Gönderen Konu: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası (Kasım 2013 - Aralık 2015)  (Okunma sayısı 4970252 defa)

0 Üye ve 90 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Özcan Özdemir

• Üye
  • Yer: Kütahya- Nazilli
    • özcanözdemir43
Ynt: Fenerbahçe Ülker Transfer Dosyası
« Yanıtla #11295 : 03 Ağustos 2014, 14:39:21 »
forumda berk ve kenan çok seviliyor, çok bahsediliyor ama metecan diye de bir oyuncu var eğer takım olarak genç oyunculara fırsat verip yatırım yapıyorsak en az berk ve kanan kadar yetenekli ve yatırım yapılmayı hak eden bir oyuncu. yapılan kadrolarda berk ve kenan yer alırken metecan yer almaması haksızlık. kendisinden beş yaş büyük izzet yatırımındansa metecan yatırımı tercih edilmeli. pek çok önemli özellikleri olan, çok parlak bir oyuncu olma potansiteli olan kulubumuzun alt yapısından gelmiş bir oyuncu. 
Sizinle aynı fikirdeyim ,Metecan yetenekli bir oyuncu yalnız 3 yada 4 numara mı ? hangisinde oynayacağına karar vermesi lazım. 3 Numara için atışları ve hızı kötü, 4 numara için kalıp olarak yetersiz kalıyor, sırtı dönük oynamayı öğrenmeli.
Fenerbahçe'linin dostu yine bir Fenerbahçe'lidir.

Çevrimdışı ardglr

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • ardaguler
« Yanıtla #11296 : 03 Ağustos 2014, 15:11:30 »
Metecan'ın potansiyeline hiç laf yok, ama üzerine koymamaya devam ettiği sürece kadrolarda yer almaması haksızlık değil bence. Jenerasyonunun en parlak oyuncusuyken şimdi kimse onu hesaba katmıyorsa yanlış yaptığı şeyler var demektir. Bunların başında yeterince çalışmamak geliyor, Metecan'ın hangi pozisyona evrileceğine karar verip çok çalışması gerekiyor.

Çevrimdışı Kevin Rankin

• Üye
  • Yer: İzmir
« Yanıtla #11297 : 03 Ağustos 2014, 16:32:51 »
Metecan'ın potansiyeline hiç laf yok, ama üzerine koymamaya devam ettiği sürece kadrolarda yer almaması haksızlık değil bence. Jenerasyonunun en parlak oyuncusuyken şimdi kimse onu hesaba katmıyorsa yanlış yaptığı şeyler var demektir. Bunların başında yeterince çalışmamak geliyor, Metecan'ın hangi pozisyona evrileceğine karar verip çok çalışması gerekiyor.

gençlere yatırım yapan kulupte potansiyeli olan bir oyuncu için ortada bir başarısızlık varsa bunu tek başına oyuncuya yüklemek ne kadar doğru.
berk, kenan ve metecan üçü de yetenekli oyuncular. kadrolarında berk ve kenan'da ışık görüp kadrolarında yer veripte, metecanda ışık görmeyip kadrolarında yer vermemek görüş ise ben bu görüşe katılmıyorum.

Çevrimdışı nikosmahlas

• Üye
« Yanıtla #11298 : 03 Ağustos 2014, 17:40:44 »
Metecan çok değerli bir rol oyuncusu olacak. Topla oyununu biraz geliştirip, ilk adımını cabuklastirirsa NBA yapar. şutu kötü deniyor ama ben katilmiyorum. kiralansa daha mı iyi olur diyorum ama obradovic'in antrenmanini yemeye devam etmesi de gelişimi için önemli bir yandan.

Çevrimdışı ardglr

• Üye
    • ardaguler
« Yanıtla #11299 : 03 Ağustos 2014, 17:46:34 »
gençlere yatırım yapan kulupte potansiyeli olan bir oyuncu için ortada bir başarısızlık varsa bunu tek başına oyuncuya yüklemek ne kadar doğru.
berk, kenan ve metecan üçü de yetenekli oyuncular. kadrolarında berk ve kenan'da ışık görüp kadrolarında yer veripte, metecanda ışık görmeyip kadrolarında yer vermemek görüş ise ben bu görüşe katılmıyorum.

