Gönderen Konu: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası (Kasım 2013 - Aralık 2015)  (Okunma sayısı 4970274 defa)

0 Üye ve 87 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı akarship

• Üye
  • Yer: Mersin-İskenderun
Ynt: Fenerbahçe Ülker Transfer Dosyası
« Yanıtla #11940 : 29 Eylül 2014, 20:35:51 »
Bana göre takımın ihtiyacı lider nitelikli bir PG. Galatasaray taraftarı bile büyük ekonomik krize ve elinde Arroyo ve Ender gibi kaliteli PG leri olmasına rağmen

Pardon da Ender ve kalite çok absürd olmadı mı :)

Çevrimdışı Andrew Goudelock

• Üye
  • Yer: İzmir
  • Andrew Goudelock
« Yanıtla #11941 : 29 Eylül 2014, 20:39:06 »
Koponen tarafından yalanlama geldi ama galiba bir temas olmuş..Anlaşamamış olabilir bizimkiler

Geçen hafta görüşülmüş deniliyor..
Ve, Madrid’e ulaşırlarsa… Benchlerinde Avrupa’da hiçbir takımda olmayan bir avantaja sahip olacaklar.

• Üye
  • Andrew Goudelock
« Yanıtla #11942 : 29 Eylül 2014, 20:40:48 »
Yıllarca bir pg eksiği çekmemzie rağmen bu sene de pg alınmadı.Gereksiz oyunculara gereksiz paralar bayıldık.Halbuki şu kadroyu kurmak aslında hiç de zor değildi.

Heurtel-Kenan-Berk
Hickman-Bogdan-Melih
Emir-Darden(Maciulis)-Metecan
Bjelica-Vesely-İzzet
Raduljica-Semih-Oğuz

Hadi Zorici gönderemiyorsan o da kalsın ama kısa rotasyonu çok yanlış şekillendi.

Gereksiz oyunculara gereksiz para bayıldı muhabeti var. Koçun istemesinin bir kaç sebebi var.. Yerlilerin çalışmadığını düşündüğü için elinde opsiyon bulunmasını istiyor..

Ayrıca elindeki kısa rotasyonu şuanda Avrupa'nın en iyi 5-6 rotasyonundan biri.. Hatta büyük takımlar içerisinde bile daha iyi olduğumuz takımlar var...
Ve, Madrid’e ulaşırlarsa… Benchlerinde Avrupa’da hiçbir takımda olmayan bir avantaja sahip olacaklar.

• Üye
  • Andrew Goudelock
« Yanıtla #11943 : 29 Eylül 2014, 20:42:37 »
Hoca bonserviste anlastık mı?Anlassak alamıyor muyduk?Sozlesmesi var bu sene 10m da versen burada mı oynayacak dediler.Bilgim yok varsa aydınlatırsanız cok sevinirim.

FIBA nezlinde baya olaylar oldu orada.. Sezon ortasında Teodosic baya gelmeye niyetliydi. Ancak sezon başında kendince bazı nedenlerden dolayı vazgeçti. CSKA da cidden iyi bir kontrat verdi.

active

• Ziyaretçi
« Yanıtla #11944 : 29 Eylül 2014, 21:06:57 »
Gereksiz oyunculara gereksiz para bayıldı muhabeti var. Koçun istemesinin bir kaç sebebi var.. Yerlilerin çalışmadığını düşündüğü için elinde opsiyon bulunmasını istiyor..

Ayrıca elindeki kısa rotasyonu şuanda Avrupa'nın en iyi 5-6 rotasyonundan biri.. Hatta büyük takımlar içerisinde bile daha iyi olduğumuz takımlar var...
Benim için en iyi 5 6 kısa rotasyonunda biri falan değil.Belki bireysel olarak iyi gelebilir.Ama denge açısından değil.Gs nin acaba neden kaç yıldır kısaları bizden daha çok katkı veriyor.Bizimkiler kağıt üstünde bu kadar üstünken.Geçen sene  EL nin bana göre en iyi skoreri Bojan bile artık sinmişti ona yanlış görevler yüklemekten.Geçen seneye göre belki biraz daha iyi pnr pynayan oyuncular alındı ama biz bu pg almama ısrarını sürdürsek iddia ediyorum geçen seneden farklı olmayacak.Haksız çıkmayı çok isterim tabi.Bahsettiğim lig değil.Yoksa ligi götürürüz bence.Ben EL için konuşuyorum.Madem EL nin en iyi kısa rotasyonlarından biri her türlü götürürüz zaten orayı

