 2015)  (Okunma sayısı 4970572 defa)

0 Üye ve 79 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

active

• Ziyaretçi
Ynt: Fenerbahçe Ülker Transfer Dosyası
« Yanıtla #10815 : 22 Temmuz 2014, 03:57:10 »
Sen şimdi güvenmeyip sorumluluk vermezsen 2 sene sonra o yükü kaldırmasını beklersen çok ironik kaçar bence.Oyuncular geçen yıllarla değil,oynadıkları dakikalarla,yaptıkları hatalarla,kaybettirdikleri,kazandırdıkları maçlarla pişiyorlar.

eğer orada bana söylediysen evet tekrar edeyim.şu an güvenmiyorum tam olarak.3 4 yıl sonra tam olarak güveneceğimi düşünüyorum.anlatmak istediğimi yeterince anlattım ve yazdım bir daha yazmayacağım çünkü konunun uzamasını istemiyorum iyi geceler
« Son Düzenleme: 22 Temmuz 2014, 03:57:50 Gönderen: active »

Çevrimdışı HakeemOlajuwon

• Üye
  • Yer: İzmir
« Yanıtla #10816 : 22 Temmuz 2014, 03:58:41 »
Hepsini birden yapalım diyen yok zaten,ama kendi yaş grubunun en yetenekli oyuncusundan bahsediyoruz, elinde hickman,goudelock,kenan varken gidip bi adam daha alıp kenan'ın önünü tıkamamak gerek onu söylüyorum.

Çevrimdışı Civa

• Üye
  • Yer: Usa
  • Arif
    • twitter.com/arifcakir13
« Yanıtla #10817 : 22 Temmuz 2014, 04:05:52 »
ironi değil, inanıyorum, güveniyorum ;
http://www.derinnba.com/index.php/derinanaliz/derinbakis/item/3475-ba%C5%9Farabilirsin-%C3%A7ocuk

yazı çok güzel olmuş eline sağlık Kemal ama 10 yıl olayı tutsa da tutmasa da olmayacak sende çok iyi biliyorsun :)

Çevrimdışı Cengizao

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #10818 : 22 Temmuz 2014, 04:11:19 »
Hepsini birden yapalım diyen yok zaten,ama kendi yaş grubunun en yetenekli oyuncusundan bahsediyoruz, elinde hickman,goudelock,kenan varken gidip bi adam daha alıp kenan'ın önünü tıkamamak gerek onu söylüyorum.

Kenan sanki hiç süre almayacakmış gibi konuşuyorsunuz. Ligde 20 dk+, Euroleague'de 6-7 dk ortalama oynayacak bir oyuncuyu ligde 30 dk+, EL'de 15 dk+ yapmaya gerek yok.

Genç bir oyuncu yüksek süreler alacaksa, ya takımın doğrudan yıldızı olacak kadar yetenekli olacak ya da takımdaki tek eksik yanı tamamlayacak özelliği aşırı derece sivrilmiş olacak. Bize gerek pasör. Kenan ne P&R master, ne de pass-first. Öyle olunca birilerinden göre göre öğrenmesi lazım. Hoca sahaya çık şunu yap deyince olmuyor. Barcelona, Real Madrid karşısında deneyince blok yediğinde/top kaptırdığında denediğinden deneyim kazanamıyor.

Bir genç oyuncunun öğrenmesi için kendi seviyesindeki rakibe karşı oynayarak dene-yanıl ile yapmak istediklerini kavraması/pratik lazım. Barcelona'ya karşı deneyip yapamayarak hiç bir şey öğrenemezsin. Boşuna mı yaş küçültüp altyapılarda uzun süreler oynatıyorlar sanıyorsunuz?

Kenan Euroleague'de sert rakiplere karşı dahi haddini bilerek oynadı. Çok fazla riskli iş yapmadı. Hatta asist yapmaya bile özen göstermedi. Risk alamazsan deneyim kazanamazsın. Çoğu pası hemen yanındakine verdi. Top elinde patladığında garanti pası aradı hep. Olmadığında şut attı, bir şekilde soktu sayı oldu vs. Ne kazandırdı? Bana izah edebilir misiniz?

