Gönderen Konu: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası (Kasım 2013 - Aralık 2015)  (Okunma sayısı 4970292 defa)

0 Üye ve 71 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı murat kaya

• Üye
  • Yer: EDREMİT-BALIKESİR
  • Deniz ve Sevgi Nehirin Babası
Ynt: Fenerbahçe Ülker Transfer Dosyası
« Yanıtla #11460 : 07 Ağustos 2014, 00:38:45 »
Aziz Yıldırım-Mahmut Uslu ikilisi ile yan yana izlemişler neredeyse. Benim bundan haberim yoktu. Belki olur ya. Bi ümit işte.. :(

Ne izlemişler?
HaBaBaM GüM GüM GüM

Çevrimdışı Tolga Gümüş

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • tolgagumus_
« Yanıtla #11461 : 07 Ağustos 2014, 00:54:14 »
Ne izlemişler?

Abi kutay'ın mesajına alıntı yapacaktım unutmuşum onu.. :) Fenerbahçe'nin düzce'deki ilk hazırlık maçını izlemişler tribünde.
"Ben Fenerbahçe'ye ikinci olmak için gelmedim." - Zeljko Obradovic

Çevrimiçi sinanyucel

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya/Alanya
    • sinanycl
« Yanıtla #11462 : 07 Ağustos 2014, 22:45:53 »
Resmi site henüz yeni transferleri eklemese de, ayrılan oyuncuları siteden silmiş. Şuanki kadroda ömer onan ve vidmar hala gözüküyo. Acaba gelecekleri ne olacak? Aynı şekilde gençler(metecan-berk-ayberk) kalacaklarmı kiraya gidecekler mi bakalım neler yaşanacak...
Yıkılmayan son kale Fenerbahçe...

active

• Ziyaretçi
« Yanıtla #11463 : 07 Ağustos 2014, 22:56:59 »
Resmi site henüz yeni transferleri eklemese de, ayrılan oyuncuları siteden silmiş. Şuanki kadroda ömer onan ve vidmar hala gözüküyo. Acaba gelecekleri ne olacak? Aynı şekilde gençler(metecan-berk-ayberk) kalacaklarmı kiraya gidecekler mi bakalım neler yaşanacak...
ömer onan ın da vidma rın da gitmesi lazım.ömer in zaten ahı gidip vahı kaldı.vidmar ın ise kalması gerçekten beni çok üzer.yani şu kadroda 7. yabncıya bir 3 numara beklerken ve en büyük eksiğimiz oradaykenşişmiş bir beş numara rotasyonuna vidmar ın kalması bence saçma olur.savunması iyi vasat bir üç numaraya da razıyım yeter ki 3 numara gelsin.

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #11464 : 07 Ağustos 2014, 23:10:42 »
temcit plavı gibi yazılıyor bende temcit plavı gibi söylüyorum
3 numara filan gelmeyecek takıma. tabi son dakika değişiklikler olmazsa diye ucunu açık bırakalım. sonra gelirse bana kapak yapmayın :)

Ömer ve Vidmar ile Obra gelmeden çok önce 2 senelik sözleşmeler imzalanmıştı.
gitsin yollayalım demek çok basit hep söylüyorum eğer hoca kadroda düşünmüyorsa ki benim düşüncem o yönde bunu şube ve oyuncular adına maddi/ manevi min zarar ile yapmanın formülü aranıyordur.
1 er senelik alacaklarını verip oyuncuları göndermek esas saçmalık olur. tekrar söylüyorum hak hukuk var. bizlerin '' gitsin * istemiyorum '' demesi çok kolay ama bu gitsin kısmının bir sürü detayı var.

tahminen alınan oyuncuların pozisyonlarına bakıldığı zaman Ömer ve Vİdmar bence kadroda düşünülmüyordur diye düşünmüyordur ama her iki taraf için ortak çıkış yolu bulmak lazım diye düşünüyorum.

