Gönderen Konu: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası (Kasım 2013 - Aralık 2015)  (Okunma sayısı 4970389 defa)

0 Üye ve 78 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
Ynt: Fenerbahçe Ülker Transfer Dosyası
« Yanıtla #11955 : 29 Eylül 2014, 23:23:13 »
Güzel Özetledin..

Koça inanıyorum..Çok da seviyorum ve başarılı olsun diye dua ediyorum

hayırlısı be murat'ım....

Damir12

• Ziyaretçi
« Yanıtla #11956 : 29 Eylül 2014, 23:39:55 »
valla Barış gelse beklentiyi karşılar mı o da soru işareti valla, zoraki transfer kategorisinde gelecek gelirse de. Du bakali nolcek?

Bu bir ilgi var demek mi :)

Çevrimdışı samuraiX

• Üye
  • Yer: izmir
    • @oguzbsrdm
« Yanıtla #11957 : 29 Eylül 2014, 23:49:03 »
şimdi muratım geçenlerde salona gittim bir dostumu görmeye bi baktım obradoviç orada  sağolsun reis beni görünce yanıma geldi bi yarım saat sohbet ettik . kafamda kalanları madde madde sıralayım ;
....

güzel röpörtaj olmus eline agzına saglık cem abi:) bu arada genc arıyorsa reiz ben izmir inciraltı sahilinde ii first pass pg antrmanları yapmaktayım böyle fıcı içinden top falan geciriyorum düzeneklerim falan hazır bi hafta sonu beni izlemeye gelsin onu mest ederim garantii:!! bu sene olmazsa da seneye f4 garanti:)
« Son Düzenleme: 29 Eylül 2014, 23:49:44 Gönderen: samuraiX »
goodbye jules we never forget U!!

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #11958 : 29 Eylül 2014, 23:57:53 »
güzel röpörtaj olmus eline agzına saglık cem abi:) bu arada genc arıyorsa reiz ben izmir inciraltı sahilinde ii first pass pg antrmanları yapmaktayım böyle fıcı içinden top falan geciriyorum düzeneklerim falan hazır bi hafta sonu beni izlemeye gelsin onu mest ederim garantii:!! bu sene olmazsa da seneye f4 garanti:)
ahaha sağol kardeşim.
2 hafta önce inciraltı sahilinde idim bilseydim görürdüm seni diyecğeim ama bizim DRtyler kardeşi sergi55 i bile göremedik :(
çünkü o sırada Utkan ile Karşıyaka da içki içiyorduk :) :)

Çevrimdışı Başar Bükücü

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Samsun
    • basarbukucu
« Yanıtla #11959 : 30 Eylül 2014, 02:05:01 »
şimdi muratım geçenlerde salona gittim bir dostumu görmeye bi baktım obradoviç orada  sağolsun reis beni görünce yanıma geldi bi yarım saat sohbet ettik . kafamda kalanları ...

Hahahahahaha Cem Abi, muazzam adamsın. Gece gece güldürdün. :D
« Son Düzenleme: 30 Eylül 2014, 02:06:04 Gönderen: Başar Bükücü »
"Bu insanların bizden beklentisi savaşmaktır. Çünkü hayat bir savaştır. Buraya neden geldiğimin cevabı budur." Zeljko Obradovic

hmetin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #11960 : 30 Eylül 2014, 03:00:14 »
Kim demis Obradovic koc falan degil ben daha iyi yonetirim,oyuncudan anlamaz,kadro kuramaz,komisyon alır vs diye
Tez canlı olmayı bir olcude kabul ederim.Mesela hazırlık macına gore takımın fazla elestirilmesi yadırganabilir.Bunu anlarım.Ama elestiri de olabilir.Buna da belli bir duzeyi gecmiyorsa hakaret,alay,suclama duzeyinde degilse saygı duyulması gerekir.Ben belki de ilk 5'den 3 oyuncusu olmayan De Colo,Weems,Kryapa gibi bir takımdan 100 sayı yenilmesini ve bırak asisti topun bile getirilirken basit pas hatası yapılmasından dolayı endiselebilirim.Sen de takım daha 3-5 antrenmana cıktı,erken dersin bunlar olabilir.Ben neden F4 bekliyordum ve bekliyorum.Kocun 9 EL sampiyonlugu ve ilk senesinde gittigi takımlarda EL Kupasını kaldırdıgı icin bu da koca saygı duydugumuzu ve buyuklugunu gosterir.

