Gönderen Konu: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası (Kasım 2013 - Aralık 2015)  (Okunma sayısı 4970235 defa)

0 Üye ve 78 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Bogdan Bogdanovic

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Belgrad/Sırbistan
  • Winner
    • KE_Billz
Ynt: Fenerbahçe Ülker Transfer Dosyası
« Yanıtla #12030 : 01 Ekim 2014, 14:59:21 »
Koç öyle bir adam değilse eğer, para olmadığını bildiği halde bunu ima edecek bir adam da değil demektir, yok eğer bunu ima edecek bir adam diyorsanız, o zaman adam değil diyorsunuz.
« Son Düzenleme: 01 Ekim 2014, 14:59:44 Gönderen: Chauncey Billups »

Çevrimdışı murat kaya

• Üye
  • Yer: EDREMİT-BALIKESİR
  • Deniz ve Sevgi Nehirin Babası
« Yanıtla #12031 : 01 Ekim 2014, 15:04:49 »
Bütün bu yazdıklarımızın doğru mu yanlış mı olduğunu uzun yada kısa vadede göreceğiz zaten... ben kendimce sıkıntıları yazdım belkide öyle değil dir. Ama koçun son hazırlık maçlarında ki memnuniyetsizliği çok açıktı.. başarılı olsun diye dua ettiğim takımın yine aynı sorunları yaşama endişesiyle yazıyorum bunları. Açıkçası çok elit guardlarla da olmazsa olmayabilir.. ama bazen bir altı ile de başarı oluyor mesela Maccabi...
HaBaBaM GüM GüM GüM

Çevrimdışı murat kaya

• Üye
« Yanıtla #12032 : 01 Ekim 2014, 15:06:32 »
Koç öyle bir adam değilse eğer, para olmadığını bildiği halde bunu ima edecek bir adam da değil demektir, yok eğer bunu ima edecek bir adam diyorsanız, o zaman adam değil diyorsunuz.
bunu ima etmedim.. obradovıc in para işleri ile ilgilenmesi ve umrunda olması pek olası değil bence..
HaBaBaM GüM GüM GüM

• Yönetici
  • Üye
  • Winner
    • KE_Billz
« Yanıtla #12033 : 01 Ekim 2014, 15:09:15 »
CSKA karşısında takım son derece silik bir görüntü çizdi, maçtan sonra koçun isyan etmesi doğaldır, adamın yapısı bu, böyle geldi böyle gidecek. Ben koçun her açıklamasının, daha doğrusu her isyanının, transfer olarak yorumlanmasına karşıyım.

Transfer olursa niye oldu demem, ben istemiyorum, olmasa iyi olurdu derim geçerim öteye ancak olmazsa boşuna beklenti içine girmiş olursunuz.
« Son Düzenleme: 01 Ekim 2014, 15:09:52 Gönderen: Chauncey Billups »

Çevrimdışı murat kaya

• Üye
« Yanıtla #12034 : 01 Ekim 2014, 15:09:25 »
Kemal adam ima etmedi ki.. direk söyledi... Kimi transfer anlar kimi takım içerisinden çözecek der.. ama sınırı var ihtiyaçlarımızın ne olduğunu gördük ona göre hareket edicez dedi 1 e 1
HaBaBaM GüM GüM GüM

Çevrimdışı murat kaya

• Üye
« Yanıtla #12035 : 01 Ekim 2014, 15:10:26 »
CSKA karşısında takım son derece silik bir görüntü çizdi, maçtan sonra koçun isyan etmesi doğaldır, adamın yapısı bu zaten, böyle geldi böyle gidecek. Ben koçun her açıklamasının, daha doğrusu her isyanının, transfer olarak yorumlanmasına karşıyım.