• Üye
  • Andrew Goudelock
« Yanıtla #11945 : 29 Eylül 2014, 21:28:50 »
Yerlilerin calisip gelismesi icin bu kadar masrafa gerek yoktu.Ozellikle yeni yabanci kuraliyla yerlilerin katkisi artik olmazsa olmaz degil.ELde 10 kisilik rotasyon yeterli.8 yabanci+Emir kalan 3luyude Melih Kenan Berk Metecan İzzet Semih ve Oguzla tamamlardin.Serhat ve Can transferleri gereksiz oldu.O parayi yabancilar icin kullanmaliydik.

Lig icin kadromuz her turlu ust seviye zaten.
Söylenene göre koç Melih'in çalışma temposundan bile memnun değilmiş. Ki gençler konusunda seninle geçen konuştuk.. Elimdeki ne kadar yerli olursa o kadar zorlarım diye düşünüyormuş.

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #11946 : 29 Eylül 2014, 22:22:38 »
Utkan seni takdir ediyorum

Çevrimdışı murat kaya

• Üye
  • Yer: EDREMİT-BALIKESİR
  • Deniz ve Sevgi Nehirin Babası
« Yanıtla #11947 : 29 Eylül 2014, 22:25:24 »
Utkan seni takdir ediyorum

Bende..

Cem kaptan ne diyorsun Guard arama muhabbetlerine..
HaBaBaM GüM GüM GüM

• Üye
  • Andrew Goudelock
« Yanıtla #11948 : 29 Eylül 2014, 22:29:31 »
Benim için en iyi 5 6 kısa rotasyonunda biri falan değil.Belki bireysel olarak iyi gelebilir.Ama denge açısından değil.Gs nin acaba neden kaç yıldır kısaları bizden daha çok katkı veriyor.Bizimkiler kağıt üstünde bu kadar üstünken.Geçen sene  EL nin bana göre en iyi skoreri Bojan bile artık sinmişti ona yanlış görevler yüklemekten.Geçen seneye göre belki biraz daha iyi pnr pynayan oyuncular alındı ama biz bu pg almama ısrarını sürdürsek iddia ediyorum geçen seneden farklı olmayacak.Haksız çıkmayı çok isterim tabi.Bahsettiğim lig değil.Yoksa ligi götürürüz bence.Ben EL için konuşuyorum.Madem EL nin en iyi kısa rotasyonlarından biri her türlü götürürüz zaten orayı

Denge olayını bana belirli örneklerle açıklayamadığınız sürece dedikleriniz fazlasıyla havada kalıyor..

Bu takımın dengesiz olduğunu sadece 2 maçta izleyerek mi anladınız?

Bence en büyük yanılgınız kağıt üzerinde bu takımı dengesiz görmeniz. Bireysel roller olarak gayet birbiriyle uyumlu bir kısa rotasyonuna sahibiz..  Oyun olarak ta bundan uzağız.

Bunun tek sebebi sadece guard olmaması değil.

Kısa rotsyonuna bu sene 5 hamle yapıldı. Ve bu hamlelerin 3'ü direk ilk beş oyuncusu. Bu kişiler yeni takımdaki sistemlerini bırakıp geldi. Farklı takım arkadaşlarıyla farklı bir sistemde oynamayı düşünüyor.

Bu şartlarda altında uzun rotasyonun en önemli oyuncusu Bjelica'nın yokları oynadığı bir turnuva da takımın hücumunun tıkanması gayet normaldir.

Denge dediğiniz şey hücumdaki opsiyonları mümkün olduğunca doldurmanız ve en az 2 ana planınız olmasından geçer..

Bu takımda bunu gayet sağlıyor.

Lütfen denge yok derken neyden bahsettiğinizi açıklarsanız bende ona göre bir başka yorumla yapabilir ya da size hak verebilirim.

active

• Ziyaretçi
« Yanıtla #11949 : 29 Eylül 2014, 22:37:33 »
Denge olayını bana belirli örneklerle açıklayamadığınız sürece dedikleriniz fazlasıyla havada kalıyor..

