Gönderen Konu: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası (Kasım 2013 - Aralık 2015)  (Okunma sayısı 4970414 defa)

0 Üye ve 77 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
Ynt: Fenerbahçe Ülker Transfer Dosyası
« Yanıtla #11490 : 08 Ağustos 2014, 00:48:12 »
Valla Kleiza bize ilk maç 20 atarsa hepsi tutacak abi :F
biz kazanalım Utkan Kleiza isterse 40 sayı atıp kariyer rekoru kırsın benim umurumda olmaz :)

Çevrimdışı murat kaya

• Üye
  • Yer: EDREMİT-BALIKESİR
  • Deniz ve Sevgi Nehirin Babası
« Yanıtla #11491 : 08 Ağustos 2014, 00:50:13 »
Obradoviçin 7 yabancı istemediğini bilmiyoruz henüz..
HaBaBaM GüM GüM GüM

Çevrimdışı Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Berlin
  • Обрадовић: беспрекорна командант
« Yanıtla #11492 : 08 Ağustos 2014, 01:25:08 »
Ya şu 3 numara savunmasına bu kadar takılmasak? Avrupa'da zaten hücum anlamında çok dominant 3 numara yok zira olanı zaten bir şekilde NBA yapıyor. Fiziksel olarak Bogdan'ı zorlayacak oyuncular olabilir ancak bu da birçok parametreye bağlı. İyi post oyunu olmayan 3 numaraların zaten zorlayacağını düşünmüyorum. Gentile örneğinden yürürsek rakip 3 numaranın hücum başarısı birçok parametreye bağlı. Post oyunu oynarsın ama cezalandıracak uzunun yoksa gelecek yardımı, bir işe yaramayabilir. Teferruatlı düşünmek lazım, hemen bir fikri ortaya atıp üstüne çullanmamak lazım.
Kara deryalarda bir FENERsin!

Çevrimdışı Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
« Yanıtla #11493 : 08 Ağustos 2014, 01:27:00 »
Antetokounpo, net 3 değil. Hatta Kidd kendisini bu yıl PG olarak kullanmayı bile düşünüyor.
Utkan, bu herif 2.11'miş, nasıl olacak o iş?

Çevrimdışı Andrew Goudelock

• Üye
  • Yer: İzmir
  • Andrew Goudelock
« Yanıtla #11494 : 08 Ağustos 2014, 01:38:03 »
abi yanlışlık var o bilgide.. Çocuk hala uzuyor onu biliyorum ama 2.11 değil. Ligin çoğunu sg-sf oynadı zaten. Kidd te çılgın proje olarak ben bu çocğğu guard oynatacağım dedi.

Wikipedia baktıysan abi orada 6.11 yazmışlar. Ama çocuk resmi kayıtlarda 6.9 olarak geçiyor. O da yanlış bilmiyor.  2.04 civar bir şey yapıyor.
« Son Düzenleme: 08 Ağustos 2014, 01:41:26 Gönderen: Utkan Şahin »
Ve, Madrid’e ulaşırlarsa… Benchlerinde Avrupa’da hiçbir takımda olmayan bir avantaja sahip olacaklar.

Çevrimdışı Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
« Yanıtla #11495 : 08 Ağustos 2014, 02:03:36 »
2.06-2.07 falanmış o zaman. Tamam, olur, sorun yok. Kidd reis bilir işini.

Çevrimdışı mgul

• Üye
  • Yer: Dünya
« Yanıtla #11496 : 08 Ağustos 2014, 09:52:57 »
El Pajaro başka bir foruma şunları yazmış,ilginç bilgiler var onun için buraya koyuyorum.
Alıntı
Obradovic ile butce konulari gorusulup yillik degil 3-4-5 yillik planlama yapilmasi konusunda anlasildi.

Ornek veriyorum:

Yillik 25 M € olan butcemiz mesela 3 yillik 80-85 M € ya da 4 yillik 110-120 M € ya da 5 yillik 150 M € olarak planlanacak. MG ve Obra ister bu butceyi 2 yilda ister 3 yilda ister 5 yilda harcasin. Ya da gunu kurtarip 1 yilda da bitirebilir bu parayi. Butceye tesislerde hocanin isteyecegi degisiklikler, MG ve Obra'nin alacagi yillik ucretler de dahil. Isterlerse kendi alacaklari paradan fedakarlik yapip transfer butcesine aktarabilirler bu parayi. Biraz NBA tarzi bi butce olusumu ve harcama planlamasi uzerinde calisiliyor. MG'nin fonksiyonu burada cikacak iste ortaya.

Ilave yapmak gerekirse;

Diyelim ki bu sene transferde istedigimiz oyunculari alamadik (ornegin Tomic icin Barca'ya 2 M € buy-out onermemize ragmen birakmadilar) bu sene onumuzdeki sene icin bazi gerekli hamleleri yapip seneye almak istedigimiz oyuncular bosa ciktiginda (Tomic seneye free agent) alacagiz. Transfer planlamasini 5 yillik yaptigin zaman son 3-4 yilda oldugu gibi her sene sil bastan kadrolar olusturulmayacak.

Hickman ve Goudelock'ta Kulup icin fesih hakki var sozlesmede. Tazminati senelik ucret degil cok daha cuzi bir rakam. Uzun vadeli anlasmalar zaten almayi nokta atisi olarak istedigimiz isimler.
"My name is Zeljko Obradovic and I'm very happy with this."