Tek başına oyuncuya yüklemek diye bir şey söz konusu değil tabii ki, ama büyük ölçüde oyuncu sorumludur bu durumdan. Metecan geçtiğimiz yıl iyi süreler alarak başlamıştı sezona, hatta EL'de kritik yerlerde oyuna girmişti ama sezon ilerledikçe bu dakikalar düşmeye başladı. Bu eline geçen fırsatı iyi değerlendirememek demek bana göre. Obradovic için de kriterin hata yapmamak değil çalışmak olduğunu az çok biliyoruz, sürelerini kısmışsa şayet bunda temel faktör Metecan'ın kendisidir.

Burda oyuncuyu asmak kesmek peşinde değilim, zaten 19 yaşındaki bir oyuncudan bahsediyoruz. Onu yönlendiren aile, arkadaş vs gibi konuları da dikkate almak gerekiyor. Şu anki durumuna baktığımda ben doğru yolda olmadığını düşünüyorum, burda kulübün de elbette sorumlulukları var. Onu doğru yönlendirmek de gerekiyor ama sonuçta yine kendisinde bitiyor olay. Bir an önce de toparlanıp potansiyelinin hakkını vermeli diye düşünüyorum.

Çevrimdışı Civa

• Üye
  • Yer: Usa
  • Arif
    • twitter.com/arifcakir13
« Yanıtla #11300 : 03 Ağustos 2014, 17:58:34 »

sırf gençlere yatırım olsun diye genç oynatılmaz, takıma bir katkısının olması lazım berk ve kenanda bunu gördük geçen sene metecan ise hiçbir ışık vermedi ancak kopmuş maçlarda süre doldurdu.
« Son Düzenleme: 03 Ağustos 2014, 17:58:55 Gönderen: Civa »

Çevrimdışı Tekirdağlı

• Üye
« Yanıtla #11301 : 03 Ağustos 2014, 18:26:01 »
Tosuncuk Italyan koç Andrea Trinchieri (47) Unics Kazan takımı için  2014/2015 sezo planlamasını yaparken Zisis ile mutlaka tekrar anlaşılmasını istedi. Hatta tosuncuk planı Siena günlerinde olduğu gibi Zisis ve Bo yu beraber kullanmaktı. Hatta Kazan takımının Bo ile bir ön anlaşma yaptığı dedikodusu herkes tarafından biliniyordu.
Zisis ile.1 senelik daha kontrat uzatan Kazan takımında süpriz bir şekilde italyan koç Trinchieri yollar ayrıldı..

Unics Kazan takımının yeni koçu eski Panathinaikos lu Pedoulakis olmuştu.  Zisis italyan Trinchieri'nin gitmesine.ciddi anlamda bozulur. Soğuk rusya gunlerinden beraber pizza yiyen ikilinin arası çok iyidir.
Pedoulakis ile.Zisis arası ise Yunanistan zamanlarında ki ince bir sıkıntıdan dolayı bozulmustur. Zisis Aek da oynarken Pedo'nun kızını götürdüğü söylenir. Arada büyük husumet varken bu ikilinin beraber çalışması pek olağan görünmüyor.

Zisis 2005.senesinde kendisini Benetton'a transfer eden Gherardini 'the unakıtan ' a telefon açar ve sıkıntılı durumdan bahseder. Zisis Obradovic'in beğendiği bir oyun kurucudur.
Sözleşme sıkıntısı asilabilir ise.Zisis ile 1 senelik kontrat imzalayacağız...

Hayırlısı olsun şimdiden.

Bonzai kesin yasaklansın....  ;D ;D ;D ;D ;D

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #11302 : 03 Ağustos 2014, 23:00:45 »
Vesely i de sayarsak bizim hali hazırda şu an itibari ile 7 yabancımız var.
hani sallıyoruz ya 7 nci yabancı nasıl almaz aptal mı bu herifler diye.
Vidmar'ın sözleşmesi devam ediyormuş.

Çevrimdışı Okan Y.

• Üye
    • KendoKamae
« Yanıtla #11303 : 03 Ağustos 2014, 23:15:41 »
EL oynayan bir takımda 3 tane genç oyuncu 'gerçek' süre aldı (bitmiş, önemsiz maç değil, maç gibi maç)
Genç oyuncu değerlendirme konusunda ELde en iyi takım ve koç biziz.
bunun farkında olalım
Bizler bir gün daha Fenerbahçeli olarak yaşamak için hayata bağlanırız ve gerekirse o bir gün için bütün bir ömürü gözden çıkartırız.
A.Y.

