Gönderen Konu: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası (Kasım 2013 - Aralık 2015)  (Okunma sayısı 4970317 defa)

0 Üye ve 78 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı onee

• Üye
  • Yer: İzmit-Denizli
    • orhanyet
Ynt: Fenerbahçe Ülker Transfer Dosyası
« Yanıtla #11325 : 04 Ağustos 2014, 13:03:00 »
dün gece  u19 final maçınin ilk iki çeyreğine baktım da okben ulubay çatır çatır üçlük atıyor.çok mu şanslı günündeydi hep mi böyle?
bir de egemen güveni alma durumumuz ne alemde?

Çevrimdışı drazan petroviç

• Üye
  • Yer: turkiye
« Yanıtla #11326 : 04 Ağustos 2014, 13:03:48 »
Bence Vidmar'ı tutarsak 8.yabancı olarak tutmalıyız ki o da gereksiz şimdi kalması da gereksiz 1 yıllık parası neyse ödenir gider bence.

parasını ödeyeceksen niye gönderiyon EL rotasyonunu için bir koz olur, sakatlık ve formsuzlukları da düşünecek olursak kalsın 8)

active

• Ziyaretçi
« Yanıtla #11327 : 04 Ağustos 2014, 13:10:12 »
dün gece  u19 final maçınin ilk iki çeyreğine baktım da okben ulubay çatır çatır üçlük atıyor.çok mu şanslı günündeydi hep mi böyle?

okben in bence şutunu geliştirmesi lazım iyi bir şutör değil .okben i ben daha çok atletizmiyle biliyorum.
dünkü maçta da 8 de 2 attı.egemen i karşıyaka çok iyi bir teklif gelmeden bırakmaz bence

Çevrimdışı halil_serbey

• Üye
    • Serbey1907
« Yanıtla #11328 : 04 Ağustos 2014, 13:32:01 »
Vidmar'ın 8. yabancı olarak takımda kalması gerektiğini düşünüyorum.
« Son Düzenleme: 05 Ağustos 2014, 17:27:08 Gönderen: halil_serbey »

Çevrimdışı Tyler Khan

• Üye
« Yanıtla #11329 : 04 Ağustos 2014, 13:42:24 »
yerine iyi bir oyuncu getiremiyorsak, parasını peşin verip göndermek yerine EL için yedek olarak bekletebiliriz bence :)

parasını ödeyeceksen niye gönderiyon EL rotasyonunu için bir koz olur, sakatlık ve formsuzlukları da düşünecek olursak kalsın 8)

Kadroda gereksiz şişkinlik yaratabilir diye düşündüm ben, hem 3 tane pivotumuz var hem de Vesely var 5 oynayabilen, hem de sakatlıktan nasıl döneceği belli olmaz, ha sağlıklı bir Vidmar'ı ben de isterim. Ancak 3 numaraya almalıyız bence 7.yabancıyı.

Çevrimdışı nikosmahlas

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #11330 : 04 Ağustos 2014, 14:11:23 »
Kadroda gereksiz şişkinlik yaratabilir diye düşündüm ben, hem 3 tane pivotumuz var hem de Vesely var 5 oynayabilen, hem de sakatlıktan nasıl döneceği belli olmaz, ha sağlıklı bir Vidmar'ı ben de isterim. Ancak 3 numaraya almalıyız bence 7.yabancıyı.
aynı şekilde düşününce de kadroda emir, serhat, metecan var 3 numarada. bogdan da bol bol 3 numaradan süre alacak. Semih kumarı tutmaz, her sezon olabileceği gibi sakatlık problemleri yaşanırsa sezon içinde uzun oyuncu bulmanın da zorluğu düşünülünce uzun oyuncu tutmak mantıklı bir hareket. Kaldı ki vidmar, herkesin çok sevdiği müthiş bir karakter ve sağlıklıyken en iyi savunmacılardan biri avrupada. İki sakatlığı da top 16da çok kritik maçlarda olmuştu ve iddia ediyorum o sakatlanmasa iki sezonda da en az top8 görecektik.