Transfer olursa niye oldu demem, ben istemiyorum, olmasa iyi olurdu derim geçerim öteye ancak olmazsa boşuna beklenti içine girmiş olursunuz.
OLY maçından sonra dedi zamanımız var dedi ve az önce yazdıklarımı söyledi...
HaBaBaM GüM GüM GüM

• Yönetici
  • Üye
  • Winner
    • KE_Billz
« Yanıtla #12036 : 01 Ekim 2014, 15:12:02 »
Hocam neyi direkt söyledi ?
Ayrıldığımız nokta bu işte, yukarıda söyledim, ihtiyaç kavramını sen transfer diye algılarsın, ben zaman diye, başkası da başka anlam çıkartır.

Çevrimdışı Andrew Goudelock

• Üye
  • Yer: İzmir
  • Andrew Goudelock
« Yanıtla #12037 : 01 Ekim 2014, 15:12:23 »
Kemal adam ima etmedi ki.. direk söyledi... Kimi transfer anlar kimi takım içerisinden çözecek der.. ama sınırı var ihtiyaçlarımızın ne olduğunu gördük ona göre hareket edicez dedi 1 e 1
Direk söyledi diyorsun abi sonrada kimi böyle anlar kimi de şöyle anlar diyorsun :F Garip değil mi?

Belki daha çok hücum antrenmanı yapmaktan bahsetti. Belki kafasında plan değişti Bogdan'ı daha çok 1 numarada kullanacak.. Bunlar olamaz mı?
Ve, Madrid’e ulaşırlarsa… Benchlerinde Avrupa’da hiçbir takımda olmayan bir avantaja sahip olacaklar.

Çevrimdışı murat kaya

• Üye
« Yanıtla #12038 : 01 Ekim 2014, 15:14:28 »
Direk söyledi diyorsun abi sonrada kimi böyle anlar kimi de şöyle anlar diyorsun :F Garip değil mi?

Belki daha çok hücum antrenmanı yapmaktan bahsetti. Belki kafasında plan değişti Bogdan'ı daha çok 1 numarada kullanacak.. Bunlar olamaz mı?
yazdım zaten.. ama sadece ben değil birçok kişi böyle anladı birçok dedikodu çıktı zaten ekledimde.. belkide senin dediğini ima etti.. zaten ne dediyse eklemeden yazdım
« Son Düzenleme: 01 Ekim 2014, 15:14:58 Gönderen: murat kaya »
HaBaBaM GüM GüM GüM

Çevrimdışı michael_jordan

• Üye
  • Yer: istanbul
« Yanıtla #12039 : 01 Ekim 2014, 15:15:11 »
Bence, Hickman- Goudelock-Bogdanovic 3 lüsünden biri fazla oldu. 3 ü de kaliteli oyuncular ama ben olsam ne kadar temiz şutör olsa da Goudelock u transfer etmezdim, gerek yoktu. Melih de temiz bir şutör olma yolunda zaten önemli bir aşama kaydetti, ayrıca potaya da rahatça akabiliyor, penetre edebiliyor, ama savunması pek iyi değil, ayak hızını geliştirmesi lazım orası ayrı bir konu tabi. Lakin, demek istediğim bu üç adet SG özelliği ağır basan combo guard (Bogdan 3 numara oynuyor,  bu arada es geçmeyelim) fazla oldu gibi.
Belki, Dia ve koçla arası bozuk olduğundan Spa gibi efsane isimler olmazdı ama Teo alınabilir miydi? İşin iç yüzünü bilmiyorum, ama bir beklenti olarak söylüyorum; eğer Avrupanın en iyi koçu bizde ise ve bu kadar yatırım yapılıyorsa Teo için her şey zorlanmalıydı. Ancak, 'çok uğraştık fakat olmadı' ise diyeceğim bir şey yok. O zaman Teo dışında zaten elit 3-4 guard daha var piyasada ki onları da kimlerin transfer ettiği malum; bence gerekli efor sarfedilmeliydi.
Eğer Obradovic bu sezon sonu gidecekse ve F4 yapamazsak bence yazık olur. Obra gitmeden bütçeyi mümkün mertebe zorlamakta fayda var. Obradan daha iyisi yok çünkü; ama Obra 3 sene daha ben klüpte kalırım derse bu sene de F4 görmezsek -katlanılması zor gelse de- sabrederiz diye düşünüyorum. Ama, gelecek planlamasını iyi yapmak lazım. Dia, Spa,Navarro gibi veteranlar derken bunların yerine genç alternatifler bulup 1 numara için 5-6 sene hiç transfer yapılmayacakmış gibi kaliteli bir adamı şimdiden kadromuza katmak da fayda var. Elit yabancı genç 1 numara ile (Bazımız Huertel diyor bazımız başka isimler) kafamız 5-6 sene rahat olursa, diğer numaraların transferinde pek sıkıntı yaşanmayacağı düşüncesindeyim. Bir de buna 5 numarayı eklemek de gerekebilir. Yıllardır basketbol şubemizin kanayan yara durumundaki pozisyonları öncelikli olarak 1 ve 5 numaralardır.

