Gönderen Konu: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası (Kasım 2013 - Aralık 2015)  (Okunma sayısı 4970263 defa)

0 Üye ve 77 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fundamental

• Üye
  • Yer: İstanbul
Ynt: Fenerbahçe Ülker Transfer Dosyası
« Yanıtla #11505 : 08 Ağustos 2014, 14:00:42 »
Kaçırdım galiba Obradovic'in sözleşmesi uzatıldı mı ?

Çevrimdışı Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Berlin
  • Обрадовић: беспрекорна командант
« Yanıtla #11506 : 08 Ağustos 2014, 14:25:38 »
Bu tarz olaylara alışık değilim, benim bünyede alerji yaptı. Oram buram kızardı, bir saattir hapşuruyorum.
Kara deryalarda bir FENERsin!

Çevrimdışı murat kaya

• Üye
  • Yer: EDREMİT-BALIKESİR
  • Deniz ve Sevgi Nehirin Babası
« Yanıtla #11507 : 08 Ağustos 2014, 14:43:55 »
sadece iyi adamları alarak iyi takım olunmuyor Murat bkz CSKA, gerçekten önemli olan uzun vadeli planlamalar yapmak ve bunu hayata geçirebilmek :) Bence bu olay bütün transferlerden falan çok daha önemli.

Abi benim demek istediğim bu değil..Bizim yabancı yetiştirme şansımız yok...İyisini almamız şart..Ama hedef göstermeye gerek yok..Onemli olan o anda boşta olan ve seni sürükleyecek birinin alınması..Yoksa TOMİÇİ herkes alır..Bunun için GM olmaya gerek yok
HaBaBaM GüM GüM GüM

Çevrimdışı akarship

• Üye
  • Yer: Mersin-İskenderun
« Yanıtla #11508 : 08 Ağustos 2014, 14:56:56 »
Abi benim demek istediğim bu değil..Bizim yabancı yetiştirme şansımız yok...İyisini almamız şart..Ama hedef göstermeye gerek yok..Onemli olan o anda boşta olan ve seni sürükleyecek birinin alınması..Yoksa TOMİÇİ herkes alır..Bunun için GM olmaya gerek yok

Aynen öyle :)

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #11509 : 08 Ağustos 2014, 15:15:38 »
Bu el pajaro deniken arkadaş twitterda ki gokhantig ise şayet .... diyorum
Keyifli okunacak plan yapmış.. insan okurken neseleniyor 
Ama  işte o kadar...
Şubenin bile bu plandan haberin yoktur bence 8)
Ama dua edelim de bu sefer dedikleri tutsun keza bu zamana kadar herhangi bir duyumunun tuttuğuna şahit olmadım :(
Ama bu çok güzel bir yapılanma hayali bile.cok.guzel
« Son Düzenleme: 08 Ağustos 2014, 15:17:00 Gönderen: Cem Ağrak »

Çevrimdışı Bogdan Bogdanovic

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Belgrad/Sırbistan
  • Winner
    • KE_Billz
« Yanıtla #11510 : 08 Ağustos 2014, 15:53:41 »
El Pajaro başka bir foruma şunları yazmış,ilginç bilgiler var onun için buraya koyuyorum.

Obradovic ile butce konulari gorusulup yillik degil 3-4-5 yillik planlama yapilmasi konusunda anlasildi.

Ornek veriyorum:

Yillik 25 M € olan butcemiz mesela 3 yillik 80-85 M € ya da 4 yillik 110-120 M € ya da 5 yillik 150 M € olarak planlanacak. MG ve Obra ister bu butceyi 2 yilda ister 3 yilda ister 5 yilda harcasin. Ya da gunu kurtarip 1 yilda da bitirebilir bu parayi. Butceye tesislerde hocanin isteyecegi degisiklikler, MG ve Obra'nin alacagi yillik ucretler de dahil. Isterlerse kendi alacaklari paradan fedakarlik yapip transfer butcesine aktarabilirler bu parayi. Biraz NBA tarzi bi butce olusumu ve harcama planlamasi uzerinde calisiliyor. MG'nin fonksiyonu burada cikacak iste ortaya.

Ilave yapmak gerekirse;

Diyelim ki bu sene transferde istedigimiz oyunculari alamadik (ornegin Tomic icin Barca'ya 2 M € buy-out onermemize ragmen birakmadilar) bu sene onumuzdeki sene icin bazi gerekli hamleleri yapip seneye almak istedigimiz oyuncular bosa ciktiginda (Tomic seneye free agent) alacagiz. Transfer planlamasini 5 yillik yaptigin zaman son 3-4 yilda oldugu gibi her sene sil bastan kadrolar olusturulmayacak.

Hickman ve Goudelock'ta Kulup icin fesih hakki var sozlesmede. Tazminati senelik ucret degil cok daha cuzi bir rakam. Uzun vadeli anlasmalar zaten almayi nokta atisi olarak istedigimiz isimler.

mantıklı durmuyor bu senaryo ;

1- Madem verilen 3-5 yıllık bütçe 1 yılda kullanılabiliyor, o zaman piyasada adam bırakmazdık, herkesi toplardık, bu sayede zaten önümüzdeki yıllarda transfere gerek kalmazdı.
2- NBA tarzı finans planlaması Avrupa'da mümkün değil işlemez.