Teo geldi,asgari ucrete oynarım,kapıda yattı cok hos degil , Teo istese alınırdı.Bu takımın ne kadar butcesi var,hangi oyuncuya buy out odenmeden alınmıs.Zoric,Bjelica,Bo hepsine buy out odendi.Ya butce biraz esnetilir ya da 1 oyuncu eksik alınır alınabilirdi.Neticede alınamamıs olabilir.Ama abartıya gerek yok.Her oyuncu basarı icin alınmıs olabilir,buna taraftarın da mudahil olma sansı yok.Ama tutmadıysa elestiri olabilir.Ben bu klupte Mike Batiste,Kaya Peker,İlkan Karaman gibi kisilerin cubuklu forma giymesinden cok rahatsızım.Batiste'yi bırak yasını,yavaslamasını sadece o oyuncunun kafasını ezdigi icin almazdım.Kaya Peker yıllarca tribunlerı tahrik etti, sonra ustune atlayan yaslı taraftarın ki dogru yanlıs diyen olabilir yere dustukten sonra Ufuk Sarıca ile tekmeleyip soyunma odasına kacısını unutamam.İlkan Karaman da 10 kisinin 9'una gore dogru olabilir.Bana gore yanlıstı.Basket sitelerinde yorumlar vardı.Oyuncuyu tanıyan ya da goren kisilerin yorumları vardı.Bursa'da sabaha kadar barda diyen yorumlar vardı.Ustelik acıktan yararlanıp serbest kalmıstı.Bize bu sekilde davranan oyuncu olsa hosumuza gider miydi?Dolayısı ile İlkan Karaman transferini yanlıs bulan olabilir.Boyle 1-2 transfer yapılmayıp Teo alınabilirdi diyen olabilir.Neden alınmadı diye suclayan yok ama asgari ucrete,kapıda yatmaya da gerek yok.Omer Onan da benim cok sevdigim bir oyuncu degildir.Omer Onan deyince devamlı daha yuksek ucret icin Ulker'e giden bir profil geliyor.Cok seven de olabilir.Saygım var.

Sonucta bizim bir yetkimiz yok.Burada sadece sesli dusunuyoruz.Koc da demek ki birseyleri eksik gormus olacak ki muhtemelen 1 transferi yapılacak.Belki yarın 5 transferi de yapılacak.Belki bir kısmının kafasında Hickman icin soru isareti belirdi.Sonucta kimse hicbir oyuncunun basarısız olmasını temenni etmiyor.Cunku bu armaya,bu renklere gonul verdigimiz icin buradayız.Ve o armanın yenilmesi hepimizi uzecek.Kimse ben demistim bu adam yaramaz deyip haklı cıkma derdinde degil mumkun oldugunca dogru secimler yapılsın derdinde cunku bu yasaklardan dolayı hata yapma luksumuz yok.Yerli oyuncular iyi calısmıyor olabilir ve koc memnun olmayabilir.Olabilir belki benim de oyle bir imkanım olsa yerli oyuncular boyle ise eger calısmak istemem.Hicbirimiz bayanlarda eziklere verilen CL finalini unutmadık.Basarısızlıkta surada mutlu olan bir kisi yok,olamaz.

Çevrimdışı akarship

• Üye
  • Yer: Mersin-İskenderun
« Yanıtla #11961 : 30 Eylül 2014, 06:58:11 »
Benim için en iyi 5 6 kısa rotasyonunda biri falan değil.Belki bireysel olarak iyi gelebilir.Ama denge açısından değil.Gs nin acaba neden kaç yıldır kısaları bizden daha çok katkı veriyor.

gsın kısaları ne katkı vermiş şimdiye kadar anlamadım ben

Çevrimdışı Bogdan Bogdanovic

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Belgrad/Sırbistan
  • Winner
    • KE_Billz
« Yanıtla #11962 : 30 Eylül 2014, 09:46:52 »
Her türlü eleştiriyi anlarım, herkesin düşüncesine saygım var. Ancak sosyal medyada denk geldiğim bazı şeyler oldu, hiç hoşlanmadım bu işten. İşin özü, Obradovic'e, ''komisyoncu'' diyen, en hafif tabirle ahlaksızdır, bu iddiasını ispat edemeyen, şerefsizdir.
« Son Düzenleme: 30 Eylül 2014, 09:47:06 Gönderen: Chauncey Billups »

Çevrimdışı michael_jordan

• Üye
  • Yer: istanbul
« Yanıtla #11963 : 30 Eylül 2014, 10:13:32 »
                              Son 11 yılda F4 yapan takımların All-Euroleague 1. ya da 2. takıma seçilen PG leri

ŞAMPİYON                      FİNALİST                                           3. VE 4. OLAN TAKIMLAR

2004   Saras                                  Vujanic                                                       -
2005   Saras                                      -                                                           Lakovic
2006   Papaloukas                               -                                                    Prigioni ve Navarro
2007   Diamantidis                     Papaloukas                                                   Prigioni
2008   Papaloukas                              -                                                          Mcintyre
2009   Spanoulis                                 -                                                    Papaloukas ve Navarro
2010   Navarro                              Teodosic                                                    Bo Mccalebb
2011   Diamantidis                      J.Pargo                                                                 -
2012   Spanoulis                             Teodosic                                                 Diamantidis ve Navarro
2013   Spanoulis                            -                                                    Teodosic ve Navarro
2014   Hickman                            S.Rodriguez                                                             -