Ligde uzun süreler alsın. Nasıl olsa kötü bile gitse yıldız oyuncularımız kritik anlarda sorumluluk alıp maçı çevirir. Barcelona'ya karşı el yakan toplarda aradaki fark açılmışsa biraz zor çeviririz. Final-Four hedefi olan takım en büyük bütçeyi harcıyorsa sezon çöpe atmayı göze alamaz. Hiç bir sponsor böyle bir durumu kabul etmez. Ülker'i kaybetmeyi mi düşünüyorsunuz?
« Son Düzenleme: 22 Temmuz 2014, 04:11:52 Gönderen: Cengizao »

Çevrimdışı pikenrol

• Üye
« Yanıtla #10819 : 22 Temmuz 2014, 04:18:59 »
ironi değil, inanıyorum, güveniyorum ;
http://www.derinnba.com/index.php/derinanaliz/derinbakis/item/3475-ba%C5%9Farabilirsin-%C3%A7ocuk

yazını şimdi okudum kemal.
katılmadığım nokta transfer olursa kenan hiç oynamayacak gibi düşünülmesi.
guard transferi olmazsa backup olur; euroleague'de hedef maçlar dahil 17-18 dakika, ligde 20 dakika üzerinde süre alır mevcut rotasyona göre konuşursak.
guard transferi olursa euroleague'de hedef maçlar hariç 13-15 dakika, ligde 15-17 dakika süre rahatlıkla bulur...

sence hangi durum hem kenan için, hem takım için daha hayırlı?

(guard transferi olursa bahsettiğin süreleri almaz diye düşünüyorsan sorduğum soru çöpe gider. lakin obradovic'in kim gelirse gelsin kenan'a bahsettiğim süreleri vereceğini düşünüyorum. başka hoca olsa haklısın ama obradovic varken aksine bence imkan yok.)

Çevrimdışı HakeemOlajuwon

• Üye
  • Yer: İzmir
« Yanıtla #10820 : 22 Temmuz 2014, 04:50:33 »
Kenan sanki hiç süre almayacakmış gibi konuşuyorsunuz. Ligde 20 dk+, Euroleague'de 6-7 dk ortalama oynayacak bir oyuncuyu ligde 30 dk+, EL'de 15 dk+ yapmaya gerek yok.

Genç bir oyuncu yüksek süreler alacaksa, ya takımın doğrudan yıldızı olacak kadar yetenekli olacak ya da takımdaki tek eksik yanı tamamlayacak özelliği aşırı derece sivrilmiş olacak. Bize gerek pasör. Kenan ne P&R master, ne de pass-first. Öyle olunca birilerinden göre göre öğrenmesi lazım. Hoca sahaya çık şunu yap deyince olmuyor. Barcelona, Real Madrid karşısında deneyince blok yediğinde/top kaptırdığında denediğinden deneyim kazanamıyor.

Bir genç oyuncunun öğrenmesi için kendi seviyesindeki rakibe karşı oynayarak dene-yanıl ile yapmak istediklerini kavraması/pratik lazım. Barcelona'ya karşı deneyip yapamayarak hiç bir şey öğrenemezsin. Boşuna mı yaş küçültüp altyapılarda uzun süreler oynatıyorlar sanıyorsunuz?

Kenan Euroleague'de sert rakiplere karşı dahi haddini bilerek oynadı. Çok fazla riskli iş yapmadı. Hatta asist yapmaya bile özen göstermedi. Risk alamazsan deneyim kazanamazsın. Çoğu pası hemen yanındakine verdi. Top elinde patladığında garanti pası aradı hep. Olmadığında şut attı, bir şekilde soktu sayı oldu vs. Ne kazandırdı? Bana izah edebilir misiniz?