Çevrimdışı Bogdan Bogdanovic

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Belgrad/Sırbistan
  • Winner
    • KE_Billz
« Yanıtla #11331 : 04 Ağustos 2014, 14:54:41 »
forumda berk ve kenan çok seviliyor, çok bahsediliyor ama metecan diye de bir oyuncu var eğer takım olarak genç oyunculara fırsat verip yatırım yapıyorsak en az berk ve kanan kadar yetenekli ve yatırım yapılmayı hak eden bir oyuncu. yapılan kadrolarda berk ve kenan yer alırken metecan yer almaması haksızlık.

Bence bu durumu Metecan dert etmeli ..

Kimse Kenan ve Berk'in kara kaşı, kara gözü için onların peşinde koşmuyor. Bir ışık görülmüş ki herkes bu çocukları sahipleniyor. Metecan'a kimsenin kişisel bir husumeti olamaz. Bu şartları oluşturacak bir ortam yok. Aksine bir dönem tıpkı Kenan ve Berk'e verilen destek ona da verilmişti. Hatta fazlası verilmişti. Bizim çocuk hesabına potansiyelinin de üstünde değer görmüştü. Belki de sorun budur, bizim çocuk olmasıdır, olduğundan fazlasının beklenmesidir.

Metecan'dan ne beklenmeli önce bu çizgiyi belirlemek lazım.
« Son Düzenleme: 04 Ağustos 2014, 14:55:25 Gönderen: Chauncey Billups »

• Üye
« Yanıtla #11332 : 04 Ağustos 2014, 15:05:37 »

Çevrimdışı Okan Y.

• Üye
    • KendoKamae
« Yanıtla #11333 : 04 Ağustos 2014, 15:09:46 »
Bence bu durumu Metecan dert etmeli ..

Kimse Kenan ve Berk'in kara kaşı, kara gözü için onların peşinde koşmuyor. Bir ışık görülmüş ki herkes bu çocukları sahipleniyor. Metecan'a kimsenin kişisel bir husumeti olamaz. Bu şartları oluşturacak bir ortam yok. Aksine bir dönem tıpkı Kenan ve Berk'e verilen destek ona da verilmişti. Hatta fazlası verilmişti. Bizim çocuk hesabına potansiyelinin de üstünde değer görmüştü. Belki de sorun budur, bizim çocuk olmasıdır, olduğundan fazlasının beklenmesidir.

Metecan'dan ne beklenmeli önce bu çizgiyi belirlemek lazım.
En büyük problem bizim her altyapıda oynayan çocuğa nba adayı süper yıldız muamelesi yapmamız. Halbuki NBA de oynayan adamların hepsi bile yıldız basketbolcu değil.

Kenan Berk Metecan tamamı, altyapılarda hiçbir şey becerememiş gibi sürekli çalışmalılar, sürekli eski/yeni maçları takip etmeliler, koçlarını takip etmeliler, hatta araba almadan önce birer bireysel antrenör/kondüsyoner tutmalı. Yoksa hiç bir şey olamazlar. Gökper Gen, Berent Kavaklı vb. adamlardan birazcık daha iyi olurlar o kadar.

Bence bu çocuklara ders gibi Drazen Petrovic'in, Reggie Miller'ın, Karl Malone'un, Chris Mullins'in, Jerry West'in hayatları anlatılmalı. Bu adamların nasıl çalıştığı neler yaptığı. Bunların yanında da sayıları belki de sonsuz olan altyapı Jordanlarının üst yapıda nasıl kaybolduğu da aktarılmalı. Herşey bu çocukların elinde
Bizler bir gün daha Fenerbahçeli olarak yaşamak için hayata bağlanırız ve gerekirse o bir gün için bütün bir ömürü gözden çıkartırız.
A.Y.

Çevrimdışı Solamnus

• Üye
  • Yer: istanbul
  • in zeljko we trust!
    • cemturk
« Yanıtla #11334 : 04 Ağustos 2014, 15:14:30 »
En büyük problem bizim her altyapıda oynayan çocuğa nba adayı süper yıldız muamelesi yapmamız. Halbuki NBA de oynayan adamların hepsi bile yıldız basketbolcu değil.

Kenan Berk Metecan tamamı, altyapılarda hiçbir şey becerememiş gibi sürekli çalışmalılar, sürekli eski/yeni maçları takip etmeliler, koçlarını takip etmeliler, hatta araba almadan önce birer bireysel antrenör/kondüsyoner tutmalı. Yoksa hiç bir şey olamazlar. Gökper Gen, Berent Kavaklı vb. adamlardan birazcık daha iyi olurlar o kadar.