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #11304 : 03 Ağustos 2014, 23:22:24 »
EL oynayan bir takımda 3 tane genç oyuncu 'gerçek' süre aldı (bitmiş, önemsiz maç değil, maç gibi maç)
Genç oyuncu değerlendirme konusunda ELde en iyi takım ve koç biziz.
bunun farkında olalım
okan'ım şimdi kupa aldık ya gazlıyız
yarın hoca çıksın ''istediğimiz oyuncu bulamadık Hickman yanında Kenan ve Berk ile devam edeceğiz desin '' seyret o zaman genç oyuncuları çok seven bizleri...
neler diyoruz neler

Çevrimdışı Okan Y.

• Üye
    • KendoKamae
« Yanıtla #11305 : 03 Ağustos 2014, 23:27:03 »
okan'ım şimdi kupa aldık ya gazlıyız
yarın hoca çıksın ''istediğimiz oyuncu bulamadık Hickman yanında Kenan ve Berk ile devam edeceğiz desin '' seyret o zaman genç oyuncuları çok seven bizleri...
neler diyoruz neler

kusura bakmasın abicim kimse
Berk-Kenan-Metecan'ın sezon ortalamalarına bakılsın. Bir EL takımında daha uzun süre oynamış u20 adam var mı? Şu genç oyuncu goygoyunda en son eleştirilecek takım Fenerbahçe koç da Obradovic'dir.
Tekerlek Ergin'in Türk basketboluna en son hediye ettiği oyuncu kim?
Bizler bir gün daha Fenerbahçeli olarak yaşamak için hayata bağlanırız ve gerekirse o bir gün için bütün bir ömürü gözden çıkartırız.
A.Y.

Çevrimdışı murat kaya

• Üye
  • Yer: EDREMİT-BALIKESİR
  • Deniz ve Sevgi Nehirin Babası
« Yanıtla #11306 : 03 Ağustos 2014, 23:30:32 »
Berk-Kenan-Metecan'ın sezon ortalamalarına bakılsın. Bir EL takımında daha uzun süre oynamış u20 adam var mı? Şu genç oyuncu goygoyunda en son eleştirilecek takım Fenerbahçe koç da Obradovic'dir.

Briston Briston Emniyet lastiği..Tınınınının Tınınınnn
HaBaBaM GüM GüM GüM

Çevrimdışı lancelot

• Üye
  • Yer: lefkoşa
« Yanıtla #11307 : 04 Ağustos 2014, 00:02:52 »
Vesely i de sayarsak bizim hali hazırda şu an itibari ile 7 yabancımız var.
hani sallıyoruz ya 7 nci yabancı nasıl almaz aptal mı bu herifler diye.
Vidmar'ın sözleşmesi devam ediyormuş.
sen dememişmiydin vidmar gideli çok oldu diye birşeymi duydun hissiyatmı sözleşme bitti ama yeni sözleşmemi imzalamışız
« Son Düzenleme: 04 Ağustos 2014, 00:04:02 Gönderen: lancelot »

Çevrimdışı nikosmahlas

• Üye
« Yanıtla #11308 : 04 Ağustos 2014, 00:05:39 »
ve böyle bir jenerasyona sahipken dünya sampiyonasina sadece cedi osman'ı götürecek ergin. tanjevic'e çok sallandi ama 2006'da dünya sampiyonasina kaç genç oyuncu götürme yürekliligini yapti adam.şimdi kerem tunceri falan oynayacak. Zaten bu dünya kupası olimpiyatlari düşünen takımların genç oyuncuları kadroya monte ettikleri 4 senelik periyotta en önemli 3. turnuvayken böyle yaşlı ve potansiyeli düşük bir takımla gitmek çok anlamsız.
Öte yandan ben bir numara transferi istemiyorum artık. Berk, 15 yıl bu takımın direksiyonunda olacak çok önemli bor oyuncu. 2000 yılından beri asist/TO oranı 5 olan başka bir guard olmamış u-18 sampiyonalarinda. pass first sevdalilarina duyurulur:) obradovic, ona yine sorumluluk verecektir.

Çevrimdışı Bülent

• Üye
    • @blntdgn84
« Yanıtla #11309 : 04 Ağustos 2014, 00:27:05 »
Vesely gelecekse Vidmar + 1 olarak tribünde kalacaksa bence sıkıntı yok(oyuncunun ne kadar sağlıklı döneceğinden bağımsız olarak bunları söylüyorum).
Hem süre aldığında hakkını verebilecek hemde tribündeyken ses çıkarmayacak birisini bulacaksak ne kadar sevsemde Vidmar'ın gitmesine sesimi çıkarmam.
...