Ligde uzun süreler alsın. Nasıl olsa kötü bile gitse yıldız oyuncularımız kritik anlarda sorumluluk alıp maçı çevirir. Barcelona'ya karşı el yakan toplarda aradaki fark açılmışsa biraz zor çeviririz. Final-Four hedefi olan takım en büyük bütçeyi harcıyorsa sezon çöpe atmayı göze alamaz. Hiç bir sponsor böyle bir durumu kabul etmez. Ülker'i kaybetmeyi mi düşünüyorsunuz?
Bu çocuk 6-7 dk ortalamadan daha fazlasını hak ediyor bence.2 sene sonra üstüne takım kuracaksak erdemire vs. 20+ dk oynatmayla olmaz bence o iş.Her zaman Kenan Sipahi yakalayamazsınız,bir İbo gitti,şimdi ara ki bulasın bir daha gelsin.

Çevrimdışı kanazawa1907

• Üye
  • Yer: Japonya
« Yanıtla #10821 : 22 Temmuz 2014, 06:11:07 »
Hacketti biz almazsak Efes ya da Galatasaraya giderse daha kotu olmaz mi?Sanki biraz da mecburuz bu transfere gibi

Çevrimdışı Solamnus

• Üye
  • Yer: istanbul
  • in zeljko we trust!
    • cemturk
« Yanıtla #10822 : 22 Temmuz 2014, 08:33:35 »
Kenan ve diğer yerli oyuncuların alacağı süreyi koç performanslarına göre belirleyecektir. Tabii olarak ligde daha çok süre alacaklardır. Kenan'ın EL'de direkt 20-25dk oynamasın bekleyemezsiniz koç rakibe ve skora göre az şans bulan oyunculara süre vermeye devam edecektir. Bence x dk almalı y dk almalı diye kafa yormaya gerek yok play-offlarda bile en kritik dakikalarda Berk'i sahaya sürdü adam çünkü böyle anları oynamayı öğrenmeleri lazım. Bekleyip görelim, şüphesiz ki Obradovic en iyisini bilir, rotasyon sürelerini en iyi şekilde dağıtır. :D

Çevrimdışı akarship

• Üye
  • Yer: Mersin-İskenderun
« Yanıtla #10823 : 22 Temmuz 2014, 09:35:13 »
Avrupa'nın en iyi oyun kurucusu bizde sıkıntı yok ;

Bence de hatta en iyi 2.si de bizde Mr. Berk Uğurlu :)

Çevrimdışı akarship

• Üye
  • Yer: Mersin-İskenderun
« Yanıtla #10824 : 22 Temmuz 2014, 09:41:04 »
Fina Four istiyorsan Euroleague'de genç oyunculara fazla süre veremezsin. Yapacakları hatalar maç kaybettirir. Lig maçlarında va Euroleague'de hedefsiz takımlara karşı çok süre almaları gerekir. Gelişimine göre oynar. Fenerbahçe oyuncu satarak geçinen bir kulüp değil. Oyuncu yetiştirmek için yıl kaybedemez.

Einsteinin sözü burada daha bir anlam kazanıyor, gerçekten önyargıları yıkmak atomu parçalamaktan da zormuş. Elin takımlarında 18-19 yaşında gençler oynar ama bizim Türk milletinde nedense genç! oyuncular asla süre alamazlar, yetişmeleri için illa kıytırıktan takımlara kiralanmaları gerekir. Asla bu saçma sapan fikirlere katılmıyorum, yetişecekse ve kapasitesi varsa bir oyuncunun her türlü as takımla oynayarak yetişmesi lazım. Kim yetişmiş şimdiye kadar dandun takımlarda oynayarak.

Çevrimdışı Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Berlin
  • Обрадовић: беспрекорна командант
« Yanıtla #10825 : 22 Temmuz 2014, 11:14:53 »
E, Olympiacos 20 yaşındaki Papanikolau, Mantzaris, Sloukas'la şampiyon olurken, hatta bunu iki sene üst üste yaparken oluyor, biz U18'de şampiyonluk yaşamış gerçek bir potansiyele süre verince mi olmuyor? Oly'nin durumu mecburiyettenmiş falan, filanı geçiniz. Mecburiyet veya değil, sonuç? Aynı Oly o şampiyonluktan birkaç sene evvel eksiksiz kadrosuyla madara olmuştu.

Kimse de demiyor ki Kenan takımı taşısın. Hicman'ın ardında backup olsun diyoruz. Sıkıntı oluştuğu durumlarda yardımcı olabilecek yeterli oyuncu var diyoruz.