Bence bu çocuklara ders gibi Drazen Petrovic'in, Reggie Miller'ın, Karl Malone'un, Chris Mullins'in, Jerry West'in hayatları anlatılmalı. Bu adamların nasıl çalıştığı neler yaptığı. Bunların yanında da sayıları belki de sonsuz olan altyapı Jordanlarının üst yapıda nasıl kaybolduğu da aktarılmalı. Herşey bu çocukların elinde

Tamamen katılıyorum Okan. Geçen sene özellikle sezonun ilk yarısında süre alan bir isimdi Metecan, tek yapması gereken daha fazla çalışmak koç zaten çabasını görürse bir şekilde ödüllendirir.

Çevrimdışı fb_balkay

• Üye
    • twitter.com/paulgeorge__13
« Yanıtla #11335 : 04 Ağustos 2014, 15:24:49 »
Aşkınla olduk derbeder
Senin sevgin bir ömre bedel
Fenerbahçeli olmanın
Gururu bizlere yeter

• Üye
« Yanıtla #11336 : 04 Ağustos 2014, 15:31:34 »
3-4 oynayabilen en iyi oyuncu Krilenko

Diğer 1 oyuncu da Hidayettir,

takımda  3-4 oyunayabilecek bjelicia olabilir, yada vesely 3-4-5 oynar eğer atletizminden bir şey kaybetmediyse,

çok kısa sürelerle de şütorler 3 numaraya kayabilir serhat ve emir etkisiz kalırsa

gördüğüm  kadarıyla

Obradovic 1-2-3  ve 2-3-4-5 numaraları birbirine yakınlaştıran bir seçim yapmış (semih ve zoriç hariç)
Böylelikle pozisyon numaralar arasında geçiş sıkıntısı olmayacak  gibi, oyun içinde  roller daha rahat paylaşılabilir

Bu da hem savunmada hem de hucumda ahenk ve ritm  kazandırır takıma

Set oyunlarında p&r den ve şutorların el üstünden sayı bulması gerçekleşirse, 4-5 üzerinden ikili oyunlar  hucum da çeşitliliğin artması  oyun kurucu gereksinimi ortadan kaldırabilir..

Bu sadece bir ongörü takım kadrosu netleştikten ve maçlar  oynanmaya başlandıktan sonra Koç un ne  yapmak istediğini öğrenmiş olacağız

Çevrimdışı Tyler Khan

• Üye
« Yanıtla #11337 : 04 Ağustos 2014, 15:49:09 »
aynı şekilde düşününce de kadroda emir, serhat, metecan var 3 numarada. bogdan da bol bol 3 numaradan süre alacak. Semih kumarı tutmaz, her sezon olabileceği gibi sakatlık problemleri yaşanırsa sezon içinde uzun oyuncu bulmanın da zorluğu düşünülünce uzun oyuncu tutmak mantıklı bir hareket. Kaldı ki vidmar, herkesin çok sevdiği müthiş bir karakter ve sağlıklıyken en iyi savunmacılardan biri avrupada. İki sakatlığı da top 16da çok kritik maçlarda olmuştu ve iddia ediyorum o sakatlanmasa iki sezonda da en az top8 görecektik.

Vidmar'ın savunmacılığının da abartıldığını düşünüyorum ama neyse, kalacaksa bir itirazım olmaz ama kesin değil sanırım. Ben olsam 3 numara alırdım, Emir de Serhat da Euroleague'de güven veren adamlar değil, Bogdan'ı orada kullanmak da ne kadar doğru. Hoca işini bilir.

Çevrimdışı akarship

• Üye
  • Yer: Mersin-İskenderun
« Yanıtla #11338 : 04 Ağustos 2014, 17:03:52 »

Okben çok isabetli atmadı dün, çatır çatır atan derken Furkanı kastediyor olmayasın :)

active

• Ziyaretçi
« Yanıtla #11339 : 04 Ağustos 2014, 17:07:22 »
Okben çok isabetli atmadı dün, çatır çatır atan derken Furkanı kastediyor olmayasın :)

bence de onu kast etmiştir.mükemmel bir yetenek  yaa furkan.hem şutu mükemmel hem de gayet atletik bir oyuncu.gerçekten çok beğendim bu turnuvada