Ömer kaptana jubile yapılması taraftarıyım . kendisine çok kızgınlığım olsa da yine de kaç yıldır formamızı terletiyor Mirsad!a yapılan Jubile benzeri Ömer'e de yapılmalı ama burada oyuncunun tavrı önemli .. Yok ben bırakmak istemiyorum basketbola devam etcem derse de başka bir takıma gitmeden bizde kalır forma bulamazsa bile senelik ücreti olan ( 600 -500 bin euro veya herneyse ) rakamı paşa paşa öderiz.
aynı durum Vidmar içinde geçerli tabiki ...

tahminen takım kadrosu
Hickman* Kenan * Berk veya yabancı Pg ( olursa sadece avrupa için olur ama çok ihtimal vermiyorum ben şahsen )
Andrew* MElih * Can
Bogdan * EMir * Serhat
Bjelica  * VEsely * İzzet ( kalırsa zorunluluktan kalır ama exrra efor sarf etmezse 12 kişilik kadroya zor girer fikrim )
Semih *  Zoriç * Oğuz

gibi 15& 16 ( 7nci yabancı durumuna göre ) kişilik bir rotasyon olur diye düşünüyorum ...
ilk yazdıklarım ilk 5 çıkacak gibi durum yok rastgele yazdım . keza ilk 5 başlamış veya sonradan girmiş çok da önemli değil diye düşnüyorum
lig avrupa türkiye kuposı derken yeni takvim ciddi anlamda çok yorucu ve yoğun geçiyor.
ayrıca kadroyu 15 kişi yuapmış olmasından şu anlamı çıkartıyorum ''....
kimsenin forması garanti değil kim çok çalışır daha fazla antreman yapar daha fazla isterse o formayı giyecektir.
rekabet her zaman başarıyı getirir.
Obradoviç düzen adamıdır . çok çalışmayı bol bol antreman yaptırmayı seven adamdır. sakatlık kaza bela  olmadan bol bol antreman yaparak iyi ve dengeli bir '' takım '' olmayı başarabiliriz diye umud ediyorum ve

''Keep Calm and Trust Obradoviç '' diyorum....

saygılarımla...
« Son Düzenleme: 07 Ağustos 2014, 23:17:20 Gönderen: Cem Ağrak »

Çevrimdışı Tyler Khan

• Üye
« Yanıtla #11465 : 07 Ağustos 2014, 23:15:30 »
temcit plavı gibi yazılıyor bende temcit plavı gibi söylüyorum
3 numara filan gelmeyecek takıma. tabi son dakika değişiklikler olmazsa diye ucunu açık bırakalım.

Ömer ve Vidmar ile Obra gelmeden çok önce 2 senelik sözleşmeler imzalanmıştı.
gitsin yollayalım demek çok basit hep söylüyorum eğer hoca kadroda düşünmüyorsa ki benim düşüncem o yönde bunu şube ve oyuncular adına maddi/ manevi min zarar ile yapmanın formülü aranıyordur.
1 er senelik alacaklarını verip oyuncuları göndermek esas saçmalık olur. tekrar söylüyorum hak hukuk var. bizlerin '' gitsin * istemiyorum '' demesi çok kolay ama bu gitsin kısmının bir sürü detayı var.

tahminen alınan oyuncuların pozisyonlarına bakıldığı zaman Ömer ve Vİdmar bence kadroda düşünülmüyordur diye düşünmüyordur ama her iki taraf için ortak çıkış yolu bulmak lazım diye düşünüyorum.

Ömer kaptana jubile yapılması taraftarıyım . kendisine çok kızgınlığım olsa da yine de kaç yıldır formamızı terletiyor Mirsad!a yapılan Jubile benzeri Ömer'e de yapılmalı ama burada oyuncunun tavrı önemli .. Yok ben bırakmak istemiyorum basketbola devam etcem derse de başka bir takıma gitmeden bizde kalır forma bulamazsa bile senelik ücreti olan ( 600 -500 bin euro veya herneyse ) rakamı paşa paşa öderiz.
aynı durum Vidmar içinde geçerli tabiki ...

bu sözleşmeler obra'dan önce yapıldıysa işte o şubenin halini gösteriyor, plansızlığa bak. obradovic ve gherardini ile bitti artık bu plansızlık dönemi, inşallah.
cem abicim bir soru daha soracağım hoca ne düşünüyor da 3 numara kesin alınmayacak ki, Emir-Serhat-Metecan yetersiz rotasyon Bogdan'ı orada kullanmak verimini düşürebilir diye düşünüyorum sen ne diyorsun

active

• Ziyaretçi
« Yanıtla #11466 : 07 Ağustos 2014, 23:20:35 »
bu sözleşmeler obra'dan önce yapıldıysa işte o şubenin halini gösteriyor, plansızlığa bak. obradovic ve gherardini ile bitti artık bu plansızlık dönemi, inşallah.
cem abicim bir soru daha soracağım hoca ne düşünüyor da 3 numara kesin alınmayacak ki, Emir-Serhat-Metecan yetersiz rotasyon Bogdan'ı orada kullanmak verimini düşürebilir diye düşünüyorum sen ne diyorsun
verimin düşürebilir değil bence çok düşürür onun verimini