Bir de şu Serhat-Melih-Can olmaz hadisesi var. Kime göre, neye göre? Serhat daha önce EL oynamış, gayet de rol oyuncusu olabilecek bir basketbolcu. Hatta ceza şutlarını sokmaya gelirse iş, kritik rol bile taşır. Can geçen seneki gibi beğensek de beğenmesek de Avrupa'nın önemli bir ligi olan ligimizde, hem şut hem savunma konularında etkili bir oyuncuydu. Bunu, eğer ki kadroya girerse EL'de neden devam ettirmesin? Melih'i yazmayacağım zaten. Ona yetersiz diyen kendisini değerlendirsin. Kaldı ki her gün üzerine koyan bir oyuncudan bahsediyoruz.

Başka takımlar gidiyorlar, kendi liglerinden, başka liglerden, çalışkan, uyumlu oyuncuları bulup yıldız yapıyorlar. Biz de geliyoruz, yabancı sınırına rağmen "Olmaz da olmaz" diye bağırıyoruz. Tabii, olmaz demesi en kolayı zira işlerin istenen şekilde olması zordur; olmamasıysa kolay. "Olmaz olmaz" dersiniz, olmayınca da "ben demiştim" dersiniz. Biraz da şans vermeyi denesek, ne kaybederiz?
Kara deryalarda bir FENERsin!

Çevrimdışı Kutay

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • kutay_erkan
« Yanıtla #10826 : 22 Temmuz 2014, 11:22:33 »
Obradovic butun bu tartisma hakkindaki gorusunu oyuncunun yasinin degil oyununun onemli oldugu yonunde beyan etmisti. Biz hala akil yasta mi basta mi seklinde tartisiyoruz, gerek yok. Koca gore akil basta, takimi yoneten o, rotasyonu oyuncularin yasina bakmadan alacagi verime gore hesaplayacaktir.

Yas degil tecrubeyi kasteden arkadaslar icin de, EL'de yillarca oynamis su anki "tecrubeli" oyuncularimizdan Final 8'e bile ulasan var mi? Yok diye biliyorum. O zaman tecrubeleri Top 16 maclariyla sinirli. Playofflara veya final four'a gidebilirsek hepsi icin bir ilk olacak. Ki bu yabanci oyuncularimizin da hepsi icin gecerli sanirim.

Ayrica yaslarina bakip Top 16 seviyesini kaldiramayacagini dusundugumuz Kenan Sipahi gecen sene yakin giden Partizan deplasmaninin son ceyreginde sahada kaldi. Bu sinavdan basariyla cikmis olmasi benim icin dakika, sayi, asist istatistiklerinden daha onemli. Ki Obradovic'in genc oyuncularin suresinin kisa tutmasinin sebebi olarak bence guvenmemesi degil, oyunda kaldikca genc oyuncularin hata yapma yuzdesinin artmasi (kritik maclarda) gosterilebilir. Bu nedenle aslinda "Koc gecen sene Berk'e x dk, Barca Abrines'e su kadar dk sure verdi" argumanlari bence gecersiz cunku onemli olan bu surelerin hangi macin hangi aninda sahada olduklari.

Son bir elestirim de "Tecrubesiz oyuncular kritik EL maclarinda degil de daha cok Bandirma Kirmizi maclarinda oynasin" fikrine. Bir oyuncunun bir seviyede tecrube kazanmasi icin o seviyede sure almasi gerekir. Kenan ozelinde bakarsak bu adam (cocuk degil) zaten Tofas'in gardiydi, ligde oynayacagi maclar bir sey katsa da marjinal olarak EL maclarinda alacagi cok daha fazladir.