Bu isimlere bakıldığında, combo guard olan oyuncuların Navarro, Spanoulis ve Hickman olduğu görülüyor. Diğerlerinin hepsi saf PG ler. Spanoulis ve Navarro 1 ve 2 pozisyonlarını eşit düzeyde oynayabilen efsane isimler ki zaten bahsetmeye gerek yok. Geriye kalıyor, yeni transferimiz ve All Euroleague 2. Takımına seçilen Hickman. Hickman ise 2 numaralı pozisyona daha yatkın bir combo guard. Yani PG özelliği, SG kadar iyi olmayan bir oyuncu. Diğer önemli bir husus da, tablodaki isimlerin hemen hepsi gerçek anlamda takım liderleri, takım arkadaşlarını yönlendirebilme ve idare edebilme sanatına sahip kişiler. Hickman da maalesef bu özellik, Bo Mccalebb'de gördüğümüz gibi yeterli değil; belki Bo nun biraz üstünde. Şampiyon takımların All Euroleague takımlarına seçilen PG lerinin kalitesi zaten tabloda açıkça görülüyor.
Peki o zaman şu soru sorulabilir? 2004-2013 arası 10 sene boyunca lider ve oyun kurucu özellikleri çok iyi olan guardlar şampiyonlukların önemli bir nedeni iken Maccabi böyle bir guard a sahip olmadan nasıl şampiyon oldu? Sorunun 2 cevabı var:
1-   F4 sistemi : Yani sadece 2 maça yüksek düzeyde konsantre olup, rakibiniz de biraz formsuz ise kötü bir EL sezonu geçirmiş olsanız bile şampiyon olabiliyorsunuz. Yeni EL sistemiyle de turnuva çok uzun bir maratona dönüştüğünden çok iyi takımlar tüm sezonu iyi götürüp F4 de konsantrasyon eksikliği problemine maruz kalabiliyorlar.
2-   Yine yukardaki durumla alakalı ya da bağımsız olarak rakibinizin rehaveti ve ikramı: Bazen kendi elinizle de tüm maçı önemli bir farkla önde götürüp son saniyelerde şampiyonluğu tepsiyle rakibinize hediye edebiliyorsunuz. 2012 de CSKA finalde Olympiacos lehine bunu yapmıştı. Bu sene de yarı finalde Maccabiye bir kıyak yaptı. Ayrıca, Maccabi TOP 16 da da hem CSKA hem de Real Madrid e 2 kere yenilmişti. Finalde de uzatmalarda kupayı almayı başardılar.
Sonuç olarak, takımımıza liderlik vasfı ve mental kapasitesi de güçlü ve oyun kurucu özelliği kaliteli olan bir PG transferi elzemmiş gibi görünüyor. Maccabi nin durumu da sanki bir istisna gibi duruyor.

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #11964 : 30 Eylül 2014, 10:26:51 »
Her türlü eleştiriyi anlarım, herkesin düşüncesine saygım var. Ancak sosyal medyada denk geldiğim bazı şeyler oldu, hiç hoşlanmadım bu işten. İşin özü, Obradovic'e, ''komisyoncu'' diyen, en hafif tabirle ahlaksızdır, bu iddiasını ispat edemeyen, şerefsizdir.
Onun bunun çocuğu desene kemal erdem.
Bu kadar naif olmak sana yakışmıyor 8)

Çevrimdışı kalamarina

• Üye
  • Yer: Uşak/Maslak
« Yanıtla #11965 : 30 Eylül 2014, 11:21:53 »
                              Son 11 yılda F4 yapan takımların All-Euroleague 1. ya da 2. takıma seçilen PG leri

ŞAMPİYON                      FİNALİST                                           3. VE 4. OLAN TAKIMLAR

2004   Saras                                  Vujanic                                                       -
2005   Saras                                      -                                                           Lakovic
2006   Papaloukas                               -                                                    Prigioni ve Navarro
2007   Diamantidis                     Papaloukas                                                   Prigioni
2008   Papaloukas                              -                                                          Mcintyre
2009   Spanoulis                                 -                                                    Papaloukas ve Navarro
2010   Navarro                              Teodosic                                                    Bo Mccalebb
2011   Diamantidis                      J.Pargo                                                                 -
2012   Spanoulis                             Teodosic                                                 Diamantidis ve Navarro
2013   Spanoulis                            -                                                    Teodosic ve Navarro
2014   Hickman                            S.Rodriguez                                                             -