Çevrimdışı Solamnus

• Üye
  • Yer: istanbul
  • in zeljko we trust!
    • cemturk
« Yanıtla #11497 : 08 Ağustos 2014, 10:14:49 »
Bütçenin ne kadar olduğundan çok Obradovic'in 5 sene bizde olması süper bir şey :) Hep uzun vadeli düşünmeliyiz diyorduk zaten gerçekten bu adımlar atılıyorsa kulübümüz için çok güzel bir gelişme.

Çevrimdışı mgul

• Üye
« Yanıtla #11498 : 08 Ağustos 2014, 12:53:02 »
Bütçenin ne kadar olduğundan çok Obradovic'in 5 sene bizde olması süper bir şey :) Hep uzun vadeli düşünmeliyiz diyorduk zaten gerçekten bu adımlar atılıyorsa kulübümüz için çok güzel bir gelişme.
Eğer Aziz Yıldırım sinirlenmezse(?) ya da şekeri çıkmazsa olur bunlar tabi :) Her an herşeyi mahvetme kapasitesi var başkanda.

Çevrimdışı Kevin Rankin

• Üye
  • Yer: İzmir
« Yanıtla #11499 : 08 Ağustos 2014, 13:00:21 »
El Pajaro başka bir foruma şunları yazmış,ilginç bilgiler var onun için buraya koyuyorum.

böyle bir planlama yapılıyorsa kulüpte eğer, hakikaten büyük bir olay.

Çevrimdışı mgul

• Üye
« Yanıtla #11500 : 08 Ağustos 2014, 13:03:30 »
böyle bir planlama yapılıyorsa kulüpte eğer, hakikaten büyük bir olay.
Bana çok mantıklı geldi,bunun için Gherardini getirildi vs.çok mantıklı duruyor.Mesela bu yıl Hickman'dan ya da Goudelock'tan istediğimiz verimi alamadık gelecek yıl bu oturmuş kadroya Calathes'i alırız.Diyelim ki uzunlar istediğimiz performansı gösteremedi,free agent olacak olan Tomic'i alırız gibi.Çok güzel planlama.

Çevrimdışı murat kaya

• Üye
  • Yer: EDREMİT-BALIKESİR
  • Deniz ve Sevgi Nehirin Babası
« Yanıtla #11501 : 08 Ağustos 2014, 13:06:55 »
Herşeye fitim ama BUY OUT la alamadığımız adamları seneye alırız olayına hiç inanmam...

Teo olayı bunu bize kanıtladı..Diğer konular da Aziz Yıldırımın olduğu yere yakışmayan konular.Yorum  yok
HaBaBaM GüM GüM GüM

Çevrimdışı akarship

• Üye
  • Yer: Mersin-İskenderun
« Yanıtla #11502 : 08 Ağustos 2014, 13:39:35 »
Obradoviçin 7 yabancı istemediğini bilmiyoruz henüz..

Akşam yemekte söyledi bana istemiyormuş 7. yabancıyı :)

Çevrimdışı Tolga Gümüş

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • tolgagumus_
« Yanıtla #11503 : 08 Ağustos 2014, 13:41:55 »
Ben Aziz Yıldırım'ın erkek basketbol şubesi üstünde diğer branşlarda olduğu kadar ağırlığının olduğunu düşünmüyorum. Erkek Basketbol Şubesinin yönetiminin uzun süredir Ülker grubunda olduğunu biliyoruz zaten. Ahmet Özokur yönetime girmeden önce de şubenin esas sorumlusu gibi çalışıyordu. O nedenle başkanın şekeri yükseldi mi yakarım yıkarım ayaklarının erkek basketbolda işe yarayacağını düşünmüyorum. Çünkü o şubeye çok ciddi bir yatırım yapan bir sponsor ve Fenerbahçe bünyesinde belki de tek profesyonel yönetim var.

Düşünülen uzun vadeli planlamaya gelecek olursak aslında şubede işlerin ne derece doğru yürütülmeye başlandığının bir göstergesi. Obradovic'in gelmesi ile başlayan ve Gherardini ile taçlanan yeni yönetim anlayışı son derece umut verici. Uzun vadeli planlamalar her zaman başarıyı getirmiştir. Obradovic ile devam kararı hepimizin en çok istediği şeydi. Bunun gerçekleşmesinin yanı sıra en çok sevindiren bir diğer olayda şüphesiz Fenerbahçe gibi bir kulüpte adam akıllı işlemeye başlayan tek şubemizin olmuş olması. Böyle diyince de sevinsem mi üzülsem mi bilemedim..
"Ben Fenerbahçe'ye ikinci olmak için gelmedim." - Zeljko Obradovic

Çevrimdışı akarship

• Üye
  • Yer: Mersin-İskenderun
« Yanıtla #11504 : 08 Ağustos 2014, 14:00:03 »
Herşeye fitim ama BUY OUT la alamadığımız adamları seneye alırız olayına hiç inanmam...

Teo olayı bunu bize kanıtladı..Diğer konular da Aziz Yıldırımın olduğu yere yakışmayan konular.Yorum  yok

sadece iyi adamları alarak iyi takım olunmuyor Murat bkz CSKA, gerçekten önemli olan uzun vadeli planlamalar yapmak ve bunu hayata geçirebilmek :) Bence bu olay bütün transferlerden falan çok daha önemli.