Bu takımın dengesiz olduğunu sadece 2 maçta izleyerek mi anladınız?

Bence en büyük yanılgınız kağıt üzerinde bu takımı dengesiz görmeniz. Bireysel roller olarak gayet birbiriyle uyumlu bir kısa rotasyonuna sahibiz..  Oyun olarak ta bundan uzağız.

Bunun tek sebebi sadece guard olmaması değil.

Kısa rotsyonuna bu sene 5 hamle yapıldı. Ve bu hamlelerin 3'ü direk ilk beş oyuncusu. Bu kişiler yeni takımdaki sistemlerini bırakıp geldi. Farklı takım arkadaşlarıyla farklı bir sistemde oynamayı düşünüyor.

Bu şartlarda altında uzun rotasyonun en önemli oyuncusu Bjelica'nın yokları oynadığı bir turnuva da takımın hücumunun tıkanması gayet normaldir.

Denge dediğiniz şey hücumdaki opsiyonları mümkün olduğunca doldurmanız ve en az 2 ana planınız olmasından geçer..

Bu takımda bunu gayet sağlıyor.

Lütfen denge yok derken neyden bahsettiğinizi açıklarsanız bende ona göre bir başka yorumla yapabilir ya da size hak verebilirim.
Ben denge derken şunu kast ettim.Oyuncular kağıt üstünde iyi oyuncular.Ama bu oyuncuları oynatan bir guard ın kesinlikle gerektiğini düşünüyorum.Hickman 1 numara değil bana göre en azından EL seviyesinde.Yoksa Hickman benim en çok istediğim oyunculardandı sezon başında.Eğer bir pg alırsak bana göre birçok eksik kapanır birçok sorun çözülür.Maccabi örneği de yanlış.Maccabi de Ohayon ve Rice gibi 2 saf pg vardı.Kaliteleri tartışılsa da.
Kurulan kadro bu açıdan dengesiz geliyor bana.Yoksa aldığımız oyuncularda çok da sıkıntı yok.Sen dengeli buluyorsan da niye buluyorsun demem tabi.

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #11950 : 29 Eylül 2014, 22:46:24 »
rice mı saf pg ?
saf olabilir ama pg si tartışılır.
Ohayon un zaten ben herşeyini tartışırım da orası ayrı mesele...

Maccabi yarı final de 9 asist finalde 10 asist ile şampiyon oldu.. o kadar klişe konuşuluyor ki kafayı yememek elde değil
Maccabi de 1 numara dediğin oyuncunun geçen sene yaptığı tek şey topu yarı sahaya geçirmekten ibaretti

• Üye
  • Andrew Goudelock
« Yanıtla #11951 : 29 Eylül 2014, 22:47:38 »
Rice saf pg filan değildir.. Ohayon ise açıkçası ben El seviyesinde kendisinin ilk 10 da bile olduğunu düşünmüyorum.. Maccabi özelinde gitmeyeceğim çünkü oyun olarak çok daha farkla bi oyun oynayacağız..

Ki o Maccabi bırakın mükemmel, çok iyi bir takım bile değildi.

Anladığım kadarıyla sen kısaların dengesiz olduğunu düşünmüyorsun sadece guard alınmaz ise istediğimiz verimi alamayacağımızı düşünüyorsun..

Peki dünya basketbolunda takımları başarıya götüren tek olgu guard mıdır.. 20 sene öncesi dediğini kabul edebilirdim ama şuan gelişen basketbolda öyle bir olgu yok..

Evet guardlar çok önemli, elit bir guard takıma inanılmaz seviye atlatabilir ancak başarılı olmanın tek yolu bu değil..

Bu takımın yüksek oranda hızlı hücum ve forvet üzerinden pnr deneyecek.. Her iki sistemde kolay gibi gözüksede saha içi yerleşimi olarak zaman isteyen bir şey..

Bugün hücum tıkandığınız iki maçta da hücumların tıkanmasının 1. sorumlusu Hickman değil, Vesely'dir. Çünkü hücumun devamlılığı açısından doğru yerde duramamıştır. Bu da takımın birbirleriyle az oynamasından kaynaklanmaktadır.