Ozetlemek gerekirse formayi tecrubeli olan degil iyi oynayan alacak, Obradovic takimin tecrube ve ozguven kisminda gereksinimlerini karsilayabilecek bir adam. Top 16'dan sonrs bu takimda mac yapmis adam yok zaten, Top 16'da da "genclerin" catir catir oynayacagina guvenim tam.
Burası Fenerbahçe. Burada "2010'da şampiyon olalım, 5 yıl sonra başarılı olalım." diye hedef belirlenemez. - Willie Solomon

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #10827 : 22 Temmuz 2014, 12:17:38 »
Papanikolau genelde ELyi kazandıkları seneki performansıyla hatırlanır da bunun öncesi var.O adam bir anda düşüp F4te çok iyi performans göstermedi.Ondan önceki sene İvkovic yönetimindeki efsane kadroda zaman zaman ilk 5 çıkıyordu iyi süre alıyordu.Fakat Papanikolau o takımı bikaç vites geri çekiyordu.Hatırlayın bizim deplasmanda Olyi perişan ettiğimiz seneyi.Spahijanın ilk senesi.Top K-Pap'ın eline her geldiğinde oh be bu hucumdan boş döndüler diyorduk ve öylede oluyordu.Sonra o gruptan 1.çıktılar 5te 1 i kadar bütçeleri olan hatta en önemli oyuncuları Mc Calebbten yoksun Sienaya ev sahibi avantajları varken bile elendiler.O seride K-Pap'ın nasıl aksadığı Olynin o bütçeli kadrosunu daha F4 bile göremeden heba olmasına yol açtığı hatırlanmaz hiç.

Yada Ohayon deniyor.Maccabi Ohayon gibi sınırlı bir oyuncuya bile güvendi şimdi onunda katkılarıyla EL şampiyonu oldu deniyor.Peki yine aynı sezona dönelim.EL 8li finalleri.Obradovicli Pana Maccabiyle eşleşti.Seride Maccabi 2-1 önde ve evinde oynayacağı maçı alırsa F4e gidecek.O maç Ohayonun nasıl topları ezdiğini saçma sapan şut tercihleri yaparak takımına nasıl zarar verdiğini kimse hatırlamaz.Sonra seri OAKA'ya taşınır.Kazanan F4e gidecektir.Yine kırılma anlarında Ohayon yanlış kararlar verir Pana seriyi çok zor bir yerden çevirip F4e gider.

Şimdi diyeceksiniz ki bunları neden anlattın ? K-Pap Sloukas hatta Ohayon gibi oyuncular gökten inmediler.Takımlarının F4üne yada olası bi şampiyonluğuna mani oldular belkide.Kenanda da bu durum olası görünüyor.Her ne kadar potansiyelli olsada daha çok genç.Olynin o büyük bütçeli takımla F4 bile yapamadıktan sonra maddi olarak nasıl dağıldığı parayı kıstığı ortada.Bu sene bizim tek hedefimiz F4e kalabilmek,başka bir lüksümüz yok.Kenana bu şansı veripte tekrar F4 yapamazsak Cengizao çok güzel düşünmüş Ülker yeter artık demez mi ? Her ne kadar Ülker'inde bizden birsürü menfaati olsada Ahmet Özokur hırslı bir adam elbette başarı isteyecektir.

Genç oyunculara bu kadar sorumluluk yükleyipte sonra bu baskı altında ezilmeleri daha doğru bişey mi ? Yoksa onları yavaş yavaş ısındırıp öyle piyasaya sürmek daha mı doğru ?

yanlış bilgiler verme casak kardeşim..

4 sene önce Siena Olim i elerken Bo dan yoksun değildi. 30 sayı fark ile Olimpiacos Pire de Siena yı yendiği zaman Bo sahadaydı , sonraki maçra Yİne Pire'de iken ikinci maçta Bo sakatlandı - 3ncü maçta oynamadı ama 4ncü maçta oynadı...
yani yanlış bilgler verip olayı farklı yerlere çekmeye çalışma
Kpap - o zaman 15 dakika civarı süre alan rotasyon oyuncu modundanydı zaten - senin bahsettiğin gibi kötü bir oyuncu ıolmadı hiç..
oyuna her daim savunma da direntç kazandırmak için sokulmuştu ve genellikle de o işleri iyi yapardı ..
Siena takımı küçümsenecek bir takım değil di ordan vurmaya kalkıyorsan vurma . Zizis- Bo-Jariç gibi 3 tane pg si olan bir takıma burun bükülmez ama Olim in kadrosu gereksiz pahalıydı ki zaten yüksek bütçe her zaman doğru sonuç vermiyor bunun da bize güzel bir ispatı olmuş ..