• Üye
  • Andrew Goudelock
« Yanıtla #12040 : 01 Ekim 2014, 15:24:57 »
Son yazıya katılıyorum.Baştan bir takım kuracak olsan ilk önce 1 ve 5 numaralı pozisyonları sağlama alır geri kalan yerleri uygun biçimde doldurursun.Ama bizim en arızalı pozisyonlar geçen sene olduğu gibi bu senede 1 ve 5.

Peki sence 1 ve 5 numaralar geçen seneye göre daha mı ileride yoksa daha mı geride?

Sadece 1 ve 5 değil genel olarak bütün pozisyonları bir değerlendirirsen sevinirim
Ve, Madrid’e ulaşırlarsa… Benchlerinde Avrupa’da hiçbir takımda olmayan bir avantaja sahip olacaklar.

Çevrimdışı Tekirdağlı

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #12041 : 01 Ekim 2014, 15:39:24 »
Daha önce bir Fransız forvetten bahsetmiştim alamadık diye üzülüyoruz diye..Yanlış anlama olmuş, forvet değil Huertel imiş o...Zaten forvet bana da oha dedirtmişti ama yanlış anlama kurbanı olduk...Kusura bakmayın...

• Üye
  • Andrew Goudelock
« Yanıtla #12042 : 01 Ekim 2014, 15:50:18 »
Az çok birbirine yakın şeyler düşünüyoruz. Ben sadece hücum opsiyonu olarak takımın senin düşündüğünden de daha opsiyonlu olduğunu ancak düşünülen basketbolun oynanması için en az 2 ay gerekeceğini düşünüyorum.

Peki sence bu kadro kalitesi bir sakatlık olmadığı sürece F8 aşağısında kalırsa başarısız midir?

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #12043 : 01 Ekim 2014, 15:52:36 »
Son yazıya katılıyorum.Baştan bir takım kuracak olsan ilk önce 1 ve 5 numaralı pozisyonları sağlama alır geri kalan yerleri uygun biçimde doldurursun.

Böyle bi kural mı var ? Başarı için tek yol bu mudur ?

Spor bu yahu 2x2 4 etmiyor her zaman.
Şöyle klişe konuşmaları bu kadar rahat nasıl yapabiliyorsun nasıl bir ruh halindesin cidden merak ediyorum.

• Üye
  • Andrew Goudelock
« Yanıtla #12044 : 01 Ekim 2014, 15:57:31 »
Böyle bi kural mı var ? Başarı için tek yol bu mudur ?

Spor bu yahu 2x2 4 etmiyor her zaman.
Şöyle klişe konuşmaları bu kadar rahat nasıl yapabiliyorsun nasıl bir ruh halindesin cidden merak ediyorum.

Son yılların önemli takımlarından Miami neredeyse 1 ve 5 den katkı almadan şampiyon oldu.
« Son Düzenleme: 01 Ekim 2014, 16:01:52 Gönderen: Utkan Şahin »