Guard olursa ben de sevenirim. Çünkü bu sistemi guardla daha mükemmelleştirebiliriz.  Aksi takdirde mesela F8 de bize iyi çalışan bir takıma karşı, pnr savunması da iyiyse sıkıntı yaşayabiliriz. Ancak bu kadroda guard olmaz ise bittik. Grupta eleniriz (sizin için söylemiyorum) yanlış ve mantıklı açıklaması olmayan iddialar.

active

• Ziyaretçi
« Yanıtla #11952 : 29 Eylül 2014, 22:51:45 »
Rice saf pg filan değildir.. Ohayon ise açıkçası ben El seviyesinde kendisinin ilk 10 da bile olduğunu düşünmüyorum.. Maccabi özelinde gitmeyeceğim çünkü oyun olarak çok daha farkla bi oyun oynayacağız..

Ki o Maccabi bırakın mükemmel, çok iyi bir takım bile değildi.

Anladığım kadarıyla sen kısaların dengesiz olduğunu düşünmüyorsun sadece guard alınmaz ise istediğimiz verimi alamayacağımızı düşünüyorsun..

Peki dünya basketbolunda takımları başarıya götüren tek olgu guard mıdır.. 20 sene öncesi dediğini kabul edebilirdim ama şuan gelişen basketbolda öyle bir olgu yok..

Evet guardlar çok önemli, elit bir guard takıma inanılmaz seviye atlatabilir ancak başarılı olmanın tek yolu bu değil..

Bu takımın yüksek oranda hızlı hücum ve forvet üzerinden pnr deneyecek.. Her iki sistemde kolay gibi gözüksede saha içi yerleşimi olarak zaman isteyen bir şey..

Bugün hücum tıkandığınız iki maçta da hücumların tıkanmasının 1. sorumlusu Hickman değil, Vesely'dir. Çünkü hücumun devamlılığı açısından doğru yerde duramamıştır. Bu da takımın birbirleriyle az oynamasından kaynaklanmaktadır.

Guard olursa ben de sevenirim. Çünkü bu sistemi guardla daha mükemmelleştirebiliriz.  Aksi takdirde mesela F8 de bize iyi çalışan bir takıma karşı, pnr savunması da iyiyse sıkıntı yaşayabiliriz. Ancak bu kadroda guard olmaz ise bittik. Grupta eleniriz (sizin için söylemiyorum) yanlış ve mantıklı açıklaması olmayan iddialar.
Anlatmak istediğim biraz oydu.Yani kadro dengesi açısından.Yoksa ben de bu sene f8 yapacağımızı düşünüyorum.Ama daha iyilerini de bu sene kurulacak kadro daha iyi olsaydı yapabilirdik.Bir pg transferiyle tekrar f4 için en güçlü adaylardan biri olacağız zaten.

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #11953 : 29 Eylül 2014, 23:12:30 »
Bende..

Cem kaptan ne diyorsun Guard arama muhabbetlerine..
şimdi muratım geçenlerde salona gittim bir dostumu görmeye bi baktım obradoviç orada  sağolsun reis beni görünce yanıma geldi bi yarım saat sohbet ettik . kafamda kalanları madde madde sıralayım ;

öncelikle sizin forumu takip ediyorum kendimi daha da geliştiriyorum dedi , bize teşekkür etti . henüz yolun başındayım dedi 23 senelik hocayım 54 yaşındayım yolun başındayım. 8 Euroleague/ 2 saporta 23 tane de şampiyonluk/ süper kupa / kazandım ama yeterli görmüyorum kendimi geliştirmek zorundayım biliyorum günde 25 saat çalışıyorum ... haa lan cemo birde 3 tane şampiyon olamadığım final 4 maceram var ama bende insanım hata yaparım lütfen bu konuda biraz anlayışlı olun dedi .. bende sıkma canını obra hallederiz dedim.

sonra transfer macerasını anlattı ;

*Teodosiç kendisi gelmiş Obradoviç'in kapısı önünde 3 gün yatmış , hocam demiş 900 tl maaş artı +akbil + yemek ticket karşılıında çalışırım seninle demiş ama REis istememiş