Bu isimlere bakıldığında, combo guard olan oyuncuların Navarro, Spanoulis ve Hickman olduğu görülüyor. Diğerlerinin hepsi saf PG ler. Spanoulis ve Navarro 1 ve 2 pozisyonlarını eşit düzeyde oynayabilen efsane isimler ki zaten bahsetmeye gerek yok. Geriye kalıyor, yeni transferimiz ve All Euroleague 2. Takımına seçilen Hickman. Hickman ise 2 numaralı pozisyona daha yatkın bir combo guard. Yani PG özelliği, SG kadar iyi olmayan bir oyuncu. Diğer önemli bir husus da, tablodaki isimlerin hemen hepsi gerçek anlamda takım liderleri, takım arkadaşlarını yönlendirebilme ve idare edebilme sanatına sahip kişiler. Hickman da maalesef bu özellik, Bo Mccalebb'de gördüğümüz gibi yeterli değil; belki Bo nun biraz üstünde. Şampiyon takımların All Euroleague takımlarına seçilen PG lerinin kalitesi zaten tabloda açıkça görülüyor.
Peki o zaman şu soru sorulabilir? 2004-2013 arası 10 sene boyunca lider ve oyun kurucu özellikleri çok iyi olan guardlar şampiyonlukların önemli bir nedeni iken Maccabi böyle bir guard a sahip olmadan nasıl şampiyon oldu? Sorunun 2 cevabı var:
1-   F4 sistemi : Yani sadece 2 maça yüksek düzeyde konsantre olup, rakibiniz de biraz formsuz ise kötü bir EL sezonu geçirmiş olsanız bile şampiyon olabiliyorsunuz. Yeni EL sistemiyle de turnuva çok uzun bir maratona dönüştüğünden çok iyi takımlar tüm sezonu iyi götürüp F4 de konsantrasyon eksikliği problemine maruz kalabiliyorlar.
2-   Yine yukardaki durumla alakalı ya da bağımsız olarak rakibinizin rehaveti ve ikramı: Bazen kendi elinizle de tüm maçı önemli bir farkla önde götürüp son saniyelerde şampiyonluğu tepsiyle rakibinize hediye edebiliyorsunuz. 2012 de CSKA finalde Olympiacos lehine bunu yapmıştı. Bu sene de yarı finalde Maccabiye bir kıyak yaptı. Ayrıca, Maccabi TOP 16 da da hem CSKA hem de Real Madrid e 2 kere yenilmişti. Finalde de uzatmalarda kupayı almayı başardılar.
Sonuç olarak, takımımıza liderlik vasfı ve mental kapasitesi de güçlü ve oyun kurucu özelliği kaliteli olan bir PG transferi elzemmiş gibi görünüyor. Maccabi nin durumu da sanki bir istisna gibi duruyor.

Abi yalnız şu var Saras,Papaloukas,Diamantidis,Spanoulis,Navarro ayarında bir oyuncu şu an Avrupa'da yok.Hatta şu an McIntyre ayarında da oyuncu yok.Gelirse sınıf atlatır diyebileceğimiz çok az adam var(Calathes-Teo) ve onların da yazın peşinden koştuk olmadı.Heurtel şimdilik gözüken ufak problemlerden olan ağır top dolaşımını hızlandırır ama Heurtel 1-1,5 verip alınacak bir adam değil bence

Çevrimdışı murat kaya

• Üye
  • Yer: EDREMİT-BALIKESİR
  • Deniz ve Sevgi Nehirin Babası
« Yanıtla #11966 : 30 Eylül 2014, 11:28:36 »
Onun bunun çocuğu desene kemal erdem.
Bu kadar naif olmak sana yakışmıyor 8)
ben desem ceza Alırmıyım
HaBaBaM GüM GüM GüM

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #11967 : 30 Eylül 2014, 12:20:30 »
ben desem ceza Alırmıyım
Vallaha kemal erdem hakan yaman toplanıp bana bi ceza verirlerse sana da verirler yoksa cezq filan yok :)
Küfür de yok ki zaten :)

Çevrimdışı Okan Y.

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • KendoKamae
« Yanıtla #11968 : 30 Eylül 2014, 12:21:17 »
basketfaul önce adam olsun da kimin sitesi olduğunu açıklasın
isimsiz sitelerden atıp tutuyorlar.
şimdi biz isimsiz insanlara "ananızın menajerine sormuşlar" desek küfür olur mu? bence olmaz
Bizler bir gün daha Fenerbahçeli olarak yaşamak için hayata bağlanırız ve gerekirse o bir gün için bütün bir ömürü gözden çıkartırız.
A.Y.

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #11969 : 30 Eylül 2014, 12:23:32 »
Fedakâr yöneticilerimiz kısmı efsane :)
Ne diyorsun okan ?
Değişen düzenden rahatsız olanlar olabilir mi ?