son şansımız filan demişsin de saçmalamışsın
neyin son şansı onu anlamadım
;Ülker in Ceo su musun ? ne düşündüklerini biliyormusun ?
yapılan transferlerin ne şekilde ve nasıl ve hangi yaş aralığında olduğuna niye bakmıyorsun ?
çok bariz belli ki burada orta vadeli bir yapılanma var - alınan oyuncuların yaşları gelişimleri ve karakterleri itibari ile bir kemik kurulmaya çalşıyor..
bu yapılanma Tanjeviç in yaptığı saçma sapan bir yapılanma da değil ayrıca.

top 16 da Olimğpiacos u deplasmanda
70-84 yendiğimiz maça baktım
Kpap - 1-0 2 sayılık.. 2/1 3 sayılık .. 2/1 serbest atış kullanmış ..3 tane de rib almış top kaybetmemiş.
yani senin öyle bahsettiğin ''Spahijanın ilk senesi.Top K-Pap'ın eline her geldiğinde oh be bu hucumdan boş döndüler diyorduk ve öylede oluyordu'' kısmı külliyen yanlış.. demek ki yanlış hatırlıyorsun ..
bi istatistiklere tekrar bak bulamıyorsan aç video izle. zaman var sıkınt yok

''O seride K-Pap'ın nasıl aksadığı Olynin o bütçeli kadrosunu daha F4 bile göremeden heba olmasına yol açtığı hatırlanmaz hiç.''

bu cümlende yanlış hatırlma

tezini savunmana saygı duyuyorum .. haklı olduğun konuda sabaha kadar tartışabiliriz
ama yanlış argümanlar sunma lütfen.....

« Son Düzenleme: 22 Temmuz 2014, 12:23:06 Gönderen: Cem Ağrak »

Çevrimdışı Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Berlin
  • Обрадовић: беспрекорна командант
« Yanıtla #10828 : 22 Temmuz 2014, 12:19:44 »
@CASAK

Birincisi, ben de izledim o maçları ama K-Pap'ın toplamda 40dk oynadığı üç maçı nasıl rezil ettiğini kaçırmışım. Üstelik de adamın, saha içi "0" çektiği ilk maçta Oly, Siena'ya tarihi bir hezimet yaşatmıştı. Ohayon mevzusunu da uzatmayayım, sadede geleyim: Bu adamlar sana göre takımlarını berbat ettiler ama sonuç ne oldu? Genç yaşta EL şampiyonluklarında önemli roller oynadılar. Ligde Olin'e karşı süre vererek oyuncu bu yerlere hazırlanabilir mi? Üstelik her oyuncu senin iddia ettiğin yoldan geçecek diye de bir kaide yok. Belki de takımı batırmadan da başarılı olacak seviyelere gelinebilir, şart mı? Ayrıca hoca güveniyor, siz niye güvenmiyorsunuz?
Kara deryalarda bir FENERsin!

Çevrimdışı Solamnus

• Üye
  • Yer: istanbul
  • in zeljko we trust!
    • cemturk
« Yanıtla #10829 : 22 Temmuz 2014, 12:26:53 »
Bu sene bizim tek hedefimiz F4e kalabilmek,başka bir lüksümüz yok.Kenana bu şansı veripte tekrar F4 yapamazsak Cengizao çok güzel düşünmüş Ülker yeter artık demez mi ? Her ne kadar Ülker'inde bizden birsürü menfaati olsada Ahmet Özokur hırslı bir adam elbette başarı isteyecektir.

Obradovic'in hedefimiz F4 diye bir beyanatı var mı Doğuş? Sanki her sene F4 yapıyormuşuz gibi her transfer döneminde gaza gelip F4 beklentisine girmemiz ne kadar doğru? Farz edelim ki o çok istenen safkan PG de geldi fakat F4 yapamadık. Obradovic'i mi göndericez? Obradovic gibi bir koçu bu sene F4 yapamadı diye göndereceksek kapatalım şubeyi gitsin.

Bence bu konuda koça ve oyunculara güvenmeliyiz zaten koç kötü oynayan oyunculara çok fazla süre vermiyor.