Gherardini'nin Amerika'dan gelmesi, her işin, buna transfer dahil, NBA'e göre yapılacağı anlamına gelmez.
« Son Düzenleme: 08 Ağustos 2014, 15:54:33 Gönderen: Chauncey Billups »

Çevrimdışı murat kaya

• Üye
  • Yer: EDREMİT-BALIKESİR
  • Deniz ve Sevgi Nehirin Babası
« Yanıtla #11511 : 08 Ağustos 2014, 16:17:52 »
Bu el pajaro deniken arkadaş twitterda ki gokhantig ise şayet .... diyorum
Keyifli okunacak plan yapmış.. insan okurken neseleniyor 
Ama  işte o kadar...
Şubenin bile bu plandan haberin yoktur bence 8)
Ama dua edelim de bu sefer dedikleri tutsun keza bu zamana kadar herhangi bir duyumunun tuttuğuna şahit olmadım :(
Ama bu çok güzel bir yapılanma hayali bile.cok.guzel

Karar verdim ben de yapıcam bir plan..Bu ne yav..Valla Fenomen olurum..Hem ben öyle plan yaparım ki ağzı açık kalır milletin...

Ülker bu işin içinde ne kadar kalırsa biz o kadar iddalı oluruz bunu benim 2 yaşında bebeye sorsan Ülker der.Diyorda zaten..İşi gücü Halley
HaBaBaM GüM GüM GüM

Çevrimdışı nemanja bjelica

• Üye
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #11512 : 08 Ağustos 2014, 16:19:08 »
Karar verdim ben de yapıcam bir plan..Bu ne yav..Valla Fenomen olurum..Hem ben öyle plan yaparım ki ağzı açık kalır milletin...

Ülker bu işin içinde ne kadar kalırsa biz o kadar iddalı oluruz bunu benim 2 yaşında bebeye sorsan Ülker der.Diyorda zaten..İşi gücü Halley
:D :D

active

• Ziyaretçi
« Yanıtla #11513 : 08 Ağustos 2014, 22:43:09 »
bu arada bugün sağ olsun hem aziz yıldırım hem futbol takımı hem türkiye bayan voleybol takımı moralimin içine etti.sırbistan yunanistan maçı vardı o maçın istatistiklerini bulan birisi paylaşabilir mi?

Çevrimdışı mgul

• Üye
  • Yer: Dünya
« Yanıtla #11514 : 08 Ağustos 2014, 23:04:58 »
bu arada bugün sağ olsun hem aziz yıldırım hem futbol takımı hem türkiye bayan voleybol takımı moralimin içine etti.sırbistan yunanistan maçı vardı o maçın istatistiklerini bulan birisi paylaşabilir mi?

Detaylı istatistikleri bulamadım ama şu videonun altında kim kaç sayı atmış yazıyor.

Srbija: Bogdanović 11, Bjelica 9p, 7sk, Marković 4, Štimac 10, Birčević 7, Micov, Micić 2, Raduljica 7, Katić 3, Simonović 7, Mitrović 4, Jović

Serbia 64:66 Greece
"My name is Zeljko Obradovic and I'm very happy with this."

Çevrimdışı Bukefalos

• Üye
  • Yer: İstanbul
  • RWB0 & SC30
« Yanıtla #11515 : 08 Ağustos 2014, 23:23:45 »

bayan voleybol takımı derken
konusmayı dinlemedim de, bilmedigimden soruyorum
Ver Lester'e, yaz deftere

active

• Ziyaretçi
« Yanıtla #11516 : 08 Ağustos 2014, 23:36:13 »
bayan voleybol takımı derken
konusmayı dinlemedim de, bilmedigimden soruyorum
2 0 öndeyken rezalet bir oyunla 3 2 yenildiler.onu demek istemiştim.türkiye den bahsediyorum.

active

• Ziyaretçi
« Yanıtla #11517 : 08 Ağustos 2014, 23:50:14 »
Detaylı istatistikleri bulamadım ama şu videonun altında kim kaç sayı atmış yazıyor.

Srbija: Bogdanović 11, Bjelica 9p, 7sk, Marković 4, Štimac 10, Birčević 7, Micov, Micić 2, Raduljica 7, Katić 3, Simonović 7, Mitrović 4, Jović

Serbia 64:66 Greece

eyvallah.yadımcı olduğun için teşekkür ederim. ;)

Çevrimdışı lancelot

• Üye
  • Yer: lefkoşa
« Yanıtla #11518 : 09 Ağustos 2014, 00:41:40 »

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #11519 : 09 Ağustos 2014, 01:14:55 »
Fransa Hırvatistanı 81 71 yendiği maçta
ZOriç 20 daika süre almış 20 sayı 5 rib istatistikleri ile maçı tamamlamış.