* sonra calathes gelmiş , reis demiş pg arıyormuşsun , biliyorsun ben maldım bundan 4 sene önce Spo yavşaklık yapıp Olimpiacos'a gittiğinde herkes dalga geçerken sen beni adam ettin olduğum oyuncu yaptın bana güvendin o yüzden bende 900 tl aylık +akbil +yemek ticket + Her ay YUnanistana gidiş geliş uçak bileti karşılığında seninle çalışmak istiyorum demiş . Reis çok inatçı bir insan '' lan senin 3 lük atışların sorunlu hem 4 aydır maç yapmıyorsun o yüzden olmaz '' demiş. hatta Türkiye Yunanistan ile Arena da hazırlık maçı yapmaya geldiği zaman CAlathes hocanın odasına çıkmış yarım saat ağlamış hatta gelirken AMerika'dan getirdiği viskiyi hediye etmiş ( Michael Heisley göndermiş viskiyi ikram olsun diye )  ama Obrada öyle bir inat varki Nuh demiş Peygamber dememiş .

*sonra Kuban takımı sahipleri telefon açmış biz Kalniatisi istemiyoruz bunu alın üzerine de 1 milyon euro para verelim demiş. ama Obra onu da beğenmemiş lan demiş dengesiz adamsın seninle uğraşamam

*Kuban 'ın teklifini duyan Khimki başkanı '' beyler biz Kuban dan daha büyük takımız bizde Obradoviç'e Koponen'i sunalım demiş . hatta altın tepsi içinde sunmuş. KOponen'İ alırsan demiş sana 4 tanede first pass rus kız göndereceğim . saha görüşleri kızların çok iyidir demiş . ama REis Koponen'e de sıcak bakmamış . çok fazla yakışıklısın demiş sen gelirsen bütün ilgi sana kayar ben tahammül edemem demiş.

*bu arada Gherardini yi arayan ROndo sakatlık sonrası NBa bana ağır gelir geçiş sürecisini Türkiye de yapayım demiş Obra Rondo'ya firstsün passin ama zencisin demiş . bir takımda 3 tane zenci ile ben çalışamam demiş.

*Obradoviç Bana Kidd'i alın demiş ama Kidd oyunculuğa dönme teklifini kabul etmemiş.

* J.A. Querejeta ( kim olduğunu bilen bilir) Reis'İ aramış . ya ben demiş EFEs'i ağır siktim artık klübün paraya ihtiyacı yok o yüzden bu fransız elemanı sana hediye etmek istiyorum demiş . Reis düşünmek için süre istemiş. hatta duyduğuma göre İspanyol başkan HUertel + 900 bin euro da hediye ederim demiş..

Murat'ım konuşmadan başlıklar bu şekilde. Obradoviç'te insan o da hata yapabilir.23 yıllık kariyerinde altı üstü 10 kez avrupa kupası kazanmış. makina olsa yada tanrı olsa put olsa 23 de 23 kupa kazanırdı. ama 23 yılda sadece 10 kez kazanabilmiş. eee işte o kadar abartılacak bir durum yok . kendisine pg nin tanımını yaptım. bazı sistemler hakkında bilgi verdim. 3 numaraya neden göre adamı kazma yabancı almadığı için biraz kızdım. bak dedim başarılı olmanın sırrını bilmiyorsun kendini geliştirmek zorundasın. saf maf bir tane pg bulacaksın SS kuralı dedim.
tamam cem'cim dedi. arıyorum dedi bende ''NBFP'' pg arıyorum dedi . belki de Dİamantis'i Atina'dan kaçırsam dedi nasıl olur. yapma etme dedim suç işleme ne olur dedim. tamam reis dedi. bana REis dedi. çok mutlu oldum.

herkese selam söyledi murat'ım...
tanışmayı istediği bazı gençler varmış . onları da bir gün kabul eder yemek ısmarlar sanırım

Çevrimdışı murat kaya

• Üye
  • Yer: EDREMİT-BALIKESİR
  • Deniz ve Sevgi Nehirin Babası
« Yanıtla #11954 : 29 Eylül 2014, 23:21:34 »
Güzel Özetledin..

Koça inanıyorum..Çok da seviyorum ve başarılı olsun diye dua ediyorum
HaBaBaM GüM GüM GüM