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #11467 : 07 Ağustos 2014, 23:22:49 »

mesaja ilave yaptım kardeşim.
birde şunu düşünmek lazım fark edelim ki geçen sene bu iki transferi ( ki Obra nın transferi zordu biliyorsun hatırlarsan temmuz da anca olmuştu yani şube çok geç kalmadan hamle yapmak zorunda idi o konuda ben laf etmiyorum - ayrıca o zamanki 3+2 kuralı gereği bu transferlrin yapılma ihtimali de mantıklı oluyor ) hoca dan sonra da yapmış olabiliriz parantez içinde detayları belirttim ...

hemen hemen hepimiz '' çok aşırı özellikleri olmayan biraz savunma yapacak ve ceza şutu kesecek bir yabancı 3 numara ''arıyoruz....
geçen sene çok iyi savunma yapmadı ama Tofaş'ta Serhat 3 numaradan görev aldı. 4 5 sene önceki gibi savunma yaparsa o '' görev adamı 3 '' numara eksikliğimizi giderebilir diye düşünüyorum ..

ben pozisyonlara çok takmam şahsen iyi takım olalım kardeşim. elbet eksiklerimiz defolarımız olacaktır.

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #11468 : 07 Ağustos 2014, 23:25:54 »
verimin düşürebilir değil bence çok düşürür onun verimini
3 savunurken düşünür ama misal çok hızlı 2 numara savunurken verimi düşmez mi ?
bana '' 3 numara dan eziliyor savunmada yıpranır hücumda verim vermez '' lafı çok klişe geliyor.
2 den çok hızlı bir sf yi savunmak da zor olsa gerek ...

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #11469 : 07 Ağustos 2014, 23:29:17 »
benim tahminim ve yıllardır izlediğimiz Obradoviç proilinden yola çıkarak
'' hocanın kafasında kısa oyuncular için belirli kalıplar kesinlikle yok.
kısalar ( bizim tabiirmiz ile 123 ) herşeyi yapsın istiyor bence.
oyuncuların Obradoviç sistemi içinde max düzeyde gelişmesi gerektiğine inanıyor kendisi.
Melih bizim için örnek - onu bırakalım Ömer onan geçen sene P n R yapmaya çalıştı - ( yaptı yapamadı ayrı mesele )
3 Bogdan oynarsa belki de Mİlano maçında Gentile yi savunurken fiziken ezilebilir bu son derece doğal onun eksikliğinide takım halinde kapatırız. 7
hücumda hızı ile ezer o da :)

Çevrimdışı Tyler Khan

• Üye
« Yanıtla #11470 : 07 Ağustos 2014, 23:30:45 »
mesaja ilave yaptım kardeşim.
birde şunu düşünmek lazım fark edelim ki geçen sene bu iki transferi ( ki Obra nın transferi zordu biliyorsun hatırlarsan temmuz da anca olmuştu yani şube çok geç kalmadan hamle yapmak zorunda idi o konuda ben laf etmiyorum - ayrıca o zamanki 3+2 kuralı gereği bu transferlrin yapılma ihtimali de mantıklı oluyor ) hoca dan sonra da yapmış olabiliriz parantez içinde detayları belirttim ...

hemen hemen hepimiz '' çok aşırı özellikleri olmayan biraz savunma yapacak ve ceza şutu kesecek bir yabancı 3 numara ''arıyoruz....
geçen sene çok iyi savunma yapmadı ama Tofaş'ta Serhat 3 numaradan görev aldı. 4 5 sene önceki gibi savunma yaparsa o '' görev adamı 3 '' numara eksikliğimizi giderebilir diye düşünüyorum ..

ben pozisyonlara çok takmam şahsen iyi takım olalım kardeşim. elbet eksiklerimiz defolarımız olacaktır.

gördüm şimdi eklemeleri. tamamen haklısın abi.
evet geçen sene geç kalmıştık, bu sene hoca kendi takımını kurdu bakalım neler olacak, tamamen istediği oyuncuları aldı artık takım kimyasını oturtmak ona kaldı. tek defomuz 3 numara ve belki 5 numara diyeyim, semih soru işareti sonuçta. tofaş'ta iyiydi serhat ama euroleague için ne kadar yeterli bilemeyiz. obradovic'e güvenmek lazım bu seneyi boş geçmez, kendi kadrosunu kurdu ben yürekten inanıyorum çok başarılı olacağız bu sene euroleague'de. bu kadroyu kurduysa aklında bir plan vardır kimi nerede oynatacağını bizden çok daha iyi bilir

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #11471 : 07 Ağustos 2014, 23:34:32 »
gördüm şimdi eklemeleri. tamamen haklısın abi.
evet geçen sene geç kalmıştık, bu sene hoca kendi takımını kurdu bakalım neler olacak, tamamen istediği oyuncuları aldı artık takım kimyasını oturtmak ona kaldı. tek defomuz 3 numara ve belki 5 numara diyeyim, semih soru işareti sonuçta. tofaş'ta iyiydi serhat ama euroleague için ne kadar yeterli bilemeyiz. obradovic'e güvenmek lazım bu seneyi boş geçmez, kendi kadrosunu kurdu ben yürekten inanıyorum çok başarılı olacağız bu sene euroleague'de. bu kadroyu kurduysa aklında bir plan vardır kimi nerede oynatacağını bizden çok daha iyi bilir
şu anda Avrupa 'da defosu olmayan takım kesinlikle yok güzel kardeşim.
Real dahil Cska dahil .
bak CSka nın şöyle sırtı dönük adam gibi post u olan 5 numarası yok misal
Real geçen sene pota altı kısalarına göre çok gerideydi.
Şampiyon takım Maccabi konusuna girmiyelim bize kalsa o kadro komple defolu idi :) :)

fikrimi belirteyim 6+1 hakkımız varken bende olsam o +1 yabancıyı kullanırım ama tahmin ediyorum ki rastgele bir oyuncu almayacağız 7nci yabancı için. ne diyelim Obra reise güvenim sonsuz. alacağı her karar da saygı duyar ve desteklerim.

active

• Ziyaretçi
« Yanıtla #11472 : 07 Ağustos 2014, 23:37:05 »
3 savunurken düşünür ama misal çok hızlı 2 numara savunurken verimi düşmez mi ?
bana '' 3 numara dan eziliyor savunmada yıpranır hücumda verim vermez '' lafı çok klişe geliyor.
2 den çok hızlı bir sf yi savunmak da zor olsa gerek ...
3 numarada daha skorer ve güçlü oyuncular var.gentile ile weems ile perperoglou maciulis  ile başa çıkacağına hızlı iki numaraları savunsun.bogdan zaten bu görevi daha önce de yaptı.ama 3 numara savunduğunu ya da iyi savunduğunu ben fazla görmedim.ben bu konuda size katılmıyorum abi.bence bu görev onu hücumda yıprandırır.

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #11473 : 07 Ağustos 2014, 23:41:23 »
3 numarada daha skorer ve güçlü oyuncular var.gentile ile weems ile perperoglou maciulis  ile başa çıkacağına hızlı iki numaraları savunsun.bogdan zaten bu görevi daha önce de yaptı.ama 3 numara savunduğunu ya da iyi savunduğunu ben fazla görmedim.ben bu konuda size katılmıyorum abi.bence bu görev onu hücumda yıprandırır.
bakalım hayırlısı
kamp bi başlasın . sağlıklı bir şekilde kapmta katılsın bütün oyuncularımız
sonrası ortaya bi resim çıkacaktır.
sonuçta hepimizin konuştuğu kağıt üzerinde kalıyor  bakalım parkeye ne şekilde yansıyacak

Çevrimdışı murat kaya

• Üye
  • Yer: EDREMİT-BALIKESİR
  • Deniz ve Sevgi Nehirin Babası
« Yanıtla #11474 : 07 Ağustos 2014, 23:43:20 »
Bu sene bolca match up zone oynarız..3 numara savunması pek sorun olmaz diyorum..Akşam içerken aklıma geldi..Mantıklı..

Ben şunu düşündüm..

Guard bulmazsak eğer bir tane 4 alıp Bjelicayı da 3 de kullanır ama Eylüle kadar beklentim yok
HaBaBaM GüM GüM GüM